Võib kustutada.
#1

Võib kustutada.
Vasta
#2

Põnev! Ootame huviga. Ise oleks vist täitsa nullist hüdrot hakanud ehitama.. saaks ikka kiirema, võimsama, pikema jne. Aga hind kah vastav, selles osas see väike nikats väga hea mõte. Võib kasvõi 3 korda kogu agregaadi tervenisti välja vahetada ja ikka oled odavamalt saanud kui nullist hüdrot ehitades. Kuigi pool leiutamist jääb ära.. ja leiutamist just ongi põnev vaadata ju. Big Grin
Vasta
#3

Kuivavad ja kõrges hunnikus. Mul aastaga kuivas haab minu halumasina tekitatud ca 3 meetri kõrgune hunnik ilusti ära kui peale ei saja. Hunnikus oli ca 12 ruumi puid. Ei mingit ladumist.
Vasta
#4

(11-04-2020, 17:11 PM)donn Kirjutas:   Üritan seda lapsepõlve päevilt pärit puudeladumise traumat unustada. Täiega vihkan seda tegevust.  Big Grin 

Kindlasti oli see sulle jõukohane tegevus ja viib nüüd sinu paremate lahenduste ehitamiseni. Seda ehitusperioodi on meil ka hea jälgida.
Vasta
#5

Kõige parem küttepuude tegemise seade on see, kus ühest otsast palk sisse ja teisest ostsast halud välja. Wink

Põnev kanal ja isolatsioni ajal on mida vaadata.
Vasta
#6

(11-04-2020, 17:11 PM)donn Kirjutas:  Halumasinale lisaks tuleb eraldi konveier ja alused, kuhu siis halud puistepuiduna ladustan. Aluseid hakkan liigutama väikse laaduriga. Üritan seda lapsepõlve päevilt pärit puudeladumise traumat unustada. Täiega vihkan seda tegevust.  Big Grin Jah, riidas kuivavad puud paremini.

Essugi. Loobitud kuhi on jämedalt kolmandiku hõredam, seega läbipuhe oluliselt parem. 
Ladustamiseks sobivad 1000liitriste vedelikumahutite kaitsekestad. Neid liigub naljahindadega aegajalt. Kuna nad on ca meetrikõrgused, saab ehk väljaveokonveierist üldse loobuda.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#7

Olen teinud tööd erinevate halumasinatega ja kõikse rohkem meeldis selline, millel oli kaks silindrit, seni, kuni üks end tagasi vedas, sai teist kasutada ehk topelt tehtud töö, sama aja jooksul.
Viimati kasutasin ühe silindriga masinat ja justkui poole tööajast vahtisin niisama.

Edu!
Vasta
#8

Mul jällegi meeldib ladumine Big Grin ,kõige tüütum on okste koristus aga saab üle sellest!
Lahe projekt tulemas

Veel pole maha löödud
Vasta
#9

Jällegi huvitav projekt. Endal ka taoline puulõhkuja, millele ratastega alus tehtud. Kahe käega opereerimine sai asendatud ühe jalgpedaaliga. Kaheastmeline nõukaaegne lüliti juhib elu: pedaali natuke vajutades hakkab tööle mootor pumbaga, pedaalli põhja vajutades hakkab liikuma ka silinder.
Vasta
#10

(12-04-2020, 14:22 PM)JaakH Kirjutas:  Mul jällegi meeldib ladumine Big Grin ,kõige tüütum on okste koristus aga saab üle sellest!
Lahe projekt tulemas
mulle ka.
lapsena tehti metsas meeter pikk ja lõhki ja virna kuivama,suvel kodu taas riita kuivama ja siis riidast sisse ja saepeal juppideks pliidipuu hunnikusse ja ahjupuu riita ja elan siiani...siin tehti metsa ja ostsin puid taas riita kuivama,riidast ladusin haagisele 50m sõitu küüni ja taas riita ja ikka veel elan....ja laoks veel Big Grin tervis küll läbi,aga ladumist ei sega.
Vasta
#11

Alles nüüd jõudis mulle kohale miks ostetud lõhutud puus nii palju sodi ,pilpaid ja ebaühtlase suurusega puid,osa tuleb käsitsi üle lõhkuda ,sees on.Seni kuni ise lõhkusin ämm kunagi ei virisenud aga kui sai valmis puid ostma hakatud siis kogu aeg hädaldas.Süüdi on masinatöö,vot siin on koht kus käsitöö jääb parem,sest kui on ikka väike pliidiuks ja igavesti suured kaikad mida ainult üks alla läheb siis ikka jama,Vot kui masin  sellest patust prii oleks...
Vasta
#12

(12-04-2020, 22:26 PM)roosteuss Kirjutas:  Alles nüüd jõudis mulle kohale miks ostetud lõhutud puus nii palju sodi ,pilpaid ja ebaühtlase suurusega puid,
...

Ära siis osta odavat sodi:
https://www.youtube.com/watch?v=TBb9O-aW4zI
Vasta
#13

(12-04-2020, 22:37 PM)v6sa Kirjutas:  Ära siis osta odavat sodi:
https://www.youtube.com/watch?v=TBb9O-aW4zI

See sobiks naljanurka.
Vasta
#14

Eieiei - ikka tõsiselt tuleb võtta. Mitte mingit odavat rämpsu osta, mida alamakstud ori kusagil hämara lao taganurgas sandikopkate eest teeb.

Ma tahaks näha sellist puulõhkujat,kellel ühtegi kildu ei teki. Mis, muidu,väga hääste süütamiseks passivad.

Aga teema on huvitav, minu poolt isand Donnile vaid jäika selgroogu oma raja astumisel. Cool
Vasta
#15

Tere Donn, 

Olen ka Sinu  kanalit  vaadanud ja selge on see, et  laisk mees Sa ei ole ja tööd tunned Cool 

Kirjutama pani teema, et olen ka sedatüüpi seadet juba aastaid kasutanud, ning korduvalt mõelnud ühendada see putukas saega, et pääseks 1 st paku tõstmisest( saega juppideks-maha, pärast uuesti üles lõhkujale.) Siiani olen käega löönud, sest kui võtad aja, mis kulub selle asja ehitamisele , siis selle jooksul on  ikka palju puid lõhutud. 

Sul ilmselt on teisiti, sest oluline osa asjast on toota kino ja hüper  super masina ehitamine, ei pruugi rohkem vaatajaid tuua, isegi võib - olla vastupidi.  Ehitus on pikk , tuleb palju osi ja on risk, et  vaatajal tekib tüdimus, sest tahab juba midagi uut.   Minagi ei viitsinud amfiibi ehitusest rohkem vaadata kui esimesed 10 osa , siis oli juba selge kuhu jõuad ja kaua seda keevitamist ikka vahid, st kogu projekt oleks olnud paras pressida 10 osa sisse, see aga oleks tähendanud osa iga 2 nädala tagant, mis jällegi pole hea.
Vasta
#16

OK , asjast ka. 

Selle masina ümberehitamisel on ta  head on  ka ta vead ja häda tuleb sealt kus insener on tegelikult olnud tubli.

Aparaat on loodud sellisena, et  1 töökäiguga lõhuks paku täiesti pooleks, seda hästi kompaktse disaini juures.
Selleks on paigaldatud hästi agressiivse kujuga kiil, mis lükkab halud laiali. Kui on nagu meil siin öeldakse head "lahked" pakud , siis nii see ka läheb. 
Mul on palju toomingat, no ei lähe 1 käiguga, lased  tagasi , klots vahele ja uuesti , et lükkaks talla ( klotsi)kiiluni välja, siis alles saad paku pooleks. 

 Nüü,d kui Sa vaatad "päris"    halumasinaid siis seal ei lõhuta pakku esimese töökäiguga lõpuni, vaid järgmine lükkab eelmise läbi. Seega pole vajadust laialilükkava disainiga kiilu järele, mis omakorda annab suurema võimaluse ka visamat materjali lõhkuda, sest oleme ausad, ülearu tugev see masin ei ole. 

Sinna  jõudsid isegi, kui keevitasid kiilu ette õhukese tera. Tagumine osa on ikka arusaamatu, miks selle kolmnurkse kiilu sinna alles jätsid ? See lükkab lihtsalt halud risti ja tööst saab nöök. 
Teine asi: kui tahad ristiga lõhkuda, peaks risti kõrgus olema sujuvalt ja kiiresti reguleeritav, antud disain seda ei võimalda.
Vasta
#17

Mina teeks nii: 

Kuna kompaktne suurus pole enam vajalik, siis
1) viskaks minema selga mööda jooksva talla ja külgedelt tõmbevardad
2)paigaldaks talla otse silindri sääre otsa, selle saab teha V kujulise, samuti renni saab teha V kujulise, mis aitab vähendada puude risti pööramist
3)renni otsa saab teha reguleeritava kõrgusega risti

  Kuidas lahendad palgi laadimise ja etteande ? 50 nda eluaastani on ka käsitsi pealetõsmine ja konksuga edasitõmbamine ok, sealt edasi  muutuvad asjad raskeks ja tülikaks.

Ootan põnevusega, kuhu jõuad.

GRAND
Vasta
#18

laiali lükkav kirves on mõistagi üliaeglase liikumise kompenseerimiseks.
kehvasti lõhki mineva puu puhul loomulikult jälle suureks takistuseks.
kui lint viib lõhutud kraami ära, siis võiks kirves olla võimalikult õhuke.
ja päris või "päris" halumasinal lükkab silinder ikka üsna vastu kirvest.
poole peale ei jäeta midagi. mida väiksemaks see vahe jääb, seda rohkem on
eelmised halud jalust ära ja ei lükka uut pakku viltu.
Vasta
#19

(14-04-2020, 08:49 AM)diesel Kirjutas:  laiali lükkav kirves on mõistagi üliaeglase liikumise kompenseerimiseks.
kehvasti lõhki mineva puu puhul loomulikult jälle suureks takistuseks.
kui lint viib lõhutud kraami ära, siis võiks kirves olla võimalikult õhuke.
ja päris või "päris" halumasinal lükkab silinder ikka üsna vastu kirvest.
poole peale ei jäeta midagi. mida väiksemaks see vahe jääb, seda rohkem on
eelmised halud jalust ära ja ei lükka uut pakku viltu.

 Ei mõelnud, et jätab poole peale Kust seda välja  loed ?
Jutt käis kiilust, mis minu silmis on selle ümberehituse juures vaja modifitseerida, laialilükkav kiil takistab  töö sujuvat kulgu   : originaal seades peab see väike masin tegema nii, et pakk kukuks talla max. positsiooni (või enne) jõudmisel kukkuma" kahte lehte"
Päris masinal jäävad halud kiilu kõrvale ja järgmised lükkavad need sealt ära. 
Kuna  Donn tahab veel hästi lühikesi pakke lõhkuda võib  nn risti minek minna tüütuks.
  


Ilmselt mõte jooksis öösel kiiremini kui oleks vaja  nendekorrektseks kirjapanemiseks.
Vasta
#20

Kui transportööri jaoks linti vaja, siis võib ühendust võtta.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne