mis on saanud esimestest tartu scaniatest?

6631 Kirjutas:Veel üks Scania - sedapuhku Krasnojarskis. Kes teab, on see sama, mis Peterburis tehakse?
http://photo.tramvaj.ru/images/sarajevo/727.jpg

Pika vaikuse peale... On küll. Piiterile omane esitabloo asemel paiknev Scania tekst reedab seda .
Vasta

Regardman Kirjutas:
6631 Kirjutas:Veel üks Scania - sedapuhku Krasnojarskis. Kes teab, on see sama, mis Peterburis tehakse?
http://photo.tramvaj.ru/images/sarajevo/727.jpg

Pika vaikuse peale... On küll. Piiterile omane esitabloo asemel paiknev Scania tekst reedab seda .

Kas mitte Peterburis, aga Luga linnas asub tehas?!?
Vasta

Kas kõik Tartu Duple-Metsec'ud tuuakse nüüd Tallinna üle?

(Veel) GoBus Tartu logoga 605TBZ ja 571TBX täna keskpäeval Tallinnas, pöörasid Tammsaare teelt Kadaka teele, TAK-i sisse ei pööranud, läksid edasi (MRP-sse?).

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

Ma juba vaikselt salaja lootsin, et MRP hakkabki nüüd ainult normaalsete bussidega teenindama.
Vasta

oxygen Kirjutas:Ma juba vaikselt salaja lootsin, et MRP hakkabki nüüd ainult normaalsete bussidega teenindama.
MRP ja GO ju napilt leiwad ühes kapis.Wähemalt mina olen niimoodu aru saanud..Pole üldse ime ,et need bussid MRP le said.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Ytra andmeil on Tartust peale 571TBX ja 605TBZ MRP-sse toodud ka 600TBR.
Tartusse on jäänud (kas ikka on?) veel 191AJO, 591TRC ja 861TRC, Narvas on 454AKO ja 694TCC, ning rohkem Duplesid väljaspool Tallinnat vist polegi.

Selle kaitsejõudude kaheukselise 501ASB kohta niipalju, et paberites on tal märge SUBURBAN. Seega lihtsalt linnalähiliini variant, mis seletab ka kahe ukse ja manuaalkäigukasti olemasolu. Kuskil siin teemas on varem selle kohta öeldud "eritellimus" - et neid vaid üks tehti, võib ka nii nimetada. Keretüüp T-67, kui kedagi huvitab.

oxygen Kirjutas:Ma juba vaikselt salaja lootsin, et MRP hakkabki nüüd ainult normaalsete bussidega teenindama.
Miks Dupled siis normaalseteks ei kvalifitseeru - kas ainult seepärast, et nad juba 10-11 aastat vanad on?

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

XTA Kirjutas:Ytra andmeil on Tartust peale 571TBX ja 605TBZ MRP-sse toodud ka 600TBR.
Sama saatus on tabanud ka GoBus nr 1, Säfflet. Maakeeli siis 518MFG.
Vasta

http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/3916964
501ASB 4.septembril 2006a.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

XTA Kirjutas:Miks Dupled siis normaalseteks ei kvalifitseeru - kas ainult seepärast, et nad juba 10-11 aastat vanad on?
Selle pärast et neis ei ole mitte ühtegi tõsiselt võetavat õhutusava, mis käib eriti närvidele suvel. Nende interjööri paigutus ei kannata mingit kriitikat ja olles käinud, milliseks Dupled MRP käes lähevad...
Vanus ei mängi mingit rolli. CN-id on väga kiftid bussid.
Vasta

oxygen Kirjutas:neis ei ole mitte ühtegi tõsiselt võetavat õhutusava, mis käib eriti närvidele suvel. Nende interjööri paigutus ei kannata mingit kriitikat ja olles käinud, milliseks Dupled MRP käes lähevad...
Vanus ei mängi mingit rolli. CN-id on väga kiftid bussid.
Õhutusavade koha pealt võin nõustuda ainult osaliselt - katuseluugid on ju olemas. Enamusel vanematest bussidest, sh. ca CN-idel ei käi salongi aknad lahti. Duplede interjööril pole ka häda miskit - buss nagu buss ikka, ainult istmeid on suht vähe. Ning see viimane punkt on küll rohkem hoolde- ja remondipersonalis, kui ühes bussimudelis kinni.
Minu jaoks on Duplede suurim puudus hoopis see, et juba 1,8m kasvu juures ei saa sirgelt seistes normaalselt akendest välja vaadata.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

Kõik on loomulikult suhteline ja iga inimene vaatab asja ikka oma mätta otsast. Aga mitte üheski teises bussitüübis ei ole ma mitte kunagi kogenud sellist leitsakut nagu Duples. Muidu otseselt nende vastu ei ole mul ka midagi. Välimuse poolest on vägagi normaalsed. Seevastu näiteks MaxCi-desse suhtun ma just vastupidiselt. Väljast poolt on need ikka üsna p***e kukkunud riistapuud, aga salong on super. See kõik minu arvamus.
Vasta

571 oli täna juba 20 liinil. Väga ilus nägi välja, vist ka Tartu reklaamid alles. Aga mis loogikaga neid üle eesti ümber paigutatakse, ei taipa. Võimalik on, et liinilepingus määratud busside keskmine vanus klapitatakse pideva ümberpaigutamisega, sest bussid ju vananevad.
Vasta

Martin256 Kirjutas:571 oli täna juba 20 liinil. Väga ilus nägi välja, vist ka Tartu reklaamid alles. Aga mis loogikaga neid üle eesti ümber paigutatakse, ei taipa. Võimalik on, et    liinilepingus määratud busside keskmine vanus klapitatakse pideva ümberpaigutamisega, sest bussid ju vananevad.

Ega mingit muud erilist põhjust olegi.
Vasta

Kas 571 üleni valge.Nägin toda varahommikul Akadeemias sõitmas.Paraku niivõrd pime ,et numbrit ei näinud ,vaid valge DUPLE.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

571TBX jah üleni valge, paari kollase reklaamiga. Nii vähe kui Tartus nii oli/on, et mingi buss mingil liinil pidevalt sõitis, siis see ex 52 oli üldiselt põline 16A, liinide muutmise järel 16, puhkepäeviti 14. Seetõttu ka suht hästi säilinud seest, muidu teistel vanade istmekatetega Duple-bussidel need sinised katted tagaotsas toolidelt ära tulnud.
Vasta

Albu Kirjutas:571TBX jah üleni valge, paari kollase reklaamiga. Nii vähe kui Tartus nii oli/on, et mingi buss mingil liinil pidevalt sõitis, siis see ex 52 oli üldiselt põline 16A, liinide muutmise järel 16, puhkepäeviti 14. Seetõttu ka suht hästi säilinud seest, muidu teistel vanade istmekatetega Duple-bussidel need sinised katted tagaotsas toolidelt ära tulnud.
Kui selline sõidustiil jätkub, laguneb tehniline pool ära. Pedaal enamuses ikka rohkem põhja poole surutud.
Vasta

Regardman Kirjutas:Kui selline sõidustiil jätkub, laguneb tehniline pool ära. Pedaal enamuses ikka rohkem põhja poole surutud.
Halva kvaliteediga bussid on siis tõesti, näiteks Scania CR 112 pardanumbriga 1039, ainult pedaal põhjas liikuski, ja väga hästi liikus. Vähemalt aastatel 2003-2007, võib olla ka varem, aga siis ei jälginud busse nii palju.
Vasta

1039 (R.I.P.) liikunud alates novembrist 1995 Smile
Vasta

kukkurkurat Kirjutas:1039 (R.I.P.) liikunud alates novembrist 1995 Smile
Kas mitte varem? Tollal tulid ju hoopis 1145 - 1151(52)?
Vasta

Hunduonu Kirjutas:
kukkurkurat Kirjutas:1039 (R.I.P.) liikunud alates novembrist 1995 Smile
Kas mitte varem? Tollal tulid ju hoopis 1145 - 1151(52)?
1039 ja 1040 Tallinnas 22.09.1995.-st
1145-1150 arvel 22.-29.11.1995.-st
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne