tehnonõuete määruse muutmise eelnõu seletuskiri
#61

Mul tuli vastus 3-e nädalaga(seda küll aastake tagasi juba). Ja seda positiivses võtmes. Sai ka arutatud võimalikke lahendusi. Hetkel ka neil endil natuke segane see asi veel. Ehk paluti uute küsimistega natuke oodata.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#62

Sapiku mootor ise kaalub 88,5kg.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#63

On keegi asjad rohkem selgeks teinud omale? 
Käigukasti vahetus? Automaat manuali asemel ja vastupidi ? 
Kuidas sellega on?
Vasta
#64

Mu mäletamist mööda ei huvitanud käigukasti vahetus ka vana seadusega kedagi
Kunagi küsisin ka ülevaatuspunktist, sealgi arvati selle üksköik olema

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#65

(22-09-2019, 20:10 PM)MeelisV Kirjutas:  On keegi asjad rohkem selgeks teinud omale? 
Käigukasti vahetus? Automaat manuali asemel ja vastupidi ? 
Kuidas sellega on?

Ühe margi ja mudeli süsteemis ei ole see probleem. Sai üks G klass ümber tehtud, nii mootor kui kast. Arkis tõsteti vaid kapott üles ja öeldi, et hästi tehtud. Dokid said uued kirjed peale poole tunniga ja ilma igasugu probleemideta. Erinevate markide, mudelite ja kastide vahetusega kogemus puudub. Samas uute seaduste valguses oleks mõttekas asjadel natuke settida lasta, siis tekib ka info mis ja kuidas.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#66

Kui hiljuti ülevaatusel käisin, siis enne piduristendi küsiti, et ega nelivedu pole, et nüüd enam ei pandavat seda passi kirja.
Vasta
#67

(23-09-2019, 17:50 PM)Romka Kirjutas:  Kui hiljuti ülevaatusel käisin, siis enne piduristendi küsiti, et ega nelivedu pole, et nüüd enam ei pandavat seda passi kirja.

Huvitav mul ei küsi keegi, olen ise igaks juhuks öelnud (lülituv Haldex) ning saavad pidurid tavalise mõõtemetoodikaga mõõdetud. Kuidas see neil käib ei tea - kui tagarattad seisavad ja esisild ringi käib peaks ju tagasilla järgi lülitama?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#68

(23-09-2019, 18:27 PM)Walter Kirjutas:  
(23-09-2019, 17:50 PM)Romka Kirjutas:  Kui hiljuti ülevaatusel käisin, siis enne piduristendi küsiti, et ega nelivedu pole, et nüüd enam ei pandavat seda passi kirja.

Huvitav mul ei küsi keegi, olen ise igaks juhuks öelnud (lülituv Haldex) ning saavad pidurid tavalise mõõtemetoodikaga mõõdetud. Kuidas see neil käib ei tea - kui tagarattad seisavad ja esisild ringi käib peaks ju tagasilla järgi lülitama?

Väidetavalt pannakse pink teistpidi tööle ja siis pidi saama nii teha ,et silda järgi ei lükka.
Vasta
#69

mõned lülitavad mootori välja,pidurite kontrolliks
Vasta
#70

Käisin alles firma bussiga ülevaatusel. 
Istusin rahulikult kõrvaltoas (akendega ja puha) kui ülevaataja tuli küsima kas nelivedu ja kuidas käsipidurit lülitada ?
Mina muididugi vastama, et ma sõidan esimest korda , et ma ei tea kuidas kässar peale käib ja seda ma veel vähem teadsin kas on nelikvedu.
Mees siis midagi pomises ja kadus tagasi klaasi taha ja siis nägin kuidas V-klass hüppas suure kaarega tagasi ja hea, et ei maandunud selle Subaru kapotil millel mõõdeti just CO-d.
Peale seda kohe sõitis V-klass ümber nurga maja ette tagasi ja kõik oleks nagu korras olnud ja läbis puhtalt.
Ei tehtud sellel bussil enam sillakontrolli jne. Vaid sooviti ruttu auto tagasi mulle anda.
Siinkohal ma pean ütlema, et ma tõesti ei teadnud, et see konkreetne buss on 4 vedu ja kuidas sellel käsipidur lülitub ei tea siiani, kuna iga kord kui ta välja suretan paneb auto ise käsipiduri peale kuigi on automaat.
Igaksjuhuks mainin, et meil firmas on kolm V-klassi ja üks on neist 4 vedu ja teised varem soetatud on  2veolised.
Vasta
#71

(23-09-2019, 19:38 PM)sturmbannführer Kirjutas:  mõned lülitavad mootori välja,pidurite kontrolliks

Jah, haldexi puhul vast kõige lihtsam variant mootor seisma jätta. Teistpidi stendi pöörlema paneku kohta pole varem kuulnudki, huvitav kas haldexi puhul toimib.
Vasta
#72

(23-09-2019, 21:19 PM)olli Kirjutas:  
(23-09-2019, 19:38 PM)sturmbannführer Kirjutas:  mõned lülitavad mootori välja,pidurite kontrolliks

Jah, haldexi puhul vast kõige lihtsam variant mootor seisma jätta. Teistpidi stendi pöörlema paneku kohta pole varem kuulnudki, huvitav kas haldexi puhul toimib.
Oot, ja kuidas sellisel juhul pidrunite võimendumine käib?
Vasta
#73

(23-09-2019, 20:59 PM)Qunts Kirjutas:  ...
Siinkohal ma pean ütlema, et ma tõesti ei teadnud, ... kuidas sellel käsipidur lülitub ei tea siiani, kuna iga kord kui ta välja suretan paneb auto ise käsipiduri peale kuigi on automaat.
...

Kiika vasaku põlve kanti, tulede lüliti alla. Seal peaks olema tõmmatav nupp.

Mersu nelivedu elab paar juhmi ülevaatajat üle.
Vasta
#74

(23-09-2019, 21:59 PM)41Degree Kirjutas:  
(23-09-2019, 21:19 PM)olli Kirjutas:  
(23-09-2019, 19:38 PM)sturmbannführer Kirjutas:  mõned lülitavad mootori välja,pidurite kontrolliks

Jah, haldexi puhul vast kõige lihtsam variant mootor seisma jätta. Teistpidi stendi pöörlema paneku kohta pole varem kuulnudki, huvitav kas haldexi puhul toimib.
Oot, ja kuidas sellisel juhul pidrunite võimendumine käib?

Haldexiga pidureid teeb turskem ülevaatajaWink
Vasta
#75

Ma pole ise proovinud järsemat pidurdust ilma mootori käimiseta teha, aga olen alati arvanud, et ju üheks pidurduseks ikka vaakumit jagub? Stendil saab lugupeetav ülevaataja vajalikud näidud igatahes kätte. Tundub justkui loogilise nõudena et ka õbluke blondiin saaks maanteekiirusel väljasurnud auto seismajätmisega hakkama.
Vasta
#76

(23-09-2019, 22:19 PM)v6sa Kirjutas:  
(23-09-2019, 20:59 PM)Qunts Kirjutas:  ...
Siinkohal ma pean ütlema, et ma tõesti ei teadnud, ... kuidas sellel käsipidur lülitub ei tea siiani, kuna iga kord kui ta välja suretan paneb auto ise käsipiduri peale kuigi on automaat.
...

Kiika vasaku põlve kanti, tulede lüliti alla. Seal peaks olema tõmmatav nupp.

Mersu nelivedu elab paar juhmi ülevaatajat üle.
Mersu elab üle jah aga mind paneb imestama, et nii nimetatud rahva teenrid näppivad autosid millest nad isgi midagi ei tea.
Käisin firma suurima autoga MB Sprinter furgoon ülevaatusel ja suunati kohe veoautode stendi, kuigi tegemist B kati autoga.
Mõõdeti CO ära see korras kuigi Kati pole juba aastaid 3 all aga sellest ma ei tahtnud rääkida.
Nimelt läks siis furgoon piduri stendi ja esipidusid korras, siis tagupidurid ja jälle korras prooviti siis käsipidurit ja kui see luha võttis ja need eriti karvased rullid auto stendi pealt minema lennutasid peale mida käsipiduri tross pooleks läks tehti veel sildade kontroll ja öeldi, et kõik korras, et läbisite ülevaatuse!
Siis tekkis küsimus mida Fucki ???
Piduri tross pooleks (ok oli vana ja kulunud ja pidigi minema juba 3 aastat), ja eelmine päev öeldi Silberautos, et esimesed sharniirid vajaksid lähiajal vahetust + stabika varda puksid ja otsad ?
Siis tekib küsimus mis toimub ??? Aga sellest ei olnud sõnakestki.
Kas ei osata või ei taheta vaadatata, nimelt peab Mersu ülesse tõstma, et aru saada kas sharniirid korras või loksuvad sellise auto puhul mis kaalub tühjalt 2800kg.
Samas käisin enda isikliku Passatiga ülevaatusel kus sain alguses negatiivse vastuse, kuna esituledes oli kasutusel LED pirnid ja ei pidanud sobima aga tuttava juristiga nõu pidades läksin järgmine päeva tagasi ja küsisin näitata kus tulel on kirjas, et ei või olla LED siis öeldi, et tuli tuleb eest võtta.
Palusin seda nendel teha millest viisakalt keeltuti ja samas ülevaatus tehti kenasti ära.
Vasta
#77

[quote pid='484589' dateline='1569262788']
Jah, haldexi puhul vast kõige lihtsam variant mootor seisma jätta. Teistpidi stendi pöörlema paneku kohta pole varem kuulnudki, huvitav kas haldexi puhul toimib.
[/quote]

Ei saa mõlemat rulli korraga tagurpidi tööle lülitada. Neliveo lisa korral piduristendil saab lülitada ühe rulli õigetpidi ja teise tagurpidi pöörlema.
Sellega saab üldjuhul kõiki nelivedusid testida, sest testikiirus ei ületa 5km/h ja näiteks Haldex ei lülitu veel.
Ei saa testida näiteks Volvo 303 Laplanderit.
Muuseas, kõigil eesti piduristendidel ei ole seda neliveo lisa, ainult osadel on.
Vasta
#78

(23-09-2019, 22:39 PM)Qunts Kirjutas:  Samas käisin enda isikliku Passatiga ülevaatusel kus sain alguses negatiivse vastuse, kuna esituledes oli kasutusel LED pirnid ja ei pidanud sobima aga tuttava juristiga nõu pidades läksin järgmine päeva tagasi ja küsisin näitata kus tulel on kirjas, et ei või olla LED siis öeldi, et tuli tuleb eest võtta.
Palusin seda nendel teha millest viisakalt keeltuti ja samas ülevaatus tehti kenasti ära.

Pange siia ka selle ülevaatuspunkti nimi kus sellise jutu peale läbi saab, laternal  on peal tähis mis valgusallikas seal käib mitte mida sinna panna ei tohi!
Täiesti persses on sõita pimeda ajal tiheda liiklusega maanteel (nagu näiteks Tln-Trt), ja eriti veel märja teekattega, krdi ksenooni/leedikunnid tulevad vastu oma reflektortuledesse topitud reguleerimata ksenoonidega, mitte munnigi ei näe, lisaks veel udukad all säramas. Aga mida meil politseipatrullid teevad? Selleasemel et korduvaid jagada mõõdetakse kolmerealiste peal möödasõidukohtades möödasõitjate kiirust...

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#79

(23-09-2019, 23:29 PM)Laurts Kirjutas:  Pange siia ka selle ülevaatuspunkti nimi kus sellise jutu peale läbi saab, laternal  on peal tähis mis valgusallikas seal käib mitte mida sinna panna ei tohi!
Täiesti persses on sõita pimeda ajal tiheda liiklusega maanteel (nagu näiteks Tln-Trt), ja eriti veel märja teekattega, krdi ksenooni/leedikunnid tulevad vastu oma reflektortuledesse topitud reguleerimata ksenoonidega, mitte munnigi ei näe, lisaks veel udukad all säramas. Aga mida meil politseipatrullid teevad? Selleasemel et korduvaid jagada mõõdetakse kolmerealiste peal möödasõidukohtades möödasõitjate kiirust...

Vaata tulesid millel plastmassist klaas kas näed kuskil mõnda märget ???
Vot ei näe ja ülevaataja ega politsei ei hakka neid stangesid jne edasi küljest kruvima, et sulle selgeks tegema kas võib olla või ei või!
Minule sobib panna H7 asemele LED pirn millel ees luup. Vähemalt mina näen kuhu sõidan ja eriti pimedas ja vihmaga.
Minu jaoks on kõigetähtsam minu turvalisus nii pimedas kui ka hämaras.
Ei hakka veel külge kruvima neid eraldi müüdavaid Led lisatulesid peale mida vist hakkad jalakäiaks.
Vasta
#80

(23-09-2019, 23:37 PM)Qunts Kirjutas:  
(23-09-2019, 23:29 PM)Laurts Kirjutas:  Pange siia ka selle ülevaatuspunkti nimi kus sellise jutu peale läbi saab, laternal  on peal tähis mis valgusallikas seal käib mitte mida sinna panna ei tohi!
Täiesti persses on sõita pimeda ajal tiheda liiklusega maanteel (nagu näiteks Tln-Trt), ja eriti veel märja teekattega, krdi ksenooni/leedikunnid tulevad vastu oma reflektortuledesse topitud reguleerimata ksenoonidega, mitte munnigi ei näe, lisaks veel udukad all säramas. Aga mida meil politseipatrullid teevad? Selleasemel et korduvaid jagada mõõdetakse kolmerealiste peal möödasõidukohtades möödasõitjate kiirust...

Vähemalt mina näen kuhu sõidan ja eriti pimedas ja vihmaga.
Minu jaoks on kõigetähtsam minu turvalisus nii pimedas kui ka hämaras.

Just-just, mina ja maailm

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne