[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

Olen nõus, et Eesti Vaba Riigi valitsemise vorm ja toimemehhanismid on aegunud. Vana kleptokraatia ehk teisisõnu traditsiooniliste varastajate kamp - Ref, Kesk, ka Sotsid - on maha käinud ja asendust veel pole. Isamaa justkui pürgib sõnumiga, et nemad raha ei taha sest neil on rikkad toetajad (uudistest oleme lugenud). E200 koosneks justkui uueaja uuendusmeelsetest, kuid kui lähemalt vaadata siis on eos sisse programmeeritud vaikivad ärihuvid mis vaid ootavad realiseerimist - Tsahkna kaitsetööstuses ja meditsiiniseadmetes, Nuume pangandus ja lhv, Reinaasa reklaamindus jne. Majanduses kindlasti tublid ja tegijad inimesed, aga mis saab siis kui majandus kohtub poliitikaga? Kes seda kompotti suudab kaane all hoida? Pole häid lahendusi, kõik on tailor-made. Näiteks Liibanonis lasti kunagi võimule peaminister Hariri (vanem) ja vahelduvalt oma pojaga lubati neil valitseda sest loodeti, et olles nagunii miljardärid varastavad nad vähem. Tuhkagi. Kas see meil siiski toimiks? Ei tea öelda.
Vasta

Ütles siingi ju Robert Lepikson üheksakümnendatel, et poliitikas peakski olema rikkad inimesed. Too aeg oligi vist poliitikas rohkem inimesi, kellel on midagi ette näidata ning lisaks sellele aeti seda õiget Eesti asja.
Mitte nagu praegu, kus poliitikulaadsete toodete põhieesmärk on isiklik heaolu. Otse küll keegi ei räägi, suitsukattena ollakse maru rohelised, keskkonnasõbralikud ja riigi rahandusest hoolivad, aga igal võimalusel lüüakse kaasmaalasele nuga selga.
Vasta

Kuidas see "Terve Eesti toetusavaldus _ autode rongkäik" ka õnnestus , oli osavõtt massiline või blokkisid võimurid selle enne toimumist , meedias midagi esikülgedel ei ole , kas vaikitakse üksmeelselt maha või pole midagi kirjutada .
Vasta

Minu eelmisele postitusele lisaks artikkli ka. Põhjalikum lugemine.

https://www.ohtuleht.ee/1101783/roogatu-...-kuni-euro
Vasta

Muidugi saavad meie kiimaministeeriumi tegelased seda maksu erilise entusiasmi ja pühendumusega ennetavalt juurutama . Terve euroopa muutub kohaks kus midagi ei toodeta , midagi ei liigutata , kunagi oli aafrikas riik nimega rodeesia , polnud nälga ega midagi , kui valged seal võimult kõrvaldati , sellest ajast on seal inimesed vabad , kuid näljas , euroopa omas ma ei tea kui targas rohehulluses hakkab varsti abi vajama , kes abistaks , iina , veremaa , USA l on omal probleeme ja kõik algab automaksust .
Vasta

(26-02-2024, 17:51 PM)KertP Kirjutas:  Minu eelmisele postitusele lisaks artikkli ka. Põhjalikum lugemine.

https://www.ohtuleht.ee/1101783/roogatu-...-kuni-euro
Mina ootaks vähemalt 15 euro peale tõusu, siis ehk oleks linnaliiklus jälle 60-ndate aastate tasemel. Nädala kindlasti, siis harjuvad uue hinnaga ära ja läheb jälle vana viisi edasi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(26-02-2024, 01:50 AM)tõnn Kirjutas:  Mina julgen väita, et võrreldes välja voolava pankade kasumiga on see ooüütamine umbes sama nagu vorsti võrdleks viineriga.
Kõrvale hiilitud maksud võetakse uuesti käibele meie riigis kuid kogutud marginaal ja euribor läheb välja.

Mis Te hakkate siis panga orjaks? Ise olete lollid, kui lähete pangalt fikseerimata intressiga laenu võtma ja nagu Te isegi teate, lollidelt tulebki raha ära võtta. Kui tarbijad hakkavad massiliselt pankadelt nõudma fikseeritud intressiga laenu, küll lõpuks pangad ka järgi annavad. Teiseks, kui see kasum Eestist välja voolab, siis pole mõtet välismaisel kapitalil baseeruvate pankade uksi lihtsalt kulutada – eelistage ikka eestimaist.
Pangad maksavad kasumilt avansilist tulumaksu tänasel päeval 14%, tulevast aastast 18%. Lisaks sellele ka tulumaksu dividendidelt ehk pangad on tulumaksu osas sisuliselt topeltmaksustatud ja ikka on häda.
Kristjan Maruste on öelnud, et pangad tahavad, et neile võlgu ollakse. Mina olen käsitlenud pangamaffiat äärmise ettevaatlikkusega ja pole kunagi laenu võtnud ega võta edaspidi.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

See mitte ei hakka enam kõlama, vaid on juba mõnda aega kõlanud nii, et EL ei ole mitte mingi valge laev helge tulevikuga, vaid vastupidi- see paistab üha rohkem orjariigina, mille eesmärk on rahvast igal võimalikul moel kohitseda.
Päris huvitav lähenemine ikka selle kliimarohepöörasuse näol- 2035 tahetakse sisepõlemismootoritega autode tootmine keelustada, aga et kellelgi vahetult enne seda tärminit ei tuleks pöörast ideed üks selline soetada, lajatame kütusehinna kosmosesse.
Muidugi see tähendaks ka seda, et ka kodudes ei läheks kallimaks vaid gaasiga, vaid ükskõik millega kütmine.
Olime- võiks öelda suht alles- ühes teises impeeriumis ja kuna mina olin selle lõpus teismeline, ei oska ma kommenteerida, milline see elu just süvitsi vaadates oli, aga vähemalt midagi sellist, nagu praegu siin on ja tulla ähvardab, küll pole kuulnud.
Vasta

(26-02-2024, 19:20 PM)Aare R. Kirjutas:  Olime- võiks öelda suht alles- ühes teises impeeriumis ja kuna mina olin selle lõpus teismeline, ei oska ma kommenteerida, milline see elu just süvitsi vaadates oli, aga vähemalt midagi sellist, nagu praegu siin on ja tulla ähvardab, küll pole kuulnud.
Pold seal teisiti midagi. 
Palk oli väike, nagu nüüdki.
Valitsus oli fekaal: nagu nüüdki.
Praegu bensiin kallis siis pold üldse saada: tulemus sama, sõita ei saa.
Söök kallis, siis pold üldse müügil sittagi: jälle tulemus sama.
Uut autot osta ei jaksa, siis ei saand üldse autot osta: ikka tulemus sama.
Jne. jne.

Töölisklass rabab end lolliks ja saksad teenivd kasumeid. Nagu juba tuhandeid aastaid.
Vasta

Vaata Hendrik, kõik ei ole sündinud kuldlusikas suus niiet ära tule siin teisi lolliks sõimama.

See et sina ei ole pidanud laenu kunagi võtma on tõesti sinu õnn, eks jaga seda siis teistele ka.

Kuid tänapäeva hinnatõus on selline, et kui sa kogud raha oma elamise ostmiseks siis hinnad kasvavad samas tempos ning 60-ndaks eluaastaks oled ehk suutnud märkimisväärse summa kokku kraapida. Kuid mis kasu sest on? Elada ja peret luua tahaks ikka 30 aastaselt.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(26-02-2024, 20:34 PM)tõnn Kirjutas:  Vaata Hendrik, kõik ei ole sündinud kuldlusikas suus niiet ära tule siin teisi lolliks sõimama.

Teate, ma pean vahel jämedalt ütlema, et saadaks lõpuks aru, et probleemi alge peitub ütlejas endis. Vigu on endale raske tunnistada, kuid pole mõtet võtta kõike isiklikult. Kui Te nüüd istute euribor-laenu otsas, siis istuge, kuid panga kasumi poole palun mitte viltu vaadata, kuna Te olete andnud sellele ise panuse.


(26-02-2024, 20:34 PM)tõnn Kirjutas:  Elada ja peret luua tahaks ikka 30 aastaselt.

Mina ei pane kätt ette laenu võtmisele, kuid mulle tundub, et seda võetakse liiga kergekäeliselt ega aduta, millele tegelikult alla kirjutatakse, kuid selles pole küll pank süüdi.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

(26-02-2024, 20:27 PM)klemm Kirjutas:  
(26-02-2024, 19:20 PM)Aare R. Kirjutas:  Olime- võiks öelda suht alles- ühes teises impeeriumis ja kuna mina olin selle lõpus teismeline, ei oska ma kommenteerida, milline see elu just süvitsi vaadates oli, aga vähemalt midagi sellist, nagu praegu siin on ja tulla ähvardab, küll pole kuulnud.
Pold seal teisiti midagi. 
Palk oli väike, nagu nüüdki.
Valitsus oli fekaal: nagu nüüdki.
Praegu bensiin kallis siis pold üldse saada: tulemus sama, sõita ei saa.
Söök kallis, siis pold üldse müügil sittagi: jälle tulemus sama.
Uut autot osta ei jaksa, siis ei saand üldse autot osta: ikka tulemus sama.
Jne. jne.

Töölisklass rabab end lolliks ja saksad teenivd kasumeid. Nagu juba tuhandeid aastaid.

Bensiiniga läks raskeks iseseisvumise ajal, varem oli saada nõrkemiseni. Ostsin ise 80-datel 76 30 kop./l ja 93 40 kop./l.  Kõrgema oktaanarvuga 95-te vabalt ei müüdud, seda said Min. baasi Volgad talongide eest. Diislit ei ostetud tanklast, seda sai ,,mujalt,,. Varasemaid, veel madalamaid hindu ma paraku ei mäleta.
Vasta

Mulle tundub,et Hendrik on ikka tark mees(mitte küll nii tark kui foorumist puhkepausi saanud meremees,aga vähemalt meite rahandusministri taseme annab küll välja).Sellepärast tekkis mul kohe huvi,et miks selliste teadmistega siis oma ettevõtteid  mitte arendada(saaks ju kahjumist välja ning ka riiki oma maksudega  veidi toetada)selle asemel,et siin kedagi lolliks sõimata.
Vasta

(26-02-2024, 21:07 PM)molga Kirjutas:  Sellepärast tekkis mul kohe huvi,et miks selliste teadmistega siis oma ettevõtteid  mitte arendada(saaks ju kahjumist välja ning ka riiki oma maksudega  veidi toetada)selle asemel,et siin kedagi lolliks sõimata.

Vaadake, ettevõtte kahjum ei teki ilmtingimata valede otsuste tulemusel, vaid antud juhul hoopiski reinvesteerimisest. Lihtsustatult öeldes, vahetades kogu ettevõtte raha (ehk aastate jooksul kogunenud ärikasumi) põhivara vastu, loetaksegi seda aruandeaasta kahjumiks. Teiseks, Teile paistab äriregistrist vaid pool tõde, kuid ma ei hakka siin avalikus foorumis kogu oma elu lahti rullima, olen siin niigi uusi kaarte avanud, mida paljud pole teha julgenud.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Kindlasti mingeid firma saladusi pole siin vaja avaldada(pooled foorumlased seda siin passivadki,et nagu šaakalid kohe turuosa endale krahmata),aga ma sain ka targemaks teie vastusest,sest ma ise oma rumalusest arvaks,et põhivara soetamine ei ole jooksva aasta kulu.
Vasta

Võtsin plaksmaisi, kirjapulga ja klade ligi ning jään elevusega ootama uusi majandusarvestuse, ettevõtluse ja rahanduse alaseid õppetunde.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(26-02-2024, 21:20 PM)hendrik Kirjutas:  kuid ma ei hakka siin avalikus foorumis kogu oma elu lahti rullima, olen siin niigi uusi kaarte avanud, mida paljud pole teha julgenud.

Pole selleks foorumit vaja, laiad mujal piisavalt. Soovitan enda digitaalselt jalajälge vähendada. Kõikides foorumites. Ja sotsiaalplatvormidel ka. See, et siin mõni viisakusest ja ametieetikast kinni pidades vait on, ei tähenda, et nii võib lõpuni minna, kui suudad oma lapsepõlvest pärinenud haukumiskombega ka neil lõpuks siibrisse visata. 
Lihtsalt sõbralik hoiatus nagu tookord, et poksitrenniga kaugele ei purjeta reaalsuses.
Vasta

(26-02-2024, 20:34 PM)tõnn Kirjutas:  Vaata Hendrik, kõik ei ole sündinud kuldlusikas suus niiet ära tule siin teisi lolliks sõimama.

See et sina ei ole pidanud laenu kunagi võtma on tõesti sinu õnn, eks jaga seda siis teistele ka.

Kuid tänapäeva hinnatõus on selline, et kui sa kogud raha oma elamise ostmiseks siis hinnad kasvavad samas tempos ning 60-ndaks eluaastaks oled ehk suutnud märkimisväärse summa kokku kraapida. Kuid mis kasu sest on? Elada ja peret luua tahaks ikka 30 aastaselt.
Täpselt nii ongi! Ei saa nii võtta, et võtad majalaenu, maksad pensionini? No maksan, ja mis siis? Vähemalt on mul siis oma kodu! 
Mis see teine variant on, pensionaudini üüri maksta?
Ja kui pensile jääd, on näpp suus, sest pensirahast jagub vaid üüri maksmiseks- särtsu ega sööki ju ometi pole vaja!

Kui henddrikust rääkida, siis murumasinate kohalt jäi temast väga hea mulje. Aga muud teemad? Madalklass? Rotid?
Muuseas, mul olid mingi aeg omal koduloomaks rotid- väga vahvad ja targad tegelased!
Vasta

[quote pid='563967' dateline='1708968463']

Bensiiniga läks raskeks iseseisvumise ajal, varem oli saada nõrkemiseni. Ostsin ise 80-datel 76 30 kop./l ja 93 40 kop./l.  Kõrgema oktaanarvuga 95-te vabalt ei müüdud, seda said Min. baasi Volgad talongide eest. Diislit ei ostetud tanklast, seda sai ,,mujalt,,. Varasemaid, veel madalamaid hindu ma paraku ei mäleta.
[/quote]

Seda 40 kopikat ei mäleta a kallis oli ju siis.
100 liitrit 40 rubla. Palk oli ca 100.- 80 alguses. 300.- sain 1988, 89 ja see oli suur palk.
Vasta

(27-02-2024, 09:56 AM)klemm Kirjutas:  300.- sain 1988, 89 ja see oli suur palk.
13-14 aastaselt? Kõva sõna tõesti...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne