Foorumi suunitlusest
#41

(04-04-2024, 07:13 AM)edvard Kirjutas:  Ära tuli : "Minu meelest paistavad oma sõnavõttudega silma mingid kibestunud vanamehed" .

 Ma väga õrnahingeline pole , enda arvates vähemalt , kuid see lause pani mõtlema .
Fakt on see , et kõigil pole kahjuks hea ja lihtne ning lõbus elu võimalik , kohti kus "auru" välja lasta on piiratud arv , rahulolematuid on viimase avaldatud küsitluse põhjal 57% . Lisaks siin foorumis kajastamist leidvale automaksule ootab meid ka "Laiapõhjaline riigikaitsemaks" , mille vastaseid vast saab vähem olema kui automaksu vastaseid .

Sa vaata ka, kes seda ütles. Samasugune nolk nagu mina ainult pole veel täiskasvanuks saanud, ei saa sellist ju ometigi tõsiselt võtta.
Vasta
#42

(29-03-2024, 09:02 AM)v6sa Kirjutas:  Kas sootsiumi arvates peaks auto-moto foorumi teemakäsitlused edaspidi püsima rangelt pealkirja sees?
Jah.
Kui ksf jagab oma puulõhkuja ehituse lugu, siis ei peaks seal teemas 2lk kõrvalisel teemal jahvatama. Otsi sobilik teema, kuhu kirjutada või tee ise uus.


+1 ivo86 jutule.
(03-04-2024, 15:02 PM)ivo86 Kirjutas:  mõnikord on vaja inimesele öelda, et saaks aru, et kõik pole temaga nõus. 

AGA nad ei kirjuta "Et maal on ilus elada, mina elan, tule sina ka, sest loomad ja traktorid ja ise metsategemine on lahe ning teeme koos ägedaid asju!"
Nad kirjutavad, et "linnainimesed on jobud ja kodutud, eesti riik on nõme, valitsus on nõme ja kõik peaks elama täpselt nii nagu mina ja kui sa oma täiesti mõtetut tööriista valesti parandad, siis sa oled jobu".

Väike vaidlus rikastab, aga samad inimesed ei pea kogu aeg igas teemas oma maailmavaadet peale suruma. Tutvustage oma seisukohta. Kui see on hea, ma ju võtan selle niigi ise omaks. Ja kui ei ole, las ma olen siis omamoodi. Sulle ei meeldi - jama lugu küll.

Ivo@ma naudin täiega igat teemat, kus keegi on golfist aianarri teinud, monstrumeid ehitanud, traktorit parandanud või motoplokile hiina mootori pannud. Või näitab, kui imelikult tema oma õue peal palke veab ringi ise tehtud käruga. Jube äge on, mehed pange edasi! Minu jaoks on seal see suunitlus ja igal ühel võib enda nägemus olla. Otsustab omanik.
Vasta
#43

(04-04-2024, 07:13 AM)edvard Kirjutas:  Ära tuli : "Minu meelest paistavad oma sõnavõttudega silma mingid kibestunud vanamehed" .


Fakt on see , et kõigil pole kahjuks hea ja lihtne ning lõbus elu võimalik , kohti kus "auru" välja lasta on piiratud arv 

Mis jutt see nüüd on.
Minu teada elame ikka veel vabal maal, mitte nt. põhja koreas.
Igaüks võib oma elu elada täpselt nii nagu ise soovib. Kõik on ikka enda teha.
Kui ei soovi siis pole tõesti midagi teha.
Vasta
#44

Useneti ee.auto tekkis ammustel aegadel, tegutses ja läks hingusele. Tulid veebifoorumid mille aeg saab ka millalgi läbi.
Aga tegelikult ju vahet ei ole - tuleb uus keskkond mis teeb sama tsükli läbi. 
Võibolla kasutame hetke pärast AI baasil vidinat mis ise annab nõu mida T-25 peale hakata Smile
Vasta
#45

Ja ongi maskid langenud , automaksu kehtestamist vedava bande ideoloogia ruulib ... .
Vasta
#46

(04-04-2024, 13:10 PM)edvard Kirjutas:  Ja ongi maskid langenud , automaksu kehtestamist vedava bande ideoloogia ruulib ... .
oled sa tuvastanud siin kellegi, kes automaksu kehtestamist pooldab?
Vasta
#47

(04-04-2024, 13:31 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(04-04-2024, 13:10 PM)edvard Kirjutas:  Ja ongi maskid langenud , automaksu kehtestamist vedava bande ideoloogia ruulib ... .
oled sa tuvastanud siin kellegi, kes automaksu kehtestamist pooldab?
pigem on küsimus kuidas see teemasse puutub ja kas lõpuks taandub kõik automaksule või poliiteelistusele. Kui nii, siis leidub netis muid toredaid kohti, kuhu sobivad taolised nn universaalsed tõdemused ja tembeldamised paremini.

...ning kus need ka vast kustutamisele ei lähe. Nimelt edvardi (&co) analoogsed postitused ja muu poliitsodi leiab automotos kenasti koha prügikastis. Las siin säilib ja illustreerib hendriku noorus-utreeritult jagatud tiitli asjakohasust.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#48

(04-04-2024, 11:51 AM)raul Kirjutas:  Võibolla kasutame hetke pärast AI baasil vidinat mis ise annab nõu mida T-25 peale hakata Smile

Mis sa arvad, kus see AI selle info saab? Loeb foorumi läbi, teeb omapoolse analüüsi ja esitab hiljem küsimise peale infot.
Vasta
#49

(04-04-2024, 18:55 PM)svenson Kirjutas:  Mis sa arvad, kus see AI selle info saab? Loeb foorumi läbi, teeb omapoolse analüüsi ja esitab hiljem küsimise peale infot.

No just! Tuleb olla tänulik austatud kaasfoorumlastele kes siia pikad romaanid valmis kirjutanud, millest tulevased põlved läbi AI tarkust rõgisejate kohta ammutavad.
Vasta
#50

(03-04-2024, 18:24 PM)13piisab Kirjutas:  täpsusta palun, milles kellegi ahistamine seisnes. Konkreetselt ja faktidena palun:
 

....
tõe huvides mainin nn kõrvaltvaatajatele ära, et loetletutest ühtki ei ole kordagi bann-tud. V.a. motamehe praegune ban, mis oli tema enda soov.

Ma küsin üle: Sa praegu soovid mul avaldada Sinu ja kolmandate isikute vaheliste erasõnumite sisu? Enamus kohta kätte näitavast vestlusest on liikunud läbi erasõnumite. Et pärast poleks ütlemist...

Viidatuid ei olegi bännitud, sest nad kõik on piisavalt asjalikud inimesed, et ebameeldivast turvamehest mööda trügimise vajadus neil puudub. Kui turvamees ei meeldi, kõnnivad mujale. Foorum on sellest aga palju kaotanud.

Bänninud oled neid, kes tunnevad vajadust siin olla ja ei jaga sama maailmavaadet. Sest moderaator on selgelt maailmavaateline. Aga olgu, nagu mitmed häälekalt on nõudnud, siis moderaatori töö üle ei ole viisakas diskuteerida. No ma siis olen avalikult ebaviisakas siinkohal. Sest teisiti ei või.

Alustame näiteks siit: https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid427702 .Teine mees, aga sama jamaSad

Moderaatoreid on foorumil kirja pandud praegu neli: https://forum.automoto.ee/showteam.php.  Isandpaugu üleskutsele  seda enda arvelt muuta ei laekunud ühtegi menetlemisväärseks tunnistatud avaldustSad Mis juba iseenesest on kõnekas vaikimine. Miks akf! Tõnn ei kvalifitseerunud, pole meil au teada. Programm oli mõistlik.  Asukoht valel pool linnapiiri? Liiga noor? Liiga vana? Liiga uus tehnika? Küsis liiga palju eriõigusi läbirääkimiste käigus? Palka minu teada moderaatorid selle tervistkahjustava töö eest ei saa.

Tunnustan siinkohal kõiki argumenteeritult sõna sekka ütlejaid. Esialgu ei ole kummalgi poolel väljendatud selget ülekaalu, mis on kõige halvem tulemus üldse: enamust ei ole. Lahkarvamus on... Esimese postituse küsimus oli teadlikult kirjutatud just sedapidi, et ainult laiendatud foorumikäsitluse pooldajatel oleks vaja reageerida. Praegu on neli selgelt poolt, kaks on vist poolt, üks on ehk poolt ja kolm selgelt vastu. Pluss ülejäänud kümme tuhat kolmsada viiskümmend ja üks seni vaikunud kasutajat Toungue. Vaikimine on ju nõusolek.

Küll palun akf! ivo86 (või mõnel tema takkakiitjal) välja tuua viitena mõni minu või motamehe või Talupoeg Taluja või dieseli või 2715 või krss või M.R: postitus, kus:    "... kõik peaks elama täpselt nii nagu mina ja kui sa oma täiesti mõtetut tööriista valesti parandad, siis sa oled jobu!"  . Peaks ju olema lihtne, kui niimoodi ikka silma kriibibSad

Või mitte tühja paugutada oma peas tekkinud kujutelmade ajel.

Mind võite klohmida verbaalselt, palju kulub. Amet on säärane, et tuleb taluda. Aga asjalikke inimesi siit ära ajada on rumal.

Erinevalt akf! svenssonist ei ole ma seda meelt, et me peaks liigselt muretsema kellegi teise arvamuse pärast. Kuivõrd meil on avalik foorum ja me oleme seda avalikkust aktsepteerinud, siis tuleb ka järelmid välja kanda.
Vasta
#51

Ma juuniorkasutajana pikalt ei viitsi möliseda, aga kaks ettepanekut:

1. Kui avalik kuvand on probleemiks (olgem ausad, vahel kisub päris Delfi kommentaariumiks küll), siis võib Vaba teema alamfoorum olla nähtav vaid sisselogitud kasutajatele.

2. Kui probleemiks on moderaatorite võimalik erapoolikus (tunnistan, et üks minu täiesti neutraalne seisukohavõtt haihtus arusaamatutel põhjustel, aga ei viitsinud eriti solvuda), siis võib püsti panna AI-põhise moderaatori, mille otsused pole maailmavaatelised ja saate rahus seda sõimata (jõudu sellega!). Lahendus on olemas ja mõistab eestikeelseid solvanguid väga hästi.
Vasta
#52

(05-04-2024, 17:03 PM)v6sa Kirjutas:  
(03-04-2024, 18:24 PM)13piisab Kirjutas:  täpsusta palun, milles kellegi ahistamine seisnes. Konkreetselt ja faktidena palun:


Alustame näiteks siit: https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid427702 .Teine mees, aga sama jamaSad

Kae aga, midagi on alles ka.
Ma siia Talupoja lahkumisele viitava vale kohta tegin postituse, see muidugi haihtus salapäraselt. Järgmine oli juba norimise moodi - mis väärtus on faktidel, mille nähtaval olemine sõltub oponendi suvast? 
Selguse huvides - mul pole Teedu vastu isiklikult mingit vimma, ma olen veendunud, et administreerimise peen kunst pole talle lihtsalt jõukohane. Kontrolli pole kah paraku märgata ja olemegi siin, kus me praegu oleme. Kurb, aga samas pidulik.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#53

Üldiselt on mul kõva pea, aga lõpuks jõuab mullegi kohale, et olen end võõras kojas ebasoovitud viisil üleval pidanud.

Seepärast -- kuivõrd ma ei leidnud kohta, kus oma kontot kustutada saaks -- palun seda vastavate volitustega kaasfoorumlas(t)el teha. Siis saab üks kibestunud vanamees vähem. (Ma olen vanem ja kibestunum kui teie kahekesi teineteisega korrutatult -- kas teate, kust selle väljendi originaal pärit?)

Suur aitäh nendele kaasfoorumlastele, kes selle koha meeldivaks tegid. Ja teid on palju.
Vasta
#54

kisub seebiooperiks ja "avalikuks pesu pesemiseks". Kuna ise dzinni pudelist välja lasin, siis jätkame:

ma lootsin Sinust (v6sa) enamat - et uurid vähemalt lõpuks ise taustu ega lahmi. Ning et saan Su aktiivsuse kenasti suunata (ilmselt Su enese teadmata) päriselt foorumile kasu toovale uurimisele ehk inimeste suhtlemisele. Vist ülehindasin Sind.

mul on õnneks faktid. Konspiratsiooniteooria, et otsekanalites on mittekirjutamiste põhjus ei ole õige. Loetletutest vaid motamehega oli otsesuhtlus.
niiet faktipõhiselt Su loetletud kasutajad:
- motamees vajas "kodufoorumit", kus saaks jupitatava mitte-vanasõiduki juppe müüa. Ei mahtunud pähe, et Peugeot 406 juppide müümise mittelubamine ei ole "personaalne ahistamine". Kahju - asjalik mees oli ja on. Ma olen nt hiljem ka helistanud ja küttekeha ehitamise osas nõu pärinud - jagab nõu ega ole "kibestunud vanamees"
- diesel ja Talupoeg vajasid sotsmeediat. Niisama jutuvestmispostitused läksid prügisse. Ilmselt ei mahtunud see kas pähe või hinge. Talupojal nt päris pikk öine dialoog (mingit värvi) kassi või kassitapuga - ilmselt oli see lõplik trigger, foorumisse see öine dialoog aga ei kuulu
- 2715 mittekirjutamise täpset põhjust oskan ma vaid aimata. Kustutatud postitusi nt viimase 100 hulgas 1, kus teisele foorumlasele emotsionaalselt kraesse kargas. Võimalik, et luges isiklikuna mu viidet, et aitab automaksu poliit-tuututamisest. Aga aitab kah - see oli juba tüütu, kuigi erinevalt mitmetest "puhtalt vaba teema huvilistest" on 2715 mõistust omav inimene ja vehi labasel kombel lippudega vms

lisaks neile on aga ka üks kohati asjalikum kasutaja aga ka reaalse ban-i saanud. Plyval64 ehk Veski Priit. Temal kipub kohati postitustes keegi loll olema. Viimasel ajal kohe eriti (need postitused on kustutatud). Kaalusin helistamist, et küsida, kas elu on tõesti nii kibedaks läinud, et foorumisse tatti pritsima peab - teades aga eeldatavalt mehe ego suurust ja seda, mis suure egoga tüüpidele mõjub, ei hakanud "pehmotama".

...ja muidu marko postitusi on valdavalt kustutanud teised moderaatorid. Ma arvasin ta kunagi isegi moderaatoriks sobivat. Aga see oli, kui olin ise noorem ega olnud veel suurt inimeste juhtimisega tegelenud (ning seeläbi inimesi tundma õppinud).

pika jutu point: aitab nüüd õige konspiratsiooniteooriate genereerimisest. Sa hüpled tegelikult ka siin teemas oma postitustega mitmete teema vahel - kui on ettepanekuid või etteheiteid, võta palun üks teema faktipõhisena ette ja tegele sellega päriselt ja konkreetselt. Mingi arusaamatu poolemtsionaalse supi keetmine kõigest, mis parasjagu näppu juhtub, ei ole foorumile vajalik.

taaskasutus on moes - jagan ka eelmise aasta alguses väiksemas ringis mõlgutatud mõtteid:

(20-02-2023, 02:53 AM)13piisab Kirjutas:  Nt foorumi veokajuhtide lällariks muutumise vastu ma vaikselt sõdisin ja tundub, et see paljuski kahekohalise IQga punt leidis endale muu koha (ma loodan), kus suhelda. Ei heroiseeri nn lahingupidamist üle: mul lihtne loogika ehk hoiatuslask PMna ning seejärel teemast mööda sisuga, sisutud või poliitiliseks või kirumiseks minevad postitused lihtsalt delete. Nt v6sa ei ole nii rumal ja seob alati postituse kasvõi meelevaldselt teemaga ning ta ei ole ka kibestunud maailmavihkaja/kiruja. Aga on tüütu ja kisub signaal-suhte koos oma sõpradega mutta. Tegelikult vajavad nad ju sõpru ja-või sotsmeediat ning mitte tehnikafoorumit.

Strat point: kuhu liigume? Kas ellujäämiseks palju postitusi tegevate hoidmise kursil ehk siis suunal, kus möll käib eelkõige vabas teemas, kuna jutuvestjatel ju projekte pole? Wink
Ma arvan, et nii kvaliteeti kui kvantiteeti korraga ei saa: kui lasta jutuvestjatel möllata, ei viitsi asjalikumad ehk oma aega väärtustavad kasutajad foorumit kasutada. Kui ei näe asjalikud jutupaunik-põhipostitajatega midagi ühist, jääbki foorum veokajuhtidele-v6sadele-plyvalidele omasugustega suhtlemise kohaks. Nt ma olen juba küsimast ja masinatest rääkimisest hoidunud, kuna postitajana ei ole mul vaikimisi peas mode müts ja rumal olen, kui saan seda, mida arvasin tulevat. - targutajate targutamised Big Grin

Kui püüame kvaliteeti hoida, siis minul modena on agendas kindlasti rohkemate kasutajate "represseerimine" kui v6sa. Tühja jutu mehed rääkigu vähem. Vait ei pea olema, eetri vallutamine ei ole aga ok. Ei indiviidi, ei karjana. Lihtsalt strateegina ei tegele ma mitme rindega korraga.

Igatahes - mis teeme ja kuhu läheme? Ma olen Veski Priiduga päri, et ma ei pea mode olema, kui mu peakuju ei ühildu automoto roadmapiga. St kui see on "täitsa ilma liikuva vanatehnikata" palju jutu punt, siis see on mingi algsest moondunud automoto, mis kasutajana ei kõneta ja mille suunal on moderaatorina konfliktid sisse kirjutatud. Sellel pole pointi.

Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#55

Teil (või siis juba meil?) on siin üks ütlemata asjalik foorum. See on märkimisväärne juba seetõttu, et enamik foorumeid suri juba 20 aastat tagasi sotsiaalmeedia tulekuga. Ellu jäid vaid nö "erialafoorumid" nagu Automoto foorumid, seega justkui suunitlus oleks ellujäämise alus. Teisalt on inimene siiski sotsiaalne loom, kellel on inimväärseks ellujäämiseks tarvis teiste karjaliikmetega suhelda. Kuivõrd siin on üsna suurel hulgal seeniorkasutajaid, kes sotsiaalmeediat ja muud taolist pläma ei kasuta, siis on ka teemavälistel diskussioonidel oma väärtus - kui on, millest rääkida, on ka põhjust tagasi tulla. Seega selles "small-talk" aspektis ma austet kasutajaga 13piisab paraku ei nõustu.

Loomulikult tuleb käituda inimese moodi ja kaaskasutajaid austades, mitte teistele tatti näkku pritsides, kui arvamused kipuvad lahknema. Me oleme kõik täiskasvanud inimesed, äkki on see siiski võimalik?

EDIT: Paistab, et siiski ei ole.
Vasta
#56

Asendamatuid inimesi pole olemas, küllap tuleb mõni uus, kellel supler käes püsib ja kajastada oskab. Inimese evolutsioon ja areng kestab kuni surmani, keegi pole öelnud, et automoto foorum ei või kõigest 1 peatükk elus olla, mis ei pea lõpuni välja kandma. Inimestel tekib suhteliselt kergesti sotsiaalne tüdimus ja kui kiiresti on juba individuaalne, mõni elab seda välja üht teine teistmoodi.
Kui olete sõbrad siis võite ju ka kusagil palju vabamas keskkonnas kohtuda ja muljetada. See vanameistrite taga igatsemine on imelik.
Vasta
#57

Ahoi põrgulised!

Kõigepealt siis palun vabandust, et ei pidanud oma lubadust.  Kuna aga siin pidevalt võetakse minu nime suhu ja isegi moderaator 13 piisab teab minust ja minu asju paremini siis võtan õiguse oma lubadusest hetkeks taganeda! . Nüüd aga lahendame koos asjad ära, et ma saaksin ka edasi oma sõna pidada!

#diesel ja Talupoeg vajasid sotsmeediat. Niisama jutuvestmispostitused läksid prügisse. Ilmselt ei mahtunud see kas pähe või hinge. Talupojal nt päris pikk öine dialoog (mingit värvi) kassi või kassitapuga - ilmselt oli see lõplik trigger, foorumisse see öine dialoog aga ei kuulu#

Kui nüüd jutt käis siin minust siis mina ei vaja sotsiaalmeediat. Sain ka ennem ilma selleta hakkama. Mul ei ole mingit edevust kuskil esineda! Algselt kadunud sõber Veteran arvas, et ma võiksin ka oma masinatest ja oma tegemistest siin kirjutada. Esialgu olin lausa vastu, sest teadsin juba siis millega see kõik lõppeb. Nii nagu arvasin, nii  ka läks! Detaile ma ei ava.

Kassi ega tema tapuga pole mul miskit kana kitkuda olnud! Tean teda juba ammu ja pean sellest mehest väga lugu! Võtan ka mütsi maha!

 Mainin selle ära, et moderaator peab olema erapooletu! Seda aga Sina ei ole! Mis õigusega Sa poolitad ja lõhud teemasid ja kustutad postitusi. Teadupärast on meil sõnavabadus ja tsensuuri ei ole!  Sinu tegevuse tulemusena on foorum kaotanud oma mõtte, inimesed ei saa enam arvamust avaldada ja kogemusi vahetada ja mõtteid jagada. Moderaator! Saa ometi aru, et Sa pead siin kirjutajate ütlustega leppima. Sa ei hakka ju sõbraga rääkides tema suud kinni toppima! Ükskõik mida sõber ka ütleb.
Mis poliitikasse puutub siis pean õigeks seda, et kui poliitika tuleb tehnika kallale siis võib vabalt ka sellest ja ka oma veendumustest siin kirjutada. Meil igal on oma elu ja hoiakud ja me ei pea ennast sättima ei kellegi teise või moderaatori "pilli" järgi!
Ja tegelikult mine palun peegli juurde, vaata sinna korra sisse ja pärast seda tee korda see jama mille Sa oled siin kokku keeranud ja palu vabandust kõigi kaasfoorumlaste ees kellele Sa oled halba teinud ja ka nendelt palu vabandust kes siit ära on läinud.

Ma sain ükskord aru, et pean moderaatori ise vallandama, sest keegi vist seda teha ei taha, või ei saa. Kui ma enam ei postita, ei saa ka ta enam midagi kustutada. No aga nagu juuresolevalt pildilt paistab, moderaator laseb aga samamoodi edasi..... kõik peavad aga muudkui tõestama talle oma ütlemisi jne.
Tegelikult Sa oledki siin kõik persse keeranud! Sest et nagu näha, ka peale teiste siit lahkumist jätkub kõik samamoodi... seega on viga Sinus. Foorumist on läinud ära kõik tegijad ja asja jagavad mehed. Sellest on väga kahju.

Peaks veel igaks juhuks mainima, et ma pole kibestunud vaid lausa rõõmus et sain siit eemale.

Lõpetuseks veel: Et tulge aga maale! Siin on tore elada ja töötada. Riik ka tuleb vahest appi ja tänu sellele saame järjest pikemaid sõite teha nii arsti juurde, kui ka poodi. Postkontorisse samuti. Big Grin 

Terv. Toomas
Vasta
#58

Vist kolmandat korda teen ettepaneku hakata kaasfoorumlaste poole "Teie" vormis pöörduma , küsimus pole vaid selles kui viisakalt keegi kaasfoorumlase "perse"saadab , "Teie" vorm peaks sellise saatmise välistama , vaid seesjuures tõstma üldse foorumi kultuuritaset , vihjan keelekasutusele - taandrida jne , kui me siin lööme lahingut pisiasjade üle , väärtustame siis vähemalt Eesti keelt ja Eesti meelt .
Vasta
#59

(05-04-2024, 20:24 PM)edvard Kirjutas:  Vist kolmandat korda teen ettepaneku hakata kaasfoorumlaste poole "Teie" vormis pöörduma , küsimus pole vaid selles kui viisakalt keegi kaasfoorumlase "perse"saadab , "Teie" vorm peaks sellise saatmise välistama , vaid seesjuures tõstma üldse foorumi kultuuritaset , vihjan keelekasutusele - taandrida jne , kui me siin lööme lahingut pisiasjade üle , väärtustame siis vähemalt Eesti keelt ja Eesti meelt .
Teietamiseks peab olema austus inimese vastu.
Vasta
#60

Õhtust!
Polnud julgust ja tahtmist siia toredasse voorumisse peale oma viimast postitust kiigata, aga tegin äsja paar toopi koduveini ja tekkis uljus lugeda, mida asjalikku siia on juurde trükitud... Ja rõõm oli tõdeda, et kass polegi viimase posti eest negatiivset vastukaja saanud, sõimust ja p-kohta saatmisest rääkimata...
Mulle teema meeldib, saan aru, mida kirjutatakse, arvatakse ja tahetakse näha ja lugeda, seega, võiks teemapõhiselt vastata, et jah, tuleb tolereerida vabateema jms arutelu, kuid paraku see teema ei ole suvaline ilmateemata sõnavõttude kogum, vaid ikkagi konkreetne antud voorumi suunitluse ülene arutelu.
Igaks juhuks kordan üle, et kui ma väidan, et voorum on läinud halvemaks või paremaks, siis on see minu subjektiivne arvamus ja väide, see ei tähenda, et nii on kellegi teise või kõigi lugejate - kirjutajate - mittekirjutajate jaoks ja arvates!
Samuti on huvitav tõdeda, et lisaks poliitiliste eelistuste ja maa - linna põhjalistele lahterdamistele on uuesti tugevamalt esile kerkinud vanuseline lahterdamine, domineerib termin "kibestunud vanamehed". Seda on ka varem vähemalt 1 ksf! kasutanud ja ma arvan, et see oli ksf! ivo86. Aga need olid nn õied, ksf! Hendrik on tõusnud juba järgmisele levelile ja kasutab julgelt seksuaalvõimekusega jms seonduvat. Mina, kibestunud vanamehena leian, et see ei ole viisakas ja korrektne ja pakun, et antud ksf! Hendriku võiks ka saata pingile puhkama, las mõtleb veidi elu üle järele ja ehk saab aru, mida on sobiv postitada ja mida mitte. Ma saan küll aru, et talle on siin voorumis ka varbapeale astutud ja mitte vähe, aga ikkagi! Isegi, kui tal oleks õigus (no vb ongi  Toungue ), mina leian, et seda ei ole sellisel kombel viisakas siia postitada! Leian ka, et on õige, et seda pole kustutatud, aga arvan, et oleks tulnud kirjutada, et Hendrikpoiss, saame aru, et Sul on puberteet ja hormoonid ja vinnid jne, aga nii ei ole sobilik vanataatide kohta kirjutada...
Ja tõsisemalt noortele kukkedele - Teie ei ole sel ajal elanud, kui meie, vanemad inimesed, Teie ei tea neid aegu, Teie teate neid moodseid vidinaid ja viagrat jms ja Te arvate, et Te olete paremad ja järgmisel levelil - jah, Te oletegi, (vb kõik ei ole ka paremad vaid osa on tavalised nagu ka varemalt osa on olnud) aga ikkagi, meie oleme näinud rohkem, me oleme näinud, kuidas asjad liiguvad ja muutuvad, meil on ikkagi mingi kogemus (või vähemalt kibestumus), Teil on aga ainult liigne eneseusk ja arvamus, et Te olete juba sünnilt targemad ja oskate seda pixeli või oli see pekseli tabelit! Ja pigem olete Teie see tulevane "viagra põlvkond", meie, kibestunud vanamehed, aga teame jumalikke ja ka ilmalikke saladusi ning seadusi, millede järgi maailm ja ka voorum liigub ning areneb!
Moraal, Hendrik, Ivo ja teised noored ning vihased isased - olge terved ja saage täiskasvanuks (mitte segi ajada täiskarsklaseks saamisga!)

tervitades, Priit, kibestunud vanamees Näljakülast (pensioni on jäänud 3 aastat, 11 kuud ja 9 päeva)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne