Laaduri valik
#21

Tundub, et poolakad panevad mu valiku ette - kas joystick juhtimine ja ilma ujuva asendita jagaja või kangid ja ujuv asend. Kuna mul praktikat pole, siis kumba soovitaksite? Ujuv on vajalik lume lükkamisel, kui sahk on kopa asemel - ma saan nii aru.
Vasta
#22

Ujuvasend on kasulik kahel juhul: kui on vaja pinda kopeerida (näiteks Sinu mainitud lumelükkamine, aga ainult kõvalt pinnalt) ja see lukustuvana lubab raami allalaskumise hetkeks käe kangilt ära võtta. Ristkangi muud asendid on vedrutagastuvad.

Mina võtaks ristkangi - on sedapalju mugavam kasutada. Ujuvasendita saab päris hästi hakkama, kui peab selle ristkangile ohverdama.

Saab hakkama ka eraldi kangidega "klaveriga", aga see eeldab head näpuosavust ja tihedat kangimajandust. Oma MF-30 kangidega olen väga rahul, töö juures pean aeg-ajalt pruukima vana russi jaguri originaalkange ja see kollektsioon lõtke on ootuspäraselt PITA.
Vasta
#23

(01-04-2022, 13:20 PM)Mahno Kirjutas:  Tundub, et poolakad panevad mu valiku ette - kas joystick juhtimine ja ilma ujuva asendita jagaja või kangid ja ujuv asend. Kuna mul praktikat pole, siis kumba soovitaksite? Ujuv on vajalik lume lükkamisel, kui sahk on kopa asemel - ma saan nii aru.
Ujuvasendi peaks saama ju ka järelpaigaldada? Mingid klapp ja/või kraan. 
Muus osas on joystick tuhat korda mõnusam. Muidugi võiks ujuvasend olla. Kunagi tarbitud tuttava vanal Avandil ei olnud ja rendist võetud uuemal samasugusel oli. Lükata ja siluda jne oli natuke parem küll aga sai ka vanaga teetamm tehtud. Ma pigem panustaks kobedamale ehitusele, lihtsamale hooldatavusele, iseenda ergonoomikale jne, kui ujuvasendile. Samas võib ju paluda üldse joystick ära jätta, hind alla kaubelda ja siis ujuvasendiga isend kohapealt osta?

Edit: et üks variant oleks sellise kolmekangi-lahendusega? See on ju täielik ikaldus...sellega ei saa ju tööd teha. Enam kööbakamat ja ebaergonoomilisemat tööasendit ei anna välja mõelda Wink Vastupidiselt Kubotsi originaalile. Täna pole ju isegi elektriga juhitavad joystik-jagajad enam arutult kallid! Minu arust on mõlemalt poolt traktorile peale pääsemine ülioluline! Selles osas on pisiKubota joystik totaalne PITA!
Vasta
#24

See pisiKubo PITA läheb tüki paremaks, kui väänate selle kultuursema nurga alla. Millise alla, selgitab loomkatse koha pealSmile Sirge kang tahapoole on ebamugav tõesti. See, tõsi, ei muuda paremalt pealekäimist kuidagi mugavamaks, aga laaduri kang peab ju samal ajal kättesaadav olema. Mõlemat korraga niikuinii ei saa.

Märkus selle kohta, et hüdraulika võib natukene käsi õliseks teha julgev tegelane koha peal lasta komplekteerida, on õige. Aga lisaks jagurile on siis vaja ka õigeid nipleid ja voolikuidSmile Mida koguneb paras kastitäis lõpuks.

Ja mis peaasi - kust võtta rõhk nii, et põhisüsteemi ka kasutada kannatab...
Vasta
#25

See elektriline on vist ON-OFF
sellist laadurile panna pole küll hea variant.
Vasta
#26

(01-04-2022, 21:59 PM)mutikas Kirjutas:  See elektriline on vist ON-OFF
sellist laadurile panna pole küll hea variant.
Seda võib karta jah, lihtsalt on moodsad-mugavad asjad kui sellised odavnenud. Lineaarne (proportional) elektriline vist maksab küll "väheke " rohkem Wink ja väga mõistlik odavale Poola laaduriel neid panna muidugi ei ole.  Samas ise olen selle hüdraulika ja juhtkangi asjanduse endale just läbi poolakate püüdnud "selgeks" teha:Hydraulic Masters videokanal ja online-müük.
Vasta
#27

Igatahes on nüüd otsused tehtud ja paari kuu pärast võin tutvustada ehk tulemusi.

Seniks aga tänan hääde nõuannete eest.

Kui keegi tunneb, et ta tahab poola läänepoolsest otsast tuua ühe alla poole tonni kaaluva aluse eestisse, siis võib seda teemat arutada. Vajadus rauda liigutada tekib suurusjärgus 1-2 kuu pärast. Tasu eest loomulikult.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne