Legod kokku laduda?
#1

Sattus näppu kaks massinat, üks tundub olema välismaist päritolu, Diabolo Nr.1, teine sellesamuse nõukogude analooge mitteomav toode.
Oletan, et tegemist koorelahutajatega, aga kas keegi oskab neid ka kokku laduda, et asjad toimiks? Et lihtsam oleks, on detailid jagatud suvaliselt kahe kausi vahel. Korrosiooni ja üldist konditsiooni arvestades, on enamjaolt juppe siiski määrateldavad. Mehhanism liigub Diabolol väga muhe-tihedalt, analooge mitteomav vajab pisut tähelepanu, aga liigub.

Katsetasin pisut, aga kas on legost mõni jupp puudu, või passisin juppe vale masina külge, igatahes toimivat asja 5 minutiga ei saanud. Enamaks ei olnud mahti.
guuglist leiab "diabolo cream separatoreid" palju, aga siseelu ei leidnud. seisund tundub ok olema, v.a. see, et mõlemal "karteripõhi" puudu. Oletan, et seal võiks sees mingi määriv ollus voolata?

Kes omab kogemusi selliste aparaatidega (Lõunas, Tartu mk)
   


Vasta
#2

(31-08-2019, 23:42 PM)hulgus Kirjutas:  ... Kes omab kogemusi selliste aparaatidega (Lõunas, Tartu mk) ...

Krt, lapsepõlv, meiereis üleskasvamine ... paar analoogset jubinat vedeleb siiani kusagil kuuri all aga enam kokku panna vist ei oska seda separaatorit ... võimasinaga on lihtsam, seda sai 90-ndatel ise edasi aretatud ja võid toodetud rasketel aegadel. Separaatori elik koorelahutaja ülesandeid täitis nn nõid.
Vasta
#3

Tuleb meelde kuidas ca pool sajandit tagasi vanaisa kusagilt Suure-Jaani kandist sellise koju tõi. muidugi hobusega ja edasi-tagasi kahe ööpäevaga ca 200 kilti. Kõik olid õnnelikud kuni selle hetkeni mil piim sisse valati sest-järgmised paar nädalat pandi seda aparaati kokku sadu kordi ja valati läbi selle köögipõrandale pangede kaupa piima.....See oli see õnnis aeg millal ma õppisin selgeks esimesed rumalad ja ropud sõnad nii eesti kui vene keeles Cool Lõpuks selgus et mingi oluline osa oli puudu ja tööle seda masinat ei saadudki.

Noorik küsis mida ma seal trükin ja naerab et aida all pingi küljes on kah üks koorelahutaja mida üritati kah pool sajandit tagasi käima ajada aga ebaõnnestunult kuna juba siis ei osanud enam keegi seda kokku panna. Ja seisab seal sellest ajast saati ja ootab....
Vasta
#4

https://www.kuldnebors.ee/search/polluma...da9ce1.jpg 
Piim ei jookse ülespidi, koor ka mitte (pilt lisatud).
Tundub, et sealt on miskit puudu, näiteks kraan piima pealejooksu reguleerimiseks jm.
http://www.digar.ee/arhiiv/et/download/256413 
16.-leheküljel on joonis, selle eeskujul on võimalik kokku panna kui kõik jupid on üles leitud.

Ise olen paar korda seda riista ringi ajanud poisikesena, kokku panid ikka teised ja pesid pärast. Kiiruse üleskruttimine oli ikka päris raske, kui kiirus sees, siis juba kergem.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины.
Vasta
#5

Alt üles - Kõige alla läheb see kolakas, kus sees on nummerdatud lehtrid (nn separaator), siis läheb nn lõssi eraldus toru, siis koore eraldus toru, sinna peale ujuk ja siis piima anum. Sinna vahele võisid käia veel vahetükid/üleminekud. Separaatori kiiruse muutmisega sai timmida koore paksust. Õige paksus oli see, kui koore nire tuli sealt tila otsast natukene taha poole.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne