Akudest tibake.

(04-01-2017, 14:47 PM)Inri Kirjutas:  Ju mul siis vedanud. Tänaseni käinud probleemiga ikka edasimüüja juures kes sellega tegeleb. Ja sama ka erinevate tööriistadega. Kui ma peaks hakkama maaletoojaga asju ajama siis puudub edasimüüjatel ju mõte. Maaletooja müüb mulle kauba oluliselt odavamalt kui edasimüüja. Kui ma su jutust miskist möödamõistsin siis vabandan, aga muidu ikka väga mööda jutt.

Selleks ma kirjutasingi, et tegemist ei ole 100% reegliga. Jae kliendilt võtab tavaliselt aku vastu pood kust aku on ostetud ning saadab siis maaletooja juurde ekspertiisi. Ka see ei ole alati nii. Paljudel juhtudel jääb kliendil üldse teadmata, kas edasimüüja on ka maaletooja või mitte. Hulgi klientidega käivad asjad samuti erinevalt. Näiteks ostes Forsist aku, saadetakse sind just maaletooja juurde garantiisse, mitte ei võeta akut poes tagasi. Garantii annab ja garantiiga tegeleb ikkagi maaletooja, mitte edasimüüja. Kui on hea ja vastutulelik edasimüüja, siis ta võib ise sebida vahemehena, kuid ta ei pea seda tegema. Eraklient maaletooja käest ei pruugi saada akut odavamalt kui edasimüüja käest. Samas väike edasimüüja saab hulgi edasimüüja käest teinekord kauba odavamalt kui selle kauba maaletooja käest otse ostes. Nii et siin on palju erinevaid aspekte. Ütleme nii, et sul on lihtsalt vedanud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Kauba müüjal on ka ikka kohustus garantiiga sebida, päris nii ka ikka ei saa et müün, võtan või saia pealt ja edasiste probleemidega tegelemine jääb kellelegi teisele. Samas loomulikult läheb garantiimenetlus kiiremini kui pöörduda otse garantiiremondi teostaja poole

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

(04-01-2017, 15:54 PM)Laurts Kirjutas:  Kauba müüjal on ka ikka kohustus garantiiga sebida, päris nii ka ikka ei saa et müün, võtan või saia pealt ja edasiste probleemidega tegelemine jääb kellelegi teisele. Samas loomulikult läheb garantiimenetlus kiiremini kui pöörduda otse garantiiremondi teostaja poole

Ei ole sellist kohustust. Kui sa täna ostad selverist kohvimasina mis katki läheb, lähed sellega just maaletooja juurde, mitte selveri kassapidaja jutule.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(04-01-2017, 15:59 PM)viplala Kirjutas:  
(04-01-2017, 15:54 PM)Laurts Kirjutas:  Kauba müüjal on ka ikka kohustus garantiiga sebida, päris nii ka ikka ei saa et müün, võtan või saia pealt ja edasiste probleemidega tegelemine jääb kellelegi teisele. Samas loomulikult läheb garantiimenetlus kiiremini kui pöörduda otse garantiiremondi teostaja poole

Ei ole sellist kohustust. Kui sa täna ostad selverist kohvimasina mis katki läheb, lähed sellega just maaletooja juurde, mitte selveri kassapidaja jutule.

Ja kuskohast sellised teadmised pärinevad? Mul on ikka ilmselgelt vedanud  Big Grin . Kahes poes ainult öeldud, et garantii remonti tehakse teises kohas ja mõtekas ise kohale viia ( paar km kaugemal asuvasse kauplusesse) ja ka see kauplusekett pole maaletooja.
Vasta

Väidad et ma pean kuskilt Kapa-Kohila autopoest ostetud aku viima pealinna garantiisse?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

(04-01-2017, 16:14 PM)Laurts Kirjutas:  Väidad et ma pean kuskilt Kapa-Kohila autopoest ostetud aku viima pealinna garantiisse?
Mnjah, eraisikul ja firmadel käivad asjad tõesti erinevalt, siit ka need mööda rääkimised. Eraisikut kaitseb tarbijakaitse seadus, mis sätestab otsese müüja vastutuse garantii ajal. Sel juhul peab tarbija pretensioonidega tegelema otsene müüja. Kas selle tegelemise all mõeldakse ka aku transportimist maaletooja juurde ekspertiisi või mitte, ei oska ütelda. Samuti ei tea seda, kui garantii talongile on kirjutatud garantii eest vastutavaks maaletooja, kes siis tegeleb eraisiku puhul asjaga.
Juriidiliste isikute puhul ei ole edasimüüjal kohustust nende pretensioonidega tegeleda. Seda kas edasimüüja tegeleb või mitte nende asjadega, on juba puhtalt edasimüüjas kinni.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(04-01-2017, 14:38 PM)viplala Kirjutas:  Ma avaldan sulle ühe saladuse, edasimüüja ei anna akule garantiid, seega pole edasimüüjal ka vastutust Smile. Kui täna lähed ja ostad mõnest, lepingulisest, suuremast autovaruosade hulgiketist aku kliendi autole, siis jama selle akuga läheb klaarima klient aku maaletooja juurde, isegi mitte selle hulgimüüja juurde kellelt sina aku ostsid. See ei ole küll 100% reegel, kuid enamjaolt küll. Sama teema on igasugu kodumasinate, kingade ja kõige muuga mis kellegi poolt kusagil maale tuuakse. Akudest veel niipalju, et ma olen üsna kindel, et akude garantii tingimused on kõikidel üsna samad.



Sellest "sinu väikesest saladusest" ma saan välja lugeda vaid ühe asja: see maaletooja ei usalda sind kui edasimüüjat.



Olen töötanud nii akusid maaletoovas kui ka paljudes edasimüüvates ettevõtetetes. Viimaste seas on ka väikesi kontoreid olnud. (siis jah, mängivad juba suuremat rolli isiklikud suhted, a`la kas ma olen selle maaletooja otsustajaga koos viina joonud vms)

Näide suurtest edasimüüjatest: kui kunde ostab ntx Amservi mingist esindusest aku ja see läeb peeti, siis tegeleb selle keisiga ainult Amserv. 

Mingit idiootset juttu, et kle, mine ise sinna Mercantile`sse või Automeistrisse või kuhu iganes veel kohta, kunde jaoks pole olemas. Kui Amserv sellise juraga välja tuleks, oleks kohe skandaal ning A kaotaks momentaalselt kliendi. 
Mida ta mitte mingil juhul ei sooviks teha.
Pigem käib asi nii, et maaletooja küsib A käest, et kas mõõtsite tema geneka ja massid-juhtmed üle, kas vaatasite mootoriaju llogist kasutuse (no kui palju ja mis kiirusega ta aastas sõidab)  ja kui kõik ok, siis antakse uus aku koheselt. 
Mõni MT tahab vana tagasi, mõni mitte.
Ja loogiline ka ju - MT ise akusid letis ei müü (on muidugi erandid) ning ei soovi mingil juhul oma kauba turustajaga tülli minna. 
Hea turustajaga, sest see on ju tema leiva laualetooja.

Kui on s.tt turustaja, arva edasi ise, mis värk on....
Ja s.tt turustaja on tavaliselt kehv autotundja, kehv arvetemaksja jne...


....
Vasta

(04-01-2017, 17:00 PM)stihl Kirjutas:  Hea turustajaga, sest see on ju tema leiva laualetooja.

Kui on s.tt turustaja, arva edasi ise, mis värk on....
Ja s.tt turustaja on tavaliselt kehv autotundja, kehv arvetemaksja jne...

....

Eks ta ole, raha paneb rattad käima. Need su viimased laused näitavad tegelikult üsna hästi tänaste suurte hulgimüüjate arvamust väiksematest edasimüüjatest/remondikohtadest. Tegelikult see ju ei päde. Ka pisemates kohtades on häid ja tarku inimesi ning arvete maksmistega on samuti enamjaolt kõik korras. Lihtsalt hulgimüük on see mis paneb Mercantile Amservi tagumikku puhtaks lakkuma. Mina näiteks loobusin ammu Mercantilega koostööst, sest nende hinnad on ülemõistuse kallid väikeste tegijate jaoks. Õnneks on olemas konkurents ja ma saan valida kellelt ostan või kellega koostööd teen. Samuti nagu akude edasimüügigagi. Sain targemaks ja edaspidi hoidun teatud hulgimüüjate käest akude ostmisest. Eks müügu Amservile või kellele iganes. Nagu sa ennist soovitasid, ma leian endale paremad koostööpartnerid. Ja lõpuks kaotavad just need ülbikud, kelle turg kokku kuivab tänu minu taolistele halbade pisikeste tegijate kaotusele, ning muidugi ka üha laienevale maaletoojate ning hulgimüüjate võrgule.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Augusti lõpus sai Volvo veokale pandud uued akud. Eile sain jälle uued.  Saksast ostetud patareid pidasid taga raami vahel vastu vaid neli kuud.  Ei pidanud enam voolu mitte üks teps.Vot sellist kvaliteeti pakub ka sakslane. Muidugi kiituseks olgu öeldud, et vahetati ringi ilma pikema diskussioonita. Nüüd vast veab võidupühadeni välja.

Aquila captas non muscas.
Vasta

ostke omale 400eurosed yusa akud ja olge maru rahulikud....
Big Grin
Vasta

(04-01-2017, 20:28 PM)Daff Kirjutas:  Augusti lõpus sai Volvo veokale pandud uued akud. Eile sain jälle uued.  Saksast ostetud patareid pidasid taga raami vahel vastu vaid neli kuud.  Ei pidanud enam voolu mitte üks teps.Vot sellist kvaliteeti pakub ka sakslane. Muidugi kiituseks olgu öeldud, et vahetati ringi ilma pikema diskussioonita. Nüüd vast veab võidupühadeni välja.
Sakslase esimene argument on hind nii et see saksas aku peale pandi ei tähenda midagi ikka tootja(mitte kaubamärki) peaks välja tooma
Vasta

(04-01-2017, 21:27 PM)maisalup Kirjutas:  ostke omale 400eurosed yusa akud ja olge maru rahulikud....
Big Grin

Meie juurdehindluse juures oleks need 1200 Cool
Ostsin kunagi ühe aku omahinnaga, kuna edasimüüja tellis 100 aku asemel 1000. Väike näpukas, ladustamisel ei näinud mõtet . Mina maksin koos käibega 42.- €  VARTA 100AH 830A . Olingi maru rahul Toungue oli päris soodne akude vahetus masinapargil.
Vasta

Oldtimer, bensiinimootor. Kumba akuga käivitada? Bensiinimootorile mõeldud või diiselmootorile mõeldud akuga? Käivitus tundub tulevat pikaldane Sad
Vasta

Kui käivitamine pikaldane tuleb, siis kuluvad mõlemad ära... Ma võtaks selle, millel on rohkem ampertunde.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(05-01-2017, 12:37 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Oldtimer, bensiinimootor. Kumba akuga käivitada? Bensiinimootorile mõeldud või diiselmootorile mõeldud akuga? Käivitus tundub tulevat pikaldane Sad

Seal tuleks pigem viga üles otsida, miks ta käima ei taha minna.
Karpadega asjad üldiselt käivituvad isegi paremini kui "poolnoored" sissepritsed. Kui heas korras on.
Ja kui vanema pritsega tegu, annab samuti asja paremaks teha.

Mis autoga tegu?
Vasta

(05-01-2017, 15:26 PM)stihl Kirjutas:  
(05-01-2017, 12:37 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Oldtimer, bensiinimootor. Kumba akuga käivitada? Bensiinimootorile mõeldud või diiselmootorile mõeldud akuga? Käivitus tundub tulevat pikaldane Sad

Seal tuleks pigem viga üles otsida, miks ta käima ei taha minna.
Karpadega asjad üldiselt käivituvad isegi paremini kui "poolnoored" sissepritsed. Kui heas korras on.
Ja kui vanema pritsega tegu, annab samuti asja paremaks teha.

Mis autoga tegu?

Eks ikka see ZIL 131, ptühi Fiat 131. Weber 34 ADF 55/200. Eks see Weberi häälestus paigast ära. Sai vahetatud mingeid osi/tihendeid.
Vasta

(05-01-2017, 12:45 PM)Aspelund Kirjutas:  Kui käivitamine pikaldane tuleb, siis kuluvad mõlemad ära... Ma võtaks selle, millel on rohkem ampertunde.

A.

Jepjep Cool . Või kumb särtsakam tundub.
Vasta

(05-01-2017, 15:54 PM)ZIL 131 Kirjutas:   Weber 34 ADF 55/200. 

See on väga püss asi. 
Aga kui kohe käivituda ei taha, siis on ikka miski error sees.

Kui endal mõistus otsas, siis talinas on Hannes see vend, kes selle üles leiab. Tema küsib muidugi raha, peab ju temagi end kuidagi elatama.

Aga tihendid, membraanid, lisaõhu sissepääsud, kulunud klapid kuni süüteosadeni (jagajakaan, juhtmed, küünlad, süütehetk, bensupump, jagaja membraan, toorevärk jne) välja peaks enne ise üle vaatama.
Sihuksel on küte kohe olemas, nagu starterit keerad; see pole mingi pritse, millel kõik sõltub 100jast asjast.

Võimas aku on tagajärje likvimine, mitte põhjuse, arvan.
Küttekulu on muidu normaalne?


.
Vasta

Speedsteri Hannes on meister?

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Mul autol saksas paberite järgi 09.2015 paigaldatud esinduses(siis oli veel garantii autol) uus aku. Täna on nii,et hommikul -13 juures on paras loto. Kas läheb või mitte. Laadisin ära, aga vahet pole. Peale laadimist hommikul käivitub kenasti. Peale paari lühikest otsa ja nendevahelist päevast seismist Viimsi ühest otsast teise on järgmiseks hommikuks jälle loto Smile
Peab vist akupoodi külastama minema.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne