Kas tasub sellist CO2 keevitust osta?
#21

eberhard Kirjutas:[quote=al]
noh, CO2 balloon maksab kah about 500.
Anna palun nõu kust sellist ballooni saaks osta-pole tähtis kas siis lääne või vene reduktori keermega. Mul AGA rendiballoon-maksan nagu surnud hobust.
Selleks otstarbeks sobib ka tavaline hapniku balloon. Viisin ise vahetupunkti isegi värvimata ballooni (sinine). Nad teavad seda, et tuuakse hapniku balloone ja nagunii värvivad ise ballooni üle.
Esimest korda viies (firma aparaadi tarbeks) värvisin ballooni üle mustaks. Praegune on hall.
See ei toimunud AGA firmas. On ka vanemate balloonide vahetusi.
Vasta
#22

Niisiis plaan osta omale keevitus ja otsisin välja ka mõningad.
Äkki kommenteerite või kiidate või laidate neid või pakute mõne muu variandi?
http://www.reaal.ee/Product/data?kood=2b...202&page=0
http://www.handymann.ee/cart/view_produc...TUS&page=1
Vasta
#23

Seda Handymanni oma ära osta, see ei ole MIG/MAG keevitus, vaid mingi hübriid. Täidistraat, mida see sööb, on kordades kallim kui tavaline ning keevitusõmblus jääb kehvem. Osta Telwin, kui isegi minusugune käpard sellega kõik tehtud saab, siis järelikult on hea tööriist.
Vasta
#24

No aga äkki keegi pakub veel midagi.Kuna raha ei ole just jalaga segada ja keevitada ple ka just eriti palju vaja.Natukene mosset ja siis veel nipet näpet!
Vasta
#25

ma ostsin aasta tagasi endale plekitöö värgiks mingi Telmigi Turbo vms, vist oli kah midagi 150-ne, praegu peast ei mäleta -  olen seda siiani veel tegelt vähe kasutanud, kuid ega ta hea meelega üle 1mm pleki (no pooleteisesega jäi juba küll nõrgaks kätte)  ei taha teha, nii on mulle tunne jäänud. äkki pole veel käpas kah, vajab harjutamist
Vasta
#26

Huvitav, kas see Handimanni oma siis tõesti asjaarmastaja väheseid töid ära teha ei võimalda. Hind on küll ahvatlev, olen ise ka plaanind teda osta, aga tahaks kuulda kellegi arvamust, kes rohkem kasutanud on, traadi kallidus pole probleem.
Vasta
#27

ei ole see asi nii hull kah - seal on (loodetavasti ka ändimänni omal) 2 voolutugevust, lisaks traadi söödukiirust peab saama potekalaadse viguriga säädida (vist peale poteka minu omal on ka 2 traadi algkiirust) - nende asjadega mängides ja hea pleki/õnne/käe/ilma korral pakun et selle 90-sega kah midagi ikka teeb, aga suuri lootusi ära pane, koopaservakese klõbistamiseks vast funkab. täidistraati pole ise proovind aga ei pea seda heaks lahenduseks - küllap KORRALIK täidistraat maksab nii palju juba et iga kell on ikka mõttekam süsihappega vusistada, keevitustel ju algsed reduktoridki kaasas. Minu Telmig maksis midagi 5200 eelmine suvi, aga tegin väga rumala näo pähe ja palusin müüjat et oleks hirmsasti odavamalt vaja saada. saingi, 4700-ga

ai pagan jah, ma ei pandki algul tähele - sa ikka uuri kas talle saab CO2 kah järele panna ja tavalise traadiga käristada- kui ei , siis mina ei ostaks
Vasta
#28

See Handymanni asi ei ole CO2 (MIG/MAG) keevitus! Hoolimata sellest, et pealkiri seal nende lehel seda väidab. Ei saa sinna midagi kuhugi taha panna. Ostad aga täidisega traati, 300kr kilo, ja naeratades arvutad, palju valmis keevituse sentimeeter maksab.
Vasta
#29

Aga rainer see mis sina said 4700ga mida see endast kujutab?
Kuskohast said selle ja äkki oskad täpse mudeli kah öelda!
Vasta
#30

mudeli ja täpsustuse oskan öelda nt järgmine nädal, ostsin selle tartust riia tn kusagilt, ei mäleta poe nimegi
mingi TelMig Turbo v TelMig Turbo Max vms, trafo oli vist 150, täitsa kõbe pill, ilus punane veel kah Rolleyes . vaatan varsti järele, siis annan täpsemalt teada
Vasta
#31

Handymanni keevituse värske omanikuna võin öelda vaid niipalju, et kogenud keevitaja vaatas asja algul ikka väga pika pilguga. Tund aega hiljem sügas kukalt ja tõdes: \"Keevitab juu, kurat! Tuleb välja, et väikeste tööde (töö all oli sumbutaja) jaoks polegi vaja kümnetonnist asja soetada...\"
Konkreetselt Handymanni keevitust puudutav lisainfo, mis poest kaasa anti:
a) jahutus on nadivõitu. Küljeplekid on kasulik kas eemaldada või augustada ja vendiga varustada;
b) sisse-väljalülitusnupp on pask, seda olevat mõtet vaid ON-asendis hoida;
c) kavalamad kodanikud paigaldavad kaht default voolutugevust sättiva lüliti asemele reostaadi, mis voolu sujuvalt muuta laseb;
ja viimane, ent väidetavalt olulisim asi: kuna tegemist on valgustusvoolul käiva asjaga, siis \"faasipöörajana\" toimivat pistiku 180-kraadine pööramine pistikupesas (vales asendis väidetavalt sülitab ja pritsib, õiges keevitab. Sellest ka jutud asja pirtsakusest – vahel töötavat, vahel mitte)
Vasta
#32

usun ise kah et küll ta ikka midagi keevitab, ja kui harva kasutad, siis võid ju panna ka kalli traadiga - keda kotib.

ma küll olen nimelt elektriasjades üsnagi tumba, kuid nii palju õpitust mäletan et \"stepslist\" tuleb ju vahelduvvool? et pistiku koostamisel 3 juhtme otsa on oluline eristada ja õigesse kohta panna maanduse ots?
Vasta
#33

äkki keegi teab juhatada:

kustkohast saaks tartu linnas selles teemas kirjeldatu laadsele keevituse-punnile (minu oma on mingi telmig turbomax, selline amatöörika moodi pill aga tegelt üsna normaalne, "hammustab"  1mm plekki üsna kompleksivabalt) gaasiballooni osta/laenutada? Ei taha naabri käest enam laenutada (tal mingi veneaegne pooltühi väiksemat sorti balloon), tahaks enda oma saada juba.

Ja palju selline teenus (või ka siis nt balloon ise, no ma mõtlen, et äkki ostaks kohe 1 ballooni välja ja hiljem hakkaks siis välja vahetama täisballooni vastu igakord kui tühjaks saab) maksta võiks?

ette tänades kui keegi teab midagi öelda

R
Vasta
#34

Laenutab Eesti AGA. Maksab 60 krooni kuus. Ostmise kohta oli siin foorumis kuskil pikk arutelu, kasuta otsingut.
Vasta
#35

Mis te arvate kasutatud CO2 keevituse ostmisest - masinaks Telwin Telmig 161/1, 5a väikeses töökojas kasutatud, iga nädal on ikka pisemaid töid ja vahest mõnda autot tehtud. Asi töötab. 1,5k. Kas tasub ära?
St. et kas tal on selliseid asju, mis võivad ära lõppema hakata pika kasutamise peale?
Vasta
#36

Veidi OT, aga selline küsimus... Mul on olemas külmkapisuurune CO aparaat ИПП 300 (tase, 1.kg massi kohta väljastab 1 A vooluBig Grin), aga puudub traadiveomehhanism ja püstol. Kas teemaalgataja poolt mainitud aparaati saaks selle monstrumiga "paaritada"? Et siis vool tuleks suurest kastist (kuni 300 A) ja see väike lülitaks suurt ja veaks traati. Muidugi kannatab asja mobiilsus ja voolu regullimiseks peaks suure kasti juurde jooksma. Aga minu arust siiski odavaim variant (vs siis osta väike ja kallim aparaat või osta püstol ja hakata ise traadivedu aretama)
Vasta
#37

Oltsberg Kirjutas:Veidi OT, aga selline küsimus... Mul on olemas külmkapisuurune CO aparaat ИПП 300 (tase, 1.kg massi kohta väljastab 1 A vooluBig Grin), aga puudub traadiveomehhanism ja püstol. Kas teemaalgataja poolt mainitud aparaati saaks selle monstrumiga "paaritada"? Et siis vool tuleks suurest kastist (kuni 300 A) ja see väike lülitaks suurt ja veaks traati. Muidugi kannatab asja mobiilsus ja voolu regullimiseks peaks suure kasti juurde jooksma. Aga minu arust siiski odavaim variant (vs siis osta väike ja kallim aparaat või osta püstol ja hakata ise traadivedu aretama)


Nõukogude aegsed vooluallikad on vägagi eesrindlikud oma voolustabiilsuse võimsuse ja noh ka massi poolest. Meil tööjuures kastatakse tänase päevani neid (kõrvu uhi uutega). Paaritatud on nad odavama otsa Telwini kohvritega ja keevitavad mehemoodi, aga kui rahakott vastu peab võid oma vooluallikale taha panna kasvõi vesijahutusega digitaalse kohvri (väga mugav rängemat tööd tehes).
Vasta
#38

Jah tõesti ,seda täidistraadiga 'asja' ei tasu osta . Selle väikese rulli peal mida Handyman müüb on vaid 900g 245.- krooni eest . On ka 4,5kg rulle
aga võid arvestada kui palju see rull siis maksab . Rulli peal on ,et 'Nashcar' soovitab . Soovitab jah ta ainult sellepärast ,et õues
raja ääres sutsti midagi kinni lasta mitte enamaks . Siin aga müüakse neid laiatarbekaubana ,et oleks korteriomanikul vannitoas hea naabritele
teenust pakkuda . Telwin'i firma süsihappegaasiga keevitusi müüakse
Tallmac'is ja Stokker'is . Hind algab 5290.- ! CO2 balloone(12kg) müüakse u. 400-500kr/tk . 5-kilone 0,8mm keevitustraadi rull maksab
vaid 200.-
v


Kompaktsed mig seadmed

Toote nimetus
poolautomaat 115A=15% PIONIER MIG161/1
toite-ja maanduskaablid; MIG-püstolsurveregulaator; traadipool
Kaubamärk
Telwin
Tootekood
821421&TELW
Toote kirjeldus

Toote garantiiaeg
1.0 a.
Toote hind (tk, sisaldab käibemaksu)
5 290,00
Vasta
#39

Jaburdus, NASCARis ei sutsutata kohe kindlasti mingi täidistraadiga. Ei raja kõrval ega mujal.

Täiendus: väike artikkel selle kohta, mida NASCARi auto ehitamisel keevituste puhul arvesse võtta: http://www.aws.org/wj/2003/04/103/
Vasta
#40

pvr Kirjutas:Paaritatud on nad odavama otsa Telwini kohvritega ja keevitavad mehemoodi,   aga kui rahakott vastu peab võid oma vooluallikale taha panna kasvõi vesijahutusega digitaalse kohvri (väga mugav rängemat tööd tehes).

Kas need kohvrid põhjusmõtteliselt samasugused nagu vene originaalid? Ja mis need odavama otsa Telwinid maksta võivad?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne