Abipalve tagasideks

(08-12-2023, 11:37 AM)honkomees Kirjutas:  
(08-12-2023, 11:10 AM)ivo86 Kirjutas:  ...  Poliitikast ja maailmavalust võiks rääkida vastavas foorumis.
...
Kui sulle ikka valitsus ja vaktsineerimine ei meeldi, kurda oma sõpradele hoopis. ...
Et siis "lõuad pidada ja edasi teenida"?
Demokraatlikus kodanikuühiskonnas on valvsa kodaniku kohus võidelda ühiskonnale ohtlike suundumustega ka siis, kui see teda otseselt ei puuduta ja levitada ohuteadet kõigis kättesaadavates kanalites, et võimalikult palju inimesi saaksid teadlikuks ohtlikest poliitikatest ja tõuseksid võitlusele.

Minu kolmas postitus tuleb siis täna. Lugupidamisest teiste ja selle foorumi vastu jääb see täna viimaseks.

"kõigis kättesaadavates kanalites"? Kas sa käid tänaval ringi ja ikka räägid kõigile oma ohuteatest? Ajalehte ikka paned ka teate valvsa kodanikuna?
Teadetetahvlile kirjutad ikka, et oht on suur ja on vaja tõusta võitlusele? Kas kõigile tuttavatele on meil saadetud võitluskutsega?

Aga just autotehnika foorumis on see "kättesaadav kanal" kus peab seda paska levitama?
Vasta

Minuarust siin ei ole kohustust igasse teemasse oma nina toppida. Kui ei meeldi või lausa häirib siis ära loe "Vaba teema" postitusi.

Me tuleme ju siia selle pärast, et siin on hea olla.


Võib ju piirduda ainult tehniliste alateemadega.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Tsitaat:Aga see kolme postituse piirang.. see võiks ausalt öeldes kõigile kehtida äkki? Või paljudele vms. Kui palju  ikka on vajadust üle 3 postituse päevas teha? Privaatsõnumid ju ka töötavad. Ma ei näe, et see karistus oleks. Ma lubaks hea meelega enda postituste arvu 3 peale piirata, kui sellega mõne "dumbassi" siin sama piirangu peale saaks, kes väsimatult toota jõuab.

Ma arvan et peaks ära kaotama "Postita" nupu ja alles jätma ainult "postituse eelvaade" ja siis u. 30 sekundi pärast tekiks "postita" nupp. Ma u. 80% oma kirjutatud postitustest jätan postitamata kuna pärast läbilugemist mõtlen et kellele mu targutamist ikka vaja lugeda on   Smile
Vasta

Teemad mida arendada võiks ikka veidi laiemad olla kui vaid autod , nende hooldus , remont , ajalugu , traktorid ja muu tehniline .
 Elektriga varustamise kindlus täna , homme ja selle tootmise võimalused tulevikus seoses elektritranspordiga sobivad kindlasti .
 Automaksuga seoses on igati paslik valitsust kiruda .
Teede hooldus , igat sorti lollused mida selles vallas tehakse , ka normaalne kaasfoorumlastele teada anda .
Vasta

oeh. On sellel v6sal ikka aega ja tahtmist juttu vesta...

(08-12-2023, 09:40 AM)v6sa Kirjutas:  Mitteaustatud ja minu subjektiivsel hinnangul võimupiire ületanud moderaator on mind avalikult süüdistanud lahmivas ja demagoogitsevas postitamises , mida ta on sunnitud olnud eemaldama. Veel enam: samast teemast on kadunud ksf! olevtoomi väga asjakohane postitus, kus polnud MITTE MIDAGI taunimisväärset.

1. Kustutatud postitus on all. Toores asjatundmatu ja demagoogiline targutamine "kuuma tuha" jutuga teemal, mida Sa ei valda. Ole lahke faktipõhiselt rääkima - jutuvestmised a la "keegi ei välista, et midagi võib kunagi juhtuda" pole suuremad asjad. On demagoogia, milleks tehnikafoorum ei ole õige koht.
muidugi oma praktikat ja väidetega seonduvaid allikaid saab täpsustada seal.

2. viidatud teemas ei ole kustutatud olevtoomi postitust ja ma ei ole ka kustutanud.


(05-12-2023, 22:31 PM)v6sa Kirjutas:  
(05-12-2023, 17:54 PM)13piisab Kirjutas:  Nii repliigiks - Aspelund ja v6sa ületavad oma mõtetega jäätmete piiriülese ladustamise osas oma kompetentsi piire. Tuumajäätmed ei ületa praktikas riigipiire ja pole ka Eestisse plaanitava jaama puhul sellist plaani. Punkt.

Enne sääraste repliikide pildumist tasuks ennast kurssi viia suurte riikide kalduvusega vilistada endale vajalikes lõikudes nii kokkulepetele kui tavadele, kui "riiklikud huvid" nii dikteerivad. Seega, eeldades võrdse kohtlemise printsiipi, ei tohi ka meil keegi keelata küsida pakkumisi "kuuma tuha" säilitamiseks. Iseküsimus, kas pakkumised on taskukohased oma augu kaevamise hinna kõrval.

Selles osas on tähelepanek õige, et senise praktika kohaselt üritatakse minimeerida tuumamaterjali transporti ja seega püütakse leida matmispaik võimalikult tekkekoha lähedale arvestades kohalikke iseärasusi. Meie puhul siis eelkõige pudedat aluspinda ja seni veel puhta põhjavee säilitamise vajadust.

2715 pakutud meede talumistasu maksmisest toodanguga oleks ilmselt tugev motivaatorSmile Teine tugev motivaator oleks harimine: kui saab selgeks, mis on alternatiivide maksumus, kaob ka arutu vastuseis. Väljast motiveeritud või usupõhine vastuseis kindlasti jääb. Õnneks demokraatia puhul pole vaja kõiki veenda, piisab vaid enamusest.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(08-12-2023, 09:40 AM)v6sa Kirjutas:  Teemasse tagasi vahelduseks.

Vabandan asjasse segatud ksf! ees, et teie aega kuritarvitasin, aga järjekordne tärkava vaidluse lõhkumine nõudis drastilisi meetmeid.

Mitteaustatud ja minu subjektiivsel hinnangul võimupiire ületanud moderaator on mind avalikult süüdistanud lahmivas ja demagoogitsevas postitamises , mida ta on sunnitud olnud eemaldama. Veel enam: samast teemast on kadunud ksf! olevtoomi väga asjakohane postitus, kus polnud MITTE MIDAGI taunimisväärset.

Lisan ka pildilise tõenduse esitatud süüdistuse kohta, kuivõrd asjad kipuvad ajuti muunduma...



Karistuseks kolme postituse piirang ööpäevas...

Kas ehk meie hulgas leidub mõni julge, kes viitaks mõnele minu allesjäänud postitusele viimasest aastast, kus ma olen kirjutanud lahmivalt ja demagoogitsevalt? Palun julgesti, küsimus on selgelt haridusotstarbeline ja kõik viited võetakse tänuga vastu. Ilmselgelt on minu ja moderaatori arusaamad demagoogiast ja lahmimisest liiga erinevad ja kuna mulle siinne haigemaja palat väga sobib, siis üritaks end sedamoodi tsenseerida edaspidi, et õrnapõrnalisematel poleks põhjust solvuda aga vajalikud asjad saaks öeldud. Sest moderaatori tegutsemise ajendiks peavad ju olema suurel hulgal saabunud teated minu kirjutistest häiritud lugejatelt vajadusest modereerida!

Tuumajaama ja -jäätmete üle palun siin ja praegu mitte diskuteerida.

Siinkirjutaja suunas võib ka muid õpetlikke juhiseid jagada, aga nekroloogimaterjali jätaks seekord äraWink
Ära põe.
Tänapäeva lumehelbekestel ongi kohe pisar silmas ja jonn lahti  Big Grin
Vasta

Mitmest postitusest päevas algab grafomaania?

Küsimuse ajend
Vasta

Ei noh , kui see nüüd nali pole ... , kas teil head inimesed muid muresi polegi ?
Vasta

Panen oma mure kirja :

"Mis see Teie asi on öelda, kuradi vanamehed?"

 Vaat , see on paukumine , minu arvates ja mind selline suhtumine torgib .
Vasta

(21-12-2023, 20:11 PM)edvard Kirjutas:  Panen oma mure kirja :

"Mis see Teie asi on öelda, kuradi vanamehed?"

 Vaat , see on paukumine , minu arvates ja mind selline suhtumine torgib .
Tänapäevases Eesti "moodsas ühiskonnas" see tavaliseks saanud, kui ühed kodanikud võivad igast sousti suust ajada, aga vaadatakse läbi sõrmede ja otsustajatele või korrapidajatele kehtib suhtumine "ah las ta olla".
Samal ajal teine kodanik ütleb üldise teema üle paar kriitilist sõna, mis vooluga kaasaliikumisega ei kattu, ning saab täie rauaga karistada. Hakkavad postitused kaduma või sõnavõtte piiratakse.
Probleem ei tundu olevat otseselt väljaöeldus, vaid kes seda ütleb.
Vasta

(08-12-2023, 13:41 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Ma arvan et peaks ära kaotama "Postita" nupu ja alles jätma ainult "postituse eelvaade" ja siis u. 30 sekundi pärast tekiks "postita" nupp. Ma u. 80% oma kirjutatud postitustest jätan postitamata kuna pärast läbilugemist mõtlen et kellele mu targutamist ikka vaja lugeda on   Smile

Ma olen ka ennast samast seisust avastanud, enamus jääb postitamatta. Loed läbi ja siis mõtled, kas ikka on vaja teistel seda lugeda, saavad ka niisama hakkama. Siin on neid tegelasi küll, kui tuleb midagi pähe, siis kohe kirjutan foorumi. Kirjuta, loe läbi, rahune maha ja vali kustuta, mitte postita. 
 Kui on midagi mõistliku, siis andke minna.
Vasta

Tänan kõiki tagasihoidliku eestlase kombel otse pöördunuid toetavate sõnade eest. Neist koorub selgesti välja, et mitte minus ei ole hetkel viga, vaid modereerimises. Mis teeb olukorra veel tülikamaks... 

Ühtlasi julgustan moderaatori tegevust foorumi lämmatamisel tunnustavaid tegelasi samuti oma sõna välja ütlema. Saab tasakaalukama tulemuse. Ivo86 tegi otsa kenasti lahti, tänan. Kui seitse inimest veel ütleb, et kolm postitust päevas ongi viisaka foorumlase piir ja see ei sõltu vahepeal eemal oldud ajast, siis minu poolest saamegi mõnusa ja vaikse "vanatehnika vol. 2". Praeguse seisuga on viimane postitus seal 13. detsembrist...

Jauramise soovi suurendab hommikune avastus kasutajate nimistusSad Ksf! Aare R bännimine on sigadus sõnavabaduse vastu! Meil EI OLE veel vastu võetud "vihakõne seadust" ja viisakal moel esitatud eriarvamused on üks osa demokraatiast. Kas keegi on näinud Aare R mõnes postituses kedagi põhjuseta perse saatmas, kedagi lolliks tembeldamas vaid elukoha tõttu või selle tõttu, et ei sõida vinkelmootoriga bemmiga?  Et liiklus kella vastu tööd tegeva veokijuhi kabiinist vaadatuna on veidi teise tooniga, kui lõbu pärast ringi sõitva pensionäripaari autoaknas kaedes, ei peaks vabal maal andma alust inimese ristilöömiseks vaadete tõttu. Samuti kipuvadki maal toimetavad tegelased olema otsesema ütlemisega, kui linnas parkettide pääl kõndima õppinud libedad sellid. Läks Motamees, läks diesel, vaikivad msluik ja Talupoeg taluja Sad

Ühtlasi olgu öeldud, et ma ei oota viimasele lõigule ühegi moderaatori kommentaari. Sest sellel puudub mõte, suund on olnud selge juba kaks aastat. Pigem on see mõtiskluse koht meile kõigile: kas tõesti oleme jõudnud juba nii heale elujärjele, et me ei talu isegi enda omast erinevat arvamust?

Siit siis lõpetuseks veelkord: palun eriti neil, kelle arvates just kasutaja v6sa (siinkohal pikk pai sabaotsani ksf! kassile) rohke (ikkagi tervelt 1,53 postitust päevas!) postitamine liiga tihti valimatute sõnadega on foorumi istelihasessesiirdumise põhjuseks. Vaja on vaid seitset, et pääseksite nuhtlusest...

EDIT: väike täpsustus ksf! gruppeni õige märkuse kohta: ma olen korduvalt foorumi registreeritud omanikult küsinud, kui palju peab kasutaja v6sa tasuma enda toodetud saasta äramahutamiseks. Seni pole arvet esitatud ja samuti pole see isik esitanud soovi/korraldust/vihjet vähem möliseda. Mistap ma ka julgen lainetesse vajuda vastu rabeledes, mitte ei ratsuta solvununa päikeseloojangusse.
Vasta

Terve me ühiskond on kuidagi ühele poole kaldu , härra Kass võiks siia midagi kokkuvõtvat ja haigele hingele palsamina mõjuvat kirjutada .
Vasta

Tuleb tunnistada, et Aare R bännimine paneb mindki kukaltkratsima.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(22-12-2023, 12:14 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Tuleb tunnistada, et Aare R bännimine paneb mindki kukaltkratsima.

Sama siin.
Vasta

Mõttekäik, et foorum ja võim foorumis on rahva oma... ei saa seda siiski sellele foorumile laiendada. Kuigi mõtteid selle suuna peale ikka külvatakse ja üritatakse tekitada resonantsi nagu see peaks siiski "rahva" oma olema. Kui ma maksaks iga aasta liikmemaksu ja oleks üldkoosolek, kes paneb paika nt MTÜ arengusuunad siis võiks see nii olla. Eeldusel, et "foorumirahvas" on üldkoosolek. Kuna ma aga liikmemaksu ei maksa ja "rahvas" ei ole, siis...

See, kes maksab foorumi halduskulusid ja teenusepakette, ütleb nagu on. Kuidas seda veel sõnastada saaks?
Vasta

Täpselt nii ongi.
Kes maksab see tellib muusika.
Tellib turvamehed ja sisustuse.

Kui ei meeldi siis võib vabalt minna mujale.
Näiteks kipper.ee oli paadimeeste foorum, nüüdseks vist purjed heisanud ja mujale läinud.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Võib-olla polekski foorumi tasuliseks muutmine paha mõte.
Vasta

(22-12-2023, 14:14 PM)olevtoom Kirjutas:  Võib-olla polekski foorumi tasuliseks muutmine paha mõte.

Jällegi - see on foorumi omanike asi, kas või mis tingimustel midagi muudetakse, mida arendatakse, kuidas arendatakse ja millised reeglid kehtestatakse.
Vasta

(22-12-2023, 14:51 PM)gruppen Kirjutas:  Jällegi - see on foorumi omanike asi, kas või mis tingimustel midagi muudetakse, mida arendatakse, kuidas arendatakse ja millised reeglid kehtestatakse.

Sel teemal arutlemine on ka keelatud vä?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne