[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

Hommikusest aktsioonist ka mingi mulje.
Rahvas oli väga viisakas ses mõttes et midagi täiesti kinni ei pargitud ja seisma jäädi parkimiskohtadesse, pöörderadadele ja liikumist võimatuks ei tehtud.
Politsei oli küll kõik välja aetud ja mõni üritas ka võimatut.
Kus mina seisin näiteks jätsid nad oma trammi keset sõiduteed pannes liikluse päris kinni ja üritasid ühe autojuhi dokumente kontrollida aga valvsad kodanikud kogunesid ja tegid neile selgeks, et tee ääres peatunud autole pole viisakas protokolli teha kui ise panete liikluse kinni.
Said muide päris hästi aru ja läksid minema.
Kolm patrulli sõitsid ka ohutuledega ringi solidaarsusest ja isegi päästeameti auto oli ohutuledega tee ääres.
Võrus oli päris osavõtjaterohke ja umbes iga kolmas auto kas liikus ohutuledega või oli seisma jäänud.
Vasta

Ma vaatasin D terminali parklast. Reidi teel üks auto seisis ohukatega ülejäänud panid nagu ennemuiste.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Tere!


Jälgisin vahelduva eduga 8:50....9:15 siit:
https://www.ristmikud.tallinn.ee/index.php/cams

Lähemalt vaatasin eraldi akendes Männiku tee -Pärnu mnt. ristmikku Järvel, Valdeku - Männiku tee ristmikku, Tartu mnt. - Järvevana ristmikku, Pärnu mnt. suunaga linnast välja Tammsaare viadukti poolt vaadatuna ja Pärnu mnt. - Suur-Ameerika ristmikku.

Tulemus: suur ümmargune 0, ei tuvastanud ühtegi aktsioonis osalejat.

Suur-Ameerika ristis kõnniteel seisis üks politseiauto, liikumist polnud.


Lugupidamisega, Janis.

www.enerhyd.ee = kõrgsurvehüdraulika
Vasta

ERR võttis asja kõige paremini kokku:
Tsitaat:Kõige suurem ummik oli põhjustatud sellest, et Pärnu maantee viaduktil oli liinibuss sõiduautoga kokku põrganud.

"Rahva enamus" minu särav metalne eesel.
Vasta

Õnneks keegi ei ühinenud nagu rahvusringhääling kirjutab. Smile 
Eks neile ole uut maja väga vaja...
   
Vasta

Ega jah, soovitan järgmiseks aktsiooni, kus igaüks sulgeb sisse-välja liikluse oma hooviväravas. Või siis alternatiivina halva ilma korral võiks barrikadeerida ka koduse tualeti ukse. Siis nad alles näevad!
Vasta

(19-03-2024, 11:08 AM)2715 Kirjutas:  Hommikusest aktsioonist ka mingi mulje.
...

ülalolev alates viidatud tänasest jutulõimest ei räägi automaksust - kolisin selle lamedamat sorti maale sobiva liikluse takistamisega seotud lõime siia.

Jesper - aitäh "küll ma neile nüüd näitan, rsk!"-inimeste mõnusa parafraseerimise eest Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Nüüd ma tõstan käed üles ja loobun katsest mõista.
Seal teemas on märkimisväärselt rohkem asju mis automaksuga ei seostu.
Selle loogika järgi ma eeldaks, et sealt peaks ära kolima ka postitused 213, 332, 1701, 1702, 1705, 1706, 1708, 1715, 1716, 1717 ja 1718.

Kuna mina enam mängureegleid ei mõista, siis hoidun igaks juhuks foorumisse kirjutamisest kuni on selge mida ja kuhu tohib ja millised seisukohad on lubatud.

Veel korra kordan, võite mu siit välja ka tõsta sest vanatehnikat ega vanatehnikaprojekte ei oma ja väljatõstmise üle ei pahanda.
Vasta

Automaks,Jah,kuid kõlas eile ju uudistes ka kindlustuse teema..
Kõik kindlustamiseks,kuid kõlas ka murutraktori kindlustamisest...
see ju juba puhta..
Vasta

(19-03-2024, 16:26 PM)2715 Kirjutas:  Nüüd ma tõstan käed üles ja loobun katsest mõista.
Seal teemas on märkimisväärselt rohkem asju mis automaksuga ei seostu.
Selle loogika järgi ma eeldaks, et sealt peaks ära kolima ka postitused 213, 332, 1701, 1702, 1705, 1706, 1708, 1715, 1716, 1717 ja 1718.

Kuna mina enam mängureegleid ei mõista, siis hoidun igaks juhuks foorumisse kirjutamisest kuni on selge mida ja kuhu tohib ja millised seisukohad on lubatud.

Veel korra kordan, võite mu siit välja ka tõsta sest vanatehnikat ega vanatehnikaprojekte ei oma ja väljatõstmise üle ei pahanda.

Nende teemade lahkulöömine oli korraks alguses enamvähem töötav aga läks ruttu rikki. Inimestel on suht savi kuhu ja mida nad kirjutavad paraku. Tänaseks on siin vahetegemine pigem tinglik, kõrvalteemakesi jookseb mõlemas ja ristpistega tööd oleks paariks päevaks vast. Lõpptulemus saaks tarbimiskõlbmatu kahjuks nagunii. Ma ei näe siin head lahendust.
Sinu lahkumine, lugupeetav, on kõige viimane asi mida foorum vajab! Ära hirmuta!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ei olnud küll massiline see protest , kuid mingi tegevus toimus .
Minul oleks küll kahju kui "2715" siit minema aetakse , marko ühiskondliku abikasvataja püüdlikust alati ei mõista , on see pugemine , ei tea
Vasta

Kahju on küll, et foorumis tekib samasugune koalitsioon ja opositsioon nagu riigikogus, kus koalitsioon tänab partnereid, et hea et oled minuga ühte meelt ja opositsiooni nimetatakse ilma mingi argumendita lamemaalasteks, uhuudeks jne. Pärast 13piisab postitust, kus foorumlase 2715 aadressil hakkas ka poetaguseid määratlusi tulema, sai mulle pikajuhtmelisele selgeks, miks kaasfoorumlane kass alati kirjutab oma poetagustest seiklustest ja erinevatest tajumõjutavaist vedelikest. Praegu tundub küll samasugune maailmavaateline konflikt, kindlasti on kuskilt läbi käinud ka kremli kaart  jne, kes Eesti valitsuse suhtes kriitikat teeb on Putini sõber ja vihkab Ua-d, kuulujuhtud räägivad , et venes on automaks, kas Eesti valitsus on venemeelne? Siin foorumis on iseneesestmõistetavalt auto- ja tehnikahuvilised, automaks puudutab inimesi, mõnesid vähem mõnesid rohkem. Kes rõõmustaks, et nende väljaminekud suurenevad. Ajaloost on siuke kena tõdemus ühe tegelase suust, et kui leivaraha pole, siis võiks saia süüa. See on suhtumine, mille ilmingud
minu hinnagul õigustatult tähelepanu kõidavad.

Ford Granada
Vasta

Tänane üritus oli sellessuhtes omamoodi, et mõnes kohas oli reaalselt paar autot, aga järgmises vurasid traktorid ja seisid rahvamassid. Eks ühel hetkel tuleb suur üritus teha, kus sihtpunkt oleks kõigil üks ja saaksime korraliku rahvakogunemise. Vaadates tänaseid "valitsejaid", siis paraku tulebki uus/uued üritus(ed).
Kui mõni ksf siin hakkab tänast kiruma, siis äkki tasuks tal enne mõelda - Kas mina suudaksin midagi paremat korraldada või norin niisama kiusu pärast?

Aga veidi teemast kõrvale kalduda, siis ühe konkreetse juhtivtegelase soovitus minna oma sõnavõttudega poetagustele seltsi pakkuma on küll väga ebaviisakas. Isegi kui kellegil siin on sõnavõtt kriitilisemaks läinud, siis kas on mõistlik veel puid alla panna ja erimeelsusi süvendada?
Paraku ma mõistan, miks nii mõnigi seltsiline siit lõplikult lahkunud või kõrvaltvaatajana ainult lugemas käib.

Kuritegelik varamaks(mitte automaks) on mõistagi väga emotsionaalne teema, ning väljendamised võivadki minna teravamaks, sest inimesed on mures tuleviku pärast.
Kuidas keegi kujutab ette selle teema lahendamist, kui eksisteerib kaks äärmust ja erimeelsused on hiiglaslikud? - Maksukehtestajad ja vastased. 
Poliitiliselt neutraalseks jäädes võid sattuda sinna rolli, kus sinu arvamusest täiega üle tõmmatakse, sest nagu paljud näevad, siis sellel viisil "valitsejad" ei arvesta sinuga absoluutselt. Oma hääl ja arvamus tuleb avalikuks teha, isegi kui see mõnele ksfile või juhtivtegelasele võibolla mittesobilik.
Vasta

(19-03-2024, 16:26 PM)2715 Kirjutas:  ..............

Kuna mina enam mängureegleid ei mõista, siis hoidun igaks juhuks foorumisse kirjutamisest kuni on selge mida ja kuhu tohib ja millised seisukohad on lubatud.

.........



Mängureeglid on siin lihtsad. Sa ei tohi puudutada  või õigemini tõtt öelda valitsuse ja ukrainlaste suunas. 

Eks see eilehommikune seisak oli märk sellest, et rahva meelsus ei ole selline nagu oodatakse.ÜLe Eesti oli ikka palju seisjaid. Infot ametlikult küll hoitakse luku taga aga kindlasti oli osalejaid rohkem kui keski või Isamaa üritustel. See aga on valus mõnel vaadata.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Protesti algataja oli EKRE, kelle toetus on rahva hulgas ca 20% ja ülejäänud 80% hulgas on antud organisatsioonil üsna fekaal kuulsus. Põhjendatult mõistagi.
Seega see 80% kaasa ei tule, tehku EKRE mõnikord ka kogemata õiget asja.
Vasta

(19-03-2024, 20:07 PM)marz Kirjutas:  Kahju on küll, et foorumis tekib samasugune koalitsioon ja opositsioon nagu riigikogus, kus koalitsioon tänab partnereid, et hea et oled minuga ühte meelt ja opositsiooni nimetatakse ilma mingi argumendita lamemaalasteks, uhuudeks jne.

Ei ole nii. Automaks on autofoorumis kohane teema nii kaua kui teemas räägitakse asjast. Ehk maksust ja seonduvast.

Kui uhhuud lähevad selle sildi all liiklust takistama ehk teiste inimeste (ja mitte maksu taga olijate) elurütmi häirima, siis see see ei ole automoto mõistes automaksuga seonduvalt oluline. See on nn päevapoliitika

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Eks muidugi hoitakse infot luku taga, tavalistel päevadel on ju Põlva keskväljakul toimuv kõigis väljaannetes esiküljeuudis, isegi kui seal midagi ei toimu. Otsepilt jookseb 27/4, kuidas pensionär Väino koer Pauka sirelipõõsa najal jalga kergitab. A vot just sellel ühel päeval on vaikus.

Sellest ei hakka rääkimagi, milliseid apokalüptilisi kataklüsme vabariigi kaubavarustuses põhjustab sellise kriitilise tuiksoone, nagu Pärnu-Rakvere maantee, sulgemine...

Jutu järgi on kõik maru kõvad mehed, tehke siis vähemalt protest, mis ka protest on, selle asemel et päevad läbi vinguvaid netikommentaare toota. Linnavalitsuse banaanid suudavad kolme liikluskoonusega ka kaks suurusjärku kõvema ummiku tekitada kui kogu see "maa sool ja rahva enamus" kokku, mille väidetavale toetusele te pidevalt apelleerite.
Vasta

Mina Eesti patrioodina küll ei soovi kaost liiklusesse mis on siiski majanduse toimimise osa , automaksu ka ei poolda , automaksu vastased on kogunud allkirju petitsioonile ,  nähtavat / tajutavat  mõju pole olnud , kas oleks veel mõni arukas võimalus automaksu kehtestamisele vastu astuda ?
Vasta

Ainuke arukas ja toimiv võimalus on rahakotiga hääletamine. Elik väljapressijatele mitteallumine ja automaksu mittemaksmine.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Siis on maksukogujate käepikendused kadak ja tärno või nende kolleegid oma "seaduslike" õigustega mu pangakonto arestinud , jookseb viivis ja tyrr teab millises andmebaasis ma figureerin , siin on vahedat mõistust vaja ja korraldada selline üritus et mõjub ja raputab . Kui me meediat jälgida siis 100 miljonit tuulde lasta ei tekita mingit emotsiooni valitsuse tasemel , neid sadu miljoneid koguneb väiksemate tükikeste haaval tohutult , riigiaadel pidutseb ikka edasi .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne