Foorumi suunitlusest
#81

(07-04-2024, 09:52 AM)Jesper Kirjutas:  See teema oli ja on juba pikalt, "Teemaväliselt emotsionaalselt jne" - tulemus on see, et seal käidi julgust kogumas ja siis pasandati ikka täiesti asjasse mittepuutuvatesse teemadesse oma kibestunud ininat, kui mingigi õlekõrs leidus, kuidas see pealkirjaga ära siduda. Noh, näiteks elektriauto teemasse elektri hinna jutt, "täiesti teemasse" ju.

Nõus. Järelikult peaks sellise väljaelamiskoha  võimaluse loomise järgselt olema foorumi modereerimine konkreetsem, et kehtestatud reeglid jõustada.
Vasta
#82

Ei saa vanameestega kuidagi nõustuda. Vahel on nooremalt rohkem õppida, sest ajad on lihtsalt muutunud.
Vanasti pidid jootekolviga plastikut kokku õmblema ja mõne klambri ka sisse suruma, tänapäeval lased 3D printerist uue tagatuleklaasi välja. Lihtsalt üks näide.
Ei ütle, et peaks vanameestele nüüd mulla peale lükkama, vahel on neist ikka kasu ka. Ühesõnaga ma jätaks igasugu võrdlustest lihtsalt vanamehed välja ja keskenduks ainult virisevatele vanameestele - see on sõnaühend, mis iseloomustab mingit tegelast, kes on vanad teadmised kivisse raiunud ja eitab uuema metoodika olemasolu. Stardilause tihtipeale on: "Ei nii küll nüüd ei tehta, nii PEAB tegema."
Vasta
#83

Kisub põnevaks aga prooviks asjatundmatutele ent siiski inseneeria huvilisele täpsuse tagamiseks enne poolevõttu ära selgitada kust lõppeb "noor" ning kus algab vana? Siis saaks leerid moodustada joonlaua täpsusega.  Big Grin



Seda teab ju iga maal elav inimene (linnlased ei tea jah kottigi)
Ja on see lausa euroliidu poolt paika pandud.
40 on noor. Niikui 41 saad oled vana.
Vasta
#84

(07-04-2024, 12:13 PM)deus Kirjutas:  Ei ütle, et peaks vanameestele nüüd mulla peale lükkama, vahel on neist ikka kasu ka. Ühesõnaga ma jätaks igasugu võrdlustest lihtsalt vanamehed välja ja keskenduks ainult virisevatele vanameestele - see on sõnaühend, mis iseloomustab mingit tegelast, kes on vanad teadmised kivisse raiunud ja eitab uuema metoodika olemasolu. Stardilause tihtipeale on: "Ei nii küll nüüd ei tehta, nii PEAB tegema."
Mina hetkeks viriseva vanamehena siis ütleksin hoopis nii. " Te noored võite küll asju kiiremini ja moodsalt teha aga mina vanamehena tean, et see asi läheb teil per...e". Aga sellest saate kohe varsti aimu.
Tegelikult ei pea tegema nii nagu vanad ütlevad, vaid noored peavad leidma ise oma tee kuidas asju teha. Muidugist on aeg edasi läinud ja võimalusi rohkem. Mina ei suru ka noortele midagi peale. Las teevad nagu tahavad, aga siis seda ikka omateenitud raha eest. Big Grin
Vasta
#85

(07-04-2024, 09:52 AM)Jesper Kirjutas:  See teema oli ja on juba pikalt, "Teemaväliselt emotsionaalselt jne" - tulemus on see, et seal käidi julgust kogumas ja siis pasandati ikka täiesti asjasse mittepuutuvatesse teemadesse oma kibestunud ininat, kui mingigi õlekõrs leidus, kuidas see pealkirjaga ära siduda. Noh, näiteks elektriauto teemasse elektri hinna jutt, "täiesti teemasse" ju.
Kusjuures, ilmselgelt olen täieline ignorant, aga arvangi elektriauto teemasse sobivat hinna ja tulevikuperspektiivide arutelu/seisukohavõtud. Niisamuti, nagu masuudipresside teemasse masuudi ja sõiduautode teemasse bensiini.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#86

(07-04-2024, 18:56 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Mina hetkeks viriseva vanamehena siis ütleksin hoopis nii. " Te noored võite küll asju kiiremini ja moodsalt teha aga mina vanamehena tean, et see asi läheb teil per...e". Aga sellest saate kohe varsti aimu.
Siit see viga sisse lendabki ja tekibki "virisev vanamees" osa. Sa arvad, et läheb prsse aga reaalsus on teine, ei lähe prsse vaid saab kiiremini ja kvaliteetsemalt. Vahel läheb ka nihu, ei saa eitada.
Vasta
#87

(07-04-2024, 19:30 PM)deus Kirjutas:  
(07-04-2024, 18:56 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Mina hetkeks viriseva vanamehena siis ütleksin hoopis nii. " Te noored võite küll asju kiiremini ja moodsalt teha aga mina vanamehena tean, et see asi läheb teil per...e". Aga sellest saate kohe varsti aimu.
Siit see viga sisse lendabki ja tekibki "virisev vanamees" osa. Sa arvad, et läheb prsse aga reaalsus on teine, ei lähe prsse vaid saab kiiremini ja kvaliteetsemalt. Vahel läheb ka nihu, ei saa eitada.
Läheb!!! Ära tule oma tittedega meie juurde vinguma! Saa ISE hakkama ja ära oota meilt pärandust. See "natuke" peesse minemine on meile mis??? Nii lihtne see ilmaelu ongi ...
Vasta
#88

Ei maksa unustada, et tarkus pidada tulema aastatega, aga sageli tulevad aastad üksi... Big Grin
Vasta
#89

Satun mina üle tüki aja lugema ja näen et Eestlane hakkab ka nokka lahti tegema.
Igaks juhuks tõmban narrimütsi pähe et keegi tõsiselt ei võtaks ja hakkan "Kassi tegema".
Esiteks on traktori teemast tore näha, et kui mats enam projekti ei köhi siis pangu ta oma projekt kohvrisse ja hakaku aga rongile minema.
Hästi lihtsalt saab sildi külge ja selleks pole rohkem vaja kui avaldada valmisolekut üks pilet osta ja olla rahanduspoliitika oponent ning ära ta tuleb.
Tervitan veel seda kurja häälega noormeest kes mulle täna helistas ja soovitas oma teemad ära kustutada ja venemaale kapata.

Siis võiks peatuda veel kodanik Jesperi seisukohal et inimesed käivad vabast teemast julgust kogumas ja siis pasandavad pühasse elektriauto teemasse nii labasest asjast nagu elektri hind.
Tükk aega mõtlesin kas kodanik pealkirja luges ikka?
Ise ei tulnudki koos paljude teistega sellepeale et kui pealkiri on "Kas ostaksid omale elektriauto" ja see pealkiri on foorumis siis ei tohikski sinna argumente lisada vaid vastusevariandid on ei või jah.

Neile kes vanainimeste kirjatöid ei salli siis võiks piiri ka kirja panna mis vanusest ei tohiks enam omi seisukohti avaldada.

Viimasena käsitleks modereerimist kui sellist sest sellest ma midagi tean.
Nimelt see tegevus peaks olema erapooletu ja sellest peaks maha jääma jälg mitte lihtsalt asjad ei kao ega koli kuhugi.
Näiteks kui kodanik Rainer jagab muljeid automaksu vastasest aktsioonist siis see on vales teemas ja tõstetakse ümber teemasse teemaväliselt automaksust aga sellest jääb maha teade et seda tehti ning see teema jäägu faktide jaoks.
Sama käib ka idee kohta peldikuust blokeerima asuda omas kodus.
Kui aga kaks foorumlast hakkavad üksteise pihta tuld andma ilma teemakohase sisuta siis selle saab kõik maha võtta soovitusega jääda viisakaks või arutada seda erasõnumite teel.

Samas rõhutan, et kes maksab tellib muusika ja seda nooti tuleb mängida.
Kui noot ei meeldi mängijale siis ta saab valida teise bändi kus mängida.
Lihtsalt mängureeglid on arusaamatud ja selge on, et kitarriga pasunakoori ei trügita aga piltlikult on see nii, et rahvas koguneb pillid kotis, istub maha ja siis võtavad kotist pasunad kuid mul on kitarr ja kopsuvähiga pasunat ei puhu.

Vähemalt on palju asju selginenud ja ma olengi vanainimesena mänginud kitarri teise teatri pasunakooris.
Silt on vähemalt külge ära pandud ning ma lähen nüüd kohvrit pakkima ja piletit ostma.
Te peaksite mu siiski orkestrist välja ära viskama sest mul on vale pill ja ei oma vanatehnikat ega ka vanatehnikaprojekti.
Vasta
#90

Tsitaat:Neile kes vanainimeste kirjatöid ei salli siis võiks piiri ka kirja panna mis vanusest ei tohiks enam omi seisukohti avaldada.
Ehe näide paindlikuse puudusest. Mina tänan selle näite eest. Number kirja ja asi tahe, mitte et Alzheimer ja muud saksa sõbrad erinevas vanuses külla tuleks ja vanasse kinni ning uue mitteomandamine poleks seotud haridustee, enesearenduse jne asjadega. Ei saa nii jäigalt võtta sest alati pole vaja ka tehnilist joonist lihtsa probleemi lahendamiseks.

Vahel tuleb noori ka kuulata, võib suisa õppida midagi.
Vasta
#91

Neilt noortelt pole kahjuks midagi õppida kes venemaa pileteid pakuvad telefoni teel.

Ma arvan seda, et tark inimene õpib siis kui ta on võimelime õppima ja vastu võtma head nõu. Noor inimene riskib rohkem ja on agar. Samas kui teadmised on olemas aga käelised oskused puuduvad siis tihtilugu läheb aur tühja-tähja peale ära. Vanem viriseja vanamees on aga juba oma koolirahad maksnud ja teab kuidas asjad käivad( mainin siis igaks juhuks veel ära, et ma ei mõtle nüüd, et kõik vanad inimesed on targad). Kui nüüd vanamehi ei taha uskuda, eks tehke siis kõik ise. Mõni asi võib ka üsna kulukaks minna... sest katsetamine võib lõppeda tehnika juures ebameeldivalt.... Aga sitta sellest, küll esivanemate mets ja maa selle jama katab. Eksole? Big Grin
No tuleb ka noori kuulata, sest aeg läheb edasi ja uuemaid asju ei pruugi ka minusugune vanamees jagada( kohe kindlalt). Tegelikult tuleb kuulata kõiki ja leida omale meelepärane asjade lahendus. Mingi vanade ja noorte vastandamine tuleks kõrvale heita. Sedaviisi me ei jõua kuhugile.

Üks tore lugu siia vanameestest ja noortest:
Viljandi KEK-i treial Vanakole (Luhaäär) vaatas mulle pikalt otsa ja sammus ruumi tagumisse otsa kus asus raudkapp. Tegi ukse lahti, võttis veinipudelist paar lonksu ja kõndis tagasi treipingi juurde. Näitasin siis oma joonist talle. Mul oli ruudulisest vihikust rebitud leht kuhu olin pastakaga joonistanud mingisuguse joonise. Ta vaatas seda tükk aega ja juhatas mind kohe peldiku poole.... Ma siis noore poisina ütlesin, et ma ei osanud paremat joonist teha.  Seletasin siis lihtsalt, et tahan sellist junni ja siit pead natuke maha lõikama ja sinna on soon vaja ja....Vanakole vaatas mulle jälle tükk aega otsa ja küsis siis väga tühja pilguga: " Mida sa Toomas minust tahad..... Tead, ärme täna enam midagi rohkem tee, ma olen lihtsalt väsinud...." Ma olin pool päeva passinud pingi kõrval ja oodanud oma järge, krt kõht oli ka tühjaks läinud päeva jooksul ja otsustasin, et saagu mis saab, pean omale treipingi ostma! Vanematelt meestelt on alati midagi õppida..... Wink

Sellest mehest on mul tõesti toredad mälestused. Eredamad hetked on muidugi need mis meelde jäävad. Aga tänu sellele, et ma pidevalt üle tema õla vahtisin, saingi treimise ennem selgeks, kui omale pingi sain.
Üks selline hea seik oli mul veel, kui tema hoonitud ja lihvitud Minski silindriga sain ainult korra Võrus tiiru ära käia. Nimelt kasutas vanameister töö protsessis teemantpastat..... ja Sangaste kiriku taga olevast mäest ei tahtnud neljandaga allamäge hoogu juurde võtta enam...
T.
Vasta
#92

Jätkame siis Vanakole teemadel, meenutusi ajast, kui ta juba Juhi juures Uuel tänaval toimetas: Treiruum oli kerevenituse hoone nurgataga, katlamajas ja kui kolel oli tavaline hõre hommik, jalutas vanameister asjaliku näoga treiruumi ja muude ruumide vahet, kruttides tõsise (pea mureliku) olemisega mõnd mutrit poldiotsa. See tähistas siis töötegemist Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#93

Vanadelt Meistritelt on palju õppida ja vaevalt keegi sellele vastu vaidleb. Teinekord kuulad kõrvalt juttu ja saad kohe aru, et aeg on tarkust kõrva taha panna ja tasa olla.
See on vägagi nauditav protsess. Kui näiteks kogenud jahimeeste/kalameeste/(muu sulle sobiv temaatika) seltskonda satud, siis need lood ja tarkus on kuldaväärt kuulata.
Aga..lihtsalt kõik ei ole alati Meistrid, kuigi nad ise seda arvavad.

Ja siis kipub veel olema see "suhtumise" probleem ka. Ma tean väga head metsameest, kes oskab ülihästi mootorsaagesid remontida, ketti teritada, metsatööd teha jne. Kui ta õpetab a'la ketti teritama, siis vaatad ja kuulad suu lahti. Mees teab, mis teeb ja see paistab välja.
Aga millegipärast kipub ta ise arvama, et ta on ka kõige muu peale ka meister ja siis hakkab vahelduseks sulasi**a suust tulema.
Öelda seda aga talle ei saa ju, tüli ja solvumine on kiire tulema. Tema kuskilt kuulas raadiosaadet ja sõber ka rääkis ja nüüd on meil riigis kõik "vot nii".
Aga kui pakud, et istume siis maha ja uurime netist, et mis värk vot selle asjaga siis ikkagi on ja teeme väikse uurimise  - "Käi perse, ma ju tean kuidas asjad on. Mis ma sealt arvutist vaatan, kui mul sõber selgelt ütles, et nii on".
Kuigi kõik leitud info kinnitab, päris nii need asjad ikkagi ei ole... Ja nii me siis elame. Tüli ja solvumisega.

Ma olen kohanud ka 22. aastast kutti, kes on juba autodega piisavalt "sina" peal, et tasuks kuulata, kui ta midagi rääkima hakkab autodest ja mootoritest. Et vanus ei tee meistrit alati, mõnikord võib ka väga asjaliku ja samas noore Meistri otsa komistada.
Vasta
#94

Teen  ettepaneku   kõik  reformierakondlastest moderaatorid  ja     ja  ka kõik teised  peast haigedliberaalid    Automotofoorumist  välja visata See on  ju  ilmselge et siin  käib   samasugune vastaste tümitamine  ja vastaste blokeerimine nagu delfis
Vasta
#95

(09-04-2024, 14:04 PM)TainaOinas Kirjutas:  Teen  ettepaneku   kõik  reformierakondlastest moderaatorid  ja     ja  ka kõik teised  peast haigedliberaalid    Automotofoorumist  välja visata See on  ju  ilmselge et siin  käib   samasugune vastaste tümitamine  ja vastaste blokeerimine nagu delfis

 Jep süvariik on oma juured ka siia ajanud. Prooviks nüüd natukene olla, ma ei saa aru, kuidas nii palju aega praegu lugupeetutel käes on, et üldse foorimis mölisemas käia. Ma tuulutan praegu garaazi, panen asju müüki, mida vaja pole, teen projektiplaane ja vahetan fordi mootoril kaanetihendit. Viimane asi mis mul meeles praegu on tegeleda foorumi suunitlusega. Krt 20 aastat on vastu pidanud - peab natukene aega veel. Automaksust mõtlen muidugi koguaeg.
Vasta
#96

(09-04-2024, 14:04 PM)TainaOinas Kirjutas:  Teen  ettepaneku   kõik  reformierakondlastest moderaatorid  ja     ja  ka kõik teised  peast haigedliberaalid    Automotofoorumist  välja visata See on  ju  ilmselge et siin  käib   samasugune vastaste tümitamine  ja vastaste blokeerimine nagu delfis
Teen ettepaneku kasutada kirjavahemärke Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#97

Teen ettepaneku üldse mitte reageerida kasutajanimele, kelle postituse eesmärk on õli tulle valada. Arvestades veel, et tegelasel on ainult 1 postitus tehtud, seesama ainukene. Jätsingi reageerimata aga nüüd vaatasin siia ja ohoo... loob midagi huvitavat, iseloomustamaks hetkeolukorda mõtlesin välja kerge teoreemi:

\=/ <- Näete, siin on pooltühi klaas, tuld härrased.
Vasta
#98

Kui prooviks ilma inimesi lahterdamata ning "Teie" vormis , mul on täiesti kama kes mingis usuühingus või erakonnas on , jätaks usu ja erakondlikud eelistused ja propaganda selle foorumi ukse taha , mis muidugi ei tähenda  , et kui valitsejad lauslollusi ja sigadusi plaanivad siis sellest piiksugi teha ei või .
Vasta
#99

Olles vanuseliselt vanade ja noorte vahel, siis tahaks lihtsalt küsida, et mis teil viga on. Elu on raskeks elatud või milles see püsiv probleem on, et asjad peavad olema ainult nii nagu "mina mõtlen"?

Ma pole seda modereerimist kõrvalt tähele pannud v.a jaburduste või teemavälise kustutamine. Muidugi võib-olla mind kogu aeg kustutakse... Kas seda saab kusagilt näha?

Igaljuhul mul hakkab ka kopp ette saama aga ennekõike sellest, et siin sellised indlemise teemad keevad. See on näha, et tehnikateemasid juurde väga ei tule aga igasugu muidu mula tuleb uksest ja aknast. Kes ikka mantrana korrutab, et see pole koht tema jaoks, võiks lihtsalt siis ära minna. Ma sain juba esimesel korral solvumise olemasolust aru aga põhjusest mitte. Äkki foorumi mandumise põhjus on pidevas maailmaparandamises? Maailmaparandajates? Vanades? Noortes? Meis kõigis? Need teemad ei vii sõna otseses mõttes mitte kuhugi. Otsige Suvasassile parem vähem roostes esiporikas. Või minge tehke midagi gaaraažis. Muidu on nagu palju kisa aga vähe villa.
Vasta

Tsitaat:Aga kui pakud, et istume siis maha ja uurime netist, et mis värk vot selle asjaga siis ikkagi on ja teeme väikse uurimise  - "Käi perse, ma ju tean kuidas asjad on. Mis ma sealt arvutist vaatan, kui mul sõber selgelt ütles, et nii on".
Siia see koer maetud on.

Juba 39-ndast aastast on eestlasi kasvatatud selles vaimus, et ÄRA USU seda, mis päevalehed kuulutavad.Saab siis NETTI uskuda? Mitte iialgi!!! Õigel eestlasel on oma arvamus. Tänane noor on koolipingist saati harjunud kõik vastused saama vikipeediast, mida muuseas loovad samad inimesed, kes eksivad. Isegi ajalehte trükitult ei tohi üskuda. Näiteks on minu pilt pandud ühe surmajuhtumi juurde. Kui teatasin toimetusse, võeti netis maha aga paberile jäi ikka.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne