Mitsubishi Colt 1200 1987

(17-04-2020, 20:16 PM)hundu615 Kirjutas:  Pane kas või sissemineva lõdviku vahele see lülitusandur,toimib ka.
Lõdviku vahel adapter olemas. Aga selle keermemõõt on 1/8" või m10x1 ja selles mõõdus andurit raske leida, pean otsima. Kui leian selle originaal anduri üles kapoti alt, siis saan el. kellade jaoks teisest kohast vedada signaali ja adapter jääb lüliti jaoks  Smile
Vasta

(17-04-2020, 23:25 PM)MongolColt Kirjutas:  
(17-04-2020, 20:16 PM)hundu615 Kirjutas:  Pane kas või sissemineva lõdviku vahele see lülitusandur,toimib ka.
Lõdviku vahel adapter olemas. Aga selle keermemõõt on 1/8" või m10x1 ja selles mõõdus andurit raske leida, pean otsima. Kui leian selle originaal anduri üles kapoti alt, siis saan el. kellade jaoks teisest kohast vedada signaali ja adapter jääb lüliti jaoks  Smile
Vt. FAE kataloogist lk. 84 termolüliti 36350, seal mingi Isuzu osakood, millega kaupmeest kiusata. Vastavustabel ka olemas.
Selle keerad adapterisse, otsa ühendad elektriventika miinusega ja ventikale annad läbi kaitsme kõrval olevast akust plussi peale.
Tulemuseks peaks olema, et kui radikast tagasi mootorisse tuleva jahutusvedeliku temperatuur tõuseb üle 50*, lülitatakse elektrivent sisse, sest jahutusvedelikku on vaja täiendavalt jahutada. Just see, mida vaja.
Võib ka pidulikumalt läbi süüte toitesse ühendada. Mul sarnaste lahenduste praktika näitab, et pärast süüte väljalülimist käib vent umbes minuti ja see ei ole akule märkimisväärne koormus. Lisaks tuulutab ja ühtlustab temperatuuri kapoti all.

Edit: Sul vist adapter voolikute vahel ja ilma massita. Siis vaja kas massiga ühendada või leida sealt kahe klemmiga sobiva keerme ja temperatuuriga lüliti.
Vasta

Võtke traati, teipi ja koormarihma ka sõidule kaasa, võtke kohe palju...   
Mongol rallil pole küll käinud aga igasuguste surmadega pikki maid sõidetud pidevalt, uskuge-läheb vaja...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(18-04-2020, 07:26 AM)margus61 Kirjutas:  
(17-04-2020, 23:25 PM)MongolColt Kirjutas:  
(17-04-2020, 20:16 PM)hundu615 Kirjutas:  Pane kas või sissemineva lõdviku vahele see lülitusandur,toimib ka.
Lõdviku vahel adapter olemas. Aga selle keermemõõt on 1/8" või m10x1 ja selles mõõdus andurit raske leida, pean otsima. Kui leian selle originaal anduri üles kapoti alt, siis saan el. kellade jaoks teisest kohast vedada signaali ja adapter jääb lüliti jaoks  Smile
Vt. FAE kataloogist lk. 84 termolüliti 36350, seal mingi Isuzu osakood, millega kaupmeest kiusata. Vastavustabel ka olemas.
......

Edit: Sul vist adapter voolikute vahel ja ilma massita. Siis vaja kas massiga ühendada või leida sealt kahe klemmiga sobiva keerme ja temperatuuriga lüliti.
See 3/8 keermega, mul tarvis 1/8 keeret, aga tänud otsimast! Vaja massi vedada ja sealt. Endal jäi silma selline lüliti- https://topvaruosad.ee/tootjad/stark/13656541 ja https://www.autovaruosadonline.ee/febi-b...68629.html
Lülitab juba 65c pealt järgi, aga on klahe klemmiga ja keere 1/8 kõige sarnasem. Teflon teipi vahele ja küll ta hoiab.

*Uuendus* Ka Eesti lehed müüvad, aga teise nimega https://www.ladu24.ee/audi-varuosad/80+%...i-bilstein

Teoorias peaks ju see ka töötama?
Vasta

ma ei saa aru,miks peaks ventikas tööle minema 65 kraadi pealt.ventikas on ettenähtud töötama kohapeal seistes.tavajuhtudel ei pea ta üldse töötama
Vasta

(18-04-2020, 11:45 AM)sturmbannführer Kirjutas:  ma ei saa aru,miks peaks ventikas tööle minema 65 kraadi pealt.ventikas on ettenähtud töötama kohapeal seistes.tavajuhtudel ei pea ta üldse töötama

Ta ei pea tööle minema 65 pealt, võiks minna 95/100 pealt, nagu originaalis. Lihtsalt praegu dikteerib seda valikult adapteri keere mis on 1/8 tolli. Kui muidu ei saa, tuleb võtta adapter vahelt välja, auk suuremaks puurida ja uuesti ära keermestada, et saaks kasutada teisi. Siis saab kasutusele võtta ka originaali lüliti mis on M16x1.5 keermega.
Vasta

1/8 tolli on 25,4mm x 1 / 8 = ca 3,2 mm
3/8 tolli on 25,4mm x 3 / 8 = ca 9,5 mm
Ma jään umbusklikuks, et sul 1/8" keere on. Ise mainid ka, et sinna 10mm kanti.
Andur on radikast mootorisse tagasi tulevas voolikus. Kui sealt tuleks 95/100* jahutusvedelik, ei saaks sellega ca 95/100* oleva mootori jahutamisest asja. Seepärast on tagasivoolus 55/65* andur, et tuleks sellise temperatuuriga jahutusvedelikku mootori jahutamiseks.
Oleks andur mootorist radikasse minevas pealevoolus, sobiks 95/100* lülitumistemperatuur, aga seda ka tingimisi.
Vasta

(17-04-2020, 20:16 PM)hundu615 Kirjutas:  Pane kas või sissemineva lõdviku vahele see lülitusandur,toimib ka.
+1 Motonetis nt. letikaup.
Vasta

(19-04-2020, 08:21 AM)margus61 Kirjutas:  1/8 tolli on 25,4mm x 1 / 8 = ca 3,2 mm
3/8 tolli on 25,4mm x 3 / 8 = ca 9,5 mm
Ma jään umbusklikuks, et sul 1/8" keere on. 
Tollmõõdustikust ei tasu mingit loogikat otsida, 1/8" tolli keere pealt mõõtes on 10 mm ja päris lihtne on M10x1 keermega segamini ajada.
Vasta

Toru toll on hoopis teine mõõt jah kui tava toll. Mina pole endale selgeks teinud veel, aga 1" torukeermena on pealt mõõtes ca33mm mitte 25.4 nagu loogika järgi peaks olema...
Vasta

Nii ongi. Ma eeldasin, et on UNC, nagu tollmõõdus auto normaalkeermega poldid.
Aga on NPT ja millimeetrites peaks tulema 1/8" keerme mõõduks ca 10,3x0,94 kui õigesti rehkendasin.
Sinna võiks tõesti M10x1 piisavalt hästi sisse istuda.
Vasta

maisalup Kirjutas:Toru toll on hoopis teine mõõt jah kui tava toll. Mina pole endale selgeks teinud veel, aga 1" torukeermena on pealt mõõtes ca33mm mitte 25.4 nagu loogika järgi peaks olema...
Torukeerme puhul on see 1" toru sisemõõt mitte keerme välismõõt.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(19-04-2020, 10:11 AM)maisalup Kirjutas:  Toru toll on hoopis teine mõõt jah kui tava toll. Mina pole endale selgeks teinud veel, aga 1" torukeermena on pealt mõõtes ca33mm mitte 25.4 nagu loogika järgi peaks olema...
Küsid guuglilt ja saab selgeks.
https://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?t=23357

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Tabel. Ega mul siin muud juttu lisada polegi, aga muidu antakse viga, et postitus liiga lühike...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(19-04-2020, 13:30 PM)olli Kirjutas:  Tabel. Ega mul siin muud juttu lisada polegi, aga muidu antakse viga, et postitus liiga lühike...
Ise vaatasin sama tabelit ja jõudsin M10x1 keermeni. Adapteri keere on 100% 1/8 NPT. Suurem osa temperatuuriandureid tundub olevat selle keermega, temperatuuriandur ploki sees sama keermega originaalis tal. Aga tundub, et termolülitid on alates M16x1.5... M10x1 on kõige ligem 1/8 keermele ja M10x1 keermega lülitid on 65 kraadi pealt toimivad.
Vasta

(19-04-2020, 08:21 AM)margus61 Kirjutas:  Andur on radikast mootorisse tagasi tulevas voolikus. Kui sealt tuleks 95/100* jahutusvedelik, ei saaks sellega ca 95/100* oleva mootori jahutamisest asja. Seepärast on tagasivoolus 55/65* andur, et tuleks sellise temperatuuriga jahutusvedelikku mootori jahutamiseks.
Oleks andur mootorist radikasse minevas pealevoolus, sobiks 95/100* lülitumistemperatuur, aga seda ka tingimisi.
+1
Vasta

Käisin motonetis, neil polnud mulle sobiva keerme ja temperatuuriga lülitit, isegi tellida ei saanud. Fixuses kohapeal polnud, kuid tellida kannatas. Valituks osutus 70c lüliti M10x1 keermega, hind oli 8€ kopikatega. Mõeldud vanadele VAG sõidukitele hoiatuslambi lülitiks. Mitsus hakkab venti lülitama.

[Pilt: l10zGPT.jpg]

Nädalavahetusel saab ära proovida, kas lülitab ka. Kui ma adapteri plokki ära maandan, peaks ühe klemmiga lahendus ka toimima.
Vasta

Kas lambilüliti ventikaampreid annab?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Võin sulle ühe rolleri starteri relee loovutada.
Selle abil ehk lülitab ka rohkem, kui ühe korra.
Vasta

(28-04-2020, 20:17 PM)Marko Kirjutas:  Kas lambilüliti ventikaampreid annab?
Amprite kohta pole mitte ühelgi lülitil midagi kirjas. Vent on 80w 12v ehk 6.6A. Ja osad poed müüvad neid lambi-, teised jälle vendilülititena..Võta siis kinni.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne