Nostalgia atribuutika

Ei tea, kas viide on siit juba läbi käinud, foorumist otsimine saidi nime järgi igatahes ei näidanud.
Koletu hulk fotosid nõuakaaegsest kila-kolast:
http://savok.name/160-veshhi-sssr.html
Eraldi on teemad ja pildileheküljed automoto, mänguasjade, eluolu jm. kohta. Vaatamist-lugemist on ikka üksjagu.

[Pilt: 155.jpg]
Vasta

Potsataja103 Kirjutas:Tundub olevat miski teatriproþektori sisikond, kruvist keerates muutus pirni asukoht läätse suhtes, seega ka valgusvihu suurus.
Läätse sellel lambil pole, on vaid punane klaas ja arvatavasti kasutati pimiku valgustina (arvan ma), kahjuks ei saa enam kasutaja käest küsida, kuna tema maine teekond on lõppenud Sad
Vasta

Kuidas see viimasel pildil Morskoi boi töötas?
Samuti viimasest lingist tuleb palju tuttavaid asju, millest seninigi palju alles: sirklite komplekt, taskulamp, paraleelse joone tõmbaja, trükimasin, habemeajajad, baromeeter, triikraud, kinga karp (ðebo), väikesed mündi suurused/kujulised plekkkarbid (milleks NEID üldsegi kasutati?), gaseerimismasin (praegugi isu peal), stopper, mis tudus maailma täpseim kell tollal, jnejne. Oh ajad

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta

fic Kirjutas:(milleks NEID üldsegi kasutati?),
Legendaarne Vietnami salv, mida igas majapidamises leidus. Mul peaks praegugi üks haigepäevadeks olema.
Vasta

See Morskoi boi oli nigut allveelaeva periskoop aga sihikuga selline, parema pöidla all kui hoolega vaatad näed pildil ka nuppu, sellega olnd siis tore "kommunismi vaenlasile" -tõenäoliselt miskitele imperialistidele - torpeedosid selga saata.

loll on loll olla.
Vasta

Regardman Kirjutas:Legendaarne Vietnami salv, mida igas majapidamises leidus. Mul peaks praegugi üks haigepäevadeks olema.

No see on küll nostalgiast veel kaugel. Seda värki on võimalik praegugi igast apteegist osta.
Ise kasutan saunas leilivee lisandina või siis kange nohu puhul hingan kodus elektripliidil keema aetud ja vietnami salviga rikastatud vee auru Wink.
Vasta

Janka Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Legendaarne Vietnami salv, mida igas majapidamises leidus. Mul peaks praegugi üks haigepäevadeks olema.

No see on küll nostalgiast veel kaugel. Seda värki on võimalik praegugi igast apteegist osta.
Ise kasutan saunas leilivee lisandina või siis kange nohu puhul hingan kodus elektripliidil keema aetud ja vietnami salviga rikastatud vee auru Wink.

kas saunas kasutad ka haiguse raviks või on miskine muu otstarve veel(nt. hea lõhn vms)?
Vasta

IIIFFFAR Kirjutas:See Morskoi boi oli nigut allveelaeva periskoop aga sihikuga selline, parema pöidla all kui hoolega vaatad näed pildil ka nuppu, sellega olnd siis tore "kommunismi vaenlasile" -tõenäoliselt miskitele imperialistidele - torpeedosid selga saata.

Endal (kui hästi otsida) peaks siiani kah üks morskoi boi alles olema (paarkümmend aastat tagasi sünnipäevaks saadud), küll sellise põhimõttega, et teineteisele vastu kahurist kuulidega laevu tulistada (4 laevukest kummalgi pool, kangusastmetega 1., 2. ja 3. vedomõi ning flagman).
Vasta

nustu826 Kirjutas:
Janka Kirjutas:No see on küll nostalgiast veel kaugel. Seda värki on võimalik praegugi igast apteegist osta.
Ise kasutan saunas leilivee lisandina või siis kange nohu puhul hingan kodus elektripliidil keema aetud ja vietnami salviga rikastatud vee auru Wink.
kas saunas kasutad ka haiguse raviks või on miskine muu otstarve veel(nt. hea lõhn vms)?
Kisub juba meditsiinifoorumiks ära, aga noh, mis parata...
Mina olen pruukinud seda salvi nii saunas, keeduspiraaliga keetnud kui on lapsepõlves lihtsalt nina alla määritud. See teeb kinnise nina lahti nagu võluväel ja nohu kipub ka päris kiiresti ära kaduma. Ja lõhna kohta peab ütlema vaid seda, et see oleneb inimesest. Mõni ütleb, et see on maailma kõige rõvedam hais, aga minule täitsa meeldib. See on midagi sarnast nagu eukalüpti-piparmündi vms lõhn mõninga hea laagrimäärde lõhna lisandusega. Nagu öeldud, minule meeldib Smile
Vasta

IIIFFFAR Kirjutas:See Morskoi boi oli nigut allveelaeva periskoop aga sihikuga selline, parema pöidla all kui hoolega vaatad näed pildil ka nuppu, sellega olnd siis tore "kommunismi vaenlasile" -tõenäoliselt miskitele imperialistidele - torpeedosid selga saata.
Jah, aga ainult sellesel juhul, kui automaadi peal ei olnud sildi "Ei tööta".Big Grin Mälu järgi neid torpeedosid oli 10 tükki ühes mängus.

Siin võib natukene meenutadaWink:
http://www.youtube.com/watch?v=zNj1WHhYy-o&feature=related
http://picasaweb.google.com/QuinceDen/oo...6340230450
Vasta

[Pilt: kolhos.jpg]
Vasta

Vahvliküpseti ''Esta-2'' pole küll vast erilist nostalgiat tekitav, aga ehk on huvitav vaadata.
[Pilt: 420701094c190.jpg]
[Pilt: 14207012149538.jpg]
[Pilt: 142070119beddf.jpg]
[Pilt: 4207011309bc3.jpg]
[Pilt: 14207011778bda.jpg]
Vasta

Nii mõnigi eestlane pani taolise vahvliküpsetajaga kunagi oma ärile (ja edaspidisele rikkusele) aluse Smile
Vasta

Kui nostalgiline??? aga kõik see töötab ka.
Vasta

reymo1995 Kirjutas:Vahvliküpseti ''Esta-2'' pole küll vast erilist nostalgiat tekitav, aga ehk on huvitav vaadata.
Mul on ka siuke kodus ja töötab väga hästi. Asja juures on naljakas see, et vanaema on pajatanud, et kui too letile ilmus, siis oli reklaamlause umbes midagi sellist, et kui saabuvad ootamatud külalised, siis tehke neile vahvleid. Ma olen ise siin oma valgete kätega neid lehti ikka teinud (rulli ei viitsi keerata, sest pole kavas sellega oma ärile ega edasisele rikkusele alust panna) ja ütlen ausalt, et kogu selle plätserdamise peale kulub julgelt tund-poolteist ära. Kujutan ette kuidas need ootamatud külalised köögilaua ümber vesiste suudega ootavad millal pressivahelt järjekordne krõbisev hõrgutis välja tuleb Big Grin
Vasta

Härra Maurusel on puudu vaid veel sinikollane liikur..ja juba saakski maanteele minna. Smile

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

HR.Maurus Kirjutas:Kui nostalgiline??? aga kõik see töötab ka.
Kui pole saladus, siis kust sellised välja võlutud?
Vasta

Aspelund Kirjutas:Härra Maurusel on puudu vaid veel sinikollane liikur..ja juba saakski maanteele minna. Smile

Ja talverallile tööd tegema Smile
Vasta

saladus nende päritolu ei ole, ikka organitest saadud, see kraam kõik juba oma aja ära elanud ja juhtusin olema õigel ajal õiges kohas, muidu vist oleks ära lõhutud ja prügimäele saadetud.Huvitavat ja N-liidu miilitsa ajal tavainimesele ligipääsmatut varandust on pööningul veel nii mõndagi.
Vasta

Tea, kui palju Eestimaa peal selliseid asju veel kasutatakse? Need konkreetsed on üles võetud Põltsamaal.
Mis aastatest need pärit olla võivad?
Tumesinised valge randiga kakskeelsed tänavasildid ja ellipsikujulised majanumbrid tunduvad olevat hilisemast ajast, ning 1970ndate alguses olid nad juba olemas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne