Kuidas piirata teedel toimuvat arutut kihutamist
#41

Ma palju pole küll Euroopas sõitnud, aga Norra on ainuke, kus olen kohanud reaalselt tee ääres põõsas kõhuli kamo riietuses politseid kiirust mõõtmas. Patrullauto oli jupi maad eemal. Võiks muidugi arvata et tänapäeval on odavam kaameraid panna kui lasta patrullil selliseid trikke teha. Big Grin
Vasta
#42

Krt võibolla oli tõesti kaljuks maskeerunud,või mõneks põõsaks. Aga kukalt pani kratsima küll Smile  Ja mööda ükski ekipaaz meist ei sõitnud. Lihtsalt porge oli järgmises võimalikus asulas(no mõned majad olid seal ikka) kinni peetud. Aga huvitav oli ka see,et kui näiteks kiirabi kitsamal (suht mägiteel)teel sireenidega vastu tuli,siis võimaluse puudumisel reasatusid vastu tulnud autod ka teistpidi suuna reale seisma,et kiirabi saaks mööduda. Loomulikult jäi liiklus seisma selleks hetkeks kui kiirabi lähenes ja möödus. Ehk kiirabile tekitati suht tühi koridor,mitte ei pidanud peatunud autode vahel slaalomit sõitma. Peale möödumist hakkasid kõik kenasti ennast lahti harutama. Ilma mingi signaalitamise või närvitsemiseta. Meil see vist väga ei toimiks. Sest kellegil on alati kiirem kui kiirabil. "Ja nahh sa trügid minu sõidusuunda tropp,sit*a ma sind siia lasen"  Igaljuhul oli värskendav kogemus.
Vasta
#43

Tallinn - Pärnu maanteel harjumaal ühes vasakkurvis oli "harjukatel" metsas väike siht kahes suunas , Opel Vectra küljeakna kõrguselt oli võsa maha võetud , toimis hästi .
 Tähistamata politseisõiduk ei pea ilmtingimata rikkujat rikkumiskohas peatama , seda võib teha eemal , mõnes sobivas kohas ja hoopis teine toimkond , nii toimitakse meil ja ilmselt ka välismaal .
Vasta
#44

Mitte,et see kellelgi korda peaks minema aga kui pühapäeva hommikul und pole siis targutan siin. Olen nii mootorrattur, sõidukajuht kui ka veokijuht. Lisaks viimase aasta elan Norras ( elan, mitte ainult ei tööta - siin on vaks vahet), elanud ka Soomes, Rootsis ja töötanud kõikjal Lääne-Euroopas. 
 Jah, Eesti Politsei AS-l on Norra kolleegidelt palju õppida varjatud kiirusemõõtmise koha pealt. Mulle vahel tundub, et selleks kasutatakse mingeid snaipriväljaõppega selle. Aga lisaks sellele on kõikide Skandinaaviamaade inimesed tohutult altid peale kaebama -  pesed maja ees autot, niidad pühapäeval muru või sõidad 80 alas mitte spidoka vaid gps kiiruse järgi ja teed möödasõidu ning varsti võib oodata kohtumist politseiga sest keegi on ennast sellest puudutatuna tundunud ja kõne teinud. Aga praegu kui Oslos Välerengatunnel osaliselt kinni on ja igapäevane lisakulu on kuni 30min linna läbimisele(ma ei nimeta seda ummikuks, see on lihtsalt tihedam liiklus, ummikud on suurtes riikides suurte linnade läheduses) ei kuule ma ikkagi ainsatki signaali kui mõni, tavaliselt patareidel sõitev masin, sõidab vasaku raja lõppu ja hakkab vahele trügima.
 Jah, ka mind häirivad, eelkõige vennasvabariikide numbrimärkidega, veokid mis Eestis sõidavad 75km/h aga isegi kui ma panen vahel Eestis sõites oma sõiduautol püsika 75km/h peale siis esimesena jääb mulle ette Eesti nr märkidega sõiduauto...
 Selleks ntx Pärnu-Tallinna vahelist teed sõidan juba aastaid Pärnu -  P-Jaagupi - Kergu - Rapla jne. Saad sõita rahulikult nii 80 kui 110km/h ja kohtad tee peal vaid mõnda autot. Eks peale Raplat läheb liiklus tihedamaks aga ikkagi parem kui peamagistraal.  Ma ei usu, et kõik on operatsioonile sõitvad südamekirurgid, et kogu aeg nii kiire on.
 Soome mudel suvel 100 ja talvel 80 on igati ok lahendus minu meelest.
P.S karavanid ja matkaautod on tõeline nuhtlus iga riigi liikluses, nendele tuleks seada miinimumkiirus. Enda karavani suutsin küll liiklusvoos püsides järel vedada.
 Tervitades, Vetu
Vasta
#45

Ei ole nii varjatud see kiirusemõõtmine siin Norras midagi. Lihtsalt teised liiklejad ei anna sellest märku tulede vilkutamisega.
Vasta
#46

Teemasse kah - https://www.facebook.com/laitmanru/video...710039732/

Vasta
#47

Ma ei mäleta, millal ma Eestis viimati "arutut kihutamist" nägin! Mõttetut nõelumist näeb küll aga arutut kiirust mitte. Arutult kihutasid äsja Ott Tänak ja Sõbrad!!! See ehk siis kõveral kruusa- ja metsateel sõita lubatud 90 km/h on arutu! Aga JOKK, kui meie seda tavaolukorras teeme. Mõnikord suisa talvel ja kiilasjääga... Wink 
Maanteel mille projektkiirus on 130-150 km/h sellise kiirusega sõitmine ei ole arutu! Kiiruse piirang on arutult liiga madal! 

Vabandust - olen näinud! Sinivalged on küll täiesti arutult kihutanud! Sodilläkiga kihutada ja siis targutada, et Lambo, Porge, Ferru jms on 200 sõita arutu???

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne