T-40 sidur kinni

(13-12-2018, 23:29 PM)2715 Kirjutas:  ...
See Cav kõrgsurvepumba kütusesüsteem on üks koledamaid insenerikunsti mõttevälgatusi sest sealt keskelt jookseb kütus paaki tagasi.
Etteandepump aga imeb kütuse sealt filtripotist ja suunab siis tagasi ja nii edasi.
...
Etteandepump siiski imeb paagist ja survestab sellega kogu süsteemi. Osa etteandepumba tootlikkusest läheb otse tagasivooluga paaki (sellest ka iseõhutustuvus!) ja tarviline osa läheb KSPsse, kust läbi surveklapi tagasivoolu tagasi.

Sellise süsteemi puhul peab filter olema peale etteandepumpa! Pumbas olev edastuspump tõmbab muidu ju tagasivoolust õhku.

Aga TM filtrikaanel seda tagasivoolu ei ole. Kaskaadfilter siis, nagu mainiti.

Huvitav, kuidas mul siis õnnestus mõni aasta tagasi TM-st saada filtrikopsik, milles on kumbki filter eraldi elemendina... Ma küll pean üle küsima, kust see mulle siiski toodi... Palusin traktori omanikul toona tuua TM filter. Sarnase asja ta ka tõi ma ma selle ka T-25le külge keerasin.
Vasta

Rootorpumbale ei tohi panna enne etteandepumpa ühtegi filtrit. Ainult settepoti. Ei jõua muidu see kütus küttepumpa. Mul oli korra isegi ühe vana ja vigase tagasivooluklapiga pusimist. Ei jõudnud sealt kütust iga kord läbi imeda. Kas oli keegi kunagi vedrut vahetanud või lihtsalt näppinud aga asi ei toiminud. Peale klapi eemaldamist kõik jamad kadusid.

T.
Vasta

(14-12-2018, 22:46 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Rootorpumbale ei tohi panna enne etteandepumpa ühtegi filtrit. Ainult settepoti. Ei jõua muidu see kütus küttepumpa. Mul oli korra isegi ühe vana ja vigase tagasivooluklapiga pusimist. Ei jõudnud sealt kütust iga kord läbi imeda. Kas oli keegi kunagi vedrut vahetanud või lihtsalt näppinud aga asi ei toiminud. Peale klapi eemaldamist kõik jamad kadusid.

T.

Päris nii ka ei ole sest terve maailm kasutab rootorpumpadel filtrit enne kõrgsurvepumpa.
Vw, BMW, Ford jne.
See CAV pump on erand sest mõeldi ta välja 40 aastatel ja sellega on keberniit garanteeritud kui ta õhu vahele peaks tõmbama.
Sellel nikastusel pole vedru mis blunsri tagasi tõmbaks ja ainus vägi mis seda teeb on toitepumba rõhk ja seda kütusega täita polegi õieti võimalik sest peab ta ise end läbi filtri täis imema, kuid läbi märja paberi on väga raske imeda.
Lisaks pole tal veel kütusetorudel surveklappe vahel ja seega ainus võimalus see käima saada on pihustitoru lahti keerata.
Miks aga pappfilter on imipoolel parem kui survepoolel on vastupidavus.
Survepoolel, kui kütus on hangunud või filter umbes lükkab kütuse rõhk papi kokku nagu mul Belarusil juhtus või surub papi katki ja laseb saasta pumpa ning kehvemal juhul koos papitükkidega nagu on ka korra juhtunud.
Tänapäeval tehakse kindlasti paremast materjalist filtreid ja kvaliteedi kontroll on mingisugunegi olemas.
Vasta

(14-12-2018, 23:37 PM)2715 Kirjutas:  Päris nii ka ei ole sest terve maailm kasutab rootorpumpadel filtrit enne kõrgsurvepumpa.
Vw, BMW, Ford jne.
See CAV pump on erand sest mõeldi ta välja 40 aastatel ja sellega on keberniit garanteeritud kui ta õhu vahele peaks tõmbama.
Sellel nikastusel pole vedru mis blunsri tagasi tõmbaks ja ainus vägi mis seda teeb on toitepumba rõhk ja seda kütusega täita polegi õieti võimalik sest peab ta ise end läbi filtri täis imema, kuid läbi märja paberi on väga raske imeda.
Lisaks pole tal veel kütusetorudel surveklappe vahel ja seega ainus võimalus see käima saada on pihustitoru lahti keerata.
Miks aga pappfilter on imipoolel parem kui survepoolel on vastupidavus.
Survepoolel, kui kütus on hangunud või filter umbes lükkab kütuse rõhk papi kokku nagu mul Belarusil juhtus või surub papi katki ja laseb saasta pumpa ning kehvemal juhul koos papitükkidega nagu on ka korra juhtunud.
Tänapäeval tehakse kindlasti paremast materjalist filtreid ja kvaliteedi kontroll on mingisugunegi olemas.
Ma seda mõtlesingi,et ikka enne etteandepumpa ehk paagi ja etteandepumba vahele ei ole hea kasutada filtert aga peale seda kindlasti. Vanat CAV pumpa mõtlesingi....
Vasta

Härrased, sel traktoril ei ole CAV jaoturpump!

Küll hakkasin vaatama, et TM reklaamib vale kaupa.  Pildil on selgelt näha neli korki ja keermetega õhutusavad. Samasugune on ka mõni aasta tagasi soetatud ja peale keeratud komplekt, mida sai eraldi ühendada. Teemalgataja soetatul on osa avasid umbsed.

Tõprad, ma ütlen!

Mis ei muuda ikkagi asja - mina ühendaks soetatud kaskaadfiltri pumba järele ja naudiksin muretut ja hästi filtreeritud kütust. Kui kripeldab, paneks eurose plastsõela enne pumpa suuremaid konni püüdma.
Vasta

(15-12-2018, 09:14 AM)v6sa Kirjutas:  Härrased, sel traktoril ei ole CAV jaoturpump!

Küll hakkasin vaatama, et TM reklaamib vale kaupa.  Pildil on selgelt näha neli korki ja keermetega õhutusavad. Samasugune on ka mõni aasta tagasi soetatud ja peale keeratud komplekt, mida sai eraldi ühendada. Teemalgataja soetatul on osa avasid umbsed.

Tõprad, ma ütlen!

Mis ei muuda ikkagi asja - mina ühendaks soetatud kaskaadfiltri pumba järele ja naudiksin muretut ja hästi filtreeritud kütust. Kui kripeldab, paneks eurose plastsõela enne pumpa suuremaid konni püüdma.
Nii on plaanis. 

Aga filtri ostsin pm kaubamajast, infoks järgmistele, et pigem tasub muretseda TM filter sest Pm kaubamaja oma on vähe teistsugune.

Järgmisel nädalal saan pihustid kätte, siis saab katsetama hakata.
Vasta

Mina isiklikult jätaks need plastikust läbipaistvad filtrid murutraktorite ja ladade jaoks... Halb on vaadata lihtsalt diiselmootori kütuseliinis õhumulle ulpimas. Vb on see mingi minu isiklik fetist aga noo ei ole neid tehasest sinna ette nähtud ja pole neid ka hiljem vaja lisada. Settepott ja peenpuhastus filter on maailm ja maa juba. Mida väheb ühendusi ja klambreid suudate kasutada, seda parem.  Need ikh kütusefiltrid on täitsa nitsevoo kaup, mul paaril masinal selline kus all on settepott läbipaistvast plastikust ja üleval on siis vahetatav peenpuhastus element. Elemendid maksid ikh's alla 2 euri tükk, ostsin kohe kastitäie varuks ära.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(15-12-2018, 12:12 PM)mlsluik Kirjutas:   Need ikh kütusefiltrid on täitsa nitsevoo kaup, mul paaril masinal selline kus all on settepott läbipaistvast plastikust ja üleval on siis vahetatav peenpuhastus element. Elemendid maksid ikh's alla 2 euri tükk, ostsin kohe kastitäie varuks ära.

Kaubamajas kah müügil taolised. On nii kaheseid kui üheseid ja ka varuosad neile

https://www.pmkaubamaja.ee/et/2xcav296.html
https://www.pmkaubamaja.ee/et/kutusefilter-cav296.html
https://www.pmkaubamaja.ee/et/cav296.html
https://www.pmkaubamaja.ee/et/pm819-1-cav296.html
https://www.pmkaubamaja.ee/et/7111-604-7...av296.html

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(15-12-2018, 12:12 PM)mlsluik Kirjutas:  Mina isiklikult jätaks need plastikust läbipaistvad filtrid murutraktorite ja ladade jaoks... Halb on vaadata lihtsalt diiselmootori kütuseliinis õhumulle ulpimas.
...

Miks peaks liinifiltriga õhumullid kaasnema? See junn on ju õhutihe ja kummivooliku hermeetiliseks sulgemiseks pole isegi iga kord uusi klambreid vaja...

Plastvoolik on iseasi, seda tõesti ei saa plastfiltri otste külge kinnitada garanteeritult õhutihedalt. Aga isetegijale sobib kummivoolik niikuinii paremini.
Vasta

Vaatasin sir Viplala viimast postitust ja seal on manuses kohe esimene filter jäme- ja peenpuhastus võimekusega. 
Teemaalgataja võiks oma filtrist ka täis pildi üles riputada.
Kui see on tõesti ainult peenpuhastusfiöter siis peab seal taga olema V-12 mootor, et ennast õigustada. 
Ise paadunud vene tehnika vänn ja  kasutan vene filtteid. Oma põkale russa süsteem peale ehitatud ja minu arust jummala ok. Töökindel ja näeb hea välja. Sobib konteksti.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(16-12-2018, 10:18 AM)v6sa Kirjutas:  
(15-12-2018, 12:12 PM)mlsluik Kirjutas:  Mina isiklikult jätaks need plastikust läbipaistvad filtrid murutraktorite ja ladade jaoks... Halb on vaadata lihtsalt diiselmootori kütuseliinis õhumulle ulpimas.
...

Miks peaks liinifiltriga õhumullid kaasnema? See junn on ju õhutihe ja kummivooliku hermeetiliseks sulgemiseks pole isegi iga kord uusi klambreid vaja...
sama siin,kui õhumullid tiirlevad siis kuskilt ebatihe ja pääseb õhk sisse või lastakse paak kuivaks.
Vasta

mina muidugi diislitest üldisemalt ja eriti õhumullidest suurt midagi ei tea, aga võin kõigile soovijaile näidata oma igapäevaliikureid. mõlemad üle paarikümne aasta vanad ja kahepeale pikalt üle milli läbisõitu. mõlemal on aegade algusest saati küttetorus (läbipaistev) massiliselt õhumulle jooksnud. pidevalt ja kogu mootori töötamise aja. kohati jääb mulje, et õhku on rohkem kui kütet. mingeid probleeme pumpade või mootorite töös pole senimaani ilmnenud.
Vasta

Kiire küsimus, kuna uuel(renoveeritud) pumbal puudub pildil nr:33 detail,see peaks olema pumba tagasivoolu toru ja kas see peab olema mingi klapiga, ei osanud vanal pumbal vaadata mille vastu vahetasin.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(17-12-2018, 16:49 PM)Paksumaksu Kirjutas:  Kiire küsimus, kuna uuel(renoveeritud) pumbal puudub pildil nr:33 detail,see peaks olema pumba tagasivoolu toru ja kas see peab olema mingi klapiga, ei osanud vanal pumbal vaadata mille vastu vahetasin.

see on surveklapp mis hoiab pumbapeas survet mis pressib kütuse plunzerisse,kui survet ei pea hoia siis pump ka ei tööta.
Vasta

Täna oli siis üle pika aja vaba päev,sai jupid külge pandud,leeklambiga karteri põhi soojaks,süsteemist õhk välja ja masin töötas.
Kuigi natuke pettunud selle PM kaubamajast ostetud filtrist,sest see pool kus klaaskauss all on,tekib kütuse tilk sinna alla,vahetasin filtri ära koos uute tihenditega aga tundub ,et ikka immitseb kütust.

https://www.youtube.com/watch?v=UDEEo_fnEow


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

ega ma asjata seda 7.- filtrit soovitanud.
Vasta

(23-12-2018, 18:29 PM)muska71 Kirjutas:  ega ma asjata seda 7.- filtrit soovitanud.

Jep Big Grin
Vasta

Tere,  proovisin täna t40 käivitada, aga starter mootorit ringi ei vedand ja nagu mingi käik oleks sees.  Teise traktoriga tõmmates selgus, et sidur ei tööta ja käiku hoopealt sisse ei saanud. Traktor seisnud sügisest saadik. Ehk oskab keegi soovitada kuidas valutult siduri uuesti tööle saaks.
Vasta

Vesi ei ole kasti ära külmunud?
Kuidagi ei klapi see jutt et starter ei jõua vedada ja käiku ei saa ka sisse.
Kui aga sidur kinni tuleb kõige kiirem käik seistes sisse panna ja kompressioon maas liikumist alustada.
Hoopealt siis kompressioon sisse ja sidurit all hoides tuleb ta esimese lubamise peale lahti.
Raskemal juhul tuleb pidurdada käiva mootoriga seni kui jõnksutama hakkab.
Vasta

(23-12-2018, 18:23 PM)Paksumaksu Kirjutas:  ...
see pool kus klaaskauss all on,tekib kütuse tilk sinna alla,vahetasin filtri ära koos uute tihenditega aga tundub ,et ikka immitseb kütust.
...

Lekkekoht peaks ju kenasti näha olema. Vaata, et filtri serv oleks mõlgita ja selle "klaaskausi", mis enamasti küll plast kipub olema, tihendusserv oleks valuveata. Plasti saab lihvida, klaasiga on nutusem (kuigi Suured Poisid ka seda lihvivad).

Hea, et käima said. Aga selgita, mis seal kinni on. Kas mootor läheb käima, kuid käike ei saa lülitada, sest sidur ei lahuta? Kas seisval masinal sisse pandud tigukäiguga ja lahutatud siduriga ning mahavõetud dekoga veab ringi või ei jaksa üldse mootorit pöörata? Kiiremate käikudega võib ... kiireks minna, kui koppel lühike ja mootor mingil X, Y või I põhjusel käivituma peaks. Big Grin

Kokkukleepunud siduri saab lahti eelkirjeldatud viisil, kui on võimalus vedada. Kui vedamise võimalust ei ole, aga sissepandud käiguga käivitades saab sõita ning traktoril on pidurid olemas ning ruumi on piisavalt, siis võib ka püüda omal jõul lahti murda. Selleks tuleb suurima võimaliku käiguga (selles mõttes, et millise käiguga starter veel elu sisse teeb)  traktor käima saada ja siis lihtsalt sõita, lahutatud siduriga ja pidevalt pidurdades seni, kuni sidur tööle hakkab.

Seda muidgi eeldusel, et survelaager lahutuskäppasid piisavalt kaugele üldse surub. Kui veetavat ketast ei vabastata, siis pole põhjust oodata ka siduri vabastamist.

Lisaks oskavad sel pribooril ära külmuda ka lõppülekanded.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne