Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

No mul ka 2 saagi. 42 ja 60 kuupi. Ei vaidle, et 60 kuubisega on mõnus laasida ja suuri puid langetada, aga kuni 30cm puud langetan kõik 42 kuubisega. Eelmine nädal olin sunnitud 3 päeva seda 60 kuubisega kuni 70cm saaresid ja veel suuremaid remmelgaid lõikama, siis oli ikka kuradi mõnus selle pisikesega tööd taha, ei kaalu sittagi. Hui ma hakkan võsa selle ägeda 60 kuubisega lõikama
Vasta

küllap me kõik oleme noorena kõvad mehed olnud.
ja loomulikult olime ka kõige targemad.
vanemate manitsusi-õpetusi ei kuulanud juba põhimõtte pärast.

päriselus on igal liigesel-lihasel-... oma kindel ressurss.
ühel hetkel saab see otsa. meditsiin natuke aitab, aga mitte piisavalt.
mõttetult suure saega saagimine on iseenda ressursi raiskamine.
õigustusi muidugi leiab alati.
Vasta

ma ostsin hiljuti omale husqu 345 kõrvale 135 ja ei kahetse. Isale ostsin Stihl 181 vms. See küll ei meeldi. Pöörded aeglased, teeb plötaplöta ja tänu jõuetule mootorile ei saa taga miskit teha Rolleyes
Vasta

(16-03-2019, 18:18 PM)maisalup Kirjutas:  Ei vaidle, et 60 kuubisega on mõnus laasida...

Kõvad metsategijad-laasijad ütlevad, et "turboboost" ehk kiire pöördekogumine ja ketikiirus on hea laasimissae esimene tingimus. Mis kõlab koos kerge kaaluga ju ülioluline. Mitte üks oks pole ju tüvega võrreldav ehk langetussae omadusi pole vaja. Eks küsimus ongi metsamehel saagide kaasa võtmine ehk leitakse ikkagi universaal. Ja seda tavaliselt ikkagi sellesinase kaalu tõusuga. Selline jutt on ju näiteks Husqi 543XP'del aga kaal koos lati-keti-vedelikega ikkagi 5 kilo aga see on sellises võimsusklassis vist pigem kerge. Soojendustega 200 grammi raskem. 
Reaalne töökaal 1 kilo on ikkagi oluline vahe.
Vasta

Vanasti laasisin isegi Druzbaga kuuse oksi. No ei olnud muud saagi,ei olnud. Mäletan,et isa sai Metsakombinaadist nädalavahetuseks vana suure Partneri (R17,R18),sellega kaasa paar vene ketti millel olid hambad nii kulunud,et pea-aegu ei olnudki. Vaat siis olime õnnelikud. Aga kuna ketid olid läbi,ei saanud pikalt midagi teha.. 
Nüüd teen igat tööd vastava saega. Langetan suurega,laasin kõige kergemaga mis parasjagu töötab. Suuri notte tükeldan võimsa saega. Häda pole midagi.
Druzba saag oli kõige efektiivsem vana palkhoone tükeldamisel. Ei lugenud isegi naelad. Palgid olid mullased ja savised,krohvigi iga prao vahel. Aga paremat asja ei olnud selle töö jaoks. Töö oli vaja ära teha.
T.
Vasta

Eks druzbaga opereeimiseks pidi ikka tõsine mees olema, tänapäeva nutilapsed selle masinaga hakkama ei saaks Big Grin


Mul muidu vedeleb üks 36cc Husqvarna 36, mis reaalselt ameerika poulan. Ootan siiani hiinast juppe , jupid kätte saan siis võtan raisa metsa kaasa väiksemate puude/võsa jaoks.
Äkki peale seda metsas käiku oskan paremini hinnata kergemat saagi.
Vasta

Kust sellele 36 husqile juppe tellisid. Mul ka tarvis. Ideaalis vôib ka tervet saagi pakkuda.
Vasta

(16-03-2019, 18:44 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(16-03-2019, 18:18 PM)maisalup Kirjutas:  Ei vaidle, et 60 kuubisega on mõnus laasida...

Kõvad metsategijad-laasijad ütlevad, et "turboboost" ehk kiire pöördekogumine ja ketikiirus on hea laasimissae esimene tingimus. Mis kõlab koos kerge kaaluga ju ülioluline. Mitte üks oks pole ju tüvega võrreldav ehk langetussae omadusi pole vaja. Eks küsimus ongi metsamehel saagide kaasa võtmine ehk leitakse ikkagi universaal. Ja seda tavaliselt ikkagi sellesinase kaalu tõusuga. Selline jutt on ju näiteks Husqi 543XP'del aga kaal koos lati-keti-vedelikega ikkagi 5 kilo aga see on sellises võimsusklassis vist pigem kerge. Soojendustega 200 grammi raskem. 
Reaalne töökaal 1 kilo on ikkagi oluline vahe.
No mu dolmar samas kaalus ja võimsuses 543xp-ga koormuseta on pöördeid vähem, koormuse all hoiab jälle suuremaid pöördeid husqvarnast, gaasi vajutusega on laksust pöördes, aga isegi laasides on vaja jõudu. Pööre ei tee sittagi kui kaske või mändi laasid, seal tuleb ikka tükk aega närida. 
Tegin vähe nalja videos. Kvaliteet sai fekaal, aga häälest on kuulda, et laasides tõmbab isegi 60 kuubise sae köhima. Viilisin just puruhammast Big Grin Minu tuttav ütleb ikka, et need väikesed xp-on kodukasutaja saed. Kui tahad tihu lõigata, siis on õige masin 362 või 560, nendel on kiirust ja jõudu.
Teise puuga käisin vahepeal kiile juurde lõikamas kuna 2 plastikkiilu jäid liiga õhukeseks, siis lõikasin saarest jämedamaid kiile. Mulle meeldib lihtsalt kui puud kukuvad sinna kuhu mina soovin.
https://youtu.be/nVm8gZmVeFI
Vasta

(16-03-2019, 21:22 PM)martvl Kirjutas:  Kust sellele 36 husqile juppe tellisid. Mul ka tarvis. Ideaalis vôib ka tervet saagi pakkuda.

https://www.huztl.net/   ja mõned jubinad ebayst.  Ega eriti ei leia enam nendele juppe. 
Vedeleb ka üks husqvarna 246, millele jubinaid veel leidnud pole.
Vasta

(16-03-2019, 21:49 PM)maisalup Kirjutas:  Tegin vähe nalja videos. 
...
Mulle meeldib lihtsalt kui puud kukuvad sinna kuhu mina soovin.

Cool Priidud on tuntud "naljamehed"  Cool Mõnus nali.  Big Grin Mulle meeldivad samad asjad... 
Tegija video, selliseid ootaks teistel ka! See fkning teooria "kõvadest saemeestest ja saagidest" ei maksa zittagi. Vaid ja ainult tõestus tehtud tööst maksab midagi...

Ahjah, mulle tehti just saunas ettepanek võtta maha about 1m+ läbimõõdus peaaegu surnud jalakas ühes mitusada aastat vanas mõisapargis. Sry sita huiavei pärast, too tagumine on saar safiiriku kõrval Toungue Ehk see eespoolne-esimene tuleb varsti maha võtta ja kütteks tükeldada. Tungraud on juba soe ja valmis - selline 12 või 50 tonni  Big Grin Kerge mõniteist tonni puitu! Kindralile sauna...
Vasta

(16-03-2019, 17:27 PM)Xtreme Kirjutas:  ~30cc ja 50cc puhul pole kaalu erinevus isegi 1kg..
Mõtetu osta ju üheks otstarbeks väike kökaks, kui on võimalik soetada 50cc universaal saag, mis teeb kõik tööd ära.

Ilmselgelt kui sa saed ainult väikeseid puid, siis jah arusaadav. Aga kui vaja mõni suurem maha võtta, siis peab selleks tööks ka kohe eraldi sae ostma?


Ega ma ei laida midagi, igaüks valib omale relva. Isiklikult kasutan ka alati kergemat masinat aga alla 50 kuubiku nagu ei näe mõtet minna.
Ja kui 50 kuubikut on liiga overkill siis lendan juba võsalõikuriga kallale Smile

Täis paakidega.
Dolmar 5105(50 kuupi,2,8kw)7,090 kg 15 tolli oregoni alum latiga.
Mikro dolmar ps-32(32 kuupi 1,35kw)5,280kg 13tolli originaal latt-kett.
Vasta

Üks pikimootori variant jäi läti depos silma hinnaga 269eur
Siin vähe teine hind
https://www.tooriistamarket.ee/et/mootor...p-130kw-12
Vasta

mul on siiralt hea meel, et kaks hitachi saagi kiirelt ära lagunesid ja remontimine mõistusevastaselt kallis oli.
võib-olla juhtusid mulle õnnetud eksemplarid või mudelid. võib-olla kõik teised sama nime all müüdavad asjad on head.
aga igaks juhuks enam hitachi nimega asju osta ei taha.
no ja siis õnneks läksin ja ostsin echo.
Vasta

Ajasin ka oma 254xple elu sisse.Jäi seisma siis,kui ostsin elektri sae.Avastasin tähiku alt pluss ja miinus märgid,mida sealt regullitakse?See mul esimene saag peale Uraali,ostetud veel rublade eest.Peale kettide ja plaadi pole rohkem varuosi nõudnud.
Vasta

(17-03-2019, 18:39 PM)diesel Kirjutas:  mul on siiralt hea meel, et kaks hitachi saagi kiirelt ära lagunesid ja remontimine mõistusevastaselt kallis oli.
...
aga igaks juhuks enam hitachi nimega asju osta ei taha.
Vaatasin seal riistamarketis "soodushinnaga" 399€ müügil olevat võsasae jääki nimega Hitachi cg 40 eya (tp) ja masendus tuli peale. Hind absurdne kuna isegi trakse pole, jõuetu, lödi - selle kõrval on kõrvalpoe HPG asjad täielik tipp profitehnika. Ma neid saage ka vaadanud - sama asi. 
Ja teine täiesti sõge värk oli seal iina võsasaag nimega Espina ja hinnaga röögatud 305€  Rolleyes Sellele pole isegi plastikut jagunud. Kui sama kaubamärgi üliodav trimmer kestis poolteist hooaega jõhkrat piinamist koos mõnede ümberehituste ja keevitamistega, siis see on küll liig! Jah, jäme võll ja lühike võll jms võsasaele omane aga kusagil on ikka piir. Seal on julgelt 200 eurot liiga palju hinda nii itatsi pikimootoriga sael kui sel võsakal.
Vasta

Mis on pikimootoriga sae eeliseks? Ei ole varem neile tähelepanu pööranud.
Vasta

(17-03-2019, 19:37 PM)Xtreme Kirjutas:  Mis on pikimootoriga sae eeliseks? Ei ole varem neile tähelepanu pööranud.

Kaal ja mõõdud. Jälle juba tuntud Rootsi homesteadingu vennad Stihli sellise kallal  Rolleyes
Vasta

(17-03-2019, 18:51 PM)ahtos Kirjutas:  Avastasin tähiku alt pluss ja miinus märgid,mida sealt regullitakse?

Keti õli pealevoolu hulka
Vasta

(17-03-2019, 19:54 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Kaal ja mõõdud. 

Väiksem güromoment ka. Kellele oluline...  Suure sae puhul jämedamat kuuske kiiresti laasida tahtes hakkab täitsa tunda olemaWink
Vasta

(16-03-2019, 21:49 PM)maisalup Kirjutas:  
(16-03-2019, 18:44 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(16-03-2019, 18:18 PM)maisalup Kirjutas:  Ei vaidle, et 60 kuubisega on mõnus laasida...

Kõvad metsategijad-laasijad ütlevad, et "turboboost" ehk kiire pöördekogumine ja ketikiirus on hea laasimissae esimene tingimus. Mis kõlab koos kerge kaaluga ju ülioluline. Mitte üks oks pole ju tüvega võrreldav ehk langetussae omadusi pole vaja. Eks küsimus ongi metsamehel saagide kaasa võtmine ehk leitakse ikkagi universaal. Ja seda tavaliselt ikkagi sellesinase kaalu tõusuga. Selline jutt on ju näiteks Husqi 543XP'del aga kaal koos lati-keti-vedelikega ikkagi 5 kilo aga see on sellises võimsusklassis vist pigem kerge. Soojendustega 200 grammi raskem. 
Reaalne töökaal 1 kilo on ikkagi oluline vahe.
No mu dolmar samas kaalus ja võimsuses 543xp-ga koormuseta on pöördeid vähem, koormuse all hoiab jälle suuremaid pöördeid husqvarnast, gaasi vajutusega on laksust pöördes, aga isegi laasides on vaja jõudu. Pööre ei tee sittagi kui kaske või mändi laasid, seal tuleb ikka tükk aega närida. 
Tegin vähe nalja videos. Kvaliteet sai fekaal, aga häälest on kuulda, et laasides tõmbab isegi 60 kuubise sae köhima. Viilisin just puruhammast Big Grin Minu tuttav ütleb ikka, et need väikesed xp-on kodukasutaja saed. Kui tahad tihu lõigata, siis on õige masin 362 või 560, nendel on kiirust ja jõudu.
Teise puuga käisin vahepeal kiile juurde lõikamas kuna 2 plastikkiilu jäid liiga õhukeseks, siis lõikasin saarest jämedamaid kiile. Mulle meeldib lihtsalt kui puud kukuvad sinna kuhu mina soovin.
https://youtu.be/nVm8gZmVeFI

'Echo power'  Big Grin



Ma ka see aasta mõned videod teinud.
https://www.youtube.com/watch?v=k9SX323HJgU


Ja kui kedagi huvitab siis kanalil veel mingi 10+ videot, ei midagi erilist, tavaline küttepuude teema Big Grin
https://www.youtube.com/channel/UC2tE83x...subscriber

Ahjaa saag on Husqvarna 545, soovitan soojalt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne