[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

See on ahelreaktsioon. Ühelt poolt tahavad paljud inimesed ise linna minna ja rahvast jääb vähemaks, teiselt poolt teeb riik väikese maaelanike arvu pärast ekseli alusel korrektuure ja likvideerib viimaseid eluks vajalikke tugiteenuseid maal, jahvatagu poliitikud mida tahes. Ka on päris selge, et maal polegi otseselt inimesi nii palju vaja kui vanasti. Põllumajandus käib kordades vähema tööjõuga ja muid asutusi on maal ka üpris hõredalt. Küll aga on oluline säilitada minu arust infrat ikkagi pelgalt selle pärast, et mingigi maaelu säiliks. Mingis teises vormis muidugi lisaks neile kes sinna jäänud on- kaugtöötajad ja mahetootjad, loojad ja luuletajad kas või Smile
 Vbl. järeltulev põlv on ka natukse targem kui puid ja põõsaid pärislooduses näeb, mitte pelgalt rohepoliitikute loosungitelt.
Kel huvi kõige kõrgemate seisukohti kuulata, saab seda teha näiteks Kuku reedesest saatest
Vasta

See ongi kõige veidram, et kurss tundubki sinnapoole, et pumpame rahva vaeseks, et paaril aastal (võibolla)
suurem maksulaekumine on, ja edasi? Paljud, kes ei ole nõus virelema, tõmbavad siit (uuesti) minema, siin hakatakse "musti" variante otsima jne. Kas see "valitsus" sellele üldse mõtleb, et kes pikas plaanis seda riiki ülal pidama hakkab? Vaevalt, nemad ei suuda ilmselgelt puude taga metsa näha.

Ja Tõnn- absoluutselt ei vaidle vastu, et sinu näide aitab väga hästi kaasa noore inimese iseseisvumisele, kuid ei saa unustada, et ajad ja noored ise on ka muutunud- praegu on usutavasti paljudele on kujundatud ikka pilt, et õige suund on ikka olla mingi krdi suunamudilane, sisulooja või muu sarnane mõttetu asja tegija ning kõik võiks saada kodust väljumata.
See ei kehti muidugi nende kohta, kes asjalikke asju teevad ja õpivad.
Vasta

(19-02-2024, 11:38 AM)xa88 Kirjutas:  
(19-02-2024, 11:16 AM)Peeter2 Kirjutas:  nojah aga kui inimesi enam lihtsalt ei ole, kas on mõtet seal kooli edasi pidada?
See kõik st koolide sulgemine on juba olnud ja pidevalt toimunud läbi aastakümnete, ja eriti nõukaajal.

No vähemalt selle listi esimene ots, mis näitab gümnaasiumi õpilaste arvu 60..70tk siis kui see nüüd jagada 3 gümnaasiumi klassi vahel tuleb keskmiseks õplilaste arvuks ühe lennu kohta siiski tubli 20+, mis pole midagi nii totralt väikest, et väga kiirustama peaks sulgemisega. Pealegi on nende asjadega alati nii, et kinni panna on lihtne aga tagasi ei tule enam kunagi.
Luunjas on 26 klassi, Otepääl 20 klassi, teisi ei viitsinud otsida.
Tulevad tagasi kustkohast? Loota, et Eestlased mingi aeg hakkavad sigima nagu jänesed või neegrid on utoopia! "Üldise vingumise taustal ei ole kellelgi niipalju aega, et eidele korralikult taha keerata!" ütleks Tammsaare  Toungue Ja ei ole seda Tammsaaret juba praegu kellelegi vaja ...
Vasta

tavaline probleem 
vaadake kus iganes põhikooli klasse - ikka on 2...3...4 paralleeli kõik A B C ja D klassid olemas lisks veel väikeklassid jms.
aga peale 9. klassi on enamasti üks klassikomplekt.
Osad lähevad kutseõppesse, osad isegi välismaale, osad ootasid perega kuni lapse 9. lõpuni ja siis kolivad ära linna
aga suurem osa läheb lihtsalt suuremasse keskusesse "paremasse" kooli saamaks "paremat" haridust.
nt. Luunja 9. klassidest jookseb kindlasti osa lihtsalt Tartu gümnaasiumitesse käima.

kindlasti on meie riigi üks suur probleem, et seda juhitakse nagu äriettevõtet.
iga teenus ja osakond peab olema kasumlik. 
aga kaotades teenuseid mis pole poliitikute arvates kasulikud võimendatakse seda lumepalli veeremist koledasti.
mina ei arva, et kõik tenused peaksid (maal) olema kasumlikud.
Vasta

Miks peaks õpetaja töötama 0,25 kohaga 10 õpilase ees kui ta saaks teha seda täiskohaga suuremale klassile?

Koolide vähendamine ongi seotud õpetajate puudusega.

Kui koondatakse õpilased kokku suuremateks koolideks siis saavad ka õpetajad täis kohaga tööd teha.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Keskkooli õppekavas on juba ainevaldkondi 7, isegi kui kuskil selliseid multitalente leidub ei ole juba puhtalt töökoormuse pealt reaalne, et kõiki loodusteadusi (keemia-füüsika-bioloogia-geograafia-matemaatika) õpetab kõigile astmetele sama inimene, samamoodi eri võõrkeelte õpetamine ei ole "peaaegu sama asi", informaatika, kehaline kasvatus, majandus ning riigikaitse on üldse eraldi loomad millel on teiste ainevaldkondadega üsna vähe kokkupuuteid, jne. Ehk siis selle 50-70 õpilase kohta tuleb koos administratsiooniga vähemalt 20 töötajat. Kõigile tahame maksta üle keskmise palka, sest õpetaja amet on keeruline ja väärtuslik, seega minimaalne palgafond, mis tuleb vanematelt maksudena kokku korjata, on 2500€ kuus õpetaja kohta, 600k€ aastas kooli kohta, 10k€ aastas õpilase kohta. Ja seda enne, kui hakkame rääkima sellest, et sellel bandel peaks mingi katus peakohal olema, tool pepu all olema, jne. Või sellest, et sedasi saame absoluutse hädavajaliku miinimumi, mida veel keskhariduseks kutsuda kannatab, kvaliteet on sealt veel mitu sammu edasi, sest paremad õpetajad võiks ka rohkem palka saada jne.

Mille arvelt see 10k€/aasta tuleb, kui samal ajal peab "maaelu mitteväljasuretamiseks" seal kõiki teisi asju ka samamoodi lähedal ja mugavalt tegema, alates arstiabi ja lõpetades näiteks postkontoriga? Sa ei saa ju teha nii, et kui külas on näiteks 100 inimest, siis lõikad perearsti 16ks tükiks ja paned igasse külasse ühe tüki tööle.

Reaalsus on see, et hõredalt elamine ongi kallis lõbu ning kui makse maksta ka eriti ei meeldi (vt "maksud sõidavad lätti" ja "regame saanid soome"), siis seda hullemaks asi läheb.
Vasta

(19-02-2024, 09:09 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  See teemäväline postitus kaob siit niikuinii aga niikauaks vastan et see on ju vale- mitte lihtsalt ei panda kinni vaid asendatakse või pannakse kokku riigigümnaasiumiga.
Tõrva Gümnaasium on juba teiste põhikoolide ja keskkoolide kokku pandud üksus. Jäi Valga, Tõrva, Karksi-Nuia. Kõik on üksteisest 30 kiltsa kaugusel.
Kui nüüd Tõrva oma ka ära kaotada, siis saab eesti suurim vald, vana nimega Helme vald, nüüdse nimega Tõrva Vald, saata kogu oma sisu kolmes suunas laiali, äärealadele.
Ühistransport on vähenenud 20 aasta jooksul päris märkimisväärselt. Exceli tabeli märkus on suht õige, sest praegu meenutab selline käik mulle mu enda ülemusi, kes ütlevad, et kuule, lenda Frankfurti ja tee seal asju ehk vaadatakse e-mailis numbrit ja kirja ja tabelis ka midagi aga ei süveneta kuidagi logistikasse. Küsin selle peale, et te lambakari, kaarti vaatasite ikka enne kui sellise naljaga maha tulite, reaalne aadress on küll Frankfurt aga on hoopis Frankfurti maakond ja asukoht kuskil keset mägesid, kus pole isegi mobiililevi ehk siis ma võtan auto ja sõidan sinna, sest rendikas 10'ks päevaks on kallim, kui hotellid, ületunnid ja mu palk jne.
Ma pole otseselt koolide kinnipaneku vastu, sest kui sul on gümna osas ainult kümmekond tegelast jäänud, niis iga natukenegi mõtlev inimene saab aru, et see pole jätkusuutlik tegevus lihtsalt ja tulebki alles jätta ainult põhikooli osa, õpetajad jäävad ikka edasi, palk isegi ei lange, kui kooli juht kanna maha paneb, sest erinevalt lihtinimesest on õpetaja täistööaeg varieeruva vahemikuga.
Ma pole nõus ka ühe juhtkirja välja toodud põhjendusega, et väikegümna tegelased kehvemate tulemustega on megagümnade kõrval, personaalselt saab asi ikka palju paremini selgeks.
Ja see pole üldse teemaväline vaid otseses seoses automaksuga ja autode omamisega, kui seda ei näe, siis ma ei saa aru, kuidas siiamaani elatud on ja veel elus ollakse.
Puuduliku ühistransa pärast, kui enne veel ei pidanud autot soetama, siis nüüd juba vaikselt peab mõtlema selle peale. Igale lapsele oma auto! Üks täiskasvanu peab aind kõrval istuma esimesed paar aastat.
Vasta

jah nii ta on
olukord ongi selline, et tahame saada kõike ja parimat aga anda ei taha mitte midagi.  Toungue

kahjuks ei näe paljud oma mättast kaugemale ja suuremat pilti.

ja muidugi ise kaevatakse ka omale auku
näiteks elades linnalähedases vallas ollakse hingekirjas just seal linnas saamaks sealt soodustusi (lapsed koolis, ühistransport vms.)
aga valla peale ollakse pärast kuri sest teed lagunevad ja lumi on lükamata ning ...
aga kuhu maksud läksid ?

jah kindlasti on meil kohti kuhu makstakse rohkem kui vaja
on asutusi mida peetakse üleval ja mis on ehk küsitavad jne. 
aga ikkagi meil ongi suuremad soovid kui meie rahakott kannatab.

mingeid rikkuseid meil ei ole millega riiki turgutada seega 
tahame saada tuleb maksta.
Vasta

Vot kus nüüd on RE propagandistid välja karanud! Ei ole siin vaja musta valgeks rääkida - Kaja Kallas on kõiges süüdi!  Big Grin Isegi selles, et "Peeter" hommikul Peterburi teel "kõik puhuvad" reidis 0-i ei puhunud!
Vasta

(19-02-2024, 11:49 AM)Aare R. Kirjutas:  See ongi kõige veidram, et kurss tundubki sinnapoole, et pumpame rahva vaeseks, et paaril aastal (võibolla)
suurem maksulaekumine on, ja edasi? Paljud, kes ei ole nõus virelema, tõmbavad siit (uuesti) minema, siin hakatakse "musti" variante otsima jne. Kas see "valitsus" sellele üldse mõtleb, et kes pikas plaanis seda riiki ülal pidama hakkab? Vaevalt, nemad ei suuda ilmselgelt puude taga metsa näha.
Selle taaskord hämmastavalt lolli jutu peale ei ole suurt midagi öelda, sest ei ole võimalik inimese endale väljamõeldud maailmapilti muuta.
Ma olen kaugel sellest, et Reformierakonna valitsust toetada, aga äkki siis mõtleks, et mida üks "tark" valitsus õige teeks. 
Hea küll maksuküüru kaotamise võiks ära jätta, aga mida siis veel võiks teha, et riigieelarvesse praegu puuduvat raha tekitada? Meeles pidades, et seda on vaja otsekohe. 
Keelame Ukraina sõja ära ja viime kaitsekulud tagasi madalamale tasemele? Käsime meie kaubanduspartnerite majandustel taas kasvama hakata ning ka meie majandust sellega tõusule vedada? Tõmbame lastetoetused maha umbes poole peale, jätame pensionide indekseerimise ära?
Vasta

(19-02-2024, 13:35 PM)tõnn Kirjutas:  ...
Koolide vähendamine ongi seotud õpetajate puudusega.

Kui koondatakse õpilased kokku suuremateks koolideks siis saavad ka õpetajad täis kohaga tööd teha.
No tere talv!  Sad Koolide sulgemise liitmise tulemusena jääb hulk erialase hariduse saanud õpetajaid tööta ja ikka riigil mahavisatud raha... ei lähe nad mitmekümne km kaugusele kooli õpetama, õpetaja töö ei ole  a la 6 t ära anda ja siis koju ... klassiväline töö, ringid jms tähendab ikka normeerimata tööaega hiliste õhtutundideni koos ebakorrapäraste pausidega. Vanem inimene ei viitsi selliselt kodunt kaugel rabelda, noorematel õpetajatel on oma lapsed väikesed ja ka ei saa. Meie muuseumi personalist absoluutne enamus on ümbruskonna suletud koolide eks-õpetajad, ei läinud nad kuhugi kaugemale õpetama, otsisid igasugu muud tööd aga ikka kodu lähedal. 
Tsitaat:kindlasti on meie riigi üks suur probleem, et seda juhitakse nagu äriettevõtet.
iga teenus ja osakond peab olema kasumlik. 
aga kaotades teenuseid mis pole poliitikute arvates kasulikud võimendatakse seda lumepalli veeremist koledasti.
mina ei arva, et kõik tenused peaksid (maal) olema kasumlikud.

Kahe käega poolt, maal elu tuleb toetada, maal teenused elus hoida ja linnainimestele "mugavustega elu maks" kehtestada elik tahate elada linnas koos kõigi mugavuste, teatrite, kinode, uute kirikute elik kaubanduskeskustega jms siis makske ja toetage neid, kes hoiavad EESTIMAA elus.
Vasta

(19-02-2024, 13:00 PM)maaks Kirjutas:  
(19-02-2024, 11:38 AM)xa88 Kirjutas:  
(19-02-2024, 11:16 AM)Peeter2 Kirjutas:  nojah aga kui inimesi enam lihtsalt ei ole, kas on mõtet seal kooli edasi pidada?
See kõik st koolide sulgemine on juba olnud ja pidevalt toimunud läbi aastakümnete, ja eriti nõukaajal.

No vähemalt selle listi esimene ots, mis näitab gümnaasiumi õpilaste arvu 60..70tk siis kui see nüüd jagada 3 gümnaasiumi klassi vahel tuleb keskmiseks õplilaste arvuks ühe lennu kohta siiski tubli 20+, mis pole midagi nii totralt väikest, et väga kiirustama peaks sulgemisega. Pealegi on nende asjadega alati nii, et kinni panna on lihtne aga tagasi ei tule enam kunagi.
Luunjas on 26 klassi, Otepääl 20 klassi, teisi ei viitsinud otsida.
Tulevad tagasi kustkohast? Loota, et Eestlased mingi aeg hakkavad sigima nagu jänesed või neegrid on utoopia! "Üldise vingumise taustal ei ole kellelgi niipalju aega, et eidele korralikult taha keerata!" ütleks Tammsaare  Toungue Ja ei ole seda Tammsaaret juba praegu kellelegi vaja ...
Tahaks uskuda, et need Aare postitatud numbrid olid vaid gümnaasiumi osas käivate noorte kogus neis koolides ja vaevalt seal mitut paralleeli oleks keskkooli tasemes.
Vasta

(19-02-2024, 13:44 PM)Jesper Kirjutas:  Keskkooli õppekavas on juba ainevaldkondi 7, isegi kui kuskil selliseid multitalente leidub ei ole juba puhtalt töökoormuse pealt reaalne, et kõiki loodusteadusi (keemia-füüsika-bioloogia-geograafia-matemaatika) õpetab kõigile astmetele sama inimene, samamoodi eri võõrkeelte õpetamine ei ole "peaaegu sama asi", informaatika, kehaline kasvatus, majandus ning riigikaitse on üldse eraldi loomad millel on teiste ainevaldkondadega üsna vähe kokkupuuteid, jne. Ehk siis selle 50-70 õpilase kohta tuleb koos administratsiooniga vähemalt 20 töötajat. Kõigile tahame maksta üle keskmise palka ...
Need vähemalt 20 töötajat on maagümnaasiumides nii ehk nii olemas ja jäävad ka edasi põhikooliks muutudes. Kuna maal on gümnaasiumiaste ikka veel vana traditsiooni järgi jätk põhikooolile siis peavad olema ka aineõpetajad, kes õpetavad oma ainet (nt loodusteadusi, kehalist, informaatikat) nii põhikooliastmes kui gümnaasiumiastmes ... ainult et kui jääb järgi vaid põhikool, siis jääb neil koormust väheseks ja mõned võivad lausa lahkuda ... varsti võib ka põhikooli sulgeda ja jätta vaid algkooli, kus piisab klassiõpetajatest, aineõpetajaid ei ole vaja.
Vasta

(19-02-2024, 15:17 PM)honkomees Kirjutas:  Kahe käega poolt, maal elu tuleb toetada, maal teenused elus hoida ja linnainimestele "mugavustega elu maks" kehtestada elik tahate elada linnas koos kõigi mugavuste, teatrite, kinode, uute kirikute elik kaubanduskeskustega jms siis makske ja toetage neid, kes hoiavad EESTIMAA elus.
Kogu selle virina kokkuvõte, sajandat korda - tahan, et minu kooli, teede, elektrivõrgu, arstiabi, viie kastika ja muu eest maksaks keegi teine.

Kahjuks või õnneks on järjekordne reaalsus see, et need "keegid teised", kelle taskusse sa oma käe hea meelega küünarnukini sisse suruks, käivad ka valimas.
Vasta

Mul on tunne, et te ei loe üksteiste vastuseidki isegi siis, kui tsitaadina sisse võtate teksti, millele vastate. Kuidagi väga palju kordusi on sees.

Vahepeal aga voolas natukene vett siia ja sinna ning tuleb välja, et inimesed ise küsisid automaksu ja kõvemat, kui valitsus oli nõus tegema:

https://epl.delfi.ee/artikkel/120271415/...kkonnamoju

Ehk siis ise oleme lollid ja ise nõudsime. Valitsus tahab riigile kõigest head teha ja meie ei lase.
Vasta

(19-02-2024, 15:03 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(19-02-2024, 11:49 AM)Aare R. Kirjutas:  See ongi kõige veidram.... 
Selle taaskord hämmastavalt lolli jutu peale ei ole suurt midagi öelda, sest ei ole võimalik inimese endale väljamõeldud maailmapilti muuta.
Ma olen kaugel sellest, et Reformierakonna valitsust toetada, aga äkki siis mõtleks, et mida üks "tark" valitsus õige teeks. 
Hea küll maksuküüru kaotamise võiks ära jätta, aga mida siis veel võiks teha, et riigieelarvesse praegu puuduvat raha tekitada? Meeles pidades, et seda on vaja otsekohe. 
Keelame Ukraina sõja ära ja viime kaitsekulud tagasi madalamale tasemele? Käsime meie kaubanduspartnerite majandustel taas kasvama hakata ning ka meie majandust sellega tõusule vedada? Tõmbame lastetoetused maha umbes poole peale, jätame pensionide indekseerimise ära?
Ja sa pead igal hetkel rõhutama, et mina olen loll? Unustasin, et vähemalt üks siin foorumis see kõige targem on, kelle meelest on "minu arvamus ja vale arvamus". Kes annab sulle õiguse nimetada võhivõõra nägemusi lolliks pidada? Krdi kõvad mehed ikka! 
Ja mis minu maailmapildil viga on? Eesti riik on pees ja järjest hullemaks läheb! Ma saan sellest Ukraina sõja halbusest ja kõigest aru, aga igal juhul on siinsed ksfid isandpauk, nastik, wagoneer ja Telc minu silmis valgusaastaid kõrgemal OÜ-st Kallase ja Võrklaeva vargapunt, sest viimatinimetatute põhieesmärk Ukrainaga seoses on eelkõige Brüsseli silmis aupaistet tekitada ja seda lihtsalt sügavamale meie taskusse surudes. Kas pole nii, et ma ei saa teisi aidata, kui mul omal kõik perses on?
Sry, aga minu "loll maailma pilt" on endiselt tekkinud puhtalt reaalse elu ja selle põhjal, mida ma NÄEN!

Ja ma näen seda alustuseks sellest, et ka minu elu on see krdi pask ka päris tugevalt mõjutanud ja kaugeltki mitte positiivselt.
Vasta

(19-02-2024, 17:03 PM)Aare R. Kirjutas:  Ja sa pead igal hetkel rõhutama, et mina olen loll? Unustasin, et vähemalt üks siin foorumis see kõige targem on, kelle meelest on "minu arvamus ja vale arvamus". Kes annab sulle õiguse nimetada võhivõõra nägemusi lolliks pidada? Krdi kõvad mehed ikka! 
Ja mis minu maailmapildil viga on? Eesti riik on pees ja järjest hullemaks läheb! Ma saan sellest Ukraina sõja halbusest ja kõigest aru, aga igal juhul on siinsed ksfid isandpauk, nastik, wagoneer ja Telc minu silmis valgusaastaid kõrgemal OÜ-st Kallase ja Võrklaeva vargapunt, sest viimatinimetatute põhieesmärk Ukrainaga seoses on eelkõige Brüsseli silmis aupaistet tekitada ja seda lihtsalt sügavamale meie taskusse surudes. Kas pole nii, et ma ei saa teisi aidata, kui mul omal kõik perses on?
Sry, aga minu "loll maailma pilt" on endiselt tekkinud puhtalt reaalse elu ja selle põhjal, mida ma NÄEN!

Ja ma näen seda alustuseks sellest, et ka minu elu on see krdi pask ka päris tugevalt mõjutanud ja kaugeltki mitte positiivselt.
Sa paraku ei vastanud küsimustele. Mulle näib et sul puudubki arvamus et mida paremini võiks teha, ainult halamine on...
Ma kõigest hoolimata usun, et Kallase ja Co eesmärk ei ole sind Aare paljaks varastada, vaid enda arvates riigi rahandus korras hoida. Tehes seda muidugi enda puudulike võimetele ja enda, võib vist öelda, väärastunud maailmavaatele vastavalt. See raha mida maksutõusudega saadakse, ei lähe Kallase tasku, vaid selle eest kaetakse riigieelarve kulusid. Millest mõningaid võiks ära jätta aga see on eraldi teema. See on selline lasteaia tasemel seletus...
Samuti ma sügavalt usun, et sinu elu on seesama Ukraina sõda ning üldine majanduslangus - mida saaks leevendada, aga mitte ära hoida - palju rohkem mõjutanud kui Kallase ja Co ponnistused...
Vasta

Riigikassasse saab raha juurde ausalt viisil, mis võib ka õppetund olla.
Mul on selle kohta arvamus, mis kindlasti mõnele ei meeldi, aga heameelega osa rahvast võiks valikute eest vastutada, sest ilma nendeta "automaksu" pealesurumist ei oleks.
Kehtestame siis automaksu ainult neile kodanikele, kes praegust koalitsiooni valisid. See on varasemalt teada fakt ka mujal Euroopas, et liberaalsed erakonnad on igasuguste uute maksude ja maksutõusude poolt ja hetkel toimuv ei tohiks  üllatusena tulla ju, kuigi isegi ei uskunud, et olukord nii hulluks läheb.
Isegi tean mõnda kodanikku, kes hääletasid koalitsiooni poolt "kaabudehirmus", aga nüüd kõik neist jonnivad ja hädaldavad, et neile automaks ei meeldi jne. Vabandust terava arvamuse pärast, aga võibolla see ainuke viis hetkelise olukorra hindamiseks ja järelduste koostamiseks?
Ei ütle seda üldse paha pärast, vaid igaüks meist teeb millegis ebaõnnestunud valikuid ja hiljem õpitakse vigadest või käitutakse teisiti. Isiklikult austan neid, kes teevad vigu ja hiljem tunnistavad, sest see normaalne osa elust.

Tuli meelde kunagine vaktsiinide hapukslaskmise skandaal. Õnnetus juhtus, aga mulle hetkel ei tule meelde, kas keegi hiljem vastutust kandis?
Eksimuse korral võite mind korrigeerida.

Teemakohane artikkel ka lugemiseks. See hull nagu ku#eb otse vastutuult. Minu poolt respekt neile, kes tööalaselt temaga kokku puutuvad ja suudavad end kuidagi vaos hoida.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120271415/...kkonnamoju
Vasta

Meenutus kust me tulnud oleme. Mai 59.a. Kaks õpetajat 23 õpilase kohta. esimene ja kolmas kl. ühes ruumis, teine ja neljas teises ruumis.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(19-02-2024, 18:22 PM)KertP Kirjutas:  Kehtestame siis automaksu ainult neile kodanikele, kes praegust koalitsiooni valisid.
Hea idee! Vastukaaluks maksku teised siis vana valemi järgi tulumaksu ka edasi ja ongi asi tasakaalus Smile Suht samas suurusjärgus muudatused.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne