t 25 küttesüsteem
#21

Mis pood see selline on kes saadab pumpasid Venemaale garantiiremonti, kui tohib küsida?
Vasta
#22

(17-09-2009, 11:25 AM)gruppen Kirjutas:  Mis pood see selline on kes saadab pumpasid Venemaale garantiiremonti, kui tohib küsida?


Kuna Eestis on vaid 2 tõsiseltvõetavat poodi, kus müüakse t25a juppe (tsirguliina ja Võru) ja Tsirguliina toob väga harva ridapumpa sisse, siis ostsin pumba Võru poest http://vk.life.ee/ Väidetavalt toovadki nemad just piiritagant neid pumpasid.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#23

Vahepealsed muutused.

Sain pumba samatargalt tagasi, kui suutsin anda. Väideti, et kõik pumbal on ok. Seejärel väideti, et ehk on pihustid. Mõeldud tehtud ostsin korraga uued pihustid ka.
Kuid nüüd tänane case.

Pump peale, uued pihustid ka peale, eelnevalt olin kallanud õli ka karterisse. Seisis muidu kuu aega kuiva karteriga (punn alt ära). Seejärel pumpasin korralikult kütuse ringi masinas etteande pumbast. Masin käima ja traktor kuurist välja 10m eemale. Kõik normis Vaatasin, et lekkeid oli vaid ühe toru vahelt õrnalt immitses välja, kuna klamber ei pidanud. Kuid piisavalt vähe, et saaks töötada. Lasin nii 5 min töötada jätsin seisma kõik ok, õlivarras välja õli oli super ilus (nu uus ikka). Töötamise ajal ei suitse ega midagi.
Mõtlesin et sõidan 100m eemale ja panen talveks lumetera taha, jõuan kohale jätan seisma, instinktiivselt sikutasin ka õlivarda välja ja ohho küte jälle karteris. Ja kohe mõnuga õlivarda otsast hea 10cm kohe kõrgemale jõudnud õlinorm. Uuesti masin käima ja hoovipeale garaazi tagasi. Seejärel jälgisin ka seda, mis voolikutes toimub.
Eelneva pildipealt kõige vasakpoolses voolikus jõhkralt hapniku sees. (pole samas kütusepaagis peaks ka veel üle min olema) See läbiajav voolik oli kõige parempoolsem lühike voolik mis tuleb ülevalt pumba-pihustiotste juurde. Kuid sealt väljajooksmine on väljapoole "õrnalt tilkumine"

Nüüd ongi müstika. Kas kahtlustada ikka veel pumpa ja lasta ta veel kellegil üle vaadata? Venemaal käimise ajal stendimiseks on kuigi iga polt lahti keeratud. mistõttu kahtlustan et midagi ikka tehti. Kuid probleemi ei olnud siis pumbas.
Ehk siis kolvirõngad kulunud. Kuid kütusekogus on liiga suur selle jaoks. T25a võtab 2l heal juhul tunnis. Minu töötamis aeg oli heal juhul 10min kokku. Kui mulle karter täis jooksis.
Ehk kellegil on ideid mida veel teha saaks/võiks.
Hakka või hädaga vanat pöörispea pumpa tagasi panema, tollega selliseid muresid polnud.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#24

Aga võta etteandepump korpuse küljest lahti ja hakka etteandepumba plunsriga pumpama.Kui etteandepump ei leki,siis ikka viga kõrgsurve poole peal.
Kas etteandepumba kaitseklapp ikka piirab etteandepumba survet?
Stendis ilmselt korraks prooviti,et töötab ja selle ajaga ei saanud pumba karter
veel nii täis,et oleks üle ajanud ja nii ta tagasi antigi.
Mootorist kolvirõngaste kaudu sellise hulga kütuse lekkimine ja ka pihustitest on lamba köha.
Isegi kui kolb ilma rõngasteta mootorisse panna ei ole selline leke võimalik.
Kui silindrisse satub üleliia kütust,siis ajaks summutist paksu valget suitsu ja silinder ei töötaks.
Vasta
#25

Ma ei tea palju see paika peab, kuid vihjati veidi ikka enda "lollusele".
Kas vastab tõele, et pöörispea kütuse survetakt (millal kütust pihustile surutakse) on väga väike võrreldes ridapumba omale.
Seega oletati, et EHK on teema selles, et üleval klapid kaua aega reguleerimata ning süüdet ma pumba vahetusega ei muutnud. Siis tekitati kahtlus, et tuleks süüdet keerata mõnuga varasemaks, et ülespumbatav kütus" ikka õigesse kohta jõuaks. Peab kaema, ehk leiab kuskilt ka ridapumba kasutusjuhendi eestikeelse, või siis paluma kellegil tõlkida. Enda venekeele oskused on kahjuks väga nigeldad.
Samas Tartu hetkel vaene kant ka HELGEMATE peadega tegelaste suhtes, kes jagaksid seda süütemängu rohkem.



Kuna ma ise ka täitsa hädas kõiksuguste mootoritega (hea meelega viiliks kõikidest mootori remontidest:S) Hetkel läksin oma totakate teadmistega diisel mootorit torkima, mistõttu ongi hapu seis majas.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#26

No pane see süüde õigeks ära siis proovi mõttes. Midagi võib tõesti liig hilise süüte korral ka karterisse sattuda, kui kolvigrupp juba lahja. Muidu aga ikkagi etteandepump või pumbapaarid (fakt, et tegemist muidu uue pumbaga ei loe midagi - tegid praaki, teevad praaki ja jäävadki seda tegema sealpool Peipsit). See jutt, et pump käis Venemaal stendis.... Ma nüüd naeran uuesti selle peale. Kes seda tollis huvitav vahepeal ja kas kedagi Venemaal võiks ka ühe eestlase kütusepump huvitada? Heal juhul keeras siinsama keegi korra poldid lahti-kinni, et näidata, et jumala eest, pood pole milleski süüdi ja sa ise ikka. Uued plommid on peal pumbal? Mis tähisega? Soovitan sulle, et pane süüde siis varasemaks ja kui siis ka sisse lahmab nii metsikult siis vaataksin küll kõigepealt teise etteandepumba poole. See värk keerab muidu varsti saaled ka peeti sulSad
Vt. ka Toivo Kirsi diislitoitesüsteemid jms. raamatuid. Süüteseadmine seal kindlasti kirjeldatud adekvaatselt, muud andmed on nagu nad on...
Vasta
#27

Uuel pumbal on see värv nagu ta on venelasel. Ikka maalitakse õli peale ja koorub ülikergelt. See oli esimene näide, et pumpa oli näpitud. Teisalt oli enamike poldipeade "kandid" viletsate võtmetega rikutud.
Kuna teadmatusest tegin enne saatmist paar pilti asjast, siis sain võrrelda mida tehtud on. Plommide arvu on vähendatud, mitte suurendatud (vähemalt nägin poldipäid millel auk läbi kuid traati ja plommi netu). Uusi ei ole pandud. Remondi kohapealt räägin mina seda, mida minule räägiti poe poolt ning mida ma ise silmasin erinevustena.

Süüte kohapealt räägiti ka eelnevalt siin foorumis/vist ka teemas, et tuleb süüdet paika panna uuesti. Mina aga panin kohe pumba peale ja masin käivitus koheselt ja väga kergelt. (õhutamist sai ka tehtud eelnevalt enne käivitust). Seetõttu ei kahtlustanud ma ka ise, et süüde vale võiks olla.
Töötab -korras - tuld- "ära putu töötavat asja" - stiilis.
Saigi eestikeelne t25a hooldusraamat kaasa võetud, et asi endale selgeks teha. Ning see süüte paikapaneku leht ka siit teemast välja prinditud. Peab vaid pumba enda passi veel garaazist ära tooma. Ehk siis selgub tõde.

Niisama kergelt ei taha ma ise ka kellegile turri lennata, ja hakata siis süüdistama, et asi ikka pumbas. Eelnevalt tahaks seekord muud asjad välistada.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#28

Pumbamehed kasutavad stendimisel tihti hoopis stendi kütusepumpa. Siis saab õhu kiiremini välja ja pumba peasse suurema surve sisse. Seega pumba enda etteandepumba leket ei märgatagi, sest see ei olegi stendimisel süsteemi ühendatud.
Viimase aja uued ridapumbad kipuvadki kehvakesed olema. Hiljuti oli ühel pumbal kütuseleke plunsripaaride vahelt ja kuna pumba tagaküljes olev ülevoolutoruke (mis peaks paaride vahelt tuleva kütuse lihtsalt vastu Eestimaa mulda tilgutama) oli plastmassist korgikesega suletud, siis jooksiski kütus karterisse.
Miks uuel pumbal plunserid läbi lasevad on muidugi imelik ja kahtlane. Kas on tegu lihtsalt halva kvaliteediga toodanguga või on tegu hästi värvitud vanaga.
Vasta
#29

Pumba ühendamise kohta ei oska rääkida. Tean vaid seda, mida silmasin pumba kättesaamisel ja uuesti peale panekul.
Niipalju veel, et silmnähtavalt oli etteande pump maha võetud ja tagasi peale pandud robustselt. Mainisin ka kuigi pumba remonti saatmise ajal seda, et kahtlustatakse etteande pumpa. Üritan ka etteande pumba maha krudida ja katsetada nädalavahetusel.
Üritan ka ligemal ajal kas mõne väga targa raamatu appi leida või siis kogemustega inimese, kelle abil saaks süüte paika. Esmaste uuringutega tuleb paar voolikut sebida ja mootoril esiotsa ohutuskatte plekid maha krudida ja märgid üles otsida.
Hea on selle juures vähemalt see, et asja vastu huvi ka teistel ja ei saadeta kohe "seenele".
Siin eile õhtul oli tõesti juba tunne, et kui jagu ei saa siis topin kas vana pumba uuesti peale või siis vahetaks terve mootori uue vastu välja.
Eriti ei ole tahtmist iga päev 7liitrit õli ka kulutada iga paari tunni tagant.
Vasta
#30

Süüte võid muidugi üle kontrollida ja paika panna, aga kindlalt ei ole süüde põhjus, miks kütus karterisse läheb, sest nagu ma aru sain töötab ja käivitub mootor normaalselt. Isegi kui sattub natuke kütust hilise süüte pärast rõngaste vahelt karterisse, siis on see kogus ikka suht väike, sest 25-l ju ainult 2 silindrit on, paljukest sealt kütust ikka tulla saab. Samuti kui pihusti ots poleks hea ja kütus jääks osaliselt põlemata, oleks see kogus, mis kartserisse sattuks ka väike, pealegi auraks õli soojenedes ka osa kütust õli seest välja. Kuna Sinul lausa lahmab kütus alla siis tuleb viga ikkagi kütusepumbast otsida ja alustama peaks etteandepumbast.
Vasta
#31

Ei julge 25 kohta öelda, aga 40 ei käivitu, kui vahetad peaga pumba reaspumba vastu, süüde jääb liialt valeks.
Omal olemas kogemus uue pumbaga, millel etteandepumba korpuses oli pragu, õnneks väljast nähtav. Läks tööle ja puha, nii 5 minuti pärast hakkas nöökima, võttis õhku, karterisse ei ajanud, kui seisma jätsin, siis hakkas etteande pumbast immitsema.
Kas sul tagasivool pumbast on ühendatud ja toimib?

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#32

Vaatab süütekohalt vast saab targemaks laupäeval. Palusin üht vanemat traktoristi appi. Siis saab vähemalt selgeks kuidas ta täpselt olema peab.

Etteande pumbal pragu ei näinud väljapoole. Lahmamist väljapoole ei toimunud va et ühe vooliku kinnitusklamber lasi tilk-tilk haaval välja.
Kuid kaen üksõhtu veel lambiga üle, ehk näen kriitilise pilguga midagi etteande pumba kohapealt.

Kuna voolikud on mul läbipaistvad valged, on kõik hästi näha.
Nii pumbast kui ka pihustite juurest tagasivool toimib ideaalselt. Silmaga ilusti näha et midagi umbes pole.

Käisin korra garaazis fotokaga ja otsisin ka sept alguse pildid üles.
http://album.ee/album/494233/50204635

http://album.ee/album/494233/50204633

Pildistasin ka seda venekeelset passi, mis tuli koos pumbaga kaasa.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#33

Kuhu läheb see voolik mille klamber on käsipumba nupu kõrval?
Belarusil läheb see paaki tagasi ja sealtkaudu läheb liigne kütus paaki tagasi.
Vasta
#34

(11-11-2009, 10:27 AM)2715 Kirjutas:  Kuhu läheb see voolik mille klamber on käsipumba nupu kõrval?
Belarusil läheb see paaki tagasi ja sealtkaudu läheb liigne kütus paaki tagasi.

Sellel pumbal on kütusepumba taga üks toru Rulli keeratud. Tuleb ta otsaga otse alla. Sinna lähebki otsa see voolik.

Ise panin ka eelmise pildi rutuga üles, kuna algselt arvasin ka ise, et ehk on voolikud valesti pandud. ( Esimene värvitud pumbaga pilt oli minule kuigi näidispildiks. To masin oli müügis ja omanik väitis, et nii peabki olema)
Rusi pumbaga on olemas päris mitu erinevust.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#35

Selge see, et viga on seal. See üleliigne kütus, mis käsipumbast tuleb peaks ikka paaki või jämefiltrisse minema. Igaljuhul mitte pumbakorpusesse ja sealt siis karterisse.
Vasta
#36

(11-11-2009, 11:49 AM)Meistrimees Kirjutas:  Selge see, et viga on seal. See üleliigne kütus, mis käsipumbast tuleb peaks ikka paaki või jämefiltrisse minema. Igaljuhul mitte pumbakorpusesse ja sealt siis karterisse.

Kahtlen veidi, et selles asi. Teema nimelt selles, et niipalju kui mina olen neid ridapumpasid näinud t25a peal niipalju olen ka mina näinud täpselt sama "ühendusviisi". Teisalt mis kuradimus läheb siis pumba alla? Jääbki tühjaks avaks on ka veidi "imelik"
Seetõttu esimese pauguga andsin ka näidispildi, mille järgi ühendasin.
Samas reaalsus on ka see, et imelik ta on, nimelt tagasivool käsipumbast on olemas, kuid ülevalt nn pihustitorude "plunserite" juurest seda ei näe. Ise oletasin ma, et sealt surutakse kütus alla. Vastasel juhul ju tekiks küsimus miks kuradimuse pärast üldse seda käsipumpa seal alla vaja on? Pöörispeaga oli nii käsipumbal kui ka ülevalt olemas see "tagasivool" ridapumbaga aga on tõesti selle "ühenduse" osas küsimus.

Igaljuhul kaen ka seda. vajadusel võin ju ka eraldi pika voolikuga kuskile tagasivoolu ta eraldi ühendada.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#37

Sain ma õieti aru,et surveklapist ülejääv kütus on pandud jooksma pumba korpusesse?!
Sealt klapist läheb etteandepumbast tulev ülejääv kütus pihustite äravoolu ja sealt paaki tagasi.
Vasta
#38

(11-11-2009, 13:34 PM)2715 Kirjutas:  Sain ma õieti aru,et surveklapist ülejääv kütus on pandud jooksma pumba korpusesse?!
Sealt klapist läheb etteandepumbast tulev ülejääv kütus pihustite äravoolu ja sealt paaki tagasi.

jep loogika järgi said õigesti aru. Surveklapist üleääv kütus on pandud jooksma pumba korpusesse. (vist nii. on õige öelda.)

Samas jääb siis endale ikkagi segaseks, miks kuradimuse pärast tuleb korpuse seest üks toru alla välja ja mis siis sinna otsa läheb??

Kuna minu jaoks ei olnud passis midagi huvitavat. (loe ühtegi pilti)
Siis panin nii, nagu joogika mulle ütles ja kuidas eelnevalt teiste piltide pealt leidsin. Eesti keelset kasutusjuhendit venelastelt ju loota pole.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#39

Kas mootorist õlitoru pumba määrimiseks ei ole võimalik?
Uutel Belarusi pumpadel on kompressori õlitorul kolmik ja õlivoolik läheb pumbale
tahapoole stutsi otsa.Tõsi,see pump on välismaine.
T-25 mootoril ei tohiks ju mootoriplokis olla õlikanalit pumba määrimiseks.
Käis ju vanematele pumpadele õli sisse.
Ka vanematel Belarusi mootoritel ei pruugi õlitust olla ja lõpuks kulub pump kätte ära.
Vasta
#40

(11-11-2009, 14:40 PM)2715 Kirjutas:  Kas mootorist õlitoru pumba määrimiseks ei ole võimalik?
Uutel Belarusi pumpadel on kompressori õlitorul kolmik ja õlivoolik läheb pumbale
tahapoole stutsi otsa.Tõsi,see pump on välismaine.
T-25 mootoril ei tohiks ju mootoriplokis olla õlikanalit pumba määrimiseks.
Käis ju vanematele pumpadele õli sisse.
Ka vanematel Belarusi mootoritel ei pruugi õlitust olla ja lõpuks kulub pump kätte ära.

Juhul kui see tõele vastab on jällegi 1 fakt selle pumba juurde juurde tulnud, nimelt, et ta vajab eraldi õlitust. Varem t30-a80 peal ei ole ei ole ma kohanud sealt õlitust. Kaugete piltide pealt ka raske tuvastada, kuna mootor on kaugelt enamjaolt pildistatud ning tumedat musta värvi. Seega head võrdlust "õigest tehase asjast" ei ole mul.

Teoreetiliselt saaks õlituse võtta ka õlivõtu näidiku torust, kui sinna panna pikem polt ja siis 2 "otsikut" üksteise otsa. Kuid minu jaoks on siis müstika, mis juhtub, kui pumpa lasta survega 3-4 atti survet sisse. (nu õlivõtu kohast annab ka niipalju mul näidikule)
Teisalt tuleb ka arvestada sellega, et pumba taha käiva toru ots on suht sile, kas ta peab seal sellist survet vastu, minema ei lenda.
Teisalt siinjuures kui ma surve õlinäol sinna sisse lasen, kust kuradist ta siis välja läheb. Muidu lasen targa peaga vaid surve pumpa. (hetkel on ka vist selle probleemi taga probleem, vaid, et tulemusena lastakse pumba esimese nuudi juures "kütet" mootorisse.)

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne