Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

No asja saab ju lihtsalt üle kontrollida. Varuda uus plaat ja panna vana kett peale. Big Grin  Kohe näha kuidas saeb.
Omast kogemusest võin öelda,et ka vana kõvera plaadi ristamine uue ketiga ei anna tulemust. Ükskord saavad asjad ikka otsa,annab pisut praavitada aga otse enam ei sae. Sellise vana plaadi ja ketiga saab edukalt näiteks vanu kaubaaluseid tükeldada. Sellest pole midagi,et viltu saeb,pea-asi et saab materjali sellisesse mõõtu,et ahju uksest sisse mahuks.
Vasta

Esimese asjana plaadile haamrit! just niipalju, et kett veel soones kahe näpuga tõmmates liigub. Siis käiaga serv 90kraadiseks kogu ulatuses. Siis teritus ja eranditult kõik keti-plaadi komplektid saevad täiesti otse Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kusagilt lugenud või videos, seda latti saab rihtida kui täpselt täisnurga all lihvida lati mõlemad kandvad sooneääred ühekõrguseks. Omal kogemus puudub, pole metsamees.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(03-05-2019, 17:49 PM)Xtreme Kirjutas:  Membraan või nõel. Ise pakuks membraani, arvatavasti kartuli krõpsuks muutunud.
Osta karburaatori remondikomplekt, sisaldab mõlemat nii membraani kui ka nõela.
Uus rem. komplekt ei mõiganud ja teise karbussi proovimine ka ei aidanud,ikka sama teema.
Võtsin paagi kûljest, tal ei ole mingit tuulutust.Nõel peab pidama ka surve all ja puhudes nõel ka peab .Saag sai täis remondi ka , õieti oligi ostetud raibe ,ilma ûlemise osata.Sai pandud uued kolb , silinder, vändalaagrid ,otsasimmerid ja tihendid..Midagi olen valesti teinud,vist liiga tihe sai?.Just soojaks lastes ja 10-15min seismist, on jälle küünal märg.
Siin keegi oli kutseline sae remondimees, võiks ka sõna võtta, kindlasti midagi lihtsat on see probleem.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(04-05-2019, 17:22 PM)ak75 Kirjutas:  Küsin keti teritamise kohta - mis ma teritamise juures valesti olen teinud kui ülevalt alla vaadates pikali olevat puud jupitades saag kisub vasakule?

(04-05-2019, 18:51 PM)aavu Kirjutas:  Kusagilt lugenud või videos, seda latti saab rihtida kui täpselt täisnurga all lihvida lati mõlemad kandvad sooneääred ühekõrguseks. Omal kogemus puudub, pole metsamees.

Viltu vedamiseks piisab lõdvast ketist ja nagu erinevates allikates kirjas on lõtv kett enamuse plaatide  enneaegse huku aluseks. Veab sinnapoole kus takistus. Minu teritus ei ole ka päris võrdne, kuigi raamiga.  Vist on jõud ja nurk piisavalt erinevad, et poole keti pealt hakkab (alati pisut) paremale kiskuma. Masinaga laseb ühtlaseks ja elu ilus. Haamer (Läbi klotsi!), pinnimine ja lihv on täiesti teemas. Soone servadele saab viili/käia lasta vaid korra-paar, siis on hammas põhjas ja aeg vahetuseks.


Vasta

(04-05-2019, 20:32 PM)hulgus Kirjutas:  
(04-05-2019, 17:22 PM)ak75 Kirjutas:  Küsin keti teritamise kohta - mis ma teritamise juures valesti olen teinud kui ülevalt alla vaadates pikali olevat puud jupitades saag kisub vasakule?

(04-05-2019, 18:51 PM)aavu Kirjutas:  Kusagilt lugenud või videos, seda latti saab rihtida kui täpselt täisnurga all lihvida lati mõlemad kandvad sooneääred ühekõrguseks. Omal kogemus puudub, pole metsamees.

Viltu vedamiseks piisab lõdvast ketist ja nagu erinevates allikates kirjas on lõtv kett enamuse plaatide  enneaegse huku aluseks. Veab sinnapoole kus takistus. Minu teritus ei ole ka päris võrdne, kuigi raamiga.  Vist on jõud ja nurk piisavalt erinevad, et poole keti pealt hakkab (alati pisut) paremale kiskuma. Masinaga laseb ühtlaseks ja elu ilus. Haamer (Läbi klotsi!), pinnimine ja lihv on täiesti teemas. Soone servadele saab viili/käia lasta vaid korra-paar, siis on hammas põhjas ja aeg vahetuseks.


Aga kasuta siis progresseeruvat laastuhamba malli ja ei kisu ta sul enam kuhugi. Mina olen vähemalt 5 korda oma latti lihvinud ja veel piisavalt ruumi ,et sama palju kordi veel viilida. Aktiivsel kasutamisel viilin iga nädal.
Vasta

(04-05-2019, 21:38 PM)Xtreme Kirjutas:  Aga kasuta siis progresseeruvat laastuhamba malli ja ei kisu ta sul enam kuhugi. Mina olen vähemalt 5 korda oma latti lihvinud ja veel piisavalt ruumi ,et sama palju kordi veel viilida. Aktiivsel kasutamisel viilin iga nädal.
Siiani on haamer aidanud plaadi mõõtu, küljelt krassid viili või käiakettaga maha. Serva olen harvadel kordadel korrigeerinud.
Laisa inimesena ei viitsi puruhambaid viilida, käi aitab. Laseb umbes natuke ja siis veel pisut. Vahel saab pisut äkiline, aga pole häda. Saag pole enam põhiline tööriist ka.


Vasta

Viltu saagimise puhul osta teritamiseks käi. Kõlbab ka odav Handymani oma. Sellega saad hambad kõik ühte pikkusse ja nurga alla.
Vasta

mainiks siinkohal, et nende odavkäiade geomeetriasse on viltu saagimine vist sisse ehitatud. igatahes uue kiviga teeb viisaka keti ja mingist kivi kulumise astmest  alates saab viltusaagiva keti. sama kett, latt ja käi uue kiviga teeb jälle sirgeltlõikava.
aga võib-olla on juhus ka.
Vasta

Selle Aspeniga olge nüüd eriti ettevaatlik. Nimelt müüakse laojääke, endale sattus 2015 aasta partii, no ei käi mitte.
Vasta

Mul Ozaki terituskäi, ei ole siiamaani kordagi saanud käiaga oma ketti korralikult lõikama. Aga miks, vot sellest ei ole siiamaani aru saanud.
Proovinud erinevaid nurkasi jne, ei mingit kasu. Teised on väitnud ,et saavad korralikult selle käiaga oma keti puusse tirima.
Vasta

(05-05-2019, 15:09 PM)pat1 Kirjutas:  Selle Aspeniga olge nüüd eriti ettevaatlik. Nimelt müüakse laojääke, endale sattus 2015 aasta partii, no ei käi mitte.


Kuna seni on nõudlus selle vastu suhteliselt väike olnud, siis mõnes poes kindlasti on alles kanistreid, mis on aastaid seisnud. Hetkel on üldse Aspeni (ja üldisemalt alkülaatbensiini) ametlikult müümisega väikesed probleemid ja Aspen enamus kohtades otsas, varsti saavad need probleemid lahendatud.
Vasta

(18-09-2018, 10:42 AM)Walter Kirjutas:  Küsiks targematelt ühe probleemi kohta. Nimelt läheb kett saagimise ajal nii kuumaks et plaadi alt lausa ripub, samas jahtub maha ja on jälle pingul. Lõigates viskab puidu kärsakat. Kas tegu võib olla kulunud soonega plaadiga et lükkab keti saagides viltu (soon ei ole kõige ilusam ja on siit-sealt ebaühtlase laiusega)? Plaati olen viiliga ühtlasemaks lükanud et soone servad oleksid sama kõrgusega. Kett muidu äsja teritatud.
Kas saeketi õlil ja õlil on ka vahe - siiani olen ostnud ehituspoest mingit noname ketiõli, kas peaks kvaliteetsema poole vaatama? Õlikulu muidu ok nagu manuaal ette näeb.
Tänud vastajatele!
Uus husku plaat ja oregoni kett ning xp jookseb/lõigub nagu muiste Smile . Probleemi kulu ~42€ e. plaat ja kett on siiski ainult kulumaterjalid. Mis see husku uus XForce plaat endast kujutab ei oska öelda (ilmselt turundajad saanud inspiratsiooni hollivoodi X-meestest) - ainuke erinevus et otsatähiku laagri määrimiseks vastav auk mis vanal plaadil oli sellel puudub, ju siis targad onud arvavad et piisab ka ketiõlist.
Asi selleks korraks lahenenud ning tänud kaasamõtlejatele!

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Kas Oregon'i plaat on midagi oluliselt halvemat kui saetootja enda oma? Pean silmas Huqvarna ja Stihli puhul.
Kui plaat on kulunud, nagu mõned postid tagasi lisatud joonisel, siis ma ei pea oma võimaluste juures kuigi realistlikuks seda koduste vahenditega sirgeks lihvida. Väikese sae plaadid ei maksa ka väga palju. Kui suure sae 28" kunagi viltu vedama peaks hakkama, eks siis vaatab.
Vasta

(06-05-2019, 12:41 PM)ak75 Kirjutas:  ...
Kui plaat on kulunud, nagu mõned postid tagasi lisatud joonisel, siis ma ei pea oma võimaluste juures kuigi realistlikuks seda koduste vahenditega sirgeks lihvida. Väikese sae plaadid ei maksa ka väga palju. Kui suure sae 28" kunagi viltu vedama peaks hakkama, eks siis vaatab.

Ärge üle mõelge! Rämedalt viltuse plaadi saab labaselt käsiviiliga lasta enam-vähem risti. Sedapalju, et enam-vähem otse lõikavaks teritatud kett enam puus tühja ei lööks.

Mu odaval lauakäial on tugi täpselt telje kõrgusel. Ämmamamma plaate on korduvalt tulnud siluda. Saab otse lõikama küll.

Viltu hakkab siis kiskuma, kui juhmi järjekindlusega ühelt poolt nüritud ketti läbi puu pressida (näiteks küljetsi maassesusatut).

Samas on plaat tõepoolest sedapalju odav, et kannatab iga viie aasta järel uut küll osta hobisaagijal. Kui tihemini hakkab minema, tasub töövõtteid muuta.
Vasta

(05-05-2019, 15:09 PM)pat1 Kirjutas:  Selle Aspeniga olge nüüd eriti ettevaatlik. Nimelt müüakse laojääke, endale sattus 2015 aasta partii, no ei käi mitte.

Asjakohane hoiatus. Mul on kolm purki, millest vanim on kah 2015. Aga õnneks minu omad ei oska kurta ja käivad, nagu päris bensuga. Ju oli õnne...

Äkki on siin ka ühe varemkurtnud ksf! mure põhjus, kellel Aspen ei käinud mitte, aga kohaliku tankla bensiin vääga hää olli.
Vasta

(06-05-2019, 13:34 PM)v6sa Kirjutas:  
(05-05-2019, 15:09 PM)pat1 Kirjutas:  Selle Aspeniga olge nüüd eriti ettevaatlik. Nimelt müüakse laojääke, endale sattus 2015 aasta partii, no ei käi mitte.

Asjakohane hoiatus. Mul on kolm purki, millest vanim on kah 2015. Aga õnneks minu omad ei oska kurta ja käivad, nagu päris bensuga. Ju oli õnne...

Äkki on siin ka ühe varemkurtnud ksf! mure põhjus, kellel Aspen ei käinud mitte, aga kohaliku tankla bensiin vääga hää olli.

Juhiks tähelepanu, et tegu oli "...24" kaubamärgi alla pakendatud tootega, mis pakendatud 1:1-le Aspeniga identsesse kanistrisse. Uurin täna kuupäevi.
Kisub tüliks...


Vasta

(05-05-2019, 21:18 PM)Walter Kirjutas:  
(18-09-2018, 10:42 AM)Walter Kirjutas:  Küsiks targematelt ühe probleemi kohta. Nimelt läheb kett saagimise ajal nii kuumaks et plaadi alt lausa ripub, samas jahtub maha ja on jälle pingul. Lõigates viskab puidu kärsakat. Kas tegu võib olla kulunud soonega plaadiga et lükkab keti saagides viltu (soon ei ole kõige ilusam ja on siit-sealt ebaühtlase laiusega)? Plaati olen viiliga ühtlasemaks lükanud et soone servad oleksid sama kõrgusega. Kett muidu äsja teritatud.
Kas saeketi õlil ja õlil on ka vahe - siiani olen ostnud ehituspoest mingit noname ketiõli, kas peaks kvaliteetsema poole vaatama? Õlikulu muidu ok nagu manuaal ette näeb.
Tänud vastajatele!
Uus husku plaat ja oregoni kett ning xp jookseb/lõigub nagu muiste Smile . Probleemi kulu ~42€ e. plaat ja kett on siiski ainult kulumaterjalid. Mis see husku uus XForce plaat endast kujutab ei oska öelda (ilmselt turundajad saanud inspiratsiooni hollivoodi X-meestest) - ainuke erinevus et otsatähiku laagri määrimiseks vastav auk mis vanal plaadil oli sellel puudub, ju siis targad onud arvavad et piisab ka ketiõlist.
Asi selleks korraks lahenenud ning tänud kaasamõtlejatele!

Kaevasin tolle vana küsimuse välja ja avastasin, et üks nüanss seal vastustes on kahe silma vahele jäänud.
Jutt läks lõpuks sujuvalt üle keti õlile ja õlitusele. Edasi ei viitsinud lugeda.
Walter, kui sul on see vana, ketti kuumendav ja venitav plaat veel alles, siis saad sellel mõõta soone sügavust ja võrrelda keti veohamba kõrgusega ning uue plaadi soone sügavusega.
Sest kett kuumeneb ja pikeneb ka siis, kui peale arvukaid mahaviilimisi hakkavad veohambad plaadi soone põhja puutuma.
Vasta

(07-05-2019, 09:53 AM)Janka Kirjutas:  
(05-05-2019, 21:18 PM)Walter Kirjutas:  
(18-09-2018, 10:42 AM)Walter Kirjutas:  Kas tegu võib olla kulunud soonega plaadiga et lükkab keti saagides viltu (soon ei ole kõige ilusam ja on siit-sealt ebaühtlase laiusega)? Plaati olen viiliga ühtlasemaks lükanud et soone servad oleksid sama kõrgusega. Kett muidu äsja teritatud.

Kaevasin tolle vana küsimuse välja ja avastasin, et üks nüanss seal vastustes on kahe silma vahele jäänud.
Jutt läks lõpuks sujuvalt üle keti õlile ja õlitusele. Edasi ei viitsinud lugeda.
Walter, kui sul on see vana, ketti kuumendav ja venitav plaat veel alles, siis saad sellel mõõta soone sügavust ja võrrelda keti veohamba kõrgusega ning uue plaadi soone sügavusega.
Sest kett kuumeneb ja pikeneb ka siis, kui peale arvukaid mahaviilimisi hakkavad veohambad plaadi soone põhja puutuma.

Siin ei ole tegemist enam soone põhjaga või keti jooksuga serva peal. Probleem peitub soone laiuse kulumises. Soon on kulunud nii laiaks, et kett veab ennast soone sees viltu ja sa võid panna sinna uue keti või teritada seda või siis karjuda enda oskamatust ja jäädagi teritama aga kisub ikka saagides ja kuumeneb hetkega tänu sellele, et keti jalal puudub ühtlane liugpind latiga, kus õli saab libestava kile tekitada, et ei kuumeneks, samas suudab kett ennast keerata piisavalt kalde alla, et veab isegi uue keti viltu puidu sees. Kett lihtsalt veetakse viltu latile kuna soon kus ta jookseb on liiga lai juba. Ainus variant on uus latt. Ma just käisin selle etapi läbi. Aru ei saanud mis toimub. Suutsin hambad ristis terve keti kiirkorras lõpuni teritada (loe peppu keerasin) enne kui lõpuks süveneda viitsisin ja lahti raiusin teema. Kui keegi ei usu, siis on saadaval üks huski latt proovimiseks ja mõõtmiseks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

See eeldab kulumist, mille korral saab näpuga keti viltu soonde suruda.

Minul nii laiaks kulunud soont pole olnud au näha. Erinevalt kulunud soonepoolmeid aga küll, mida mahakäiamisega on kenasti arstida saanud.

Võimatu see muidugi pole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 11 külali(st)ne