mis õli panna .
#1

niisiis mis õli panna zaz968m. õhu filtrisse.. noh see kust ta õhku võtab. kas tavaline lada õli sobib?
Vasta
#2

zaz Kirjutas:kas tavaline lada õli sobib?

Ikka, peaasi, et viskoossus oleks ligilähedaselt sarnane algselt kasutatuga. See õli seal ei tee ju midagi muud, kui puhastab mootorisse sisenevat õhku. Mootorisse läbi karburaatori sissetõmmatav õhk puhutakse nimelt filtris vastu õlitasapinda, millest siis õli kõik tolmu- ja muud osakesed kinni püüab ja endasse neelab, et need mootori kolvigruppi/silindreid järama ei pääseks. Mingeid määrimis- ja temperatuurile/survele vastupidavusnõudeid sellele õlile ju ei esitata, kuna ta neid funktsioone seal ei täida. Ja õhufiltri õli pead Sa vahetama sõltuvalt sellest, millise tolmususega õhus oled Sa sõitnud (nt kas oled tolmaval kruusateel pikka aega kellegi sabas olnud või sõitnud vaid kõvakattega teedel).

Algsest paksem õli (nt transmissioonõli) ei pruugi kõiki tolmuosakesi kinni pidada, palju vedelam õli võib õhuga aga kaasa minna, sodistades karburaatorit ning jättes tulevased mootorisse suunduvad õhuportsjonid õlivaba (loe: mittepuhastava) filtri \"hooleks\".

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 140 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme avatud R, L, P 11-18
Vasta
#3

tänan asjaliku postituse eestSmile
Vasta
#4

Minu teada on sinna tehase poolt ette nähtud Avtool, mis on hinna poolest veelgi odavam kui Žiguli õli (mis kõlbab loomulikult ka).

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne