UUE KASTIKA OTSING

(18-11-2021, 13:03 PM)MeelisV Kirjutas:  ...
kuskil peab olema mingi tropp ees. kas kliima ei toimi, õhku ei puhu või on vesi vaiba all.
imelik on aga see, et mida külmem on ilm seda kuivem on meil ju kliima 
saaks aru, et täna on aken udune, ilm on selline aga, et miinus 10...20 on see probleem.

kas ainult tuuleklaas või kõik klaasid ?...
täitsa nõus, ei ole normaalne, täitsa absurdne, õhku puhub, vaip on katsudes purukuiv ka jalavanni all, vaiba alla muidugi ei näe. Täna tööle sõites katsetasin uuesti, kõige paremini hoiab klaasi kuivana, kui käsirežiimis võtad temp min elik 15 kraadi ja ventikale annad vähemalt 5 pulka 8-st ette. Kui temp kõrgem tahab ka pöördeid rohkem saada  Sad .
Tagauste klaase pole vaadanud aga esimesed küljeklaasid on samuti udused, peeglite koha peale puhub õhuaugust midagi ja seal nagu ka esiklaasi alaservas on kuiv.
Vasta

(18-11-2021, 13:21 PM)olli Kirjutas:  ...
Mis siis valesti saab olla?
1) õhk, mis esiklaasile jõuab, ei ole tegelikult õuest võetud
2) õhk, mis esiklaasile jõuab, et ole eriti soojendatud
3) esiklaasile ei jõua üldse eriti õhku
4) esiklaasile jõudev õhk seob niiskust kusagilt mujalt juba enne klaasini jõudmist
5) õhk, mis esiklaasini jõuab, seob sealt piisavalt niiskust, aga salongist tuleb veel rohkem niiskust peale
Ma arvan, et nutika mõtlemise ja vähese katsetamisega on võimalik neid hüpoteese ükshaaval välistama hakata. Ja ehk jõuda siis lähemale probleeme tegelikult põhjusele.
Minu katsetamised oleks nagu välistanud kõik punktid peale 4. punkti, seda ei oska kontrollida. Kuna pole ka märganud suurt loiku suvel auto all, siis hakkan ikkagi kahtlustama konditsioneeri äravoolu ...
1. punktiga on nii, et kui panna siseringluse peale, siis läheb veel udusemaks ehk kõik nii nagu olema peabki.
5. punktiga ei saa muidugi 100% välistada aga nii 99% olen veendunud, et salongis on kuiv, palju rohkem vett täis autode klaasid ei ole udused pärast mõningast sõitmist.
Vasta

Mis asja te oletate ja utreerite, et tropp ees või kalts kuskile ununenud. Janka ütles tõe juba ära. Kliima- automaatika on disainitud natuke valesti ja puhubki vaikimisi jalgadele "auto" režiimis rohkem õhku kui akendele. Uuel Hiluxil sama häda. Eilse ja tänase sajuga pidi vahepeal akent vastava "programmiga" puhtaks laskma. Mis -20- ga saama hakkab, ei tea.
Vasta

Ostsid Mitsu, said Opeli Big Grin Opelitel oli see udutamine üks lõputu hädaorg. 
Aga kui kont töötab, siis ei tohiks esiklaas küll udune olla. Need kuramuse kliimad on nii projekteeritud, et ökonoomitades oledki udus! Kui lülitad kondipumba välja et kütust kokku hoida, on udu kiire tulema. Seda olen täheldanud absoluutselt kõigi lihtsamate markidega Eestis "tavalises"  oktoobrist-märtsini ilmas. Natukenegi valesti projekteeritud või pole värskelt hooldatud filtriga ja ongi kohe jama. Kindlasti on auto hind ka selle detaili puhul midagi näitav! Need on kaks kohta, kuskohast ju saab reaalselt kokku hoida tootes sadu tuhandeid isendeid: mürasummutus ja kogu kliimasüsteem! Täiesti loogiline odavate autode problem...
Vasta

Kasutan juba aastaid aastaringselt. Kui eelmise mahtuniversaali soetasin, hakkasin sügise saabudes kasutama. Ilma oli talvisel ajal võimatu eesistujatest tahapoole jäävaid aknaid puhtana hoida.
 Ei külmu see vedelik ära. Sama kogemus sõpradel, kes samuti väljaspool Eestit tööl käivad ja kelle autod seetõttu nädalate viisi lennujaama parklates vedelevad.
Jah, Motonetis pakutavad süsteemid on mugavuse poolest kindlasti paremad. Aga siis, kui enesele selle poti ostsin, polnud mujalt mitte kui midagi leida ja nii ta siis mul loksuma jäi.

https://youtu.be/dFl24tK_2Mo
Vasta

sellel lehel

https://www.vanguide.co.uk/mitsubishi-l200-problems

on selline viide

The Mitsubishi L200 heater matrix forms part of the vehicle’s cooling system; it reuses heat from the vehicle’s coolant to heat up the cab. However, it is known to fail quite early and leak, which results in the smell of anti-freeze working its way into the cab and the fogging of interior windows. Replacing the heater matrix is quite a difficult task due to its location, and we recommend having professionals to carry out this work if you’re not an expert.


kas on võimalik, et salongiradikas lekib aga ainult siis kui on kuum. ehk külmal ajal kui küte on intensiivsem siis kuskilt paisub "pragu" lahti ja minimaalselt udutab (selleks pole palju vaja ju klaasile)
ja soojemal ajal on "pragu" kinni ja probleemi ei esine.
vähe usutav muidugi aga mine tea

absorber seisval autol ja hooajalisel liikuril väga pro lahendus aga igapäeva auto peaks küll olema suuteline ise ventileerima ennast kuivaks.
Vasta

Antfriisi lõhna ja kadu ei ole, selle võiks välistada.

Tänud Jankale seletava kinupildi eest, kannatasin ära. Ühesõnaga tablett imeb vee endasse ja moondab mingiks keemiliseks sodiks, mis valgub anumasse. Need Motoneti omad paistavad samal põhimõttel toimivat.

Mul autos sihuke https://www.motonet.ee/et/toode/5000609/...kuivatatav
Vasta

(18-11-2021, 15:27 PM)MeelisV Kirjutas:  absorber seisval autol ja hooajalisel liikuril väga pro lahendus aga igapäeva auto peaks küll olema suuteline ise ventileerima ennast kuivaks.
See vist sõltub igapäevase kasutuse pikkusest! Mingil hetkel, kui veel Saxo oli Proual töölkäiguauto ja rada tegime juba suurematega, siis suutis Ta jaanuar-veebruar tööl käia ühe paagitäie ehk 42 liitriga! Jah, bensukas ja sisse olin pannud miskise Fordi 94-kraadise "polaar"-termostaadi et üldse sooja saaks, aga ega selle 12-minutilise sõiduga autoke soojaks küll ei lähe. Samas lund vead sisse ikka...siis oli vaja ikka kogu aeg uduga võidelda. On veel diisel ja ilma vebasto-eelkütteta, seda hullem. Need linna lühisõidu autod kipuvad ikka udutama, need jõua tihtipeale soojaks minnagi. Sellises kasutuses lööb odavauto vs kvaliteetauto, aga ka lisavarustuste vahe, eriti välja! Volvo ja Saabiga selliseid muresid ei ole, mis olid näiteks Opelitega. Neid kolme mul elus kõige rohkem olnud ja Proua juba 30 aastat 12-15 mindi autosõidu kaugusel tööl käinud. Lihtsalt ajas on füüsiline töökoht kodule üha lähemale kolinud Big Grin kuid sõiduaeg samaks jäänud. Aga ka Mersust ja Audist ei meenu mitte ühte kliima/udutamise/jäätumise probleemi. Udu tuli siis, kui põhjas oli auk (kummikork oli ära kadunud...) ja müraisolatsioon läbi vettinud. 

Mossede ajastust oli ju asi ühene:aknad said jäävabaks ja kuivaks peale 100 kilomeetrit maanteel 80'ga sõitmist, kui välistemp oli soojem kui -10 Big Grin Külmemaga oli jäävaba vaid esiaken...
Vasta

Eks mõne moodsama kliimaseadmega masinal see nii lihtne pole, aga manuaalse juhtimisega masinal ei teki talvel lühisõitudega mingit probleemi, kui kunagi jalgadele puhuma ei pane. Lumi ei sula ära ja ei aja ka niiskust üles. Elementaarne.
Vasta

(18-11-2021, 16:56 PM)olli Kirjutas:  Eks mõne moodsama kliimaseadmega masinal see nii lihtne pole, aga manuaalse juhtimisega masinal ei teki talvel lühisõitudega mingit probleemi, kui kunagi jalgadele puhuma ei pane. Lumi ei sula ära ja ei aja ka niiskust üles. Elementaarne.
Jah, aga tahaks ju, et jalad ei külmetaks. Kuidagi kohatu on 21.-sel sajandil viltidega autoga sõita.
Vasta

(18-11-2021, 16:59 PM)vant Kirjutas:  
(18-11-2021, 16:56 PM)olli Kirjutas:  Eks mõne moodsama kliimaseadmega masinal see nii lihtne pole, aga manuaalse juhtimisega masinal ei teki talvel lühisõitudega mingit probleemi, kui kunagi jalgadele puhuma ei pane. Lumi ei sula ära ja ei aja ka niiskust üles. Elementaarne.
Jah, aga tahaks ju, et jalad ei külmetaks. Kuidagi kohatu on 21.-sel sajandil viltidega autoga sõita.

12 minutilise sõiduga ma arvan et pole väga vahet. Jõuab lihtsalt kogu lumi jalgade juurest autosse ära sulada, aga õiget sooja ikka veel siss ei saa nagunii.
Vasta

ja mul väga lühikesi otsi ei ole, min 60 km ja 40 min +.
Vasta

Mis siis teeb kui näiteks tagumise akna veits praokile lased, äkki on salongi tuulutusklappidega jama, siis kipuvad samad sümptomid tekkima.
Vasta

(18-11-2021, 19:13 PM)reigu Kirjutas:  Mis siis teeb kui näiteks tagumise akna veits praokile lased, äkki on salongi tuulutusklappidega jama, siis kipuvad samad sümptomid tekkima.

See tuulutusklapivärk käis minulgi peast läbi korraks, aga kirja ei pannud, kuna ilmselt on irvakil aken ära proovitud. Meil pole ju tegemist mitte koolijütsiga vaid tehnikamehega. Pealegi ta palus läbinämmutatud asja mitte uuesti alustada...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-11-2021, 19:24 PM)Marko Kirjutas:  ... kuna ilmselt on irvakil aken ära proovitud. ...
mosseajastust teada-tuntud võte õhuringluse parandamiseks Big Grin aitab küll rohkem külgmiste akende puhtakshoidmisel.
Vasta

kas autole lisa müramatte ei paigaldatud.äkki pandi kere vendiavad kinni
Vasta

Kas esinduses kõva (ma mõtlen kõva) häälega karjumine ei aita? Mul küll ühtki jaapanlast ei ole, aga isegi 2005. aasta prantslane suudab praeguse ilmaga aknad uduvabad hoida. Mistõttu leian, et selline udutamine uue auto puhul on rike.
Vasta

(18-11-2021, 22:34 PM)olevtoom Kirjutas:  Kas esinduses kõva (ma mõtlen kõva) häälega karjumine ei aita? 

Väga hea mõte  Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mina ostsin HL Autoosadest korduvalt kasutatava niiskuse koguja. Pehme kattega padja sees on kassiliiva meenutavad krõbinad ja kui need muutuvad geeli suguseks massiks, tuleb padi radika peale korraks kuivama tuua. Maksis see alla kahekümne euro ja enne aknalauale panekut võib paluda proual ruudud peale maalida.
Vasta

(18-11-2021, 23:32 PM)Suuredmootorid Kirjutas:  Mina ostsin HL Autoosadest korduvalt kasutatava niiskuse koguja. Pehme kattega padja sees on kassiliiva meenutavad krõbinad ja kui need muutuvad geeli suguseks massiks, tuleb padi radika peale korraks kuivama tuua. Maksis see alla kahekümne euro ja enne aknalauale panekut võib paluda proual ruudud peale maalida.
Mul analoogne padi https://www.motonet.ee/et/toode/5000609/...kuivatatav ja pole ei geeliks muutund ega indikaator värvi muutnud aga klaasid udused.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne