Teema on suletud

K: T-25 hind mulle kui ostjale!

Mina olen oma võrdluse metsatööl teinud. Võrdluses t-16 versus G jääb G kindlalt peale.
G veab kolm 15-20m männipalki väga vabalt välja.
t-16 sai hädavaevu ühega hakkama.
Aga vagude ajamiseks on t-16 tõesti kõige parem kuna agregaat asub "kõhu" all. Kui kasti pole jalus siis on nähtavus ka väga hea.
Erinevad vaheltharimistööd jne. on selle masina mängumaa.
Kui sedasorti tööd on palju siis on sellise traktori ostul mõtet, muidu mitte.
Aga see on minu arvamus.

(12-06-2014, 10:38 AM)dad Kirjutas:  Höö-höö-höö ... Volvo L3314 või c303 või c306 .... proovitud, testitud, kindel.
DAD, ma olen nende kõigiga päriselt ja tõsiselt VÕIDU sõitnud, seda ka paksus metsas ja ajal, kui Eestius "veel" ka mootorsaagi "lubati" kasutada!!! Muidugi lisame siia ka balloonidega geländewageni... ja on tulnud mõnigi puu trassilt "eemaldada", sest need lihtsalt ei keera ega mahu läbi.
Kui nüüd rääkida metsatööst, mis sisaldab ka puude vahel manööverdamist, siis lapakad unusta ära! Selliseks otstarbeks kõige sitemad autod üldse olematu pöörderaadiuse ja roolivõimuta. Samas, kui tegu on metsatööga, kus masinal on ruumi ja metsas sees teelaadsed moodustised, siis portaalsildadega Lapakale elik c303'le ei kipu vastast olema vaat et ka 40'st ja 82'st. See, kuskohast traktorirehvidel LApakas läbi läheb, on sõnul seletamatu:
[Pilt: C303-Hiluxi-sabas2.jpg]
Ütleme nii, et sedasinast Gongozero juurde kalale minemise teed läbib suur Lapakas kui asfaltteed, mitte ei vaevle, kui kusagil eespool videos nähtud põkanaator. See on kontrollitud faktCool

Muidugi tuleb öelda, et ODAVALT veovõimelisi kiireid teeliikluskõlbulikke maastikuautosid ei jagata ja hinna/omaduste suhtes maatöödeks kipub üliebamugav vene trakats ikkagi õigem-odavam olema. Aga ma tean, et on Lapakaid mitmes kohas just sedasorti töödeks soetatud: ühel tuttaval on (teistel rohkem "muuks" otstarbeks), ühel jahiklubil on jahimaa hooldamiseks ja söötade veoks suur Lapakas jne.
Siis on ju veel ka Unimogid aga kättesaadavas hinnas vanakesed on enamuses nõrgukesed ja sama häda: manööverdusvõime olematu. Kuid Moog ongi traktor, sellisena projekteeritud ja kasutatav. Ja sellise masina sellisest hinnast saan ma täiesti aru, sest seda saab kasutada väga paljudeks töödeks ja tegemisteks!!! Ja "lepime kokku", et siinkohal ei ole mitte midagi võrreldavat teemaalgatuse põkanaatoritega, mis on ... teate küll, mida ma neist tegelikult arvan Big Grin
Ja kui mul oleks vajadus mitte just otseste põllutööde teostamiseks vaid haard-koor niisama maamajapidamises ja metsas müttamiseks koos teehoolduste jms ning kulutatavad rahanumbrid oleks viiekohalised, siis ise mõtleks tõsisemalt selliste aparaatide peale. Võlusõna on ju hüdroväljavõtted, millega saab ühendada kõikmõeldavaid imevigurdisi. No ja sisuliselt on ju selline Moog T-16 või "sakslase" tõsise töö derivaat oma kolme külge kallutava kastikesega. Jah, 10 korda kallim aga 100 korda parem.

See oli muidugi totaalne OT põkanaatori teemas aga veel üks näide, et maailmas on lõputult ergonoomilisi, efektiivseid ja ülihäid alternatiive vanale vene saastale... Samas, otse loomulikult paneb raha kõik paika ja üle oma varju hüpata ei saa ,seega peab teatud puhkudel "leppima" selle saasta elus hoidmisega ja kuldnokapuuris ennast vastu rauda tagudes masohhismiga a'la T-40 või vanemad "russide" jubekuudid.

Edit: et ei hakataks kohe kisama, et Moogiga ei saa midagi teha, siis olles ise oma silmaga purjeka pealt vaadanud Hollandis (jah, meie sõitsime kõrgemal kanalis ja allpool käis sügiskünd...) paar videokest ühest korralikust majapidamisabilisest Big GrinBig GrinBig Grin


Ahjah, koondvideo ka muidugi, mille pealkirigi ütleb oma eest kõik ära!!!


OK, et kirstukaane sisse viimane nael lüüa, siis ka metsameestele videoke Moogi võimekusest ja no näidake vene jäledust, mis samamoodi sõidaks, seda enam-vähem inimesele mõeldud kabiiniga!!! Keegi on kena töö ära teinud video näol.
Ja siit tuleb kohe küsimus: millisesse masinasse TASUB oma aega, raha ja ka remontimise oskuseid panustada??? On see ikka rõve T-40, põkanaator või muu jäledus???? Summa on sama, ajakulu on sama, efektiivsus ja kasutegur hoopis teised...


See on siis see "35-sendine sanglepp", IRW!!!!

Kuidas selle moogiga muidu kartulit mullata ja lahti ajada ka on? Või heina niita? Seda ei näinud jahi pealt?

No, päkka ja m-i on juba mitu tuhat aastat võrreldud ja ega siis 21 sajand targem ole....

Muud ma ei mõista unimogi vs t-40 või unimog vs t-16 kohta öelda.

Üks masin on projekteeritud põllule, teine on projekteeritud maastiku läbitavusele.

Teine asi mida tasub endale meelde tuletada on see, et need 20-30 aastat vanad vene masinad on projekteeritud 50 aastat tagasi. Võta nüüd 50 aastat vana lääne masin ja võrdle seda vene masinaga. Olulisi erinevusi ei leia.

See mis aastal masin on välja tehasest veerenud, ei tähenda automaatselt seda, et seda peaks võrdlema tunduvalt uuema masinaga.

See miks neid toodetakse - turg nõuab, lihtne. Keegi ei sunni inimesi endale vene masinaid ostma. See kes ostab, las siis ostab. Meil on vaba maailm ja kedagi ei saa sundida midagi ostma.

Come to the dark side, we have cookies!

(12-06-2014, 11:43 AM)PlyVal64 Kirjutas:  DAD, ma olen nende kõigiga päriselt ja tõsiselt VÕIDU sõitnud, seda ka paksus metsas ja ajal, kui Eestius "veel" ka mootorsaagi "lubati" kasutada!!! Muidugi lisame siia ka balloonidega geländewageni... ja on tulnud mõnigi puu trassilt "eemaldada", sest need lihtsalt ei keera ega mahu läbi.
Kui nüüd rääkida metsatööst, mis sisaldab ka puude vahel manööverdamist, siis lapakad unusta ära! Selliseks otstarbeks kõige sitemad autod üldse olematu pöörderaadiuse ja roolivõimuta. Samas, kui tegu on metsatööga, kus masinal on ruumi ja metsas sees teelaadsed moodustised, siis portaalsildadega Lapakale elik c303'le ei kipu vastast olema vaat et ka 40'st ja 82'st. See, kuskohast traktorirehvidel LApakas läbi läheb, on sõnul seletamatu:

Oi Priit, sa lahmid nii, et on valus vaadata ....

L33** seeria laplander elik "kutsikas" on hinnaklassis 2 korda odavam, kui C303, mis on omakorda 2 korda odavam, kui Mog 412 ... või isegi 3 korda.

Küsimus ei ole parima võimaliku "missitissi" valimine, vaid rahalistele võimalustele toetuv maaharimis/kodutoimetus töövahend, aga sa paned kohe siia ja sinna, pauk ja puraki ... no ei käi need asjad nii ... kui raha pole, siis võtad lähima universaalsema töövahendi ja teed sellega, elik suure rahaga palju asju on lihtne teha, küll aga vähese rahaga tuleb ka hakkama saada, vahel isegi samas mahus ... nii et kui teienkord mölalahtisus või ajulibestus tabab, siis arvesta, et ka need, kes ei saa endale lubada peed Hispaania reidil päikesele paista, peavad ka ära elama.

Dad.
P.S. kutsikale pannakse võimendiga rool ja traktorimootor ning penskarid muhelevad sellises edasi, olenemata sellest, kas sa oled poris või Barcelonas...

(12-06-2014, 19:59 PM)phyl Kirjutas:  Teine asi mida tasub endale meelde tuletada on see, et need 20-30 aastat vanad vene masinad on projekteeritud 50 aastat tagasi. Võta nüüd 50 aastat vana lääne masin ja võrdle seda vene masinaga. Olulisi erinevusi ei leia.

Lõpuks ometi!!!! MILLEST vähemalt mina siin kogu aeg kirjutanud siis olen??? See faking poole sajandi tagune tehnika maksab samapalju ja rohkem, kui oluliselt kaasaegsem tehnika!!!! HINNAST ju jutt käibki, ja see on ka vastus Dad'ile - selle saasta HIND ongi Eestis ebanormaalne!!! Vanaraua kilohind MIINUS karuperssest äravedamise kulud ja õuepealse esteetilise välimuse organiseerimine on nende õige ja õiglane hind.
Veel üks vahe, milel tõi välja ksf!Võsa - nende 50 aastat tagasi projekteeritud masinate ergonoomika ja jõuseadmed on muu maailma 60 aastat tagasi ehitatud masinate oma.
Jääme siis Unimogi juurde seekord ja see mudel tuli tootmisesse 1992 ning oli sel ajahetkel sedasorti masinate tehnoloogiline maailma tipp kõiges! Venelased ei ole mitte kunagi mitte ühte asja peale legendaarse NIVA suutnud tootmisse panna nii, et see oleks sel ajahetkel maailma tipp. Juhul, KUI see läbisõit on ka õige (ma oska öelda, palju see tähendaks traktori töötundidesse ümber arvestatuna aga see on väga vähe!), siis saad 20 aastat vana tipptehnika. Samas tootis NSVL sel ajal veel t-40't ja neid toodi siiagi aga isegi kolhoosis oli traktoristile see KARISTUSEKS, kui pandi selle jäleduse peale tööle. Töömees sai omale uue "akvaariumi" ning kõrge tasuga tööd ja kas joodik või muu sitakeeraja "neljakümne" ning madalapalgalised tööd.

Sest selle teema tähtsaim osa on ju HIND mulle kui ostjale!!!! Ja seda enam peab inimene, kes loeb heas mõttes sente, vaatama, MIS SAASTA ta siis oma piiratud eelarvega kokku kühveldab! Rahaliselt rikas inimene võib omale lubada ekstravagantsust nimega Nõukogude Traktor, ta võibki pulli teha Just for FUN! Meil siinsamas kuhjaga kaasfoorumlasi, kes selgelt lõbu pärast teevad igasuguseid imevigurdisi omale, sisustavad oma aega lahedate insener-tehniliste lahenduste välja mõtlemisega. Aga nad ei tee seda hädavajadusest vaid ikka hobiks ja lõbuks! Sest mistahes asja ehitamine on kulu, a'la Uhti Koll, pöördsahaga Golf etc. Rahaliselt VAENE ja toimetulekutoetusest elav tegelane ei saa selliseid asju teha, onju???
Kui inimesel on aga väga piiratud eelarve ja ikkagi vajadus natukenegi efektiivsemalt mingisugust maatööd teha (kasvõi selleks, et rahalisest kitsikusest välja rabeleda) siis selline peab ennekõike tuhat korda MÕTLEMA, kõik oma VAJADUSED ritta ja tähtsuse pingeritta seadma ja alles siis otsustama ja ostma. Jah, kahjuks on Eestis veel inimesi, kelle majanduslik seis on selline, et nad lihtsalt peavad ostma võimalusel kõige odavama ja see kipub olema läbiaetud roostes saasttehnika Made in U.S.S.R. ning seda siis reinkarneerima. Kui seesinane tehnika näeb juba natukenegi esteetiline välja ja püsib koos ning on KOHESELT mingisuguse töölaadse tegevuse võimeline, maksab ka põkanaatot juba mitmeid tuhandeid eurosid aga see on juba PALJU RAHA! Ja see ongi nüüd koht, kus see rahaliselt mitte nii võimekas tegelane peab hakkama mõtlema ja alternatiive otsima!

Aga miks siis see inimene vaene on? Esmalt võiks nagu neid põhjuseid uurida, siis saaks ka aru,miks eelistatakse seda n.ö "saast tehnikat"! Varaline kihistumine hakkas juba 1992.a kui inimesed asusid endale tehnikat ja kõike vaba erastama. Enne,kui lahmima hakkate uurige ajalugu ja missuguseid reforme on vahepeal tehtud ja kuidas on maksutulu jaotunud.


Küttekulu on ka nagu ära unustatud.....põka võtab ikka väga vähe kütet võrreldes mingi bensiini õgijaga. Mul näiteks oli M-20 mootoriga omaehitatud trakats millele paaki sai kallatud pangetäis bessu. See kadus imeväel..... transporditöid ei tasunud teha...

Kas sul Ply on vähimatki aimu, palju maksab Unimogi remont? Kütust tuleb sinna sisse samuti ohtralt valada, võrreldes vene saastaga.

Mind kohe huvitab, millise aparaadi sa järgmiseks põkale võrdluseks tood? Tank äkki? Tegelikult sinu jutu juures sobiks ka trollibuss. Tõmba ainult põllule liinid üles ja voilaa.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(13-06-2014, 12:34 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Küttekulu on ka nagu ära unustatud.....põka võtab ikka väga vähe kütet võrreldes mingi bensiini õgijaga. Mul näiteks oli M-20 mootoriga omaehitatud trakats millele paaki sai kallatud pangetäis bessu. See kadus imeväel..... transporditöid ei tasunud teha...

Väga õige! Ning võrreldes T-130-ga kaalub põksinäks samuti imevähe.Big Grin

Põksinäksiga võrreldavat moogi ei toodeta enam ammu.

Pakuti juba T16 ja G välja! No ma tahaks näha kuidas heina niidetakse ja kartuli muldamise jutt käis juba läbi! Ei tasu võrrelda siga ja kägu! Igale asjale oma otstarve!

Veel pole maha löödud

Oma Unimogide ja G klassidega võite off rõudi sõita. Talusse(mitte linnavurle suvilasse) on õige valik ikkagi traktor. Kas T25 just kõige mõistlikum on, seda ei usu aga ega meie turul väga muud väiketraktorit ei pakutagi nii soodsalt.

Mingi mõistmatu patoloogiline viha tundub mehel olevat vene tehnika vastu. Et siis kõige vaesemad ja närusemad eluheidikud kasutavad seda?
Noh, vähemalt ei pea nad Audi pagasnikus puid vedama.

ei ole viha tal, ammugi mitte patoloogilist.
ta on ammu aru saanud, et omagi suvilasse kuluks põka ää, aga ei jõua osta ja siis on vaja usinasti maha teha, et lõppeks ehk keegi hakkabki põkat hirmsaks rämpsuks pidama ja annab metallihinnaga priidule ää.
Smile

(13-06-2014, 18:38 PM)diesel Kirjutas:  ei ole viha tal, ammugi mitte patoloogilist.
ta on ammu aru saanud, et omagi suvilasse kuluks põka ää, aga ei jõua osta ja siis on vaja usinasti maha teha, et lõppeks ehk keegi hakkabki põkat hirmsaks rämpsuks pidama ja annab metallihinnaga priidule ää.
Smile

Tundub nii jah, et miks ta krt muidu nii palju aega kulutab foorumis selleks, et oma traktaate kokku kirjutada.

Kui kõik see aeg kokku võtta mis siin teemas on ära kulutatud nii kirjutamise kui ka lugemise peale oleks juba arvatavasti 5 ha kartulat kamba peale maha pandud ja seda kõike logu t-25 abil.
Kui keskmise eesti palga töötundidesse arvestada see aeg, siis inimesed siin teemas on ära kulutanud, oleks kamba peale juba 5-10 t-25 ära ostetud.

Come to the dark side, we have cookies!

(13-06-2014, 18:38 PM)diesel Kirjutas:  ei ole viha tal, ammugi mitte patoloogilist.
ta on ammu aru saanud, et omagi suvilasse kuluks põka ää, aga ei jõua osta ja siis on vaja usinasti maha teha, et lõppeks ehk keegi hakkabki põkat hirmsaks rämpsuks pidama ja annab metallihinnaga priidule ää.
Smile

+5

--------------------------------------------------

P.S.
Klipid on puhas ajuloputus. Sellise põlla peal võib ka põkale viihõlmalise järgi haakida, kusjuures manööverdamine on kiirem ja lihtsam.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!

"sellise põllupeal"mida see küll tähendab?

(13-06-2014, 22:09 PM)Rapsijuurikas Kirjutas:  "sellise põllupeal"mida see küll tähendab?

Loomulikult on silmas peetud samasuguse happesusega mullapinnasega (pH) maalapilt töötamist nagu toodud videoklipis eelnevalt näidatud. Kas lõpuks keegi tõstab selle teema juba eriti tähtsate teemade hulka?

Ma arvan seda,et võibolla peaks selle tehnika kõik peese saatma ja hakkame labidaga kartult panema. Kadund ema siberis oli seda teinud ja polnud seal ühtegi unimoogi ega ka avant-põkat. Traktor võtab palju kulu ja teadagi on hirmus saast..... ma ei saa aru mis me siin enam jamame,viimane aeg kartul maha panna. Loodame,et kõik labidad pole veel vanarauda viidud....ja ei pea päris kahvli või kingalusikaga maad kaevama..... parem muidugi ikka,kui niisama põllul vahtida tühja kõhuga.....
Mul enadal juba maas ja sai ühe saasta T-25-ga maha pandud.... iga aasta ähvardan jagajat vahetada aga olen hirmus laisk...ikka veel tõstab tagant. Ei taha töötavat asja torkida. Kümme aastat tagasi juba arutasime,et jagaja läbi..... jagaja läbi.... Töökindel värk.Big Grin
Ma ei saa sellest kirumisest enam aru.... mis siis häda on,kui kõik oma asjad saavad aetud. Keegi ei nurise maal,et põka kehva.... pigem kirutakse ikka muid asju. Näiteks,et maal pole enam poodi ega postkontorit..... juua ka enam pole..... allikalt saab veel õnneks vett...

Ühed ei saa kirumisest aru, teised kiitmisest, rääkida ja kirjutada armastavad aga mõlemad! Rolleyes
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne