Teema on suletud

K: T-25 hind mulle kui ostjale!

(15-06-2014, 13:44 PM)v6sa Kirjutas:  
(15-06-2014, 12:44 PM)Gravity Kirjutas:  ...
Samamoodi on Unimog kasutamine metsatöödeks suhteliselt haiglane mõtteviis.Kuidas sa palke virnastad?
...

Nagu iga teise trossiga puid välja lohistava masinaga. Ehk kas veeretades või eraldi tõstukiga. Kui on tera ees, saab ka sellega upitada teatud kõrguseni. PITA ja sidurit tappev tegevus, kuid tehtav.

Arvestades muidugi moogi hinnalipikul ilutsevat numbrit, siis mõistlik see tegevus ei ole. Iseasi, kas hobi ikka peab mõistlik olema.Big Grin
Vanemate moogide puhul on juhikohale saamine veel suurem väljakutse, kui paljukirutud teesoorokilToungue


(15-06-2014, 12:44 PM)Gravity Kirjutas:  ...
Lihtsalt kuskilt jookseb efektiivsuse piir koos õige tööriista valimisega konkreetse töö jaoks. Siin teemas on kõik täitsa sassi aetud ja väga seinast seina lahmitakse. On maakohti kuhu t-25 on ideaalne ning on talupidamisi kus T-25 kõlbab ainult nooremale põlvkonnale näitamiseks millised traktorid olid vanasti.

Lahmitakse jah, sest lähtekohad on ju erinevad ja teatud inimesed ei ole võimelised teiste seisukohti aktsepteerima.Sad Millest on kahju...

Kuna pidin neljapäeval taas ühte põksinäksi elustamas käima, siis veel üks nael selle nikatsi kirstukaande:
kabiiniga isendil on hüdrojaguri surveklapi kaas paigutet sedasi,et selle mahasaamine vahelesattunud saastast vabanemiseks on tõeline peavalu. Täiesti võrreldav uuema aja masinatega, mida polegi mõeldud remontida.Toungue
Õnneks oli masina omanikul head peened käedRolleyes

Et leek ei sumbuks, natuke bensiini juurde:
ideaalne on teekakskendviis vast ainult sinna majapidamisse, kus paar samasugust juba ees ja keegi nende hingeelu peensusteni tunneb.Cool

Unimogi puhul tuleb siis alustada sellest,et lisada hüdrosüsteem koos rippsüsteemiga. Meil oli T-40AMil küljes kahvli moodi asi mille külge kinnitasime trossid ja tõstsime palgi otsad ülesse välja vedamiseks. Osad lohistavad pika trossiga aga see rikub puitu ning jääb igale poole kinni. Sama kahvliga saime virnastada ka ,mitte küll väga suuri hunnikuid aga piisavalt mahukaid kuna ära transport käis tihti. T-40AM reeversiga oli mugav nikerdada,T-25 oma ei lülitu nii kergesti näiteks.

Ehk siis ehitad Unimogist traktori ja avastad,et tulemuseks on kiirtraktor mis põllule päris ikka kõlba.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed

Ohjah, pole üldse siis ime, et Eesti maaelu on põhimõtteliselt persses ja inimesed seal enam elada ei taha...

Aga asjast ka ja see on ju HIND, mida ma pean miskipärast kogu aeg rõhutama??? See on siis selle nõukogude SAASTA eest küsitav number ja saage OMETI aru, see, et keegi veel mõistab seda saasta kuidagimoodi elus hoida ja et veel on kellelgi kolhoosiladudest KOKKU VARASTATUD varuosi (muuseas, isand Vant, tunne ka huvi, kuidas on need naabrimehed on põkanaatorid omandanud) ning ollaks enii vaesed ja vanamoelised et vähegi normaalsemaid tööriistu ei taheta omaks tunnistada, ei muuda asja olemust!

Traktorite, eriti selle SAASTA hinnad on Eestis absoluutselt üle mõistuse! Kuniks leidub lolle, kes ka maksavad küsitavaid numbreid ja ei suuda ISE oma peaga mõelda või mingit liigutust teha, jääbki see nii. Muuseas, ehe näide on ju need kasutatud väiketrakatsid a'la Transkapitali toodavad, millede müügihind Eestis on peaaegu kolmekordistunud ja kõik on ära ostetud. Muidugi, miks ärimees ei küsi pappi, kui leidub neid, kes on nõus selliseid summasid kulutama...
Aga mina olen nüüdseks harjunud vaatama Euroopasse, seda just tänu suurte purjekate toomisele ja andke andeks - need mõnituhat kilomeetrit või samapalj umeremiile lahutab meid kordades odavamatest, uuematest ja parematest riistapuudest! On seuhke tore müügisait, kui Kleinanzeigen Landesweit ja sealt leiab siis neid reaalseid hindasid tehnikale. Jah, kohati tunduvad mõned hinnad lausa müstilised ja on kartus, et ei saa õigesti aru a'la et see on mingi sissemakse liisingule vms, sest hinnanumbrid on "absurdsed": palun, selline väiketaluniku unistus 4000 eurot! Samas: tuliuued Kubotad Saksamaal on selliste hindadega, seega mõni aasta ja mõnedsajad töötunnid kasutatuna võivadki hinnad "ulmelised" olla. Rolleyes
Kuid samas annab realistlikuma pildi ikkagi suuremate trakatasite hinnakujundus: suhteliselt värske Belarus 820 on hinnaga 5000 eurot, selline jurakas Fendt 13555 eurot ja New Holland 2444 eurikut...

Jah, ei julge väita, et need on siis reaalsed müügihinnad, et panedki seal oleva summa sulas letile ja sõidad traktoriga minema. Äkki keegi Saksamaaga rohkem sinasõber mõistab midagi targemat öelda, mõni, kes on seal wirtschafti õppimas käinud? Aga vaat seda ma usun küll, et restaureeritud kohalik "põkanaator" ehk siis Hürlimann d80 maksab 1200 uut rubla. Ja ma pean jälle kord meelde tuletama sakslaste ja eestlase sissetulekute vahet ehk kui odav on see veel tööl käiva sakslase jaoks...
Ja siit ka vastus isand dieselile: ei, mul ei ole väga vaja aga ma siiski tegelen korraliku tööriista "välja mõtlemisega". Just for FUN aga ka siis ei saa see olla kallis saast vaid korralik asi. Ja ma olen maha kriipsutanud kogu selle nõukasaasta, ma ei maksa selle eest senti ka. Ja ma ei viitsi lihtsalt ära tuua sõbra juurest ka seda vana HTZ'ti. Kuna ka mina või meie pere oleme vaesed, siis nii rikas olen ma küll, et saasta mitte kokku kühveldada. KUI ma lõpuks midagi ostan, siis olgu see ka asi. Ja kui tuleb otsus, siis ma ka leian lahenduse näiteks sellise masina ära toomiseks Berliini lähistelt. Sest mul pole suurt vahet, lähen ma asjale järele karupersse mägieestisse või Berliini.

Priit, euroopasse vaadata on tore aga erinevalt lääne-euroopast oleme meie olnud 50.a Nõukogude liidu kooseisus. See juba on jätnud mitmele põlvkonnale oma jälje. Ning ära imesta,miks inimesed siis hoiavad oma utiilist siis kümmne küünega kinni.
Lisaks on ka veel toredaid põhimõtteid rahvas juurdunud,mida ma kommenteerima ei asu.Märksõnaks: defitsiit!


(15-06-2014, 18:29 PM)Tegelane5 Kirjutas:  ...
Mis erilised peensused sellel T25l siis on, et (väidetava hingeelu) korrastamine vaid edasijõudnud 25lausujale võimete kohane on?

Ega siin mingeid peensusi ju pole.Rolleyes Lihtne traktor, mille kohta on hulk kirjandust ka maakeeles saadaval. Aga ikkagi tekivad küsimused kudias seda polti lahti saada või kui palju peab olema teise võlli laagrilõtk. Kuna küsijateks on pahatihti netipõlvkond, siis vastuste leidmine raamtust on neile kuidagi väga keeruline... Rääkimata sellest, et usutavasti on ka põksinäksi juures nüansse, mida raamatust ei leia, kuid kogenud mees teab rääkida.Big Grin

Mina viitasin sellele, et T-25 ja selle derivaatide eest küsitavat kõrget hinda õigustavad reeglina need, kel traktor üksipulgi selge või kel tegelikult traktorit vaja polegi. Aga mugav, kui see olemas on.Cool

(16-06-2014, 00:03 AM)Gravity Kirjutas:  ...
Ehk siis ehitad Unimogist traktori ja avastad,et tulemuseks on kiirtraktor mis põllule päris ikka kõlba.

Märkimisväärne hulk (väidetavalt nii 70+ tuhat) põllumeest nii ei arva...Rolleyes

Säärane hulk pakutakse neid ainuüksi Saksamaa põldudel ringi müttavat.

(16-06-2014, 11:45 AM)MAZ Kirjutas:  Priit, euroopasse vaadata on tore aga erinevalt lääne-euroopast oleme meie olnud 50.a Nõukogude liidu kooseisus. See juba on jätnud mitmele põlvkonnale oma jälje. Ning ära imesta,miks inimesed siis hoiavad oma utiilist siis kümmne küünega kinni.
Lisaks on ka veel toredaid põhimõtteid rahvas juurdunud,mida ma kommenteerima ei asu.Märksõnaks: defitsiit!

Ma olen Sinuga igati nõus ja seesinane kehtib ka näiteks veeesõidukite kohalt! Aga m aolen püüdnud ka seda muuta, vähemalt inimesi mõtlema ja ringi vaatama panna.
Muuseas, eriti lihtne arvutus: ütleme, et traktor, mis mahub lõdvalt sõiduauto sappa haagisele, asub meist 1500 km kaugusel. Seega 3000 km sõita, võtan oma imeodava kvaliteetkvattro, 10 toopi sajale raske haagisega ja siis on varuga. See on 300 liitrit bensiini X 1,5 eur ~ 500 eurot. Teine 500 läheb ka elu nautimisele, seega kulu 1000 rubla. Kokku tuleb siis omahind 4000, mille sees on seiklus, automatk, puhkus, mõne põneva paiga külastamine koos sõbraga (üksi ju ei viitsiks minna) ja korralik tööloom hobimajapidamisse. Ja siis vaatad, palju midagi sarnast maksaks Sauel: koos esilaaduriga aga ilma kaevekopata 6100 rubla. Ma ei ostaks sellist asja isegi mäluaugus olles sellise raha eest! Isegi siis on odavam, kui sõita bussiga Saksamaale, osta sealt mingi suurt kaubik, panna see trakats sinna sisse ja koju sõita. Kaubiku müüd maha ja heal juhul saad traktori tasuta... Kui ma "leian" 4K eurikut vaba raha, siis leian ma lõdvalt 4 päeva aega seiklemiseks ja kulutan selle summa maksimaalse efektiivsuse ja kasulikkusega ka pikas perspektiivis vaadates. Teed arvutis kogu eeltöö ära, mõned telefonikõned ja kogu ooper.

Meie perel on natuke "häbi", kui oleme sunnitud küsima 24-tunnise lõbustuse eest koos söökidega 37 eurot, meie arust on see täitsa suur rahanumber. Ja siis julgetakse saasta eest nõuda tuhandeid... ehk meie pere on väga vale kaader, kellele rääkida raha väärtusest! Uskuge, me oskame arvutada ja kalkuleerida sendi pealt asju ning teha seda "tööd" maksimaalselt efektiivselt - ilma selleta ei toimuks ühtegi Talverallit, vähemalt sellise väikese raha eest küll mitte!

Val, isetoomiseks 4 päevaga on vaja kahte inimest, kel on E-kategooria juhiluba. Kui neid inimesi ei ole on olukord kohe hoopis teine.
Kogu sellest jutust on õige ainult üks - müügisolevad traktorid on ülehinnatud. Olemasolevate kasutamine on igati omal kohal, eriti mõnekümne või mõnesaja töötunni juures aastas. Suurtalunikud ju kasutavad uusi kaasaegseid. Milles on probleem?

PS kunagi kolhoosilaost varuosade virutamine või viina vastu vahetamine on tänaseks aegunud Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

priit, sa oled usin guugeldaja. kui viitsimist on, siis äkki leiad ka selle lõdvalt sõiduauto sabas haagisel ää toodava riistapuu kliirensi kuskilt? no, et kas kõlbab teisega ka tuhleid mullata? ja leiad ehk muidki põllumajanduskõlbulikkust tunnistavaid fakte?

plyval kõik ilus ja vist õige aga kõrge T25 hinnaga võitluse peale tuleb klassika meelde:



You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

(16-06-2014, 12:35 PM)Marko Kirjutas:  PS kunagi kolhoosilaost varuosade virutamine või viina vastu vahetamine on tänaseks aegunud Big Grin

Mul on olnud au osta kolhoosilaost viimases lõpus tagavaraosi. Virutada ei õnnestunud,kuna jäin sellest rongist oma nooruse puhul maha.... Pealegi ei olnud see vargus vaid lihtsalt üks vabadusvõitluse osa ja teistmoodi ei olnudki võimalik! Eraomanduses ei tohtinud ju traktoreid üldse olla,võibolla siis ainult omaehitatud trakatsid ja neilgi ei tohtinud traktorite osi olla. Kolhoosnikel mingid vanad mahakantud rondid olid ja needki tänu sellele,et keegi ei kaeband (eks oli sedagi). Seega pole mõtet tõesti vargaid otsida..... olud olid lihtsalt sellised! Igal juhul on kõik ajalooks saanud.

mingi krdi anomaalia ikke vist on selle priidu viidatet saksa lehega.
see boomer, mis berliini lähistel paikneb, massab justkui neli ja pool raha.
maskuses on ka pool tosinat seukest ja odavaim on 18 raha.
keeleoskajad võiksivad nüüd asja kommenteerida.
mudu võtan käru sappa ja hakkan juba sinnapoole sõitma veel suure ähmiga ja vaat mis jama, kui kohapeal selgub, et ikke peris seukse rahaga ei saa.

Ma ei tea kuidas Priidu ja Talupojaga lood on aga ega see kolhoosist virutamine polnud niisama lihtne.
Kui võtta 1980.dat, tuli selline tore peasekretär ametisse nagu Andropov,kes kehtestas säärese korra,mille eesmärk oli riigivarastajate ja ärimeeste kõrid kinni keerata.Eks see nii mõnegi ära hirmutas ja SORVO tegeles ka agaramalt majanduskurjategijate püüdmisega. Tehti mitmeid aktsioone,kus võeti liistule,kolhoosi prügikastist endale manti, kodu tassinud kodanikud. Ning lisaks konfiskeeriti ka mitmeid omatehtud traktoreid,kui selgus,et nende valmistamisel kasutati riigivara! Masinad ise purustati hiljem.
Paraku jäi Andropovi eluiga lühikeseks ja kõik läks hiljem vanaviisi edasi.
Kuid ,et midagi sohvoosi või majandi laost saada,pidid olema tutvused ja tutkit iga suvaline traktorist niisama kergelt midagi sai. Selleks,et oma Mosule saada generaatorit,pidi teinekord tegema väga pikka kadalippu läbi ja seda läbi mitme töötaja. Ning ka siis polnud see tasuta! Vastuteene eeldas vastuteenet!
Kuid 1990.datel kui kord oli juba Gorbatšovi ajast lõdvenenud hakkasid kõikvõimalikud insenerid, mehaanikud ja varustajad endale tassima asju kodu. Isegi puru joodikust traktorist vedas endale kastide viisi laagreid,mis kahjuks niiskes heinaküünis, suuremalt jaolt olid 2013.a hukka läinud.Sad
Seega jutt,et said meeletult varastada Nõuka ajal ei ole päris tõsi. Varastada said eelkõige need,kes olid kõrgemal kohal või kelle lehmalell,isa,poeg või vend oli samasugusel positsioonil.
Rahvavaenlased nagu minu vanaisa,langesid pidevalt represeerimise ohvriks,küll tühistati ostuload, küll öeldi,et seda teist ja kolmandat asja ei saa niipea. Hiljem tegid need samad insenerid,peamehaanikud ja esimehed veel teistkorda nahka, viies kolhoosi osakud pankrotti pessa nii,et raha läks kaduma. Minu suguvõsast ei saanud keegi oma ausa (tasuta)töö eest isegi mitte maha kantud MTZ ronti! Need panid ka kohalikud traktoristid juba ennem majandi lagunemist kinni.
Alles jäänud DT-20 ja muud surmad müüdi hea raha eest maha,mis tollel ajal võrdus 2x Lada rahaga. Nii,et ehk see looke natuke valgustab Priitu!


(16-06-2014, 13:00 PM)diesel Kirjutas:  mingi krdi anomaalia ikke vist on selle priidu viidatet saksa lehega.
see boomer, mis berliini lähistel paikneb, massab justkui neli ja pool raha.
maskuses on ka pool tosinat seukest ja odavaim on 18 raha.
keeleoskajad võiksivad nüüd asja kommenteerida.
mudu võtan käru sappa ja hakkan juba sinnapoole sõitma veel suure ähmiga ja vaat mis jama, kui kohapeal selgub, et ikke peris seukse rahaga ei saa.
On jah eriti kahtlane värk. OK, neil KM 19% ja äkki mingid toetusskeemid, kus peavad vanast tehnikast lahti saama (nagu oli Eestil traalide purukslõikamisega siin mõned ajad tagasi) vms. Samas: kuna Saksamaal ongi kõik mis on kasutatud, palju odavam, siis nagu jälle vanemate asjadega kahtlust ei teki ja ka uute hinnad on ju olemas. V.a. mõnede väga uute ja olematult tööd teinud aparaatidega... minu mõistus, mis on nagu "harjunud" Eesti hinnapoliitikaga, tõrgub uskumast, et selline traktor maksabki sellist raha. See lihtsalt tundub nonsenss. See oleks nagu 10-aastase liisingu sissemaksuraha vms. Samas, egas algul ei uskunud ka, et 43-jalane reisser võiks maksta 10K euri, kus sees on tuttuus autopiloot hinnaga 3600 euri, tuttuus vöörstaak-rull hinnaklassis 2500 euri jne. Aga nii oli ja lendasime kontrolliks Bilbaosse ja kõik vastas tõele ja... muu on juba ajalugu.

Samas, näiteks seuhke frontaal-koll, päris vana, palju töötanud, mootorit remonditud ja hind 2800 eur oleks üldises hinnaskaalas täiesti paikapidav? Ja siis samasugune koll aga "teekuusteist" asendaja, pisut uuem ja pisut kallim ka, tervelt 3400 euri - oleks nagu loogika olemas?
Ehk ei jää muud üle, kui tuleb lihtsalt Saksamaale kohale sõita ja põllumajandustehnika-turismiga tegelda Wink Ja miks mitte siis Sinsheimist koos vägeva muuseumi külastusega koos tuua originaalvärvis lahe poole sajandi vanune vanatehnika, mis isegi on igati töökõlbulik millegi virnastamiseks, seda tervelt 1300 ruubliku eest Smile Sest elukogemus näitab, et Euroopas võivadki asjad mõnikord meile täiesti arusaamatu odava hinnaga olla.

Googel-moogel tõlkis selle eluka jutu nii: Best kept Maxxum. Sold a used wheel tractor Case Maxxum 5150 Plus with front hydraulics, creeper, 92 kW, 40 km / h, air and air seat. the tractor is in running order. Ehk müüakse hästi hoitud töökorras elukat sellise rahanumbri eest. Ma ei oska asjast muudmoodi aru saada...
Edit: 8900 euri juures on selline jutt: For sale is a used tractor Case Maxxum 5150 with Quicke front loaders. The tractor has 125 hp, cab with air, four wheel drive, 40 km / h transmission, Pneumatic system, Front linkage, 3 double-acting control devices. EZ 1996, almost 6900 Betriebsstd. Fully Operational.
Ja veel edit: 11000 eur hind ja jutt selline: Sell ​​as soon as possible a used tractor Case Explorer 95 The tug is built in 2006 and has about 2100 hours. Engine power 95 hp, 40 kmh, cab with air seat and air conditioning, glass roof, power shift transmission, PTO 540, 540E, 1000 and 1000E, 4x DW control devices, EHR, automatic hitch, tire tread still 70%. Complete with front loader Hauer POMC 95, vibration damping, top block system, 3rd Circle, multi-coupler, Mechanical Paralleführung. Easy straightener, very well-kept.
On ju konkreetne jutt ja sellisest ulmekollist oma ergonoomikalt ja võimsuselt poole kehvem, poole vanem, poole väiksem jne peabki poole vähem ja kolm korda vähem ju ka maksma???

Täitsa huvitav müügiportaal. Hinnad ka huvitavad. Kahjuks on paljudel ainsaks ühenduse võtmise võimaluseks anonüümne meiliaadress. See tekitab kahtlusi. Aeg-ajalt ilmuvad ka meie Kuldsesse Börssi sellised tehnika müügi kuulutused (enamjaolt põllumajanduses traktorite ja ehitusmasinate alajaotusse) kus aisaks kontaktiks anonüümne "võta müüjaga ühendust". Sama kehtib ka Soome Keltaise Pörssi kohta. Sportlikust huvist suhtlesin mõne sellise "müüjaga".Enamasti on nad Inglismaalt. Saadavad ka firmat tutvustava lingi, mis avaneb ainult otselingilt. Google selliseid firmasid ei leia. Kõik tahavad raha ette saada. Sarnastest müüjatest on ka Rodnase foorumis juttu olnud. Ühe sellise müüja pildipangaga tutvudes olid millegipärast kõik masinad ühe saksa rendifirma logodega.
Eks nende kuulutuseportaalide puhul peab ikka müüjaga otse suhtlema. Kui on nõus, et tuled ise järele ju siis on kaup reaalselt ka olemas.

(16-06-2014, 15:42 PM)kalju1 Kirjutas:  Täitsa huvitav müügiportaal. Hinnad ka huvitavad. Kahjuks on paljudel ainsaks ühenduse võtmise võimaluseks anonüümne meiliaadress. See tekitab kahtlusi. Aeg-ajalt ilmuvad ka meie Kuldsesse Börssi sellised tehnika müügi kuulutused (enamjaolt põllumajanduses traktorite ja ehitusmasinate alajaotusse) kus aisaks kontaktiks anonüümne "võta müüjaga ühendust". Sama kehtib ka Soome Keltaise Pörssi kohta. Sportlikust huvist suhtlesin mõne sellise "müüjaga".Enamasti on nad Inglismaalt. Saadavad ka firmat tutvustava lingi, mis avaneb ainult otselingilt. Google selliseid firmasid ei leia. Kõik tahavad raha ette saada. Sarnastest müüjatest on ka Rodnase foorumis juttu olnud. Ühe sellise müüja pildipangaga tutvudes olid millegipärast kõik masinad ühe saksa rendifirma logodega.
Eks nende kuulutuseportaalide puhul peab ikka müüjaga otse suhtlema. Kui on nõus, et tuled ise järele ju siis on kaup reaalselt ka olemas.
Eks ta nii on aga kui panna siis kõrvale näiteks reaalne Eesti kuulutus mingist sarnasest aparaadist, mis on ka Euroopast toodud, arvestada sinna sisse "Eesti Ärimehe" kasumimarginaal, mis on alati mitusada protsenti, siis saabki tuletada sellise masina hinna Belgias. Seal maksiski see masin näiteks 5000 euri. Lihtsalt suure trakatsiga on suure rekkaga äratoomise kulu märgatav number aga mitte ka midagi ulmelist - tihtipeale pole vedajatel täismahulisi tagasikoormaid võtta ja ühe trakatsi jagu ruumi ikka tendi all leiab.

Surfasin veel pisut: http://www.kleinanzeigen-landesweit.de/a...58045.html on millegipärast Inglise numbrimärgiga.

Kalju, tuleb ka vaadata, kui mitu kuulutust müüjal on ja sel tegelasel on 16 ehk kohe on kahtlus mingis imeskeemis. Samas teistel on üks kuulutus. Kuid arvata, et kogu see sait koosneb vaid sulleritest on ju lollus? Saksamaaga on see häda, et neil on interneeduse kasutamine jube karm värk (me saime sadamas neti passiandmete alusel!!!) ja igasugused isikuandmed ja telefoninumbrid on keelatud jne, sestap ongi nende saidid meile arusaamatu salastatusega. Hea, et meilida saab, tuleb õnnelik olla, et postituviga asi ei käi Wink

Aga hinnatase on kohati küll eriliselt kahtlane, seda küll suurte osas, pisikesed on suurusjärgus samad ka näiteks mobiles. Ning need 8K ja suuremad hinnad on ka arusaadavad kasutatud vanade asjade eest, jälle vaadates meie müügilehtesid, siis on lähikonnaski sarnase suurusjärguga numbreid. Ehk näiteks seda hinda eelmise sajandi masina eest ma võin uskuda, sest kui jälle kaevata usaldusväärsemal saidil ja sealt eraldi usaldusväärsemaid müügiärisid, siis leiab tõesti ka sealt 21.sajandi traktoreid "naljakate" hindadega. Või teed guugeldamist muudelt saitidelt ja saab ka korralike uute masinate jaoks arusaadavaid hinnanumbreid. Ja jälle näide Eesti hinnakujundusest ja selle kujundamisest Sad

(16-06-2014, 11:30 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Kuid samas annab realistlikuma pildi ikkagi suuremate trakatasite hinnakujundus: suhteliselt värske Belarus 820 on hinnaga 5000 eurot, selline jurakas Fendt 13555 eurot ja New Holland 2444 eurikut...

Jah, ei julge väita, et need on siis reaalsed müügihinnad, et panedki seal oleva summa sulas letile ja sõidad traktoriga minema.

Kui sa ise ka aru saad, et hinnad kahtlased, miks siis neid võrdlusesse üldse võtta?
Need hinnad ongi selleks pandud, et võimalikult palju huvilisi tekiks. See tähendab, et hinnad on kõvasti alla turuhinna.
Seesama võrdluseks võetud MTZ Kuldses Börsis: http://www.kuldnebors.ee/search/pollumaj...uage_id=et
Huvitav miks teda juba ära pole ostetud?

Ei saa aru inimesest, kellel oli huvi traktori DT-14 vastu ja nüüd kirub T-25 te. http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=48360

T-25 hinnast niipalju, et ega mujal hinnad odavamad pole. Turg määrab hinna.
Seda ei maksa loota, et töötava kilohinnaga saab, sest sellise hinnaga ostaks igaüks ära.

Püüan säilitada neutraliteeti ja pean märkima, et traktor, mille vastu Val huvi tundis, maksis 1200 ja näeb väga kena ja piisavalt vanaaegne välja.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Mnjaa. Vällamaal sjab ikka taevamannat. Muruniiduki hindadega on võimalik saada uuemaid korralikke traktoreid, esilaaduriga ja puha.

Enne kui oma iganenud venelase emexisse tassite, ning Ply jutu peale rahaga sinna tormate, proovige natukene rahuneda, ning paar tundi kainelt mõelda. Kõik ei ole kuld mis hiilgab Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Eks lollidele tulebki pask pähe määrida. Kas siis turu odavaima hinnaga või mõne muu võttega.

Seda taevamannat pole seal saksas ka.

Kui jutt käib sellest, et sama hinna eest on võimalik saada paremas seisukorras masin, siis seda ma usun. Küll aga aeg on see mis kulub ja aega ei ole võimalik tagasi osta. Kui veel saksa keel on ka võõras ja paberimajandusest kohapeal ei jaga ka mõhkugi, siis maksadki see 1000-2000 euri masina eest rohkem, aga endal puudub ajukepp.

Masinaid kontrollida põhjalikult on võimalik igal pool.

Sama kehtib ka saksast toodud autode kohta. Kui otsid autot nii 4000 euri eest, siis eestis ja saksas on need numbrid suhteliselt samad. Vahe on selles, et üks masin on reaalselt sõitnud 500K km maha, aga teine on reaalselt sõitnud 700-800K km maha. Välja näevad sama head, küll aga kulumisaste üldiselt on lihtsalt ühel masinal väiksem kui teisel. Eestisse jõuavad mõlemad masinad, aga ühel on kella peal see 500K km aga teisel on äkitselt 190-260K km.

Odavam hind ongi saksas selle suure läbisõidu pärast, ja "ärimeestest" eestlased on selle juba ammu endale selgeks teinud, et üht numbrit on nii lihtne muuta, et teist numbrit üles kruvida. (jutt käib siis läbisõit vs auto hinnast)

Eks traktoritega on seal sama moodi. Millegi pärast on ta odav. Küll aga miks?

Eestis on ka võimalik osta asju odavalt. Näiteks mõni riigi ettevõtte vahetab välja inventari. Müüakse odavalt asju. Mõni era firma läheb pankrotti. Müüakse kohtutäituri poolt odavalt asju maha. Lihtsalt eestis on see turg pisike ja peab momenti tabama. Tavaline inimene tihti ei kuulegi nendest oksjonitest. Tutvused loevad tohutult.

Jätkuvalt, pole seal saksas ka seda taevamannat. Ainuke asi mida odavalt ära antakse on otsene prügi, mille utiliseerimise eest peab inimene maksma ja kui keegi tasuta ära viib, siis antakse kah.

Come to the dark side, we have cookies!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne