Rooste eemaldus (galvaaniliselt; juttu ka happest)
#21

Mina kasut. elektrolüüsi- alalisvool kere pluss detail miinus- vesi+ seebikivi. Selleks masinaks mul keevitusaparaat millel pool vahele pandud mis tekitab alalisvoolu, võtab maha värvi ja rooste.
Vasta
#22

(09-10-2009, 16:07 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(09-10-2009, 00:30 AM)IIIFFFAR Kirjutas:  se oleks võimalik saada, kas meil säärast pesurit leidub. Soomes tean, paar tükki on.
Kui Sa mõtled 4000 baari andvaid ja veetilka 1,5 mach lennutavaid UHP masinaid, siis vaevalt... Kuid hydroblasting-võimelisi masinaid peaks ikka leiduma. Selliseid 200-400 baari keeva vett pihustavaid elukaid. Kuid see ei võta veel roostet ära, rooste tuleb pehmeks teha. Ja eposid ta ka ei võta, epot saab maha vaid mehaaniliselt.

See, millest mina kuulnud/lugend, tegi mäletamistmööda vist miski 1500 baari (võin eksida) igatahes kõik metalist pehmema viinud kaasa. Hirmsasti kiideti, tervet materjali ei kahjusta ja jäätmeid ei jäta. Liivapritsi järelt ei suuda miski ime karpidest viimastki liiva eemaldada, vesi aga kuivab ju lihtsalt ära.
Mobilistist kunagi lugesin toda lugu. "Lassila&Tikanoja" kommunaalettevõttel oli sihuke aparaat, vahel tegid väikest teenust ka.
Mul see artikkel "kusagil" ju olemas ka aga miskis kastis sügaval. Kui ta kord lotovõiduna esile juhtub, skännin siia ka.

loll on loll olla.
Vasta
#23

Tervist tegelased! Palju verd on merde vooland... Viimase paari aasta parim avastus: lahtistab, määrib, kaitseb, eemaldab.......
Seesinane pidi pildil olema....   Suht kulukas aga tilk töötab häste....
Tervisid!!!!
Hääd roostevaba aasta tulekut!!!!!


Manustatud failid
.pdf zep.pdf Suurus: 544.43 KB  Tõmbamised: 387

loll on loll olla.
Vasta
#24


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#25

Kõige lihtsam ja toimivam on osta puhast fosforhapet(ei pea ostma toiduainetööstuse oma, mis on oluliselt kallim) ja seda vees lahustada. Kui nüüd saadud lahus kuidagi kodusel teel viskoossemaks muuta(ei ole viitsinud sellega tegeleda), saab väga toimiva roostemuunduri. Lihtsalt vesilahus tilgub, pritsib, ei püsi pindadel, ei märga kohati pinda jne. Parem on eelnevalt suurem rooste mehhaaniliselt eemaldada ja kasutada hapet metalli pinda jäänud roostepesade töötlemiseks. Võib kasutada ka rooste lihtsamaks eemaldamiseks- pärast kuivamist harjaga üle ja uus kogus hapet peale. Pärast kuivamist olen vähemalt suurema läbu terasharja või karukeelega eemaldanud. Selline meetod on kõige sobilikum neile detailidele, mida uputada või pritsida ei saa/ei taha.
Väikeste vidinate puhastamiseks olen kasutanud veel äädikalahuses kuumutamist ja äädikalahust ultrahelipesuris. Mõlemal juhul peab asjadel silma peal hoidma, muidu muutuvad asjad pärast puhastust veelgi väiksemaks Big Grin Antud protsessi plussiks on, et vahendid selle jaoks on igas köögis olemas. Asja mõte on kuumutamises ja ultrahelipesuris, mis teevad reaktsiooni kõvasti kiiremaks. Kuum äädikalahus on vägagi ärritav ja aurud tõmbavad hinge kinni Wink
NN poldilahustajatest on minu nägemuses kõige toimivamad mingi CRC mos2 sprei ja loctite must sprei. CRC on hea rasvane, jätab mingi õlise kihi peale. Loctite on teistpidi hea vedel ja aurab praktiliselt ära. Lisaks relvaõli (mingi sinine vedelik mustas spreipurgis) on samuti vägagi potentsiaalne kraam, mis paneb enamik asju libedalt liikuma. Küll aga kaob see efekt suht kähku ära, nii et kokkuvõttes natuke parem ja kallim wd40.
Vasta
#26

https://www.youtube.com/watch?v=AQNvhUYqCkw
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne