JAWA Stadion- s11 1960.a
#21

Pole masinast üle pika aja juttu teinud.
Esituli on kindlalt originaal. Tagatuli jah võrri oma. Kui kellegil originaali pakkuda, siis oleksin huvitatud. Ketikaitse ka peal.
Ainuke probleem on tuledega. Nimelt lüliti on ära kulunud ja nüüd on uut vaja. Praeguseks on esituli ära võetud ja asemel jalgratta tuli, patareide pealt, mis näitab ka üsna hästi. (Oli vaja paar korda pimedas sõita).

Kel tagatuld pakkuda, siis võiks ühendust võtta.
Vasta
#22

Nüüd kevad käes ja masinat veidi timmitud. Sai karpa ära puhastatud. Oli seal igasugust saasta ja sidurikorv koos ketastega üle vaadatud. Kõik oli korras. Lähiajal peaksin Venemaalt uue tagakummi ka kätte saama. Vana veel kannatab sõita. Panin korra prooviks 92+ 2t õli ka sisse. Minek oli ehk veidi parem, kui 80 oktaanarvuga bensiiniga.
Vasta
#23

Nüüd kevad käes ja masinat veidi timmitud. Sai karpa ära puhastatud. Oli seal igasugust saasta ja sidurikorv koos ketastega üle vaadatud. Kõik oli korras. Lähiajal peaksin Venemaalt uue tagakummi ka kätte saama. Vana veel kuidagi kannatab sõita, kuid mitte enam kauaks. Panin korra prooviks 92 bensiini + 2t õli ka sisse. Minek oli ehk veidi parem, kui 80 oktaanarvuga bensiiniga. Eelmine laupäev sai ka üks 15km. sõit tehtud mööda maanteed ja avastasin, et 2 käiguga on kiirendus missugune Wink
Ainuke asi, mis natuke häirib on see, et soojast peast ei taha hästi käima minna. Külmast peast käivitub kohe aga sooja mootoriga tuleb oma 20 meetrit lükata.
Vasta
#24

Kas ma olen õigesti aru saanud, et sa just hiljuti vahetasid kolvirõngaid?


Vasta
#25

kuule tee karbussist pilte, võimalik et mul oleks pakkuda riga mopeedi oma (s-50)-kiri oli mootori peal ma usun, et hakkab küll
Vasta
#26

Eiei. Kolvirõngad juba eelmise aasta algul vahetatud.
Karpa juba väga ammu korras, kuna masin liikunud oma pool aastat.
Vasta
#27

Kas sissesõitu ikka tegid?


Vasta
#28

Loomulikult, et tegin. Täpset sisseõidu kilometraazhi ei oska öelda.
Vasta
#29

Mind lihtsalt huvitab, et kuidas ja kui kaua sa sissesõitu tegid?

Mitu km?
Mis kiirusel?


Vasta
#30

Km jäävad vast sinna kuhugi 800km kanti ja üle 40 km/h ei sõitnud. Vaatasin rõngad ja silindri üle ja kõik oli nii nagu peab. Paar korda olen nüüd maantee peal rohkem peale keeranud. Mootor töötab ka u. 50km/h juures väga hästi ja ei suitse.
Vasta
#31

Kas 40km/h liiga kiiresti pole.

Sissesõidul ei tohi väga kõrgetel ega väga madalatel pööretel sõita vaid selliste keskmistel.


Vasta
#32

40 km/h tunnis on maksimaalne. Tehasemanuaalis oli kirjas, et 30- 40 km/h.

Otsin endiselt originaal tagatuld ja istet!!!
Kel pakkuda, siis saatke ps.
Vasta
#33

Aga sissesõidu ajal ei tohi eriti kiiresti sõita.

Peab sõitma umbes 20-30 km/h.


Vasta
#34

Mikk15 Kirjutas:Otsin endiselt originaal tagatuld ja istet!!!
Kel pakkuda, siis saatke ps.

sorry mul oli iste aga jäi eelmisesse eukohta mahakoos orginaal keti kaitsmegaSad
Vasta
#35

Nii kuna masin nüüd minu käes varsti juba aasta otsa liikunud, siis tuli mõte teda natuke \"värskendada\". Viimane kord sõites sai selgeks, et tagakumm on omadega täiesti õhtul. Ei aita enam nööriga sidumine ka. Kumm lihtsalt nii ära murenenud. Lisaks veel plaanis uus värv selga. Lähen laupäeval ühe kohaliku külamehega rääkima, kas tal värvipüstol ja kompressor töökorras. Mootor siiani veel korras, kuid rõngad vahetan ära millalgi. Siduritross sai ka ära vahetatud kuu aega tagasi. Tahaks masinat originaaliks tagasi Toungue
Laupäeval siis lammutama Toungue

NB! Kel pakkuda antud masinale originaal istet või tagatuleklaasi, siis võiks teada anda!!!!
Vasta
#36

Kahjuks läks siiski nii, et masin läks müüki ning oli ka üsna palju huvilisi. Uus õnnelik omanik foorumikasutaja feliks85, kes on tõeline Jawa mopeedide fanaatik, kui nii võib öelda. Eks veidi kahju oli teda müüa kuid aeg läheb edasi ning tulevad suurema kubatuuriga masinad. Kahjuks niipalju ressursse endal pole, et kahte liikurit korraga taastada ja nendega liigelda, niiet sai masin ma arvan, et parematesse kätesse edasi antud.
Niimoodi lõppes siis selle masina teekond minu valduses. Smile

Viimane pilt ennem müüki minu valduses (osaliselt juba taastamisjärgus)
Stadion
Vasta
#37

Erik Kirjutas:naljakas masin tundub. pole sellist varem näinudki. esikahvel oleks just kui valetpidi all Smile
Kõik on õigetpidi Wink, olen ise kuueaastase poisikesena sellise riistapuuga koos vanema vennaga sõita saanud.
Kahjuks pole mopeedist rohkem alles kui ketikaitse...Sad
Mingil ajal kuulutasin, kel on soovi see endale saada ja helistati ka aga hiljem pole millegipärast huvi tuntud, seega siiani saadaval!!!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne