uunikumide laat
#21

Nii nagu Vassermani pühakiri ütleb lk 35 kuulub see autole gaz 67b.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#22

Terve koplmektne tuli jäi silma ... oli vist lätlastel.

Dad.
Vasta
#23

Leidsin võru ja klaasid eraldi kastidest ühelt ja samalt lätlaselt kes väitis et suurt võru pole ja mksin 20eek klaas ja 10eek võru.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#24

dad Kirjutas:Terve koplmektne tuli jäi silma ... oli vist lätlastel.

Kas:

a) 51 vanatüübiline - 2 pirni vaheseinaga ja kinnituskruvid telgjoonest ülalpool

või

b) AA/iivani oma - 1 pirn, korpus a) omast õhem ja kinnituskruvid keskjoonel (monteeriti ka päris esimestele puukabiiniga 51dele)?

Mina ei näinud kumbagi, kuigi kurseerisin pool 8 juba laasaplatsil. Küll sain lätlastelt a) tule veel ühe klaasi. Aga a) rõngas mul endiselt vajaka.

Variandi a) vastu mul seega jätkuv huvi.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#25

Valdo. Käisin kontrollimas võru sobib lambile kus on 2 pirni ja lambis on valmistamis aasta 1952 tempel.Kas võrudel 51 jaAA on mingi vahe?

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#26

Selge ,järelikult oman uut ja paari kasutatud 51 lampi . Olen nõus vahetama neid 67 omade vastu.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#27

valdo Kirjutas:Mis siis nüüd? Plats kitsas? Rahvast palju? Vms?

Et kuhu siis edaspidi laadad suunduvad? 15 aastakest on juba ju pikk traditsioon, mil see üritus Pikaverest Kurtnal (Tagadil) olnud on.

Järgmisest aastast hakkavad seal samas ja samuti mai ja oktoobri esimestel pühapäevadel toimuma \"Restauraatorite päevad\".
Tegemist saab olema lihtsalt paradigma muutusega. Tänapäeva kapitalismi tingimustes on paljud harjunud tundma endid igas olukorras tarbijate või müüjatena. \"Restauraatorite päevale\" aga kogunevad huvilised, kes ei ole üksteisele teenuse pakkujad või tarbijad, vaid mõttekaaslased, kes ajavad ühte asja. Mõnel huvilisel on harrastusvahendeid üle ja teistel puudu. Laat tähendas otseselt ostu-müüki aga edaspidi peaks ürituse tähendus muutuma laiemaks, pigem kogemuste ja teadmiste vahetamise kohaks ja enesest mõistetavalt ka restaureerimiseks vajalike vahendite hankimise kohaks.
Seni on heaks näiteks olnud lätlaste alumiiniumi keevitamise lett ja muud õpetlikud ettevõtmised laadal. Negatiivsed näited on aga järjekordne \"Kommionu\" ja kaltsumüüjad, kes ei saa juba mitmendat korda müügiloa tähendusest ja politseinike märkustest aru. Järgmisel korral palume ka koju jääda punase Fiatiga pensionäril ja valge japsibussiga venelasel, kes ei olnud võimelised aru saama kultuuritaustast (ilusasti ütlesin!).

Seega Tagadi Vanatehnika Laat on surnud, elagu \"Tagadi Restauraatorite päev\"!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#28

Paar klõpsu: http://www.valvoline.ee/wax/kurtna2004/index.htm
Vasta
#29

Mina alustasin ringikõndimist mingi 6.15 alguses patareilambiga ja hiljem lambita... to kolmerattaline invakas maksis 3000kr ja päris vilets... ja pisike laste väntadega auto 2000kr...
Vasta
#30

Robi sai volgale hirve 1425.- koos kapotiliistuga 300.- ja kaks tagaklaasitihendit iluliistuga variandile 175.-

ise olen päris rahul. Kroompeeglitest jäin ikka ilma.
Vasta
#31

Robi: kas mina nägin sind koos Sm.Taskuga?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#32

Jah üks hetk sain Sm. Taskuga kokku küll. Mina olin sinise-valge kirju jopega.
Vasta
#33

Aga laat oli seekord päris vaene....ei tea kas kõik asjad on juba omaniku varem leidnud...

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#34

Ma loodan ka, et sellise väljapanekuga \"vanatehnikalaat\" toimus viimast korda. Aga nagu T. Piibur eelmisel leheküljel kirjutaski, muutusi on õnneks oodata. Mind isiklikult häirisid ka seekord need sajad ja tuhanded haakristid, puust ja rauast leninid ja hitlerid, mingid stalini mollid plakatitel, roostes ja auklikud kiivrid, mingid paksmaod müütamas erivariantides pussnuge ja nuge, binokleid ja püstoleid; tahmas ja saksa mundris lällavad sadamamarketi venelased, samu toole ja kappe müütav \"antiigikaupmees\", mingid krdi klaaskujukesed, ja lõputult roostes jumal teab mis kolu - vana kolu - ja mille eest küsitakse millegipärast eurosid?! Ja see M401 või need Volgad - no anna kannatust! - miks peaks selle roostest näritud raipe eest maksma tuhandeid eurosid!? Lööd Mobilisti lahti ja sealt valid müügipalstalt sobiva margi - mis on juba nn. muuseumi korras -st. täiesti korras! Selleks kõigeks ei pea erilist andekust üles näitamagi. Aga olgu pealegi. Finantspoole pealt võib ürituse lugeda kordaläinuks ja üht eesti vanatehnikaklubi oluliselt toetavaks. Ja see on peamine. Tänud igatahes korraldajatele, et neil närvid vastu pidasid ja vähemalt üks lubadus on kinni peetud - suitsuvorsti ju ei müüdud?!
Vasta
#35

Kapi- ja mündimüüjad vôiks omale eraldi laada organiseerida. Eelmine aasta oli küll raske Lenini teoste, portselannôude ja grammogoniplaatide vahelt rattatulesid, sadulaid ja riistakotte leida.
Militariste ma hea meelega sealt minema ei ajaks - nende pakutav kattub osaliselt sôidukiteemaga. Kui ma kord sinnamaani jôuan, et omandan DKW mootorratta, ei saa ma ka saksa vormist ei üle ega ümber.
Vasta
#36

To Deniss: kirjutad:\"mis aga üllatas see on ZIMide plekkide arv\". Kuna ma laadale ei pääsenud, küsiks kohe, mida Zimile pakutavast silma jäi ja võibolla tead-tunned neid inimesi kes seal ZIM asju pakkusid? Mu Zimi üsnagi tümad tagatiivad teevad mulle muret ja muidugi va õnnetu puuduv rool.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#37

www.valvoline.ee/wax/kurtna2004/pages/sep%20213.htm
Tore, et keegi minu vanad ja äravisatud põrra tiivad ka müüki on pannud...
Kummaline Sad
Vasta
#38

To: eberhard

Mul tuttav mees Viljandist müütas Zimi veljesid ja tiibu. Ja jäid müümata. Kas oled huvitatud?
Vasta
#39

Esitleks oli kohal see Ida Virumaa pärit treila kus oli ZIMi varuosad laotud kuhjaga ning paaris kohas paistsid silma ka kasutatud kuid korras plekid. Nägin ka üht vanameest Zimi esitiiva tassimas..

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#40

Ausalt öeldes mina ka pooldaks igasuguste prükkarite ja muude ekstremistide koondamist eraldi reservatsiooni. Samas, tuleb tunnistada, et mind motorrataste varuosad ei huvita, ning varsti juba selline seis et Volgale ka olemas kõik mida hing ihaldab, nii et kokkuvõtes hakkan seal samamoodi käia peamiselt nänni pärast.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne