Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(26-03-2019, 21:45 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(26-03-2019, 21:16 PM)ak75 Kirjutas:  Mis neist Dolmaritest-Makitadest arvata? Kasutab keegi siinsetest?
... Ksf"maisalup kasutab ja julgeb ka promoda. 
... aga Dolmari/Makita puhul paistab see, et kui proovib, siis jääbki soovima. ...
ka mina kasutan, ma ma muidugi väga väike kasutaja aga kiidan. Sain makservi sooduskampaania ajal poole hinnaga ...  nagu ma aru olen saanud, siis makita bensuriistad toodetakse dolmari tehases ja dolmari elektririistad makitas  Big Grin
Vasta

Dolmar ehk algne Sachs on teinud sellise ägeda sae ka, kui vankelmootriga isendi! 
Dolmar on rohkem levinud, seda siis puhtalt sinutoru põhjal, Ameerika poolel ja endisem ida-euroopa ning lõuna-euroopa. Suured metsariigid skanadinaavias, baltikumis ja venemaa on kahe kuulsama usku.
Vasta

Üks teemaväline küsimus.
Kas aspen 2 ja aspen 4 vahe on selles ,et aspen 2 sisaldab 2t õli aga aspen 4 mitte?

Plaanis üks kanister osta masinate hoiustamiseks, mootorsaed,muruniidukud, võsalõikurid jne.

Enne hooaja lõppu tilk aspenit sisse panna ja siis tühjaks lasta ja seisma.



Kuna neljataktilisi leidub rohkem siis oleks mõistlikum vist võtta aspen 4 ja siis vajadusel 2he takti jaoks täissünt õli sisse segada.
Vasta

Vankelmootor võiks teha come-backi saagide maailmas, kuna vankel on vibratsioonivaba mootor. Praegu ikka tunned sõrmedes õrna surinat, kui pikemat aega saega töötad.

Aspen 2 sisaldab tõepoolest 2 taktilist õli. Aspen 4 on puhas bensiin.
Vasta

Ma ise kasutan jah nii saagi kui võsakat ja mulle meeldib. Mõistliku hinna eest kvaliteetne asi. Pean plaani oma 60ccm echo ka dolmar 6100 vastu välja vahetada, sama kaalu juures rohkem kw ja vähem vibra. 
Mul makserviga probleeme pole olnud, kõik liigub ja toimib normaalselt.
Vasta

(26-03-2019, 22:15 PM)Xtreme Kirjutas:  Üks teemaväline küsimus.
Kas aspen 2 ja aspen 4 vahe on selles ,et aspen 2 sisaldab 2t õli aga aspen 4 mitte?

Plaanis üks kanister osta masinate hoiustamiseks, mootorsaed,muruniidukud, võsalõikurid jne.

Enne hooaja lõppu tilk aspenit sisse panna ja siis tühjaks lasta ja seisma.



Kuna neljataktilisi leidub rohkem siis oleks mõistlikum vist võtta aspen 4 ja siis vajadusel 2he takti jaoks täissünt õli sisse segada.

Olen kuulnud väidet, et ise nö. suvalise õliga segeades ei tule see kompott sama hea ja ei säili see asi 3-5 aastat, nagu muidu lubatud. Ehk pigem osta mõlemat, neljataktilise oma lihtsalt rohkem. Samas mõni ütleb (ja minu arust isegi müüja heakskiidul), et ostab ainult Apsen 2 ja paneb seda ka 4-taktilistesse, et see väike osa (1:50) ja puhtalt ära põlev õli seal ei tee neljataktilisele midagi halba. Rolleyes
Vasta

(26-03-2019, 23:33 PM)veix__ Kirjutas:  
(26-03-2019, 22:15 PM)Xtreme Kirjutas:  Üks teemaväline küsimus.
Kas aspen 2 ja aspen 4 vahe on selles ,et aspen 2 sisaldab 2t õli aga aspen 4 mitte?

Plaanis üks kanister osta masinate hoiustamiseks, mootorsaed,muruniidukud, võsalõikurid jne.

Enne hooaja lõppu tilk aspenit sisse panna ja siis tühjaks lasta ja seisma.



Kuna neljataktilisi leidub rohkem siis oleks mõistlikum vist võtta aspen 4 ja siis vajadusel 2he takti jaoks täissünt õli sisse segada.

Olen kuulnud väidet, et ise nö. suvalise õliga segeades ei tule see kompott sama hea ja ei säili see asi 3-5 aastat, nagu muidu lubatud. Ehk pigem osta mõlemat, neljataktilise oma lihtsalt rohkem. Samas mõni ütleb (ja minu arust isegi müüja heakskiidul), et ostab ainult Apsen 2 ja paneb seda ka 4-taktilistesse, et see väike osa (1:50) ja puhtalt ära põlev õli seal ei tee neljataktilisele midagi halba. Rolleyes

Kui kasutada täissünteetilist õli siis saab täpselt sama kompotti. 

Ma kardan seda ,et kuna mul plaanis panna ainult tilk sisse ,et käiks karburaatorist läbi, et äkki see õline bens muudab karburaatori ujuki nö 'kleepuvaks'.
Vasta

Ärge üle mõelge.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ma ka ei mõista. Mul dolmarid ja echo elavad 98 bensiini ja korraliku seguõliga talved ja asjad üle ning aasta hiljem käivad jälle. Pole vaja mingit aspeniga poputtamist ja törtsutamist. Mõttetu teema. Mingi müügimehe lobitöö jälle...
Vasta

(27-03-2019, 02:47 AM)maisalup Kirjutas:  Ma ka ei mõista. Mul dolmarid ja echo elavad 98 bensiini ja korraliku seguõliga talved ja asjad üle ning aasta hiljem käivad jälle. Pole vaja mingit aspeniga poputtamist ja törtsutamist. Mõttetu teema. Mingi müügimehe lobitöö jälle...


Loodame, et see nii ka jääb. Aga kas meie tohime Aspenit pruukides mõttetud olla või peame ka 98 peale minema, kuna Sul probleeme ei ole?

Ma ei kujuta ette, et 2T õli tilk midagi halba võiks väiketehnikas korda saata.
Vasta

Ei teie pole aspeni kasutamise pärast mõttetud, aga pole vaja tonti näha seal kus seda pole. 
Samas aspen pidi leotama bensiinist tekkinud vaikusid, kui suveks seisma jätad sellega, siis võib arvata, et sügisel karburaator on puhtam.
Kasutage mida soovite. 
Ja törts 2t õli ei tee tõesti 4t mootorile miskit. Mul muruniiduk sööb pidevalt saebensiini kui puhas on otsa saanud ja hirmsasti niita vaja aga uue järgi pean sõitma vähemalt 30km, spets selle pärast sõitma ei hakka...
Vasta

Ma teen siin oma saagidega mis jäävad pikemaks ajaks seisma järgmised protseduurid- lasen sael töötada nii kaua kuni bensiin täitsa otsa saab ja saag lõplikult ära kooleb. Järgmisena keeran paagil punni pealt ja jätan mõneks päevaks tuulduma. Kui ei haise enam siis löön punni uuesti peale ja viskan sae riiulisse. Järgmine kord sealt saagi võttes ei ole jamasid olnud. Ületalve või rohkemgi on mõni vanake puhanud.

T.
Vasta

(27-03-2019, 08:35 AM)maisalup Kirjutas:  Samas aspen pidi leotama bensiinist tekkinud vaikusid, kui suveks seisma jätad sellega, siis võib arvata, et sügisel karburaator on puhtam.
Meil on "hea bens" saanud omale tootjanime järgi üldnimetuse Aspen aga tegelikult on tegu ju alkülaatbensiiniga. Seda toodavad ka teised, esimesi kordasid ostsin seda kunagi ammu kalli raha eest Statoilist, kui oli vaja siseruumis saagida. 
Ja justnimelt mõiste "puhtam" ongi kogu asja mõte! Ta absoluutselt kõiges puhtam, isegi selle tootmine on keskkonnapuhtam. Jah, ta on kallim - natuke - aga isegi pisimootorite puhul tuleb SUURE töömahu puhul juba vaadata ka masinate kütusekulu! Sellele kõigele saab panna juurde ka hinnasildi ja/või efektiivsuse per rahaühik. 
Millele hinnasilti panna ei saa, on omaenda tervis. 

PS: sai ju juba kirjutatud, et ostad segamata RON102 bensu, segad kõige kallima ja parema õliga ise oma masinatele joogi valmis ja ma kahtlustan, et lisaks hästitöötavale tehnikale ei tule lõpuks hinnavahe ka midagi erilist. Tervis ka korras ning 130 euroga oled sama koguse puid saanud teha. Sest ülipuhast racingut lihtsalt kulubki niipalju vähem. 
Eestis on ju otseloomulikult ja jälle kord totaalne ikaldus nii hindade kui üldse pakenditega ja kui keegi müüks, oleks hind sõge! Aga võtame siis ühe minu lemmikmaa Hollandi, kus osatakse ka loodussõbralikult mõelda: 200 liitrit Aspen2 hind 634€ ehk 3.17 liiter. Tavahind 684 pole ka palju. 
Saksamaa/Austria on veel omad kaubamärgid ka ja 200-liitrisega saab ka alla 3 euri liiter kätte sest km on 19% ja ma kahtlustan, et ökokütustel väikepakendites pole ka aktsiisi. Korra nägin seal mingi Radiomix-nimeline oli 599,90€ Bauhofis.  Siis on veel kaubamärgid Hoesch, Hercutec, Cleanlife, Storz, Oecomix jne, jne! Need kõik samad alkuülaatbensiinid, segatuna bioõliga ja kõikide kodukaid viitsi otsida. See on Euroopas tänane päev ja see tegelik euroopalikkus. Lihtsamalt öeldes "kodaniku omaenda teadlikkus mõistlikest lahendustest".
Vasta

Eestis saab 3€ liiter aspen2'te ja praeguseks tundub, et saed tarbivad seda vähem ka.
Vasta

No oleks meil siin 200l sama hinnaga, siis oleks täitsa mõistlik kasutada. Mul saed/võsakas/muruniiduk söövad aastas üle 100 liitri ära. Ainuüksi võsakaga suve jooksul põletan 50 liitrit bensiini ära, saagidega keskmiselt 30 ja murubiiduk mul kõige väiksem kulutaja. Eelmine aasta halumasin tarbis ka ligi 50l, see aasta plaanitav tööde maht suurem ja olekski 200 aastaga läinud nigu niuhti...
Vasta

Ma ostsin maaletoojalt 3 euri liiter, kuid ostma pidi vähemalt 9 kanni korraga.
Vasta

Arvata on, et Eestis läheks praegu kevadel neid 200-liitriseid tünne päris palju! Ja ka neid 20-liitriseid. Suured tünnid - vähegi mõtlevad brigaadid laeks sellise oma meeskonnamasinale, kuskohast siis villid päevakankudesse. Sealt läheb ju käibekas veel tagasiarvutusele. 
Ja 20-liitriseid võtaks ligi lõputu hulk minusuguseid hobi"talunikke". Kui müüdaks mulle 65€ 20-liitrine Aspen2 kanku ehk 3,25€/l, oleks kohe käsi! Lisaks tahaks saada villimise võimalust juba olemasolevatesse tühjadesse 5-liitristesse Aspeni kankudesse hinnaga 3.50€/l - vaat see oleks juba TEENUS! Tulen oma punase kankuga, maksan 17.50€ ja olemas.
Vasta

Mul tuleb Baltoilist sae bens läbi edasimüüja päris hea hinnaga kätte. Oleks nagu meeles, et varemalt pakkusid Tartumaal oma taarasse ka, aga praegu ei märganud enam.
Vasta

Maaletooja on siis kes? Erimell või mõni muu?
Vasta

Nii kaua kuni on võimalik etanooli vaba bensiini saada ei tule vähemalt minu puhul aspen kõne allagi. 
Kui siis ainult masinate hoiustamiseks.

Kulub mul aastas ligikaudu 150L.

Ostsin erimellist ketiõli 10L ~14 eurot. Pole veel paaki kallanud, on kellegil sellega kogemusi?
Eelnevalt kasutasin bauhofist ostetud õli, sooduka ajal ~6 eurot 3L kanister aga see raibe on talvel ikka jube paks ja voolab nagu sült.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne