[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

(28-02-2024, 00:06 AM)Aare R. Kirjutas:  Ma saaks aru, kui see intress kõigub mõnekümne, mitte sadade €-de piires. Kui praegu on intress sama suur kui aasta tagasi kogu laenumakse, ei ole see ikkagi okei.
Eks kui lepingutele neisse süvenemata allkirju alla lahmida, siis ongi elu üllatusi täis. Pangad on alati pakkunud erinevaid kodulaenu variante, näiteks fikseeritud põhiosa ja/või fikseeritud intressiga laene, lihtsalt praktiliselt keegi ei tahtnud neid pikka aega, sest nullilähedase Euribori tingimustes sai ujuva intressiga annuiteedi-laadse laenuga sama kuumaksu eest kõige uhkema hüti.
Vasta

Maakeeli öeldes fikseeritud intress oli oluliselt kõrgem ujuvast euriborist ja kuumakse oleks kohe olnud suurem.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Jah, ja ka keskmine kuumakse üle kogu laenuperioodi on reeglina suurem, sest igasugu riskide maandamine maksab. Aga kui inimene on kuumakse tõusu suhtes tundlik, siis võib see hingerahu ja üldise elukvaliteedi osas kuhjaga ära tasuda. Oluline on ikkagi see, et omada mingisugustki etteplaneerimisvõimet ja arusaamist, et nullintress ei ole igavene nähtus ning eri variandid läbi arvutada.

Inimestele, kes praalivad kümneid lehekülgi, kuidas täpselt peaks riigieelarvet täitma ning sellega toimetama, võiks oma kodu-eelarve ju käkitegu olla, eriti arvestades asjaolu, et Euribor on 25 aastat vana leiutis ning selle graafik on avalik info.
Vasta

(28-02-2024, 00:23 AM)Jesper Kirjutas:  
(28-02-2024, 00:06 AM)Aare R. Kirjutas:  Ma saaks aru, kui see intress kõigub mõnekümne, mitte sadade €-de piires. Kui praegu on intress sama suur kui aasta tagasi kogu laenumakse, ei ole see ikkagi okei.
Eks kui lepingutele neisse süvenemata allkirju alla lahmida, siis ongi elu üllatusi täis. Pangad on alati pakkunud erinevaid kodulaenu variante, näiteks fikseeritud põhiosa ja/või fikseeritud intressiga laene, lihtsalt praktiliselt keegi ei tahtnud neid pikka aega, sest nullilähedase Euribori tingimustes sai ujuva intressiga annuiteedi-laadse laenuga sama kuumaksu eest kõige uhkema hüti.
 Vot ei ole pakkunud. Mul õnnestus saada fikseeritud põhiosaga laen, aga päris mitmele sõbrale pakuti ainult annuiteedimaksega laenu või kõnni minema. Pangad olid veel mõnda aega tagasi väga pirtsakad ja ei pakkunud midagi. Võtad, mis pakutakse või laku panni. Ja ei küsitud isegi midagi ulmelist.
Üks sõber tahtis linnast välja maale maja. Vajab remonti muidugi jne, aga hinnatud tol hetkel 38k peale, 36ga müügis. Tahtis pangast 15-20 juurde saada, et ülejäänud olemas. Perfektne krediidi ajalugu ja norm palk. Ei saanud. Pank ei viitsinud tegeleda, et kasum liiga väike ja maja liiga kaugel karupees, kes seda ikka ostab, kui peaks kätte jääma. Mingi arusaamatu põhjendus, ma algul ei uskunud. Aga 40k liisingut oleks kohe saanud kaela. Arusaamatu ausalt öeldes. Ja nõks hiljem ostis remonti vajava korteri linna, 70k vms, ja sai vabalt. No misasja?

Automaksu teemast on see asi siin ammu kaugel, aga ei tasu siin põrgata, et võta pangast laenu, nii nagu sina tahad. Alla 50-100k ei saa mingit norm 1 toalist hetkel isegi ja pank annab laenu, nii nagu nemad tahavad. Mitte nagu sina küsid. Kõigil ei ole 100k tagatiseks. Hea kui 10-20 sisse jaksad maksta. Seega on sul valik - kas üürida elu lõpuni või hakata kuskilt pihta. Ja see pihta hakkamine läheb ajas ainult raskemaks noortel.

Sellega olen nõus, et laen tuleb võtta nii, et kui kõik perse läheb, jõuad ikka ära maksta. Minu asi pole, et sa ei arvestanud 4 protsendise euriboriga. Oleks pidanud. Ja nüüd maksadki 450 euri intressi ja 170 euri laenu iga kuu.

Mis mulle jääb arusaamatuks, on see, et miks see euribori tõus riigi tasku ei lähe. Vaja tõsta, et majandust jahutada. Väga hea, teeme seda. Aga raha riigile, otse haridusse ja meditsiini. Nahh see pangale jääb? Targemad võiks seda mulle seletada, palun.
Vasta

(28-02-2024, 00:35 AM)Jesper Kirjutas:  Jah, ja ka keskmine kuumakse üle kogu laenuperioodi on reeglina suurem, sest igasugu riskide maandamine maksab. Aga kui inimene on kuumakse tõusu suhtes tundlik, siis võib see hingerahu ja üldise elukvaliteedi osas kuhjaga ära tasuda. Oluline on ikkagi see, et omada mingisugustki etteplaneerimisvõimet ja arusaamist, et nullintress ei ole igavene nähtus ning eri variandid läbi arvutada.
Kõik õige, lihtsalt analooge mitteomava valitsuselaadse toote poolt kehtestatava imetabase automaksunimelise kuritegeliku skeemi puhul pole inimestel etteplaneerimisevõimest ja arusaamisest vähimatki kasu. Võib ju ajada rahandusministrilaadse toote kombel iba, et aga maksu vastuvõtmisest 2024 suvel jääb ju inimestele pool aastat aega oma valikute tegemiseks aga see jutt ei sobi isegi selle väljutajale sisseistumiseks, kuna valikud juba olemasolevate sõidukite osas on tehtud ammu enne kuritegeliku skeemiga lagedaletulekut ja skeemist tingitud majanduslikku kahju on äärmiselt keeruline (kui mitte täiesti võimatu) tasalülitada.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Ivo86, ma pole reaalse eluga tõepoolest kursis, sest pole kunagi kodulaenu taodelnud. Lihtsalt natuke arusaamatuks jääb see loogika, et kui laenu ei saa, siis elul on kohe ots peal - Eestis on kokku laias laastus 200 tuhat kodulaenu, mis need ülejäänud on siis lotovõitjad ja kuldlusikad või? Pangalaen on teenus nagu iga teinegi, kui ei meeldi, siis ära tarbi.
Vasta

(28-02-2024, 00:42 AM)ivo86 Kirjutas:  Mis mulle jääb arusaamatuks, on see, et miks see euribori tõus riigi tasku ei lähe. Vaja tõsta, et majandust jahutada. Väga hea, teeme seda. Aga raha riigile, otse haridusse ja meditsiini. Nahh see pangale jääb? Targemad võiks seda mulle seletada, ppalun.
Sama siin, mina ka sellest aru ei saa, kuidas ja miks EL keskpank kirjutab ette baasintresse, millest ei saa keegi peale pankade kasu. Minu meelest näiteks Läti ja Leedu panid pankade kasumitele vähemalt ajutiselt kõrgemad maksud peale, riigile ju päris kõvasti kasuks, aga meie omad ei saa/taha seda ka teha. 
Ka sellest rääkis Indrek Neivelt mõned kuud tagasi, et selle asemel, et pankade kasumeid maksustada, planeeritakse hoopis mingit automaksu, mis on täiesti tagurpidi lähenemine.
Vasta

(28-02-2024, 01:00 AM)Jesper Kirjutas:  Ivo86, ma pole reaalse eluga tõepoolest kursis, sest pole kunagi kodulaenu taodelnud. Lihtsalt natuke arusaamatuks jääb see loogika, et kui laenu ei saa, siis elul on kohe ots peal - Eestis on kokku laias laastus 200 tuhat kodulaenu, mis need ülejäänud on siis lotovõitjad ja kuldlusikad või? Pangalaen on teenus nagu iga teinegi, kui ei meeldi, siis ära tarbi.
Ise küsid, ise vasta, kui sa kodulaenu võtnud pole ja ei üüri ka. Ei tea mina ju, kus ja kuidas Sa elada saad.

Ja ei tea mina ka seda, kus need teised elavad, kel kodulaenu pole. Mul pmst polegi vist tuttavaid eakaaslasi, kel poleks kodulaenu olnud või poleks kodu vanematelt pärinud pmst. Või noh, ei elaks emme-issi juures. Aga normaalne inimene ei ela oma vanematega täiskasvanuna, minu arvates.
Need kellel pole seda mainitud lotovõitu tulnud, jõuab ühel hetkel kätte hetk, kus tuleks nagu isa-ema juurest ära kolida. Siis ongi valik, kas maksad 500 euri kuus üüri või pangalaenu. Jõudis ka minul. Alguses üürisin, siis laenasin. Kuskil tuleb ju elada, kui peale kooli ühikast ära kolida. Ok, vb alguses oled ka toakaaslastega lõbusa elu peal peale ülikooli, aga siis läheb elu edasi.. ja kuskil peab elama.

Noorematel inimestel tutvusringkonnas on kas meeletu laen kaelas, sest hinnad on laes võrreldes palkadega - või üürivad.
Ja vanematel inimestel on mingi oma kinnisvara. Vanasti jagati seda niisama, tuleb välja. Tule aga siia sovhoosi elektrikuks ja lüpsinaisi sugutama ning siin on sinu tasuta korter. Ei pidanud 25ks aastaks laenu võtma. Vot kus lops. Aga nüüd pannakse külapood kinni ja transseksuaalidest lapsed kolivad Londonisse. Kuradi Kaja Kallas.
Vasta

Lugemisoskus on vajalik oskus, kulla hendrik. Väga vajalik. Selle puudumine põhjustabki sedasorti väljakutse, millega kõige pealt saadakse vasta nina ja siis halatakse ja kaevatakse kõikjale. Sa meenutad mulle natukene Henry Kallast ja tema suhtumist ümbritsevasse. Oli kah üsna õhku täis ja korralik tankistist ärimiisu.
Vasta

(28-02-2024, 01:00 AM)Jesper Kirjutas:  Ivo86, ma pole reaalse eluga tõepoolest kursis, sest pole kunagi kodulaenu taodelnud. Lihtsalt natuke arusaamatuks jääb see loogika, et kui laenu ei saa, siis elul on kohe ots peal - Eestis on kokku laias laastus 200 tuhat kodulaenu, mis need ülejäänud on siis lotovõitjad ja kuldlusikad või? Pangalaen on teenus nagu iga teinegi, kui ei meeldi, siis ära tarbi.
See 200 tuhat x keskmise leibkonna arvuga 2.65 siis saad arvu mitu inimest elab laenuga soetatud kodus.
 
https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/120...a-eluruume
Vasta

Emotsioon automaksule.
Puhtalt pealkirja põhjal artiklit lugemata
automaksu enda teemast kopeerituna


Tsitaat:hobiautod
Uued plaanid 

https://majandus.postimees.ee/7968990/kl...e-sisseveo

Üks muhe onu ütles kliimapoliitika kohta: Kui vasikast on juba kotlet tehtud siis kahjuks kotletist enam vasikat teha ei saa.


Alles mõnda hetke tagasi oli olukord kus uut autot
Näiteks ka fordi kaubikut pidi ootama aasta ja plus kuud peale.

Paneb mõtlema kui uut ei saa ja vana ei tohi siis  kuidas see mõte liigub.
Vasta

Eks liigub nii, et majandus põhjalikult pärsiasse, rahvas vaeseks ja nälga ning siis saab "õigetele" kõik huiteabmishinnaga mahaparseldada. Pannakse lauale näiteks stsenaarium, et müüme fosforiidi kontsessioonilepingu maha ja siis võibolla loome "heaoluriigi", kus kodanikud saavad oma igapäevase portsu Soylent Green-i ja koiku barakis. Nauru v.2.0 tehtud nagu nalja.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Ega siin palju üle jäägi ju. Koos fosforiidiga saab ka uraani müüma hakata. Kui nüüd mustas toonis vaadata, siis ei päästa meid mitte ükski maks. Võib olla päästaks maksulangetus ja investorid tagasi saada, ma isiklikult ei näe muud valikut enam. Investor aga ei taha ebastabiilsusesse tagasi tulla, vaja garantiisid anda. 
Ehk siis laduge oma ideed parem letti, on näha, et nõuandjad käivad lugemas siiski nii siin kui seal.
Vasta

Vahva värk.

https://autoomanikud.ee/uncategorized/vo...aastamaks/
Vasta

(28-02-2024, 10:13 AM)hobiautod Kirjutas:  Vahva värk.

https://autoomanikud.ee/uncategorized/vo...aastamaks/
Igaks juhuks tuleb siinkohal ikkagi rõhutada, et tegu saaks olema juriidilisele isikule kuuluva, ehk siis teisisõnu ettevõtte vara alla kuuluva (vana)sõiduki aastamaksuga 1000 EUR. Erasikust omannikule maksaks see Ford T aastamaks ikkagi 50 EUR. Kui näiteks siiani võib olla olnud soodsam vanaautokollektsioon kokku osta ärilisel eesmärgil firma nimele (nt. lambo ost), siis tulevikus võib kallim algne ostuhind osutuda jooksvate kulude tõttu eraisikuna pikas perspektiivis soodsamaks. Samas jällegi konkreetne sõiduk kuulub reaalse muuseumi kollektsiooni, mille puhul on lubatud, et firma maksab alguses automaksu ära ja pärast küsib riigilt raha tagasi. Vastasel korral võiks automaksu plaanitud teel kehtestamisel vist kõikides (juriidilisest isikust autoomanike) automuuseumides sisuliselt päeva pealt pankroti välja kuulutada, kuna ükski mõistlik äriplaan ei võimaldaks üksiku muuseumieksponaadi pealt aastas 1000 EUR puhastulu teenida, et see automaksuks maksta.
Vasta

(28-02-2024, 09:26 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Eks liigub nii, et majandus põhjalikult pärsiasse, rahvas vaeseks ja nälga ning siis saab "õigetele" kõik huiteabmishinnaga mahaparseldada. Pannakse lauale näiteks stsenaarium, et müüme fosforiidi kontsessioonilepingu maha ja siis võibolla loome "heaoluriigi", kus kodanikud saavad oma igapäevase portsu Soylent Green-i ja koiku barakis. Nauru v.2.0 tehtud nagu nalja.

Lisame märksõna "15 minuti linn". Lähed kaugemale, saad karistada.
Vasta

(28-02-2024, 10:36 AM)mossepower Kirjutas:  
(28-02-2024, 10:13 AM)hobiautod Kirjutas:  Vahva värk.

https://autoomanikud.ee/uncategorized/vo...aastamaks/
Igaks juhuks tuleb siinkohal ikkagi rõhutada, et tegu saaks olema juriidilisele isikule kuuluva, ehk siis teisisõnu ettevõtte vara alla kuuluva (vana)sõiduki aastamaksuga 1000 EUR. Erasikust omannikule maksaks see Ford T aastamaks ikkagi 50 EUR. Kui näiteks siiani võib olla olnud soodsam vanaautokollektsioon kokku osta ärilisel eesmärgil firma nimele (nt. lambo ost), siis tulevikus võib kallim algne ostuhind osutuda jooksvate kulude tõttu eraisikuna pikas perspektiivis soodsamaks. Samas jällegi konkreetne sõiduk kuulub reaalse muuseumi kollektsiooni, mille puhul on lubatud, et firma maksab alguses automaksu ära ja pärast küsib riigilt raha tagasi. Vastasel korral võiks automaksu plaanitud teel kehtestamisel vist kõikides (juriidilisest isikust autoomanike) automuuseumides sisuliselt päeva pealt pankroti välja kuulutada, kuna ükski mõistlik äriplaan ei võimaldaks üksiku muuseumieksponaadi pealt aastas 1000 EUR puhastulu teenida, et see automaksuks maksta.
Kalkulaatori järgi tuleks selle Fordi registreerimise eest ettevõttel maksta 16.000 aga eraisikul 300 eurot.
Vasta

(28-02-2024, 10:57 AM)hobiautod Kirjutas:  ...
Kalkulaatori järgi tuleks selle Fordi registreerimise eest ettevõttel maksta 16.000 aga eraisikul 300 eurot.
Palun viidet, milline kalkulaator näitab era ja jur. isikute automaksu arvutamist. Mulle ettesattunud ei ole sellist varianti pakkunud, ikka vaid tehn. andmete alusel.
Vasta

Siin see kalkulaator on. 


https://arileht.delfi.ee/artikkel/120243...si-isikuid


Naljaviluks vaatasin, et kui ettevõte teeks pulmasõitu näiteks 1975 aasta 8 liitrise 300 kw USA rauaga siis maksab u 7000 eurot aastamaksu.
Vasta

See peaks olema kõige adekvaatsem/ värskem kalkulaator
Automaksu kalkulaator (codelab.ee)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne