vanemate igapäevaautode "väljasuremise" tempo

Kusjuures, vaatasin, et maksabki see Ford T nii vähe: https://www.hemmings.com/classifieds/car...62855.html

Taastatud ja puha, väidetavalt 100% originaal.

15k€ eest tõesti sama korralikku M3e ei saa, nende hinnad allles sealt algavad, aga neil algajail differ undab, iste on katki, mootor pisut longab ja roostet on ka.

.
Vasta

Üks vanem igapäevaauto:
http://www.auto24.ee/used/2664683

"Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega" /Iid-Tõstamaa/
Vasta

(13-10-2017, 20:30 PM)Jansa Kirjutas:  Mõtisklusi samal teemal
https://auto.geenius.ee/uudis/uku-tamper...totoostus/


Oli tore lugemine, ei saa märkimata jätta. 
Autoril on õnnestunud paras pähkel lahti hammustada. Ehk siis mitte rääkida kõike kõigest, vaid kenas ajakirjanduslikus vormis ja emotsionaalses taustas välja tuua põhiküsimus. Miks on vaja kogu aeg uut veel uuemaga asendada ehk kuhu kadusid autod ja asjad, mis on tehtud kestma? 

Ja vastus jääb igaühele endale otsustada.
Kummalt poolt tegelikult tuleb selle suundumuse juhtiv jõud - kas tarbija või pakkuja poolt? 
Kas peamine põhjus ongi üldse finantsiline - "uus on soodsam kui vana", või domineerib ka siin märkamatult inimese loomupärane janu uue järele? Mis pigem järjest kasvab, kui et saab kunagi kustutatud. 
Teine peapõhjus - kiire elutempo - on samuti tarbija valik, mitte tootjapoolne sund. Ja see elutempo nõuab võimalikult vähest tähelepanu auto (või asja) kasutamisega kaasnevatele lisategevustele. Hirm sellest elutempost või mugavuskasvust maha jääda, muudab ostul tehtavaid valikuid.

Ja kui tsiteerida klassikuid, siis saab asja kokku võtta ka ühe onu Remuse jutuseeria loo moraaliga: "Nii on tihti ilmas - võõras võtab teise vara, omanik saab märgi sappa, sootuks süütu kannatab". 
Antud juhul siis "kannatavad" need, kes peavad meelepäraseid Langzeit-autosid ostma ribadekspruugituina ja/või hingehinna eest Big Grin
Vasta

https://tartu.postimees.ee/4288207/auto-...us-vargaks

Kas nüüd otsapidi seotud teemaga aga,meenuvad ühe vanema härra sõnad. Nimelt ütles ta,et tema oma "kuusakoski" väärtusega vanaautosid ei olevad mõtet müüa,parem kohe emexi viia. Tema, sai kunagi kurva õppetunni, lõhutud auto ja suure arve näol tasulisest parklast. Muidugi hea on öelda,et loll saab ka kirikus peksa ja kus sul mõistus ennem oli. Aga see on enamasti vaid tagantjärele tarkus.
Palju olulisem on signaal/sõnum,mis kodanikele sellisest asjast edasi antakse.

Kuid kui küsida,et kuidas see on vanatehnikaga seotud,siis paljud eelistavadki odavad ja vanad autod kohe väravasse viia,sest vähem jama igasugu huviliste jooksutamisega. Kellest suurem osa pole maksejõulised või käivad niisama rehvi tagumas.
Praegusel ajal on usalduse küsimus väga suure küsimärgiga. Kui 48-60eur vormistamist on juba ületamatu summa huvilisele. Siis pole mõtet asja müüki toppida. See omakorda kõik soodustab seda hävinemise % päris olulisel määral. 
Sõnavõtt ei pruugi kõigile meeldida aga toon siia tavalise inimese,kes ei ole vanatehnika inimene seisukoha sellest,kuidas tema asja näeb oma mätta otsast.


Vasta

Mul käisid kunagi noored küsimas, et müügu Lada 011 nii 500 krooniga neile. Ei olnud nõus müüma. Nädal hiljem peksti keset tööpäeva Tartu äärelinna maja aias see auto puruks. Paar päeva hiljem tuldi ja lõhuti viimnegi. Teised autod jm. jäeti puutumata. Mind polnud kodus aga siis tehti mu emale juba hulga madalam hinnapakkumine sama auto vanarauana ostmiseks.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne