Uunikute 17. Talveralli toimub 10-11.02.2018, kinnitatud stardinimekiri

Kas Priit andis loobumisvõidu?
Vasta

(08-02-2018, 11:30 AM)hundu77 Kirjutas:  Kas Priit andis loobumisvõidu?

Millest selline järeldus?
Minu andmetel täitsa olemas ja stardib kell 8:38
Vasta

nymmik kirjutas - Aastate pikkuseid sõitjaid ei ole välja puksitud, puksimine toimus registreeritud autode alusel ehk vanus. Eesmärk on võimalikult vanu autosid rajal hoida.

Tere.

Olgem ausad, asi peaks ikka vastupidi olema.
Inimene on kõige tähtsam ja millega osaleb peaks olema teise järguline.
Kahju, kui teisiti arvatakse.
Juba see kaotas asja algse funn, funn ja veel kord fun´i, kui seati osalejatele autos kvoodid ja nüüd eelistatakse inimestele autosid...mis teha moodne aeg. Sad

Allan

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta

(08-02-2018, 01:04 AM)potzz Kirjutas:  Sellel aastal saavad korraldajad kindlasti algse korralduse eest hinde 2.
Esiteks puksiti oma nii nimetatud väljavalitutega välja vägagi kauaaegsed sõitjad.
Teiseks lubatud stardinimekiri pole ilmunud.
Kolmandaks info liigub kuidagi sealt-sinna.
Neljandaks jääb mulje , et korraldajatel on suht savi mida sõitjad küsivad, peaasi et papp on makstud.
Jõudu kõigile vanatehnika huvilistele, vahet pole mis masinaga keegi tegeleb. Vana tehnika on vana tehnika ja igati aksepteeritav
Minu jaoks on see üritus SURNUD.......

Ära nüüd nii radikaalselt ka aga ma teatud asjus ühinen Sinu arvamusega. AGA see põhineb ju vaid ja ainult minu enda tehtud ja kogetul, täna on uued Mehed-Naised Korraldamas, teevad oma moodi ja me Tiinaga Talverallit "üle andes" ei seadnud eemärgiks, et kõik peab "täpselt samamoodi jätkuma". 

Tegelikult Sa heidad praegu ette seda, et uued Korraldajad pole "nagu perekond Veskid" ja eriti mina. Ei saagi olla, sest enamuse korraldamise ajast olin ma vabakutseline ja sain peaaegu et "pühenduda" teatud aja AINULT Talveralli korraldamisele. Lisaks ei ole mul raske kirjutada, olla avalik jne, harjuti "liiga" ära pideva suhtlusega... 
Tänased Korraldajad käivad kellast-kellani palgatööl, pole vast nii aktiivsed kirjutajad, on natuke ka nooremad - seega peabki uutmoodi olema!

Uunikute Talverallil on praeguseks kolm ajastut: esimesed 2 sõitu on Piiburi  vabavormiline ajastu, 3.-15. sõit Veski "EAL-ei-oska-midagi" ajastu ja 16. ning eesootav 17.Talveralli Valend-Nõmmik-Palo ajastu. Eelmine kord oli veel Legend ja suures piires ralliraja ülesehitus minu tehtud ja ideedega(peale Ristsõna), siis seekord tean ma täpselt sama vähe, kui teised. 
Ainus "sama tegelinski" on Sergei ja tema tehtud sümboolika, mis on ju äratuntav, ning Tiina on kusagil (koha ja täpse ülesande saab Ta teada Käärikul) Kohtunik  Big Grin Alvar ise on tegev Rakvere sõidust alates, nii tüka-lapa erinevates "ülesannetes". 

PS: selles olen ma muidugi ka Allaniga sama meelt, et autost rohkem tuleb ikka Inimest ja tema eelnevaid tegusid nii Talveralli kui üldisemalt vanatehnika skeenel vaadata. Aga: KUI KAUA peab "hoiatama", et otsige vanemaid vahendeid??? Sellest on räägitud juba kurat-teab kui kaua ja praeguseid Korraldajaid süüdistada oleks küll ebaõiglane.
Vasta

No ja inimeste piirangu üle on kah nagu veidi vale viriseda, ammu ju teada et sellisele rahvamassile ei jagu lihtsalt kohti kus löpetamist pidada. Vöisiis ongi igal aastal löpetamine samas kohas.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Mina küll ei virise, et stardin peale sõiduki muudatust rea lõpu poolt suure hulga miinusega, meie seltskonna jaoks on see üritus olnud võimalus erinevaid autosid valmistada ja lihtsalt sellega lõbusalt aega veeta, ilma silm ruutus ja jalg sirge kihutamiseta. Sellest tulenevalt ka selle aastane masin, loodan, et piisavalt veider ja teistsugune. 

PS: Olles ise kõvasti väiksemale seltskonnale samalaadseid üritusi korraldanud, siis siia maani vaid au ja kiitus tegijatele selle tänamatu töö eest.

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta

(08-02-2018, 01:04 AM)potzz Kirjutas:  Sellel aastal saavad korraldajad kindlasti algse korralduse eest hinde 2.
Esiteks puksiti oma nii nimetatud väljavalitutega välja vägagi kauaaegsed sõitjad.
Teiseks lubatud stardinimekiri pole ilmunud.
Kolmandaks info liigub kuidagi sealt-sinna.
Neljandaks jääb mulje , et korraldajatel on suht savi mida sõitjad küsivad, peaasi et papp on makstud.
Jõudu kõigile vanatehnika huvilistele, vahet pole mis masinaga keegi tegeleb. Vana tehnika on vana tehnika ja igati aksepteeritav
Minu jaoks on see üritus SURNUD.......

Selleks ajaks kui sa seda kirjutasid oli stardijäjekord ammu üleval........

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(08-02-2018, 18:13 PM)aksel73 Kirjutas:  nymmik kirjutas - Aastate pikkuseid sõitjaid ei ole välja puksitud, puksimine toimus registreeritud autode alusel ehk vanus. Eesmärk on võimalikult vanu autosid rajal hoida.

Tere.

Olgem ausad, asi peaks ikka vastupidi olema.
Inimene on kõige tähtsam ja millega osaleb peaks olema teise järguline.
Kahju, kui teisiti arvatakse.
Juba see kaotas asja algse funn, funn ja veel kord fun´i, kui seati osalejatele autos kvoodid ja nüüd eelistatakse inimestele autosid...mis teha moodne aeg. Sad

Allan

Äravajunud persega 01-tesid mis käivad 3 silindriga ja suitsevad rohkem kui vanakuradi katel,ma ka hunnikute kaupa stardis näha ei taha. Sama ka õhtused lõpupeod kuhu ka linnarahvas sisse saab tormata ka ei meeldinud...........

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Meie kui esimesed startijad, üritame kõigest väest õigel ajal kohal olla Smile ärkan kell 2 ja võtan Haapsalu külje alt suuna tehvandi poole.
Vasta

Päris nii see ei olnud, et stardinimekiri ammu üleval. Vaata kellaaegasid..... Mina oma tagasihoidliku arvamuse kirjutasin 00.04 aga stardinimekiri ilmus 01.06. Parimat.
Vasta

(08-02-2018, 01:04 AM)potzz Kirjutas:  Sellel aastal saavad korraldajad kindlasti algse korralduse eest hinde 2.
Esiteks puksiti oma nii nimetatud väljavalitutega välja vägagi kauaaegsed sõitjad.
Teiseks lubatud stardinimekiri pole ilmunud.
Kolmandaks info liigub kuidagi sealt-sinna.
Neljandaks jääb mulje , et korraldajatel on suht savi mida sõitjad küsivad, peaasi et papp on makstud.
Jõudu kõigile vanatehnika huvilistele, vahet pole mis masinaga keegi tegeleb. Vana tehnika on vana tehnika ja igati aksepteeritav
Minu jaoks on see üritus SURNUD.......

Minul ei ole korraldajatele siiani ühtegi etteheidet. 
1. Paluks fakte, mis peitub sõnade "nii nimetatud väljavalitute" taga - nii kaua kui talverallisid on korraldatud, et see ikka olnud vanatehnikaga osalejatele ning kriteeriumiks on ikka olnud sõiduki vanus ning osalejate arvu piirang. See muuseas peaks andma ka vastuse rahaahnuse küsimusele - kui korraldajad piiravad sõidukite ning inimeste arvu, siis vähendab see ju korraldajate "tulusid". 
2. Stardinimekiri on väga vajalik, aga kuidas mõjutab see inimese elu, kes ise ei stardi? Ka kaugelt saabuvate ekipaazide osas on tegelikult ärkamise aja erinevus mandri-Eesti piires maksimaalselt 2 tundi. Kas see saab selgeks 5 päeva varem või 2 päeva varem, ei tohiks minu arvates olla küll väga suur vahe. Veelgi olulisem on aga, et enne esimese auto starti toimub võistluse avamine - sageli on seal antav informatsioon väga oluline võimalike muudatuste selgitamiseks või soovituste andmiseks. Stardisaginas igale ekipaazile mootorimüra taustal läbi aknapilu kõige ülerääkimine vähem kui 1 minuti jooksul ei pruugi õnnestuda. 
3. Minul oli ka vaja mitu küsimust üle täpsustada ning ma ei saanud tõepoolest vastuseid minutite või tundide jooksul, kuid oma vastused olulistele küsimustele sain alati. Kui lugeda võistlusjuhendit tähelepanelikult, siis on seal tegelikult vastused enamikule küsimustele juba olemas. Seda näitab ka foorumis esitatud küsimustele teiste foorumlaste poolt vastamine. 
4. Raha on väga tähtis asi meie kapitalistlikus ühiskonnas. Ilma rahata ei saa õieti midagi. Minu algelised majandusteadmised ütlevad, et suurema käibe pealt on ka kasum suurem. Kui korraldajad piiravad osalevate inimeste ehk maksjate arvu, siis jääb neil osa rahast saamata. See, et raha nõutakse määratud ajaks, on täiesti normaalne, kuna kulusid tuleb kanda ka enne üritust ning tasumise kohustuse täitmine distsiplineerib ka osalejaid kohale tulema. Kui tasumine oleks kohapeal või järelmaksuga, siis oleks korraldajatel ju palju raskem kulusid planeerida ning üritust korraldada. On ikka vahe, kas kohale tuleb 50 või 500 inimest. 

Mina olen nõus sellega, et eelkõige tuleb väärtustada inimest, kuid Metsatöllu kontserdil me ei soovi kuulata malbeid laste unelaule ja Georg Otsa suurepäraseid aariad, kuna tulime saama osa millestki muust. Seetõttu on vanatehnikaüritustel tähtis lisaks toredale inimesele ka see, et ta oleks ürituse korraldaja poolt määratud raamides sõidukivalikul. Kuna soovijaid on rohkem, kui korraldajad suudavad teenindada, siis on see suurepärane võimalus alternatiivse ürituse korraldamiseks, mille raamidesse mahuvad kõik soovijad. Peab ütlema, et meie vanatehnikaliikumine on tõepoolest väga (sõidukite) vanusekeskne ning oodatakse head esteetilist väljanägemist. Samas on on püramiidi tipu jaoks vaja, et oleks ka alus. Enne vanaks saamist on vaja säilitada sõidukit ning kõik tehnikahuvilised ei peagi musta numbrit taga ajama. Aga igaks asjaks on oma koht. 

Mina soovin ka kõigile vana tehnika harrastajatele jõudu ning loodan, et igaüks leiab oma niši. Solvumine kellegi elu paremaks ei tee. 

Soovin kindlat meelt ja head tuju korraldajatele. Aitäh, et seda teete. 

Indrek Sirk
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne