Kuidas piirata teedel toimuvat arutut kihutamist

Ma palju pole küll Euroopas sõitnud, aga Norra on ainuke, kus olen kohanud reaalselt tee ääres põõsas kõhuli kamo riietuses politseid kiirust mõõtmas. Patrullauto oli jupi maad eemal. Võiks muidugi arvata et tänapäeval on odavam kaameraid panna kui lasta patrullil selliseid trikke teha. Big Grin
Vasta

Krt võibolla oli tõesti kaljuks maskeerunud,või mõneks põõsaks. Aga kukalt pani kratsima küll Smile  Ja mööda ükski ekipaaz meist ei sõitnud. Lihtsalt porge oli järgmises võimalikus asulas(no mõned majad olid seal ikka) kinni peetud. Aga huvitav oli ka see,et kui näiteks kiirabi kitsamal (suht mägiteel)teel sireenidega vastu tuli,siis võimaluse puudumisel reasatusid vastu tulnud autod ka teistpidi suuna reale seisma,et kiirabi saaks mööduda. Loomulikult jäi liiklus seisma selleks hetkeks kui kiirabi lähenes ja möödus. Ehk kiirabile tekitati suht tühi koridor,mitte ei pidanud peatunud autode vahel slaalomit sõitma. Peale möödumist hakkasid kõik kenasti ennast lahti harutama. Ilma mingi signaalitamise või närvitsemiseta. Meil see vist väga ei toimiks. Sest kellegil on alati kiirem kui kiirabil. "Ja nahh sa trügid minu sõidusuunda tropp,sit*a ma sind siia lasen"  Igaljuhul oli värskendav kogemus.
Vasta

Tallinn - Pärnu maanteel harjumaal ühes vasakkurvis oli "harjukatel" metsas väike siht kahes suunas , Opel Vectra küljeakna kõrguselt oli võsa maha võetud , toimis hästi .
 Tähistamata politseisõiduk ei pea ilmtingimata rikkujat rikkumiskohas peatama , seda võib teha eemal , mõnes sobivas kohas ja hoopis teine toimkond , nii toimitakse meil ja ilmselt ka välismaal .
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne