KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Mul kippus ka mõni aasta tagasi vesi keldrisse tulema ja eelmine omanik oli keldripõrandasse samuti augu teinud, kus oligi musta vee tühjenduspump, see tegi augu põhimõtteliselt kuivaks. Mul oli suurim väljakutse saada ujukile hea asend, mis tagaks selle, et pump töötakski augus oleva veetaseme piires, ehk et ei laseks vett üle põranda serva tulla ja teisalt lülitaks end vee lõppedes välja. Kuna see ujuk on umbes poolemeetrise juhtme otsas, ei saa ta päris normaalselt poole meetri sügavuses ja umbes 40cm läbimõõduga augus õigesti toimida- ikka kippus vahel valesse asendisse jääma ja sattus vahel vee taseme suhtes "segadusse".
Ma siis tegin nii, et panin auku poolele kõrgusele metallvarda ja sinna külge siis selle ujuki sellisele kõrgusele, et ujuk ei liikunud mitte lihtsalt vee taseme muutudes, vaid kallutas end varda suhtes kas ühele või teisele poole sõltuvalt veetasemest, ühele poole kallutades lülitab pumba sisse ja teisele poole kallutades välja. Oluline on, et ujuk vee taseme muutudes oma nurka muudab.

Hetkeks on see probleem õnneks kadunud, kuna linn tegi minu piirkonnas paar aastat tagasi sadeveesüsteemide renoveerimise ja nüüdseks on augus vaid tolm.
Vasta

(15-06-2023, 11:09 AM)oliveer Kirjutas:  Millise pumbaga oleks hea garaazi keldrist vett välja pumbata? On üks tsentrifugaalpump (mis istub küll augus), aga ca 15cm vett jääb ikka sinna auku. Oli kevupump, mis töötas vibreermise pealt, aga see oli vana vena oma, tihendd ei pidanud hästi ning tegi meeletud müra ning viskasin minema. Kas vibrapumbad teevadki tugevat häält või see oli pigem antud nikerdise teema?
Hea oleks kui suudaks imeda siis paneks voolikuotsa sisse ja saaks praktiliselt kõik kätte.
see tõmbab väidetavalt päris kuivaks Big Grin
https://www.stokker.ee/kombineeritud-tuh...8901-schep
Vasta

Veega on jama kui seda on palju ja kui vähe. 
https://www.err.ee/1609008830/viimsi-vee...-ei-paista 
Mäletan aega kui plaaniti Antarktikast lahtimurdunud jäämäed tuua Aafrika veepuuduse leevendamiseks. Kas juba toovad?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(17-06-2023, 08:59 AM)aavu Kirjutas:  Veega on jama kui seda on palju ja kui vähe.
Ühe kuuga suutsid mõned kinnistuomanikud kastmiseks kasutada 160 m³ ja enam hinnalist, joogivee kvaliteedini puhastatud põhjavett.
https://www.kosevald.ee/et/-/uhisveevarg...irect=true
Vasta

No ,kui juba veest juttu.Kah küsimus.Mul meri ligidal,kui panen pumba merre ja kastan soolase veega kartuleid ,peenraid kasvõi muru.
Kas seda tasub teha või rikun kõik ära?
Vasta

"Et Läänemere vesi on väikse soolasisaldusega, võib ka seda kasutada, pisut soolakat vett taluvad kindlasti viljapuud, kapsad, peet ja murulauk. Merevett ei tohi valada kartulitele ega marjataimedele, ka mitte porgandile ega sibulale."


Mul on millegipärast tunne aga ei viitsi otsida, et päris nii lihtne see pole, et viskad aga londi merre ja kukud pumpama. Lisaks kõigele muule oli/on vee erikasutusluba? sellise tegevusega seotud. 

(Esimesena tsiteeritud lõik pärineb Postimehe ja Botaanikaaia ülevaatest.)
Vasta

Kui hakkad merd või järve või jõge aiamaale ümber pumpama siis veekasutusluba on vaja alates kolmekümnest kuupmeetrist.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Vaevalt ma 30 tonni pumpan.Kuid jah tundub kahjulik olema...
Vasta

Sellest räägiti juba nõukogudeaegses lasteraamatus, et ei ole hea plaan. Peategelase, ehk ka raamatu nimi oli Aatomik.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-06-2023, 09:14 AM)Roland Kirjutas:  No ,kui juba veest juttu.Kah küsimus.Mul meri ligidal,kui panen pumba merre ja kastan soolase veega kartuleid ,peenraid kasvõi muru.
Kas seda tasub teha või rikun kõik ära?
Noorik teisest toast ütles et vanasti sibulapeenraid kasteti soolalahuse veega et ussid alla ei tuleks. Mereveest pole ta kuulnud kuigi sündinud 50 m rannast.
Vasta

(20-06-2023, 19:21 PM)Meelis2 Kirjutas:  
(18-06-2023, 09:14 AM)Roland Kirjutas:  No ,kui juba veest juttu.Kah küsimus.Mul meri ligidal,kui panen pumba merre ja kastan soolase veega kartuleid ,peenraid kasvõi muru.
Kas seda tasub teha või rikun kõik ära?
Noorik teisest toast ütles et vanasti sibulapeenraid kasteti soolalahuse veega et ussid alla ei tuleks. Mereveest pole ta kuulnud kuigi sündinud 50 m rannast.
Nii on ,ma riputan lihtsalt jämesoola ümber sibula.
Vasta

Soolasele veele vahelduseks ka üks küsimus autode valdkonnast. Konditsioneer töötab autol siis, kui salongipuhuri võimsus on vahemikus 1-3. Kui tahta rohkem õhku ja keerata puhuri võimsuse nupp 4-peale, lülitub konditsioneer välja. Mis viga? Autoks Opel Vivaro 2005.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Alljärgnev palun lugemata jätta kõigil neil, kellele võimalike variantide pakkumine on vastakarva.

Kliimaautomaat (eraldi arvuti) või labane sisse-välja külmkapp?

Äsjane kogemus sama ajastu "sisse-väljakliimaga"  Berlinksi pealt: osaliselt mahapõlenud reostaatplokk ("siil") tekitas olukorra, kus kondipump rakendus vaid kiirusel 1, kiirusel 2 olid nii vent kui kondipump seis ja kiirustel 3-4 vent küll uhas, kuid kompressorit järele ei võtnud. Uus takistiplokk taastas tavapärase töö (kuigi see pole kuskilt otsast loogiline, aga prantslaste loogika ongi vahel ummamuudu).

Meil oli süüdlane säärane: https://www.autodoc.co.uk/jpn/17797751.
Vasta

(06-06-2023, 13:20 PM)giordanobruno Kirjutas:  
(06-06-2023, 11:04 AM)edvard Kirjutas:  See HC/ CH kõrge näit võib viidata ka väljalaskeklappide ebatihedusele aga , esmalt mina paneks uue õhufiltri , uus õli , uued küünlad ja kui väljalase tihe siis ei peaks muresi olema .  Mu monopritsega Audi näidud olid sel ülevaatusel tavapärasest 2 korda nigelamad ja ise arvan et kui enne ülevaatust tankisin  statoilis siis seekord tankisin alexelas ,  selline on minu arvamine .
Tänana veel kõiki mõtlejaid-kirjutajaid!
Nii, esimene käik: Uus õhufilter ja küünlad (õli on sel kevadel vahetatud), igaks juhuks Aspen sisse, kuumaks ja ülevaatusele?! 
Teine käik: Speedsteri Hannes?
Kolmas käik: klappide test, vajadusel vahetamine; kolvirõngaste vahetamine?
Või teine ja kolmas vahetusse?
Eile õhtul sai bensiin otsa. Valasin 5L Aspenit paaki ja läksin hommikul ülevaatusele. Õhufiltri ja küünlad olin vahetanud paar päeva tagasi. Paigaldasin ühe elektroodiga NGK küünlad. Täna hommikul sõitsin umbes 5km 4000 pöördega ja parkisin ülevaatuse ette. 5 minuti pärast positiivne tulemus käes. Kahjuks ei tea mis näidud nüüd olid, aga vähemalt korras. Tänana veelkord soovitajaid!

Do'nt panic
Vasta

(21-06-2023, 10:31 AM)giordanobruno Kirjutas:  ...Paigaldasin ühe elektroodiga NGK küünlad. ...

Nii 10 kkm võiks küünaldest olla näha, kas on õli põletamist või mitte. Oleks huvitav näha "grupipilti" töötanud isolaatoritest. Hea oleks, kui selle aja oleks enamasti  sõitnud "kodustatud" tankla kütusega. Seniks: nael kummi!
Vasta

Tore et ülevaatus läbitud , mind siiski huvitab , mis põhjusel "gaasid" paigast olid .

 Nüüd painan mina teid oma murega : Audi 80 aga , seekord 1,9td ning seal mootoriruumis on erinevad vaakumvoolikud mis on otsast kruvi sissekeeramisega pimedaks tehtud , kas on olemas koht , kus oleks need õiged voolikute algused , teekonnad ja lõppkohad näha .
Vasta

(21-06-2023, 10:45 AM)v6sa Kirjutas:  
(21-06-2023, 10:31 AM)giordanobruno Kirjutas:  ...Paigaldasin ühe elektroodiga NGK küünlad. ...

Nii 10 kkm võiks küünaldest olla näha, kas on õli põletamist või mitte. Oleks huvitav näha "grupipilti" töötanud isolaatoritest. Hea oleks, kui selle aja oleks enamasti  sõitnud "kodustatud" tankla kütusega. Seniks: nael kummi!
Kas 10000 km pärast peaks pilti tegema tervest küünlast? Selleni läheb mitu aastat Smile

Do'nt panic
Vasta

(21-06-2023, 13:51 PM)giordanobruno Kirjutas:  Kas 10000 km pärast peaks pilti tegema tervest küünlast? Selleni läheb mitu aastat Smile

Piisaks ainult silindrisseulatuvast isolaatoriosast, aga lihtsam on mitte makrovõttega võideldaSmile Kui kilomeetreid nii palju ei tule, siis sügiseks võiks juba näha olla, kas põleb õli või kütus. Tahma värvus ja läige räägivad üksjagu. Ka sellest, kuidas konkreetne küünlamudel sellele mootorile sobib.
Vasta

(21-06-2023, 16:53 PM)v6sa Kirjutas:  
(21-06-2023, 13:51 PM)giordanobruno Kirjutas:  Kas 10000 km pärast peaks pilti tegema tervest küünlast? Selleni läheb mitu aastat Smile

/---/ Ka sellest, kuidas konkreetne küünlamudel sellele mootorile sobib.
 Ühe elektroodiline sobib küll vanakooli VAG bensukale, ainult kuumusaste ja elektroodi kaugus peab õige olema. Kolme külgelektroodiga lihtsalt küünal kestab kauem.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(21-06-2023, 20:49 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(21-06-2023, 16:53 PM)v6sa Kirjutas:  
(21-06-2023, 13:51 PM)giordanobruno Kirjutas:  Kas 10000 km pärast peaks pilti tegema tervest küünlast? Selleni läheb mitu aastat Smile

/---/ Ka sellest, kuidas konkreetne küünlamudel sellele mootorile sobib.
 Ühe elektroodiline sobib küll vanakooli VAG bensukale, ainult kuumusaste ja elektroodi kaugus peab õige olema. Kolme külgelektroodiga lihtsalt küünal kestab kauem.
Eks näis siis, ühe elektroodiga küünalt soovitati VW foorumites. Enne olid kolme elektroodiga.

Do'nt panic
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne