Nostalgia atribuutika

Mainitud elektronkellade numbrituled väsivad ajajooksul ära tõesti. Tegu huumlahenduslampide ja rohelise katteklaasi kombinatsiooniga, tolmustes ruumides aitab vähe ka klaasi puhastamineSmile
Lampide näol tegu 7-set elementi sisaldavate torudega, mark I V -26 (vene tähed i ja v) , seda siis Elektronika 7-l ja kella sisse läheb neid torusid ikka suur hulk , , ühe numbrisegmendi "pulga" moodustavad 2 kõrvuti asetsevat toru...
Vasta

XTA:kui sul huvi sellise kella vastu on,siis mul see ülearune,täiesti töökorras.
Vasta

Mul oli samasugune ELFA DAINA magnetofon.10 rutsiga ühelt ostsin. Teenis mind pikalt .Sai 1976 aasta Queeni kuulatud .Toonvõlli sai ka uus peale kuna vanale oli lindiga soon sisse kulutatud .
vs
Vasta

mesamees Kirjutas:XTA:kui sul huvi sellise kella vastu on,siis mul see ülearune,täiesti töökorras.

Vabandust nüüd teema reostamise pärast, aga äkki oled nõus minule loovutama sobiva kompensatsiooni eest.
Vasta

speedsta Kirjutas:
mesamees Kirjutas:XTA:kui sul huvi sellise kella vastu on,siis mul see ülearune,täiesti töökorras.

Vabandust nüüd teema reostamise pärast, aga äkki oled nõus minule loovutama sobiva kompensatsiooni eest.
Kahju sulle ära öelda kuna Muuseumipapa jõudis sinust ette juba.
Vasta

Eks ma nüüd veidi õnnetu olen, aga hoian ise ka silmad lahti.
Vasta

Minu igapäevase aja näitaja "Elektronika":

   

Väljast on kell üpris lakooniline. Muidugi, ei suudaks uskuda, kui ka tänapäeval müüdaks kauplustes naturaalse spooniga kaetud kestaga kelli... Selle korpusele olen juba linaõliga väikese hoolduse teinud.

Aga huvitavaks läheb alles siis, kui korpus eemaldada ning toas tuled kustutada:
       
Rohelised vaakumfluorestsentspirnid on lihtsalt vaatamisväärsus.

Muide, kas venemaal on toodetud "nixie tube" tehnoloogiat kasutavaid elektronkelli? Minu teada mitte.
Mis asi on nixie tube? Aga palun:

       
Vasta

martinmannik Kirjutas:Kui hästi otsida, siis neid kelli leiab veel küll, näiteks Kosmose kino ja Raadiomaja fuajees. Staabi hamburgeriputkas on ka üks olemas, aga seda ei anta kindlasti ära (olen uurinud).
Tallinna Ehituskoolis oli veel 1,5 aastat tagasi igal korrusel selline kell, pildid.
Vasta

Martti Kirjutas:
martinmannik Kirjutas:Kui hästi otsida, siis neid kelli leiab veel küll, näiteks Kosmose kino ja Raadiomaja fuajees. Staabi hamburgeriputkas on ka üks olemas, aga seda ei anta kindlasti ära (olen uurinud).
Tallinna Ehituskoolis oli veel 1,5 aastat tagasi igal korrusel selline kell, pildid.

Kas eksisteerib lootus, et need kellad võiksid seal ka praegu pesitseda? (Tunduvad üpris korralikud olevat. Äkki saaks ühe endale sebida?)
Vasta

martinmannik Kirjutas:Kas eksisteerib lootus, et need kellad võiksid seal ka praegu pesitseda? (Tunduvad üpris korralikud olevat. Äkki saaks ühe endale sebida?)
Lõpetasin kooli 2006 suvel ja pole rohkem sinna sattunud. Tõenäoliselt on alles, kuhu need sealt ikka kaovad, nii kaua kui kapitaalremonti tehtud pole.
Vasta

martinmannik Kirjutas:Kui hästi otsida, siis neid kelli leiab veel küll, näiteks Kosmose kino ja Raadiomaja fuajees. Staabi hamburgeriputkas on ka üks olemas, aga seda ei anta kindlasti ära (olen uurinud).
Pärnus saavad kõik sellist kella vaatama minna Mai kinno.
Vasta

Lugesin siin, et Elektronika kellad väga populaarsed ja tuli meelde, et omal ka midagi sarnast olemas. Otsisin välja, Elektronika 6, aastaid puutumatult seisnud, algul streikis natuke, aga toimib.
[Pilt: pilt003.jpg]
Koos sellega leidsin veel vana gaasisüütaja, täitsa kasutamata ja pakendis.
[Pilt: pilt004.jpg]
Kui keegi omale tahab, võib privasse pakkuda midagi.
Vasta

mul peaks olema kuskil üks liidu esimesi plastik käekelli elektronika 5 ja täitsa töökorras, kusjuures, mäletan, et kuna esimesed olid kvaliteedilt suht õnne asjad siis sai sellel veel garantiikorras sisu uueks vahetatud, originaal rihm vist on ka säilinud, kuigi kasutamis kõlbmatu, seda teavad vist kõik, et nende originaal rihmadega oli jama
Vasta

Ei teagi, kas sobib siia, aga ehk sobib, sai täna käidud ühes kuivatis, mis töötas viimati 4 aastat tagasi (töökorras veel praegugi), kolhoosi ajal kuivatati seal seemnevilja:
http://fotoalbum.ee/photos/reymo1995/sets/352657/
Vasta

Ühest vanast majast tuli välja selline teatis:
   
Ja sama maja ahju pealt selline silt:
   
Vasta

Labida ette jäi selline välipitsat. Oskab keegi äkki arvata kus ja mis asutus sellist võis kasutada?

[Pilt: 2424969_A1ccmB.jpeg]

Läbimõõt umbes sama mis kahe kopikalisel.
Vasta

veidi veel nostalgiat:

[Pilt: 2468423_wxpugi.jpeg]

[Pilt: 2468435_7KZR2I.jpeg]
Vasta

Veel sahtlipõhja leide:
Saaremaa külastuskaart aastast 1991. Piiritsooni sisenemise luba polnud enam vaja, kuid saarlased ei tahtnud siiski mandrirahva horde vabalt oma saarele lasta ja nii võetigi kasutusele selline kaart, millega Saaremaal elav või suvekodu omav inimene sai sõpru külla kutsuda. Kaarte andsid välja ilmselt kohalikud omavalitsused, siis vististi veel külanõukogud.
http://www.pildid.ee/albums/userpics/19238/saaremaa.jpg

Näide kooperatiivide-aegsest või koguni kooperatiivide-eelsest "eratoodangust": ralliautosid kujutavate kleepsude komplekt. Piltide kvaliteet kehv, nimed kohati valesti kirjutatud (teab keegi Enneri või Qverbeci rallit?).
http://www.pildid.ee/albums/userpics/19238/kleepsud.jpg

Igasugust eratoodangut liikus Nõukogudemaal ju ka enne kooperatiivide õitseaega 80-ndate teisel poolel. 70-ndate aastate laatadelt, aga vahel ka lihtsalt turult võis osta näiteks rõivaste kaunistamiseks mõeldud riidest või nahast silte, teksapükste metallnööpe, postkaarte, kleepse, läbipaistvaid või ilustustega käigukanginuppe jne.jne., mis kõik osavate erategijate looming. Kord müüsid mingid Leningradi mehed turul koguni isetehtud heliplaate. Pehmest plastikust väikestel plaatidel oli muidugi 5-10 aasta tagune lääne popmuusika: Beatles, Sweet jt. Bändide ja laulude nimed olid vene keeles: Sweet oli "Svit", aga "Bitlz" oli koguni tõlgitud vene keelde - "Zutðki-udarniki". "Põrnikad-lööktöölised" oleks siis eesti keeles .

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

muuseas suur elektronika kell (ca 50cm pikk, puust, rohelised nr) oli kadaka turul nädalvahetusel müüa, hind 450.- ja dokumentitega ka veel
Vasta

[Pilt: image.jpg]
[Pilt: image004.jpg]
[Pilt: image005.jpg]
[Pilt: image008.jpg]
[Pilt: image013.jpg]
[Pilt: image015.jpg]
[Pilt: image021.jpg]
[Pilt: image026.jpg]
[Pilt: image030.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne