Millise tootja ratas?
#6

(19-02-2022, 20:36 PM)aavu Kirjutas:  Pilti ligemalt uurides hakkas silma, et laual (eriti jämedate jalgadega - vihje mitte mõisahäärberile, rohkem talumajale) on mingid esemed paberisse pakendatud. Sellega seoses meenus praeguse Olde Hansa ruumides 1970 aastal asunud alkoholipood. Nimelt ostsin sealt jõulu ja uueaasta vahelisel päeval samasuguseid pakikesi lausa kaks tükki. Sadamaväravas avastati need kohe, sest olid kohvris pealmised. Üks tuli loovutada kontrollile ja ega teisega laevas paremini läinud. Et ööseks tädiranda pääseda, tuli neljanda tüüriga pits võtta ja sinna see lauale jäi. Minu kohvris olnud paberid varjasid armeenia konjakit, mitu tärni oli, on meelest läinud.
Jutu mõte - ehk aitab aasta 1970 ratast täpsemini määrata, kuigi ma ei tea millal hakati kangemat kraami paberisse peitma ja millal lõpetati see paberi raiskamine. Kuulu järgi juuakse veel tänapäeval mõnes riigis paberkotis pudelist.

Tänan, Aavu, siin on teadlastele hulga peamurdmist!
Olde Hansa on ilmselgelt mingi hiline leiutis ja sealsetes varasemates ruumides olen mina huvilisena ilmselgelt aega käinud viitmas1 Kahjuks pean tunnistama, et ei tea neid tänapäeva moodsaid vigureid ja pakuks selle Olse Hansa kuhugi Raekojaplatsi kanti, mis ilmselt ei ole päris õige valik. Aga tuleb meelde oma esimene ja eelviimane välisreis 1990 Rootsi, mille käigus jällegi natuke nalja sia ja nagu ikka, minu kulul... Jõudsin kuidagi viimasel hetkel sadamasse, habet olin äsja Türil ajanud üsna nurida noaga, pool nägu valutas ja punetas nagu revulutsionniaja lipp. Nõukogude piirivalvur või oli ta mingi tollitöötaja igatahes läks mind märgates ilmselgelt stressi ja vandus endamisi omi valikuid ja saatust ning asus mu pagasit ja maiset vara kontrollima... Ise olin kogu ebatavaliste sündmuste käiguga seoses muutunud täiesti apaatseks ja kogu eelnev paanika oli kadunud, päästev laev oli juba silmkaugusel ja muu tundus tühine... Kontroll avastas mu portmonee vahelt lisaks välispassile mingid üliväärtuslikud nõukogude liidu rublad, mis sinna olid minu poolt unustatud ja mida ma pakkusin lahkelt kontrollijatele, et need ei satuks vaemulikult meelestatud rootsi valge-eestlaste kätte, kes neid saaksis lihtviisil kasutada noore Eesti NSV vastase tegevuse käigus. Kusagil soki või kingatalla all oli mul peidetud veel 100 DEM, mis töökaaslane oli säästnud hiljutisel Saksamaa reisil, mil nad käisid meie asutusele ESABI (rootsi) gaasilõikajat ostmas ja mille ma pidin tema nõudmisel vahetama vabas maailmas kohvikeetmisemasina vastu. Kusagile kehaõõnsusesse olin veel peitnud õemehe käest saadud 10 FIM-i, selle tõin hiljem siiski tagasi... Vot takie piragi, olid ajad, olid majad, aga mingit jooki ma kuhugi paberkotti pole kunagi peitnud, niipalju on ikka selgroogu jäktunud. Tõsi küll, omal ajal rahvamalevlasena (ilmselt mõni noorpoliitik jällegi ei tea, kes need rahvamalevlased olid, no olid omal ajal sellised tublid mehed nagu Ivan IV Groznõi ajal opritšnikud, kes teab), hiljem isegi autasustatud märgiga "Eeskujulik Rahvamalevlane" (on isiklikus arhiivis siiani olemas) sai neid avalikus kohas Mustamäel õlutit joonud kõntsa ikka väga räigelt manitsetud, stiilis, et mida, Te lugupeetavad, teete, jooge kähku ära või me oleme sunnitud Teid abistama, häbi, seltsimehed, pooleliitrise (jah, tõesti, ei olnud raskel okupatsiooniajal suuremaid taarasid õlle jaoks olemas, vaatamata rahvuslikule eripärale ja vajadusele! ) karastusjoogi sisseimemisele Te kulutate liiga palju aega, mil võiksit hoopis midagi toota või sise- ja välisvaenlastega võidelda vms....
Tegelikult kirjutada võiks palju õpetlikku endistest aegadest. oleks ainult lugejaid ja kirjutamiseks vedelikke, käisin niigi juba vahepeal 3 - liitrist purki keldris veidi 10 - liitrisest anumast järele aitamas!
Oleks isegi võimalus teha teema pirniveini valmistamise projektist omaala tagasihoidliku prääniku poolt, kõik on võimalik, kui huvi on, degijaid väikese tähega ikka leidub, kui nad just maksatsirroosi pole ära koolenud!

Tervitades, tehnikamagister (tokument olemas)
P. Kasikov, Türi VRS, EJM, foorumi reostaja al. 2005, märgi "Eeskujulik rahvamalevlane kavaljeeeeeer", EV Kaitseväe reservlipnik.... ect, ect..., mittetegija  Sad
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Millise tootja ratas? - Autor: Aspelund - 19-02-2022, 14:51 PM
RE: Millise tootja ratas? - Autor: aavu - 19-02-2022, 15:39 PM
RE: Millise tootja ratas? - Autor: Aspelund - 19-02-2022, 18:56 PM
RE: Millise tootja ratas? - Autor: kassitapp - 19-02-2022, 19:21 PM
RE: Millise tootja ratas? - Autor: aavu - 19-02-2022, 20:36 PM
RE: Millise tootja ratas? - Autor: kassitapp - 19-02-2022, 22:33 PM
RE: Millise tootja ratas? - Autor: kassitapp - 20-02-2022, 00:35 AM
RE: Millise tootja ratas? - Autor: Aspelund - 20-02-2022, 13:54 PM
RE: Millise tootja ratas? - Autor: Raudpats - 20-02-2022, 14:34 PM
RE: Millise tootja ratas? - Autor: kassitapp - 21-02-2022, 16:48 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne