Foorumi suunitlusest
#21

(01-04-2024, 09:00 AM)v6sa Kirjutas:  Palun ärme tiri asju kontekstist välja: Talupoeg Taluja lahkumise taga oli moderaator 13piisab sihikindel tegevus. Mitte linliku eluviisiga kaasfoorumlaste viltuvaatamine vanade saagide elustamisse või väikepõllumajanduse viljelemisele.  Erinevalt teistest näiteks toodud õrnhingest oskas ta enda eest avalikus foorumis vajadustmööda seista. Aga tsiteerides klassikuid: "kui turvamees ei meeldi, ei ole vaja peole trügida".

Samas püüan mõista puristide pahameelt: mootorsaag ei ole ei auto ega moto, seega pole selle foorumi suunitlus ja siia teretulnud.  Käivitusmootoriga traktor on ikka täiesti saatanast!

Kodanik v6sa pole küll tuntud humoristina, aga nagu näha, püüab naljapäeva puhul panustada. Peab aga veel harjutama - inimesed, kes taustu ei tea, võivad seda jaburat "probleemi" veel tõe pähe võtta ja arvata, et saed või lausa oma rubriiki omav vanem rasketehnika ei ole ühtäkki automotos kohased Big Grin

Teet @ äkki ka ise kunagi uurinud, kuidas oma 3/8" ja .325" saed ühisele ketile saaks

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#22

(01-04-2024, 18:08 PM)13piisab Kirjutas:  
(01-04-2024, 09:00 AM)v6sa Kirjutas:  Palun ärme tiri asju kontekstist välja: Talupoeg Taluja lahkumise taga oli moderaator 13piisab sihikindel tegevus. Mitte linliku eluviisiga kaasfoorumlaste viltuvaatamine vanade saagide elustamisse või väikepõllumajanduse viljelemisele.  Erinevalt teistest näiteks toodud õrnhingest oskas ta enda eest avalikus foorumis vajadustmööda seista. Aga tsiteerides klassikuid: "kui turvamees ei meeldi, ei ole vaja peole trügida".

Samas püüan mõista puristide pahameelt: mootorsaag ei ole ei auto ega moto, seega pole selle foorumi suunitlus ja siia teretulnud.  Käivitusmootoriga traktor on ikka täiesti saatanast!

Kodanik v6sa pole küll tuntud humoristina, aga nagu näha, püüab naljapäeva puhul panustada. Peab aga veel harjutama - inimesed, kes taustu ei tea, võivad seda jaburat "probleemi" veel tõe pähe võtta ja arvata, et saed või lausa oma rubriiki omav vanem rasketehnika ei ole ühtäkki automotos kohased Big Grin
...

Kas sa äkki siis oled nii lahke ja suunad inimesed lugema neid "õigeid taustu". Mul on raske debateerida kolme postituse piiranguga, aga säärast valet ei taha kuidagi asjakohase tähelepanuta jätta.

Traktorite teema on kogu aeg olnud hõõrumise koht. Nii, nagu kunagi algusaastatel saite jagu bussihuvilistest, saate ilmselt jagu ka rasketehnikutest. Võtab veidi aega, aga küll me aru saame.

Motamees, diesel, Talupoeg taluja, nüüd 2715 - neid kõiki ühendab lai silmaring, otsene ütlemine ja -üllatus-üllatus, maal elamine. Tahate või ei taha, aga mitmes põlv peamiselt asfaldil elavaid inimesi mõtleb oluliselt teistmoodi, kui pidevalt mullaga kokku puutuvad inimesed. Pange tähele: ma ei ütle, et mõtleb halvemini või alaväärsemalt. Rõhutan - teistmoodi! Ühe põlvkonnaga seda vahet ei teki, aga mitmega küll. Kõigiga ka ei toimu seda muutust, aga liiga paljudega küll.

Õnnetuseks kipub see sama seltskond ka kangesti valitsema ja seadusi-määrusi-korraldusi kehtestama. Mida muud ikka kodutul teha on.

Millest pole seni lugu, kuniks see päädib vaid tülika õiendava foorumlase bännimisega. Aga sellest on palju häda juhul, kui hakatakse loodusseadusi eirama. Olgu selleks siis valel põhinev automaks, Eesti ambivalntesed ja vastuolulised kliimaeesmärgid, meie kõigi raha eest "tasuta" ühistransport või mõni neljas lollus. Ning rahvas sellist lollust kuigi kaua ei seedi. Mida on näha ka siin foorumis. Üks osa valab oma pahameele välja, teine  osa inimesi on muutunud väga tundlikuks ja võtab iga sõna isikliku solvanguna. Ning loeb oma kohustuseks solvata lolli  vastu. Vähemalt sama mõõduga, parem topelt. No et ikka küll saaks.

Veel suurem osa kasutajaid vaid loeb. Nad käivad foorumis, aga ei kirjuta.

Miks ei kirjuta?

Võimalik, et ühe mittekirjutaja käest päris elus kohtumisel kuuldud "kustutatakse ju ära" oli vaid mulle meeldimiseks öeldud. Ma ei jaura mitte tühjast kohast, vaid mitme inimese toel.

Võimalik, et foorumi allakäigus ongi süüdi ainult üks kasutaja ja selleks on siinkirjutaja. Mis oleks ju õite lihtne lahendus - pole kasutajat, pole probleemi. Aga teate mida - üks v6sa lihtsalt ei suuda head foorumit perse keerata. Selleks on ikka päris palju rohkem inimesi vaja.

Isegi plyval64 ja v6sa koos ei suudaks. Toungue

Siit jõuangi tagasi algse küsmuse juurde.

KUI probleemiks on "liigne möla" JA foorumist on vaja teha vaikne kohake, siis peame seda lihtsalt nii ka välja ütlema. Lõpetame ära "v6sa heietamistele" vastamised, kustutame kõik muud uued teemad, peale autode ja tsiklite. Küll saavad traktoristid ise aru, et me peame endale mujale kodu looma. Saavad saemehed aru, et säärane Eesti kliiimaeesmärke kahjustav tegevus tuleb resoluutselt lõpetada. Saavad iseehitajad aru, et meil on ikkagi auto-motofoorum, mitte mingi kipsivellode (pange tähele, mitte Vellode!) juturuum.

Inimese maailmavaade käib temaga paratamatult kaasas. Seega me toome oma eelistused paratamatult kaasa. Loomulikult võime kehtestada tsensuuri ja visata iga maailmavaateliselt libastunu välja. Aga kas sel on mõtet? Julgen pidada vaba mõttevahetust meie ainsaks tugevuseks. Ainult nii saavad tekkida uued ideed ja maailm paremaks areneda. Lihtsalt üksteise tegemiste pilte laikida pole nagu mõtet.

Või on?

Vaielge vastuSmile
Vasta
#23

(02-04-2024, 22:16 PM)v6sa Kirjutas:  ...
Motamees, diesel, Talupoeg taluja, nüüd 2715 - neid kõiki ühendab lai silmaring, otsene ütlemine ja -üllatus-üllatus, maal elamine. Tahate või ei taha, aga mitmes põlv peamiselt asfaldil elavaid inimesi mõtleb oluliselt teistmoodi, kui pidevalt mullaga kokku puutuvad inimesed. Pange tähele: ma ei ütle, et mõtleb halvemini või alaväärsemalt. Rõhutan - teistmoodi! Ühe põlvkonnaga seda vahet ei teki, aga mitmega küll. Kõigiga ka ei toimu seda muutust, aga liiga paljudega küll.
...

Kas seda juttu kuhugi kivisse raiuda annaks? Selle foorumi kivisse, ma mõtlen.
Vasta
#24

Raiuge sinna maale, mõne kivi peale. Siis on hea sitamaja taga lugemas käia ja pisarat veeretada, kuidas diktaatorlik võim keelas traktoristide foorumis poliitilist sõimu kirjutada ning seeläbi see riik ka hukka sai.
Vasta
#25

Tere. Ei soovi sekkuda titaanide heitlusse. Olen siiski pannud tähele, et internetis toksides inimeste jaoks piirid justkui avarduvad ning kirja pannakse asju mis tavaeluga võrreldes on märksa enam võimendatud. Olen ise üks neist kes enamjaolt käib sisselogimata lugemas, mitte ise kirjutamas. Ning au ja kiitus foorumile läbi aegade, kõik on olnud läbi aastate väärt lugemine, vahel hariv, vahel amüseeriv ja vahel mõlemat korraga. Maamuna oleks grammi võrra kõledam paik ilmaruumis ilma selle foorumita, koos kõigi oma vooruste ja puudustega. Lõppkokkuvõttes on oluline ju see, kes ja mis me päriselus oleme. Sõbralikud, lahked, arusaajad, kokkuhoidvad.
Vasta
#26

(02-04-2024, 22:59 PM)ivo86 Kirjutas:  Raiuge sinna maale, mõne kivi peale. Siis on hea sitamaja taga lugemas käia ja pisarat veeretada, kuidas diktaatorlik võim keelas traktoristide foorumis poliitilist sõimu kirjutada ning seeläbi see riik ka hukka sai.

Tagasihoidlik hinnang sellele postitusele - oleks pidanud kirjutamata jätma! Sellistest pealtnäha suht süütutest "vaimukustest" konfliktid algavadki!
Pealegi kaob poliitiline sõim siit väga kiirelt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#27

(02-04-2024, 22:16 PM)v6sa Kirjutas:  
(01-04-2024, 18:08 PM)13piisab Kirjutas:  
(01-04-2024, 09:00 AM)v6sa Kirjutas:  Palun ärme tiri asju kontekstist välja: Talupoeg Taluja lahkumise taga oli moderaator 13piisab sihikindel tegevus. Mitte linliku eluviisiga kaasfoorumlaste viltuvaatamine vanade saagide elustamisse või väikepõllumajanduse viljelemisele.  Erinevalt teistest näiteks toodud õrnhingest oskas ta enda eest avalikus foorumis vajadustmööda seista. Aga tsiteerides klassikuid: "kui turvamees ei meeldi, ei ole vaja peole trügida".

Samas püüan mõista puristide pahameelt: mootorsaag ei ole ei auto ega moto, seega pole selle foorumi suunitlus ja siia teretulnud.  Käivitusmootoriga traktor on ikka täiesti saatanast!

Kodanik v6sa pole küll tuntud humoristina, aga nagu näha, püüab naljapäeva puhul panustada. Peab aga veel harjutama - inimesed, kes taustu ei tea, võivad seda jaburat "probleemi" veel tõe pähe võtta ja arvata, et saed või lausa oma rubriiki omav vanem rasketehnika ei ole ühtäkki automotos kohased Big Grin
...

Kas sa äkki siis oled nii lahke ja suunad inimesed lugema neid "õigeid taustu". Mul on raske debateerida kolme postituse piiranguga, aga säärast valet ei taha kuidagi asjakohase tähelepanuta jätta.

Traktorite teema on kogu aeg olnud hõõrumise koht. Nii, nagu kunagi algusaastatel saite jagu bussihuvilistest, saate ilmselt jagu ka rasketehnikutest. Võtab veidi aega, aga küll me aru saame.

Motamees, diesel, Talupoeg taluja, nüüd 2715 - neid kõiki ühendab lai silmaring, otsene ütlemine ja -üllatus-üllatus, maal elamine. Tahate või ei taha, aga mitmes põlv peamiselt asfaldil elavaid inimesi mõtleb oluliselt teistmoodi, kui pidevalt mullaga kokku puutuvad inimesed. Pange tähele: ma ei ütle, et mõtleb halvemini või alaväärsemalt. Rõhutan - teistmoodi! Ühe põlvkonnaga seda vahet ei teki, aga mitmega küll. Kõigiga ka ei toimu seda muutust, aga liiga paljudega küll.

Õnnetuseks kipub see sama seltskond ka kangesti valitsema ja seadusi-määrusi-korraldusi kehtestama. Mida muud ikka kodutul teha on.

Millest pole seni lugu, kuniks see päädib vaid tülika õiendava foorumlase bännimisega. Aga sellest on palju häda juhul, kui hakatakse loodusseadusi eirama. Olgu selleks siis valel põhinev automaks, Eesti ambivalntesed ja vastuolulised kliimaeesmärgid, meie kõigi raha eest "tasuta" ühistransport või mõni neljas lollus. Ning rahvas sellist lollust kuigi kaua ei seedi. Mida on näha ka siin foorumis. Üks osa valab oma pahameele välja, teine  osa inimesi on muutunud väga tundlikuks ja võtab iga sõna isikliku solvanguna. Ning loeb oma kohustuseks solvata lolli  vastu. Vähemalt sama mõõduga, parem topelt. No et ikka küll saaks.

Veel suurem osa kasutajaid vaid loeb. Nad käivad foorumis, aga ei kirjuta.

Miks ei kirjuta?

Võimalik, et ühe mittekirjutaja käest päris elus kohtumisel kuuldud "kustutatakse ju ära" oli vaid mulle meeldimiseks öeldud. Ma ei jaura mitte tühjast kohast, vaid mitme inimese toel.

Võimalik, et foorumi allakäigus ongi süüdi ainult üks kasutaja ja selleks on siinkirjutaja. Mis oleks ju õite lihtne lahendus - pole kasutajat, pole probleemi. Aga teate mida - üks v6sa lihtsalt ei suuda head foorumit perse keerata. Selleks on ikka päris palju rohkem inimesi vaja.

Isegi plyval64 ja v6sa koos ei suudaks. Toungue

Siit jõuangi tagasi algse küsmuse juurde.

KUI probleemiks on "liigne möla" JA foorumist on vaja teha vaikne kohake, siis peame seda lihtsalt nii ka välja ütlema. Lõpetame ära "v6sa heietamistele" vastamised, kustutame kõik muud uued teemad, peale autode ja tsiklite. Küll saavad traktoristid ise aru, et me peame endale mujale kodu looma. Saavad saemehed aru, et säärane Eesti kliiimaeesmärke kahjustav tegevus tuleb resoluutselt lõpetada. Saavad iseehitajad aru, et meil on ikkagi auto-motofoorum, mitte mingi kipsivellode (pange tähele, mitte Vellode!) juturuum.

Inimese maailmavaade käib temaga paratamatult kaasas. Seega me toome oma eelistused paratamatult kaasa. Loomulikult võime kehtestada tsensuuri ja visata iga maailmavaateliselt libastunu välja. Aga kas sel on mõtet? Julgen pidada vaba mõttevahetust meie ainsaks tugevuseks. Ainult nii saavad tekkida uued ideed ja maailm paremaks areneda. Lihtsalt üksteise tegemiste pilte laikida pole nagu mõtet.

Või on?

Vaielge vastuSmile

Mina ei vaidle. Kirjutan alla.

Iga inimene on mingis valdkonnas loll, aga bännimine ja suukorvistamine ei ole kuskilt otsast lahendus. Ma olen nii Priidu kui Taaviga koostöös asju teinud ja hoolimata kohati liigsest sõnaküllusest (Taavi puhul) kui arutult lahmivast keelekasutusest (Priidu puhul) on mõlemad ikkagi tegudemehed, kes on võimelised suvalisel teemal kaasa mõtlema ja -aitama ning on usaldusväärsed, isegi kui ventilaatorist hakkab paha lõhna tulema. Kõiki foorumi funktsionääre ei tunne, mõnega olen kokku puutunud. Aga seniste kokkupuudete koha pealt on "opositsionäärid" ennast palju sõnakindlamana näidanud.
Vasta
#28

Head ööd!
Miks ei kirjuta ja vaielge vastu!
Vaata, vakf! (võimisiganes) Võsa, Te olete ilmselt liiga tark, liiga tark, et aru saada, kuidas see ja suvaline voorum töötab...asi ei ole rasketehnikas, asi ei ole vabatehnikamölas, aga kuidas 2 vakf! tegelast, kes tegelikku sisu siia toodavad ja kes on igati positiivsed tegelased ja kelle õlul see tore voorum püsib, on samaaegselt ka selle voorumi "vaimu" ärakustutamisele oma väikese panuse andnud, sellest Te aru ei saa mitte kuidagi! ...Ma ju toodan sisu, aitan abivajajaid, kommenteerin ka veidi teisi (no vähemalt mitte nii palju, kui abimoderaator M)... Aga väga palju ksf!-e on siit paraku seepärast lahkunud, või vähemalt enam sõna ei võta, et suunitlus on teine ja see praegune voorum neid enam ei kõneta. See korduv auto-moto teema kasutamine... võiks juba aru saada, et moto teema on juba ammu siin voorumis kui mitte päris surnud, siis enam-vähem küll. Mõned entusiastid ikka püüavad vahetevahel midagi tekitada ja teemat elustada, aga vastukaja ei ole, keegi tuld ei võta, enamus tõsiseid vanamootorrattahuvilisi siin enam aktiivselt ei osale, jalgrattamehikestest rääkimata - miks nii on? Ilmselt need huvilised on ise süüdi, tegid midagi valesti, ei tootnud siia "piisavalt sisu" jms jama.
Teema autor tavatseb tihti võrdluseks tuua Vanatehnika foorumit ja sealset vaikust, Te ei tea ilmselt, mis seal foorumis tegelikult on toimunud, kuidas see foorum tekkis ja millest see vaikus on tekkinud (jah, tõesti, ka algselt see ei olnud mingisugune pulbitsev vanatehnikaarutelu ja kajastamise keskkond, aga enne, kui hakata võrdlusi ja  näiteid tooma, tuleks asi vähemalt enda jaoks selgeks teha, siin voorumis on hulga (nüüd juba) lugejaid, kes teavad, kuidas ja mis seal Vanatehnikas toimus ja milleks see muutus).
Moraal - on see voorum tõesti muutunud abivajajate ja küsijate voorumiks, jah, vb see ongi õige voorumi formaat, on valmid abistajad, näiteks ksf! Võsa, Nõmmepriit, jne, ka mitmed valvepostitajad muidugi, väga hea! Mind isiklikult võõrad mured ei koti, üldjuhul ma ka neid aidata ei oska ja kergema voorumisõltuvusega muude huvidega ksf!-id lihtsalt loobuvad seda keskkonda jälgimast (vanamoto huvilised näiteks, no muidugi on mõned visad vennad, kes ikkagi jälgivad, loevad, aga reeglina enam ei kirjuta, ja na h... nagu ütlevad idanaabrid, voorum läheb edasi ja igale hädasolijale ja abipalujale on ikka vastajad olemas, üldjuhul mingi top 10 ksf!, kes kõike teavad ja oskavad (googeldada) ja kes hoolivad! Ja nagu ksf!-d ütlevad, voorum on väga hea, kõik on õige, kui seda voorumit ei oleks, siis tuleks see välja mõelda... ja ärge nüüd tulge jälle mulle ja teistele ütlema, et kõiges on süüdi moderaator - kustutaja.... jah, moderaator on teinud olulisi vigu, ma olen ka varemalt siin kurtnud ja halanud ja selle eest mölada saanud, moderaator ei ole osanud asja ette näha, ei ole olnud piisavalt visionäär, samuti nagu vakf! Võsa, siin on olnud pikk ja vaevaline teekond siiani, kus ma nüüd oleme, lisaks igasugused muud objektiivsed arengud ja ma julgen Teile lubada, et paremaks kunagi enam ei lähe, ainult laiapõhjalisemaks ja lahjemaks. Per..sse on lihtne asju keerata, aga tagasi enam samahästi, kui võimatu!
Kordan veel korra üle, mulle postitada hirmsasti meeldib, aga see voorum mind enam ammu ei kõneta, ikka üsna purjus pean olema, et siia "sisu juurde toota", ise ka üks selline 3-posti mees nagu hvakf! Võsa, on mind ka siin voorumis kotitud nii asja eest, kui ka (vist) ilma asjata...
Aga vahet pole, mida siia trükkida, igal teisel suvalisel trükkijal on oma arusaam ja mõte peas, üldjuhul teiste mula ei loeta, vaid paisatakse oma sisemine valu ja ilu järgmisena letti ja nii ongi, see ongi see "voorumi suunitlus", mida sülg suhu toob või kui on jälle vaja M6 polti vms mure murdmas...

tervitades, Priit Näljakülast
Vasta
#29

Loen seda foorumit aastast 2009, postitan suht vähe ja eks sellepärast ei kipu väga arvustama teisi aga kuna siin mainiti minutaolisi luurajaid siis võtan selle julguse ja siit mu 2 senti... Järjest vähem satun siia lugema kuna lihtsalt sisu on läinud aastatega lahjaks. Peamine mis mind siia tõmbas on tehnika alased teemad ent ka nendeson  domineerivaks saanud nn valvepostitajate teemaväline inin mis pole kuskilt otsast huvitav ( ok ma tunnistan, et erandiks on olnud ühe tegelase kes kipub alati käppadele kukkuma, minu arust suht vaimukad ja mitmekihilised vaheletorked) ent suures osas on tõesti stiilis hüppan saabastega tuppa kukun lahmima ja lärmama postitused need mis annavad kogu asjale halva näo... Kriitika on teretulnud kuid selle edastamise stiilis on küsimus. Õnneks on mõned teemasse postitajad kes on veel säilinud ja kelle teemauuendusi väga ootan. Poliitmöla on küll viimane mis siinse foorumi elu edasi viib või rikastab- enamusel on sellest niikuinii kõrimulguni, keda huvitab tehnikafoorumis mis arvab traktorist Jüri Kajast või linnavurle Ilmar hetkel kehtivast kaabumoest.
Õppust tuleks võtta militaar.net foorumist ja sealsetelt moderaatoritelt kes kord ajaühiku jooksul võtavad kätte ja viskavad mitu head kühvlitäit teemavälist fekaali uksest välja ja üksgi mats ei köhi ka. 
Verbaalse onaneerimise jaoks on delfi kommentaarium.
Vasta
#30

Talupoeg Taluja oli foorumis tund aega tagasi ja minu märkamist mööda on siin tegelikult vaata, et igapäevane külaline. Tundub, et ta ei ole kuhugi kadunud, ta lihtsalt ei kirjuta siia nagu ilmselt enamus foorumisse registreerunud e-maili aadresse. Kuna mitmed kirjutajad toovad teda nimepidi esile, siis tahaks lihtsalt äramärkida, et mulle teadaolevalt ei ole ta kadunud isikute hulgas, vaid loeb, otsib ja kasutab vanemaid teemasidki. Võimalik, et kasutab privaatsõnumeidki. Kass seda teab.
Vasta
#31

(02-04-2024, 23:59 PM)Marko Kirjutas:  
(02-04-2024, 22:59 PM)ivo86 Kirjutas:  Raiuge sinna maale, mõne kivi peale. Siis on hea sitamaja taga lugemas käia ja pisarat veeretada, kuidas diktaatorlik võim keelas traktoristide foorumis poliitilist sõimu kirjutada ning seeläbi see riik ka hukka sai.

Tagasihoidlik hinnang sellele postitusele - oleks pidanud kirjutamata jätma! Sellistest pealtnäha suht süütutest "vaimukustest" konfliktid algavadki!
Pealegi kaob poliitiline sõim siit väga kiirelt.
Nõus. Aga siiski tuleb au anda- heasti on kirjutatud. Big Grin
Vasta
#32

(02-04-2024, 23:59 PM)Marko Kirjutas:  
(02-04-2024, 22:59 PM)ivo86 Kirjutas:  Raiuge sinna maale, mõne kivi peale. Siis on hea sitamaja taga lugemas käia ja pisarat veeretada, kuidas diktaatorlik võim keelas traktoristide foorumis poliitilist sõimu kirjutada ning seeläbi see riik ka hukka sai.

Tagasihoidlik hinnang sellele postitusele - oleks pidanud kirjutamata jätma! Sellistest pealtnäha suht süütutest "vaimukustest" konfliktid algavadki!
Pealegi kaob poliitiline sõim siit väga kiirelt.

Sul on tegelikult täiesti Õigus.
Ja umbes 100x olen jätnud ka, poole pealt kustunud ja maha rahunenud. Aga mõnikord käib krõps ära ja siis ma tulen oma "ainult lugeja" staatusest välja, sest mõnikord on vaja inimesele pisut halvasti öelda, et saaks aru, et kõik pole temaga nõus. Ma ei kirjuta(ega ka ütle) kellelegi halvasti, kes seda ise teistele ka ei tee. Vähemalt üritan nii.

Ja V6sa jutt (või noh, "maameeste" maailmavaatega inimeste) mulle üldiselt enam-vähem istub ka. Inimese lai silmaring ei ole häbiasi.
AGA nad ei kirjuta "Et maal on ilus elada, mina elan, tule sina ka, sest loomad ja traktorid ja ise metsategemine on lahe ning teeme koos ägedaid asju!"
Nad kirjutavad, et "linnainimesed on jobud ja kodutud, eesti riik on nõme, valitsus on nõme ja kõik peaks elama täpselt nii nagu mina ja kui sa oma täiesti mõtetut tööriista valesti parandad, siis sa oled jobu".

Väike vaidlus rikastab, aga samad inimesed ei pea kogu aeg igas teemas oma maailmavaadet peale suruma. Tutvustage oma seisukohta. Kui see on hea, ma ju võtan selle niigi ise omaks. Ja kui ei ole, las ma olen siis omamoodi. Sulle ei meeldi - jama lugu küll.


Lisaks - minu arust pole foorumi suunitlus kasutajate määrata, vaid foorumi omanike ning suunitlust määravad seega seda modereerivad inimesed.
Siin ka kirjutati, et kui kellelgi külla lähed ja poriste kummikutega tuppa lähed, siis enam ei kutsuta. Sama kehtib ka teistpidi, et võõrustaja mats on, siis ka ei lähe. Ja nii elu käibki, mitte ei hakka kaebama, et"ae, peremees, sinu tuba võiks siin avalik teenus olla ja minu järgi muuda ennast".

Lisaks2 - iga asja peale ei tasu ka solvuda. Üks õige maamees ütleb teisele "jobu", siis mossitavad ära ja elu läheb edasi. Ei pea elu lõpuni mingi tehnikateema peale vaenlased olema ja virtuaalseid uksi paugutama.

Mina ütlen siis välja, et minu arust pole siin adminnil või model midagi viga ja tehku aga oma tänamata tööd edasi kuniks jaksu on.

Ivo@ma naudin täiega igat teemat, kus keegi on golfist aianarri teinud, monstrumeid ehitanud, traktorit parandanud või motoplokile hiina mootori pannud. Või näitab, kui imelikult tema oma õue peal palke veab ringi ise tehtud käruga. Jube äge on, mehed pange edasi! Minu jaoks on seal see suunitlus ja igal ühel võib enda nägemus olla. Otsustab omanik.
Vasta
#33

täpsusta palun, milles kellegi ahistamine seisnes. Konkreetselt ja faktidena palun:

(02-04-2024, 22:16 PM)v6sa Kirjutas:  Motamees, diesel, Talupoeg taluja, nüüd 2715 - neid kõiki ühendab lai silmaring, otsene ütlemine ja -üllatus-üllatus, maal elamine.

"Ta on maal elav heteromees" võib küll fakt olla, aga see ei ole asjassepuutuv. Soovitavalt siis tarbetu vahu, (poliit)loosungite, arvamiste ja demagoogiata - seda on üles juba omajagu saanud.

tõe huvides mainin nn kõrvaltvaatajatele ära, et loetletutest ühtki ei ole kordagi bann-tud. V.a. motamehe praegune ban, mis oli tema enda soov.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#34

mina tean küll üht võlusõna , mille eest kirjutamise võimalus kaob esmalt 10 päevaks , siis oli see sõna lauses ja teine kord piisas vaid "võlusõnast" ja kuu võisin "jalga puhata" ja sealjuures polnud roppus või vähekasutatud ja harvakasutatavate sõnade raamatust pärit sõna
Vasta
#35

[Pilt: 1024px-Three_Wise_Monkeys%2CTosho-gu_Shrine.JPG]
Tsitaat:"Ei ole kombekohane
ära seda vaata
ei ole kombekohane
ära seda kuula
ei ole kombekohane
ära sellest räägi
ei ole kombekohane
ära seda tee."
Äkki peaks kõik siiski maha rahunema, mõtlema ja alles siis tegutsema?
Vasta
#36

(03-04-2024, 00:30 AM)kass Kirjutas:   ma julgen Teile lubada, et paremaks kunagi enam ei lähe, ainult laiapõhjalisemaks ja lahjemaks.

Päris kena analüüs ning järeldustega võib üldiselt nõus olla. See lause, mille tsitaadina välja tõin, on huvitav. Ta on tõene, aga antud hinnang sõltub, kas näha klaasi pooltäis või pooltühjana. Kui suur saabki ükskõik millise eriala sügavutiminevate spetsialistide hulk Eestis olla? Toimiv eestikeelne foorum ongi üpris loogiliselt "laiapõhjaline ja lahja". Optimistlikust vaatest pean mainima, et >95% väheolulise info vahelt leiab pärleid, mida kuskilt mujalt ei leia. Küsimus jah, kas ja kelle jaoks taoline saagikus toorme läbi töötamist õigustab?
Vasta
#37

Palun mõistke või mõtiskleme selle üle, et sellel foorumil ei ole ainuisikulist omaniku. Mind on see alati veits häirinud kui hakatakse omanikust rääkima: jah minu nimele kuulub nüüd domeen ja ma haldan serverit ning vuntsin aegajalt tarkvara, et küberpätid oma "viagra" pakkumistega liiale ei läheks. Ilma sisuloometa foorum väga ei toimi ja igaühel on võimalus siin asjakohaselt sõna võtta. Tõsi, aja jooksul on välja kujunenud alamfoorumite teemad ja tundub, et võitlus vist käibki põhiliselt Vaba teemas. Võib-olla ongi see vaba teema selle foorumi mesi ja fenomen.

Mina võibolla nii palju ei viitsiks modereerida kui 13piisab siin jaksab toimetada ja pigem laseks rohkem iseeneseslikul tsensuuril toimida. Survet Teet pensile saata tuleb küll aga igast suunast.
Ääremärkusena veel seda, et tegelikult käib siin foorumit lugemas päris päris suur arv inimesi, kes otsivadki mingit konkreetset infot. Kujutan, ette milline mõnus vahepala on võõrale siis juurde lugeda meie väikeseid liivakasti draamasid.

Kokkuvõttes: Ei pea ju reageerima iga kodaniku maailmavaatele ja seisukohtadele - õigus jääda eriarvamusele peaks meie riigis täiesti inimõigus olema. Siiski peaministrile soov venemaale sõidule pileteid osta -  võibolla peaks korra järgi mõtlema ja maha rahunema, kas selline emotsioon on avaldamist väärt. Tehnikafoorumis. 

Hetkel on meil häda- ja eriolukord seoses automaksuga kaelas seega võitleme edasi.
Vasta
#38

Minu meelest paistavad oma sõnavõttudega silma mingid kibestunud vanamehed, kelle meelest kõik on hukas alates valitsusest, lõpetades enda lastega. Võiks küsida, miks see kibestumus siis on tekkinud? Kas viagra abita enam ei tõuse või asjad ei püsi meeles või lapsed ei taha enam papaga tegemist teha või naine ei toonud ilmale loodetud poega, kellele teadmisi ja oskusi edasi pärandada või naine ei taha enam väikemehega tegemist teha, magatakse lausa erinevates voodites või elatakse lahus, enamasti üksi enda mõtetega ja siis elatakse seda kibestumist siin välja? Lõpuks ronivad siia pühasse kohta mingid äratõusnud noorisandad, kel pole austust vanema põlvkonna suhtes, kes ei hooma vaarisade ohverdusi ja kes tulevad siia kraaklema ning vanamehi paika panema. Katsuge olla ja kui ei saa enam kuidagi olla, siis minge Ukrainasse sõdima ja lõpetage vähemalt see eluke väärikalt.

Kui samamoodi jätkata, läheb see foorum hingusele nagu läks NeoNet foorum aastaid tagasi, sest nooremat generatsiooni lihtsalt ei tulnud peale. Ükski normaalne noor ei roni kuskilt TikTokkidest, Instagrammidest, Facebookidest, Snapchattidest, Twitteritest ja kes teab kust kurat veel siia vanameeste kibestunud tekste lugema, veel vähem nendele reageerima.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#39

Need "kibestunud vanamehed" ongi vast põhjus miks see foorum toimib.

Kui raske on täiskasvanud inimesel lihtsalt ignoreerida/mitte lugeda neid jutte mida mitte sobiv inimene kirjutab, lihtsalt ära loe. Ei ole ju raske. Veel parem ära tee seda teemat lahti kus arutatakse/jauratakse, siis ei teki kiusatust. Ma ei loe T-25 teemasid(peale selle teisi ka), pole huvi ja ei hakka tekkima ka tulevikus.

 Enesetsensuur kuluks ära mõlemale poolele.
Vasta
#40

Ära tuli : "Minu meelest paistavad oma sõnavõttudega silma mingid kibestunud vanamehed" .

 Ma väga õrnahingeline pole , enda arvates vähemalt , kuid see lause pani mõtlema .
Fakt on see , et kõigil pole kahjuks hea ja lihtne ning lõbus elu võimalik , kohti kus "auru" välja lasta on piiratud arv , rahulolematuid on viimase avaldatud küsitluse põhjal 57% . Lisaks siin foorumis kajastamist leidvale automaksule ootab meid ka "Laiapõhjaline riigikaitsemaks" , mille vastaseid vast saab vähem olema kui automaksu vastaseid .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne