[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

(20-03-2024, 13:53 PM)edvard Kirjutas:  Siis on maksukogujate käepikendused kadak ja tärno või nende kolleegid oma "seaduslike" õigustega mu pangakonto arestinud , jookseb viivis ja tyrr teab millises andmebaasis ma figureerin , siin on vahedat mõistust vaja ja korraldada selline üritus et mõjub ja raputab . Kui me meediat jälgida siis 100 miljonit tuulde lasta ei tekita mingit emotsiooni valitsuse tasemel , neid sadu miljoneid koguneb väiksemate tükikeste haaval tohutult , riigiaadel pidutseb ikka edasi .
Makse saab mittemaksta ka nii, et maksukohustust ei teki. Ja sellises olukorras pole kohtutäidel ega muudel lurjustel midagi köhida.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Küsisin ilusti, ilma ühtegi ebaviisakat sõna kasitamata. Post läinud.

Küsin uuesti.

Soomlased praegu streigivad. Sadamas haakeid maha ei laeta. Kaubavahetus on häiritud ilmselt terve nädal.  Kütuseveokid liiguvad max 70km/h.  

Kas nemad on ka uhhuutajad nagu eestlased kes  üritasid kõigest 10 min. tähelepanu püüda?

Aquila captas non muscas.
Vasta

Eile televisioonis protesti ajal seisis ummikus närilisteparteilasest roheaktivist, kelle arust võivad nad oma aktsioone korralda, aga automaks tuleb ja meie teeme nagunii mis tahame. Vot seda kuulates peaks igaüks aru saama, et poliitikud ei tööta rahva heaks, vaid vastupidi - Tänapäeva reaalsus.
Vasta

Ma sellel 10 minutil tahaks ka korra peatuda, et MIS SIIN RIIGIS LAHTI ON et maailmalõpp saabub kui mingi osa liiklejaid viisakalt oma meelsust avaldab 10 minutit?
Mõni fooritsükkel võib ka olla pikem ja vanainimene läheb minutit paar üle tee. Annate signaali või ajate alla?

Siis see ühise vaenlase (automaksu) vastu võitlemine erinevate vahenditega, kus igaühele sobib ainult üks relv, see on lihtsalt uskumatu.
Ei sobinud Isamaa meeleavaldusel osaleda, ei sobinud Keskerakonna meeleavaldus ja ei sobinud ka Ekre meeleavaldus... Tehke siis Reformierakonna meeleavaldus ka ära et rahvas kokku tuleks!

See on täpselt selline olukord kui karu tungib majja ja valmistub ründama ning üks tahaks teda noaga torgata teine puuhaluga visata ja kolmas maha lasta.
Siis see kellel nuga on hakatakse karjuma et "eiei, sa loll oled et teda noaga lähed tapma või? Peame ta hoopis puuhaluga maha lööma!"
Siis pistab püssimees kisama et mis te lollid olete või?! Karu tuleb ikka püssist lasta aga sellepeale pistavad noa ja puuhaluga mehed kisama et sa loll oled või?!?!
Tagatoast aga tuleb naine, kes hakkab karjuma, et kui sa peaks seda karu püssiga laskma ma ei anna sulle padruneidki.

Kes pole näinud kuidas Eestlane meelt avaldab siis vaatamiseks mis Antslas juhtus ja see polnud päris see mida uudised kajastasid.
Vasta

(19-03-2024, 16:26 PM)2715 Kirjutas:  Kuna mina enam mängureegleid ei mõista, siis hoidun igaks juhuks foorumisse kirjutamisest kuni on selge mida ja kuhu tohib ja millised seisukohad on lubatud.
Ei pidanud ikka vastu või sai selgus majja  Big Grin
Vasta

(20-03-2024, 10:30 AM)13piisab Kirjutas:  
(19-03-2024, 20:07 PM)marz Kirjutas:  Kahju on küll, et foorumis tekib samasugune koalitsioon ja opositsioon nagu riigikogus, kus koalitsioon tänab partnereid, et hea et oled minuga ühte meelt ja opositsiooni nimetatakse ilma mingi argumendita lamemaalasteks, uhuudeks jne.

Ei ole nii. Automaks on autofoorumis kohane teema nii kaua kui teemas räägitakse asjast. Ehk maksust ja seonduvast.

Kui uhhuud lähevad selle sildi all liiklust takistama ehk teiste inimeste (ja mitte maksu taga olijate) elurütmi häirima, siis see see ei ole automoto mõistes automaksuga seonduvalt oluline. See on nn päevapoliitika
Ma enam ei talu teie jama-kes on uhuud-kas Euroopas liiklust sulgevad traktorid on ka uhuud või ainult Eesti omad  ? Kes on uhhuuuuu?
Kuidas peaks automoto mõistes oma protesti avaldama,et mitte olla uhuuu? Paluks tõsiselt mõistetavat vastust.
Vasta

(23-03-2024, 18:15 PM)vwt2 Kirjutas:  
(20-03-2024, 10:30 AM)13piisab Kirjutas:  
(19-03-2024, 20:07 PM)marz Kirjutas:  Kahju on küll, et foorumis tekib samasugune koalitsioon ja opositsioon nagu riigikogus, kus koalitsioon tänab partnereid, et hea et oled minuga ühte meelt ja opositsiooni nimetatakse ilma mingi argumendita lamemaalasteks, uhuudeks jne.

Ei ole nii. Automaks on autofoorumis kohane teema nii kaua kui teemas räägitakse asjast. Ehk maksust ja seonduvast.

Kui uhhuud lähevad selle sildi all liiklust takistama ehk teiste inimeste (ja mitte maksu taga olijate) elurütmi häirima, siis see see ei ole automoto mõistes automaksuga seonduvalt oluline. See on nn päevapoliitika
Ma enam ei talu teie jama-kes on uhuud-kas Euroopas liiklust sulgevad traktorid on ka uhuud või ainult Eesti omad  ? Kes on uhhuuuuu?
Kuidas peaks automoto mõistes oma protesti avaldama,et mitte olla uhuuu? Paluks tõsiselt mõistetavat vastust.


Ma korra küsisin selle uhuutamise kohta aga kohe läks post kustutamisele. Kui ei oska isegi moderaator anda vastust oma enda mõttele   siis on ilmselgelt tegu mitte erapooletu teemakallutusega.

Praegu on soomes transporditöötajate streik. Haagiseid laevadest välja ei veeta. Soomlased käivad ninadega üle eestist haagiseid toomas. Finnlines HLK- Travemünde on juhtidest ülekoormatud kuna kõik käivad ninadega haagiseid üle toomas. See on ju ka elurütmi häirimine. Ja milline majanduslik kahju. 
Kas soomlased on siis ka uhhuuud? 

Eestlane üritas ainult 10 minuti jooksul tähelepanu juhtida olukorrale ja on kohe uhhuuu.

Üks kaasfoorumlane nimetab oma õiguste eest võitlejaid debiilikuteks näiteks.  Kui sellele tähelepanu juhtisin süüdistati mind millegipärast ukrainavastasuses!?!?  Hea mugav väljend leitud enda õigustamiseks.

Aquila captas non muscas.
Vasta

hetkel oli raadios hea võrdlus mida polnud enne kuulnud/lugenud

kui sul seisab garaazis museaali värtusega auto siis maksad 
kui seina peal on museaali väärtusega maal siis ei maksa kuigi maal võib vabalt olla 10x kallim kui see auto

see siis kommentaariks ministeeriumi seisukohale, et kui jõudsid kollektsioneeritava auto soetada siis jõuad ka maksta


omakeskis tuli purtsatus, et varsti ei tohi vist autot joonistada kah - maksa.
lähed õhtul lasteaeda lapsele järgi saad lapsega koos ka arve - joonistatud auto 50.-  Toungue
Vasta

Mul on kollektsioonis üle saja mudelauto. Praegune valitsev punt oleks võimeline neile ka maksu peale panema ja põhjuse leiaksid alati - "Seisavad sul niisama riiulites ja need tuleks hoopis ühiskasutusse võtta".

Võrklaev kunagi oli öelnud, et seisvaid autosid peabki maksustama, sest nii saaks need "müksata" liiklusesse ja panna riigile raha teenima. Põhimõtteliselt siis riiulis mudelautod ja muuseumides pärisautod kumbki ei saasta, aga vot ühtesid peabki diskrimineerima, kuna lihtsalt omad midagi.

Aga teemakohane küsimus ka. 
Euroopa komisjon on kriitiline importautode maksustamise teemal, aga kas varamaksustamise kohta neil kriitikat ei olegi ja see okei?
Vasta

Ma olen isekeskis mõelnud, et raamatud tuleks kiiremas korras maksu alla panna. Nende tootmine on ju otsene keskkonnakahju ja energiakulu. Keskkonnakahju on tekitatud, aga reaalset kasutust leiavad harva - järelikult maksu alla. Näiteks sent aastas lehekülje eest riigile maksta peaks ju olema auasi.
Vasta

Ma ei ole siiani suutnud välja mõelda, et kuidas on võimalik, et osad haritud ja targad (ja kellegi ütluste põhjal, et me olla neid isegi valinud) inimesed kes pääsevad võimu juurde, muutuvad ühtäkki imelikuks ja eluvõõraks. Ma tõesti loodan samamoodi nagu et jumal lõi inimese (kui lõi) ja sellise olukorra, et kui sellel imeloomal millalgi peaks mingi seedehäire tekkima, siis lööks kõik selle mürgise asja torudest suure pauguga välja, et ta saaks ennast pärast jälle normaalselt tunda! Jään sellist imet meie riigilt ootama ja loodan, et ükskord pääsevad võimu juurde targad inimesed kes veaksid eestit sellises suunas, et siin oleks hea elada ja tema paremad pojad ja tütred ei peaks mööda ilma ringi kooserdama sellepärast et kodus on raske olla. See ei lähe teemast välja..... sest ma olen väga nördinud tuleva automaksu peale. Kuna mul on kolm N1 alla kuuluvat kaubikut  ja nende pealt tahetakse edaspidi saada üüratut raha. VW-LT-28D  2.71l. diiselmootor 48kw. 1976a.  teine samasugune on aastast 78, kolmas on bensiin ja 1980a. Muudest väiksematest punnidest ei hakka üldse kirjutamagi. Oleks ma teadnud, et nüüd tahetakse mulle kirves selga lüüa, ma ei oleks oma esimest bussi ostnudki 93 aastal. Ma ei hakka siin kõiki nüansse kirja panema, kuid mulle tundub, et automaks sunnib mind oma vara hävitama. Kuna minu sissetulekud ei võimaldaks peale maksu kehtestamist neid kõiki üleval pidada. Müüa ma ka ei soovi, sest arvatavasti ostja on vanametalli kokkuostja. See tähendaks hävingut. Ma ei pea ka hakkama seletama, miks mul need autod on. Kõik need on minu "sõjavaru". Olen neid aastaid kogunud, putitanud ja kasutanud. Nüüd peaksin siis viima tapale. 
Kirjutasin oma murest automaksukomisjonile, Kliimaministrile ja ka Õiguskantslerile. Hetkel midagi targemaks ei ole saanud, aga vähemalt pärast ei saa mulle keegi öelda: "Kus te varem olite?"  või  "Te olete jäänud hiljaks!"

 

T.
Vasta

Tsitaat:Kuna mul on kolm N1 alla kuuluvat kaubikut 
Kas need kuuluvad eriolukorras (no sõjaks natuke palju nimetada) riigi käsutusse minevateks. Olen kuulnud, et mingid veokad, bussid ja võibolla veel mingid peavad olema tehniliselt jonksus, tangitud ja juhiga varustatud. Siis oleks ju maks ülekohtune, hüüaks taevani appi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(08-04-2024, 20:05 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Kuna mul on kolm N1 alla kuuluvat kaubikut 
Kas need kuuluvad eriolukorras (no sõjaks natuke palju nimetada) riigi käsutusse minevateks. Olen kuulnud, et mingid veokad, bussid ja võibolla veel mingid peavad olema tehniliselt jonksus, tangitud ja juhiga varustatud. Siis oleks ju maks ülekohtune, hüüaks taevani appi.
Ei.
Vasta

(08-04-2024, 20:05 PM)aavu Kirjutas:  Olen kuulnud, et mingid veokad, bussid ja võibolla veel mingid peavad olema tehniliselt jonksus, tangitud ja juhiga varustatud. Siis oleks ju maks ülekohtune, hüüaks taevani appi.

Siin natuke täpsemalt sellest juttu. 4X4-mehed olid ka ärevil sellest Wink
https://www.err.ee/1023526/kaitsevagi-re...rasoidukit
Vasta

Aga koli linna siis saad kastirattaga hakkama. Maal elamine hävitab ju loodust nagu üks tegelane väitis.
Vasta

Rohkel oli täna palju sellist, mida meie analooge mitteomav valitsus võib tulenevalt sünapsite eripäradest instruktsioonina võtta:

https://kuku.pleier.ee/podcast/libauudised/177676

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Rahva mõnitamine jätkub... 

https://www.err.ee/1609312659/liivamagi-...sade-kaupa
Vasta

(14-04-2024, 18:00 PM)KertP Kirjutas:  Rahva mõnitamine jätkub... 

https://www.err.ee/1609312659/liivamagi-...sade-kaupa
Tsitaat:Ehk et juba registris olevatel

autodel ka oleks siis üks kord nende omanikuvahetusel registreerimistasu.
Kas omanikuvahetuse alla käib ka metallikokkuostu ja romulasse müük. Mina ju omanik pole aga keegi on. 
Kas Paldiski tollilaost lahkuva auto eest tasub autodiiler (auto omanikuks saab ju autosalong) enne auto müüki minule või tasun alles mina kui auto ostan salongist. Millal toimub omanikuvahetus?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Ilmselt suuremad maksjad saavad automaksu ka liisingusse võtta, tuleb vastav pakett rootsi panga poolt..

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

A kuidas ma saan üldse müüa oma 300-eurist N1 autot, kui riik tahab ostjalt selle eest 2000 euri registreerimistasu saada?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne