Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

kobiseks ise ka paar sõna selle sae kohta! Nigu Talupoeg ütles et kui ikke õlid ja bensud korras on siis töötab. Oli omal alles selline, andsin sõbra isale vahetusfondina T 16 esirehvi eest Big Grin 
Ksf Kat ja Peeter11 te saagedest olen ikka huvitatud. 
Nimelt mulle võib pakkuda Mägihullu (McCulloch) Titan 40 ja 70 osi või lausa tervet saage~!

Veel pole maha löödud
Vasta

Kui see masin mul nüüd kuivas garaažis ilma küünlata üks kuni mitu aastat seinud, kas siis on mõtet proovimiseks lihtsalt segubena sisse ja nööri kakkuma või peaks asja ikka algosadeks võtma ning peale puhastamist kokku laduma ja alles siis nööri sikutama?
Vasta

Algatuseks tiri ilma küünlata, puhub tolmu välja, siis benss ja küünal, siis otsused.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Põidla otsa võiks kergelt ava täiteks ees hoida,see tekitab väikse soovitusliku vastu surve Wink
Vasta

Veskioja, 12 punkti, see jäi mul mainimata. Siis paneksin küünlaavast tibakese õli, sakutaks veel natuke ja siis bena ja küünal.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tegelt on vaja anda topkat. Smile 
Selleks tehakse väheke kangem segu ehk pannakse õli poole rohkem. Ülevalt silindri august kallatakse tsipa sisse....tõmmatakse starterit mõned korrad ja alles siis küünal peale. Kui peale mitmendat tõmmet lubama hakkab siis on vähemalt süüde olemas.... Bensiin ei jõua tihti karburaatorist silindrisse.... eriti selliste saeomanike pärast,kes korra aastas käima panevad. Selliseid saage tuuakse minu juurde päris tihti mis nälgas ja kuivad..... Mõnda ei saagi muidu tööle,kui võta karburaator osadeks lahti ja pane tagasi kokku. Jube tüütu on.  Veel olen teinud nii,et sael kaan maha,õhupuhastaja või karbussi august lonks sisse ja samamoodi starterit. Kui ei kõssa topkaga,ju siis ikka tõsisem viga küljes.
Vasta

(14-02-2016, 02:30 AM)Marko Kirjutas:  Veskioja, 12 punkti, see jäi mul mainimata. Siis paneksin küünlaavast tibakese õli, sakutaks veel natuke ja siis bena ja küünal.
Meenub, et vanasti ei tahtnud võrr kevadel muidu käima minna, kui panid küünla avast natuke õli sisse. Kuivast peast kadus kompressioon ära. Õli tuleb tõesti ainult tiba panna, et ahtakest põlemiskambrit täis ei lööks. Siis ei jaksa kolbi ü.s.s-ist üle väänata ja võib midagi ära lõhkuda. Alguses kui käima läheb, on muidugi kohalik päikesevarjutus, aga see läheb ruttu üle.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Sellised hääled siis tulid välja:




Nokitsemiseks on tegevust saega küll. Alustama peaks põhjalikust puhastamisest, seejärel korralik starterinöör paigaldada. Paar starteripoolset poldiauku vaja läbi puurida ning üle keermestada, hetkel on jeeli jeeli kaas kinni. Siduripoolne kaas oleks vaja uus muretseda kuigi tööd ei segaks. Siis vaja selgitada välja õlipumba seisukord ning kaks uut plaadi kinnitusmutrit ja saevõtit oleks ka vaja Smile
Vasta

Topkast.Kombaini boksermootorisse ei näinud õlikallamisel mõtet,küll aitasid süütavad-määrivad aerosoolid.Seda siis juulikuus,kui lumi on maas! Wink
Vasta

Natuke õli küünlaavast ongi täpselt sama toimega.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(14-02-2016, 22:37 PM)Provoker23 Kirjutas:  Alustama peaks põhjalikust puhastamisest, seejärel korralik starterinöör paigaldada. 
Nöörist nii palju, et videost hakkas silma väääga pikk nööritõmme. Sellest ka katkemine. Kui ikka looma jõuga lõpuni tõmmata, siis peabki midagi järele andma. Kui järele annab nöör, on see odavaim ja kergemini asendatav kui miski muu. Härra on vist suuremate mootorite ja pikema nööriga harjunud?  Wink  Tean seda omast käest, mul sama viga... Kui oled harjunud vene motoblokki käivitama, tõmbad vähegi õblukesemad asjad pooleks nagu niidid. Ja ei ole lihtne ennast pagulaste kombel "Vaos hoida" kui saag ei taha käima minna.  Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Silindrite vertikaali keeramine ei õnnestu lihtsalt ,sellepärast vussutan ja toimib.
Vasta

Panen siia kah oma paar nutust küsimust kirja, nimelt oleks tarvis Jonsered 2045 turbole keti poolset küljekaant koos piduri värgiga, käepidet ja õhufiltri kinnitust, Kui kellelgi on mõni selline saag või analoog lammutada, võib julgelt teada and. Lisaks küsiks, et kas keegi teab, et kas kusagil Tartu kandis oleks Husqvarna karpa reguleerimise võtit letilt võtta? Mõtlen, et kas teha koonused ümber või tellida amazonist, kuigi tegelikult ei tahaks kumbagi teha.
Vasta

Kas kellegile oleks Stihli saagide ja võsalõikurite varuosi vaja?  

Uued ja vähekasutatud segamini. On ka igasuguseid polte , kruve jm pisi pudinaid. 

Kuldsesse Börsi suht nutune ükshaaval jupikesi ülesse panna aga kodus võtavad ruumi seega neid igavesti ka ei taha hoida Smile

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(23-02-2016, 22:19 PM)Gravity Kirjutas:  Kas kellegile oleks Stihli saagide ja võsalõikurite varuosi vaja?  

Uued ja vähekasutatud segamini. On ka igasuguseid polte , kruve jm pisi pudinaid. 

Kuldsesse Börsi suht nutune ükshaaval jupikesi ülesse panna aga kodus võtavad ruumi seega neid igavesti ka ei taha hoida Smile
Kas 020AV juppe võiks ka leiduda?
Eriti huvitab ühe-käe-käepide ja toore klapp, ning igasugu pidurividinad
Aga vaevalt et sellisele masinale midagi leiab (tehasest tuli 40 aastat tagasi)  Big Grin
Vasta

(23-02-2016, 21:24 PM)pvr Kirjutas:  Panen siia kah oma paar nutust küsimust kirja, nimelt oleks tarvis Jonsered 2045 turbole keti poolset küljekaant koos piduri värgiga, käepidet ja õhufiltri kinnitust, Kui kellelgi on mõni selline saag või analoog lammutada, võib julgelt teada and. Lisaks küsiks, et kas keegi teab, et kas kusagil Tartu kandis oleks Husqvarna karpa reguleerimise võtit letilt võtta? Mõtlen, et kas teha koonused ümber või tellida amazonist, kuigi tegelikult ei tahaks kumbagi teha.

Jonsered 2050 poolik saag pakkuda ei tea kas sobib?

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

(23-02-2016, 23:30 PM)peeter11 Kirjutas:  
(23-02-2016, 21:24 PM)pvr Kirjutas:  Panen siia kah oma paar nutust küsimust kirja, nimelt oleks tarvis Jonsered 2045 turbole keti poolset küljekaant koos piduri värgiga, käepidet ja õhufiltri kinnitust, Kui kellelgi on mõni selline saag või analoog lammutada, võib julgelt teada and. Lisaks küsiks, et kas keegi teab, et kas kusagil Tartu kandis oleks Husqvarna karpa reguleerimise võtit letilt võtta? Mõtlen, et kas teha koonused ümber või tellida amazonist, kuigi tegelikult ei tahaks kumbagi teha.

Jonsered 2050 poolik saag pakkuda ei tea kas sobib?
Panin sõnumitesse väikse kirja.
Vasta

Sai siis see iseterituva ketiga võimas elektrisaag reaalses metsatöös ka ära katsetatud ja olen rahul! Lõigatud sai metsakuiva saarepuud ning jalakat ja kuradi hästi lõikab! Keti enda kiirus on aeglasem, kui bensukal aga sama hinnaga bensukast on see saag kaks ja rohkem korda võimsam ja mingit "poomist ja jõuetust" ei olnud. Saepuru on ka pigem profiketile sarnane ehk selline suurem. Lõikab seega natuke aeglasemalt aga ülimalt ühtlaselt. Lõikepind on tõesti imeilus. Kogu päeva jooksul teritada polnud vaja sest nürimaks kett ei muutunud. Üks kord tuli natuke ketti pingutada ja see kiirlahendus oli mõnus. Lärmi vahe on ka metsik ning kohene keti seiskumine ideaalne - rahvas oli rahul Big Grin Suurim pluss - mingit vastikut bensuvingu ei ole!!! Olid ka kaks bensusaagi, üks neist siis samas hinnaklassis Partner ja teine profi-Husky. Suuremahuliseks tööks on muidugi viimane absoluutselt õigem vahend ning laasimiseks/peenemate tüvede tükeldamiseks sobib paremini ikkagi kerge odav bensukas (juhe on segav faktor) aga juba langetatud jämedate tüvede tükeldamiseks õuepeal teiste talguliste vahel sobis elektrisaag suurepäraselt (lärm ja ving!). Mina olen igaljuhul selle 129-rublase investeeringuga ülimalt rahul! 
[Pilt: DSCF0460.JPG]
Vasta

Ära sa hoogu satu muidu võib pettumus suur tulla nagu mu naabrimehel. Äkki ei tahtnud kett pingul peal olla ja naaber uuris et mis viga ja jube imelikku häält tegi. Tuli välja et Clint sael oli laagri pesa ära kulunud. Ma pole nüüd küsinud, mida ta tegi aga kuulda on et korda on saanud.

Veel pole maha löödud
Vasta

Kas keegi on uurinud Kuldses Börsis praegu ühe tüübi poolt müüdavaid uusi Stihl ja Husqvarna saage? Hinnad on poe omadest umbes 300€ odavamad. Näiteks endale pakkus huvi Stihl MS261, mida pakutakse vaid 380€ eest. Kas keegi ostnud? Asjad ikka õiged?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne