Teema on suletud

K: T-25 hind mulle kui ostjale!

(07-06-2014, 22:41 PM)urmet48 Kirjutas:  2 hektarise kartulimaa-peenramaa harimisele kulub mul aastas ligi 40l diislit. Seemnekartuli kasvatan ise. Arvestage siis ise kokku see potipõllunduse tasuvus versus poest ostetav toodang. Mul tuleb põllult täismahe saadus. Aga mida poes pakutakse? Minu põllulapilt tuleb 10 inimese aastane kartulivaru pluss muud head, mida kasvatada kannatab. Rääkige edasi oma mõtetutest potipõllumeestest ja saastast vene traktorist.


Olles küll maaeluga kursis kuid mitte maal elades on väga raske uskuda, et 40L
küttega on võimalik kasvatada 2ha kartulit.
Esiteks hektari kündmiseks kulub isegi suure traktoriga 18-20 liitrit kütet.
Kultiveerimiseks hektarile vähemalt 8-15 liitrit olenevalt mulla raskusest.
Siis vaoajamisele-mahapanekule ka vähemalt 5L hektarile.
Korra peaks enne tärkamist umbrohtu libistama traatäkkega ja sinna läheb ka liiter vähemalt kütet.
Siis alla kahe korra muldamise ei õnnestu ilmselt hakkama saada ja jälle 2-5L hektarile kütet.
Siis veel on vaja see sügise lahti ajada või saputada kuis keegi ja sinna jälle 5 liitrit kütet.
Seega läheb hektari kartuli kasvatamisele vähemalt 38 liitrit hektarile ehk 40 eurot hektarile on kulu.
Kartulit saab sügisel osta hinnaga 10-15 senti kg ja kartuli saagikus hobipõllumehel on kuskil 2-5 tonni vahel hektarile.
Seega saaks sellest kartulist raha 400 eur ha.
Kui sealt veel kulud maha võtta näiteks 100 eur jääb 300 eur järgi ja 2 ha pealt seega 600 eur.
Elatusallikaks see kahtlemata ei sobiks, kuna kuu sissetulek tuleks selle mahu juures aasta lõikes 50 eur.
Kui meil oleks aga kartul maas juba 10 ha saaks me kuus 250 eur.
Oletades aga, et me tahaks elada inimväärselt peaks me kartulit maha panema vähemalt 10 hektarile.

Väike tähelepanek...10 senti kilo maksab kartul sügisel. Kui vaeva näha ja korralikult turustada, saab talvel kilo eest hoopis teist hinda. Mina ostan näiteks kartuli poest ja võimalusl pestuna. Kallim küll, kuid kulub teist piisavalt vähe, et seda mitte lubada endale Smile

25'te endale ei ostaks, kuna mul on kiiks 4x4 järele. Selle pärast sai ka 40 soetatud. Kuid kui muud poleks võtta, ostaks ka 25'e. Parem ikka kui mitte midagi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Vabandust teemaväliseks kommentaariks, aga ise tehes ei loeta vahel rahalisi kulutusi!!!

Emotsioon, tööharjumus, õpetus järeltulevatele põlvedele, mentaalne puhastumine, üksiolek ...

Dad.

(09-06-2014, 13:06 PM)dad Kirjutas:  Vabandust teemaväliseks kommentaariks, aga ise tehes ei loeta vahel rahalisi kulutusi!!!

Emotsioon, tööharjumus, õpetus järeltulevatele põlvedele, mentaalne puhastumine, üksiolek ...

Dad.

Kui see on söögi kasvatamine, siis küll, lisaks siis ei loeta oma töötunde. Aga isegi selleks peavad need rahalised vahendid olemas olema! Aega saab alati võtta, raha saab ka võtta seina seest... kui "keegi" sinna kasti seda paneb (laste loogika ju Wink ) Kuid tihtipeale on see a'la kadrulakasvatus ikkeks kõigile teistele, eriti sugulastele/hõimlastele. Kui asi piirneks selle üksiolemisega, et tõesti teedki ainult ise, siis küll.

Ning ka siis peab aru saama, et paljud oskavad oma aega ja raha kuidagi "paremini" kasutada. Paljudele ei meeldi, kui keegi teine neile kohustusi paneb. Kasvõi värdsõna "pere tradistsioonid" nime all. Järeltulevate põlvede koolitamine noores eas on õige ja hädavajalik aga kui see muudkui kestab ja kestab ning on "kohustus", et kui ei osale, siis "vaadatakse viltu". Et jääda vanatehnikateemasse, siis a'la "noored" tahavad minna hoopis Haapsalusse Nostalgiapäevadele, mitte karupees kartulit sorteerida. Ja söögi kasvatamine või kompleksi hooldamine/remontimine on erinevad asjad: kui oleks sel septembripäeval näiteks katuse panemine, siis jääb hobi ära. Katust ei saa "poest osta", kartulit saab...

(10-06-2014, 15:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(09-06-2014, 13:06 PM)dad Kirjutas:  Vabandust teemaväliseks kommentaariks, aga ise tehes ei loeta vahel rahalisi kulutusi!!!

Emotsioon, tööharjumus, õpetus järeltulevatele põlvedele, mentaalne puhastumine, üksiolek ...

Dad.


Ning ka siis peab aru saama, et paljud oskavad oma aega ja raha kuidagi "paremini" kasutada. Paljudele ei meeldi, kui keegi teine neile kohustusi paneb. Kasvõi värdsõna "pere tradistsioonid" nime all. Järeltulevate põlvede koolitamine noores eas on õige ja hädavajalik aga kui see muudkui kestab ja kestab ning on "kohustus", et kui ei osale, siis "vaadatakse viltu". Et jääda vanatehnikateemasse, siis a'la "noored" tahavad minna hoopis Haapsalusse Nostalgiapäevadele, mitte karupees kartulit sorteerida. Ja söögi kasvatamine või kompleksi hooldamine/remontimine on erinevad asjad: kui oleks sel septembripäeval näiteks katuse panemine, siis jääb hobi ära. Katust ei saa "poest osta", kartulit saab...

Vaat ükskord tuleb nagunii kardulat panna,sest nälg hakkab näpistama.... Egas Nostalgiapäev ei toida...... ja raha ei tule ka peale,kui koguaeg pidu -peo otsa jookseb.
Kohustus on oma kõhu eest ise hoolitseda. Keegi teine seda ei tee. Ma ei tea kuidas praegune uuem põlvkond noori kasvand on aga meie 70- ndate alguse inimesed oleme kardulat harjund kasvatama,võtma jne. Mida aga teevad peale 2000 aasta mehed......seda ei tea.... Hirm on selles,et viirus :" Kõike saab poest"....on külge hakanud paljudele.
Tegelt kõik söödav tuleb ju ikka maalt....Wink
Maainimesel peaksid ikka oma varud keldris olema,et oleks ka kriisioludes midagi võtta,hetkel on aga ka maarahvas nii ära harjutatud-lollitatud,et varud on healjuhul ainult nädala jagu....

(10-06-2014, 15:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...Kuid tihtipeale on see a'la kadrulakasvatus ikkeks kõigile teistele, eriti sugulastele/hõimlastele. Kui asi piirneks selle üksiolemisega, et tõesti teedki ainult ise, siis küll...
Veel 15 aastat tagasi oli tegu igasügisese suguvõsa traditsiooniga. Tänaseks päevaks endistest põldudest kujundatud nägus ja hooldatud park/puisniit. Nüüd tunneb isegi veidral kombel natuke puudust omaaegsest traditsioonilisest kogu sugukonnaga "seljatapmisest". Oli selline nimetus ettevõtmisele kuna pärast kardulavõttu oli kõigil mitu päeva selg valus.

Aga traktoritöö sai sel ajal tellitud naabrite käest, kus perepoeg veel ca.`97-98 ehitas TA-furgoonist traktori! Ja sama masinat kasutati antud eesmärgiks veel ka 2006-2007. Hoolimata sellest, et isegi T-25 oleks Gaz-51 R6 mootori ja 2 veoka käigukastiga masinast hüpe "tulevikku". Aga hobipõllunduses läheb traktorit nii vähe vaja et sobis see isetehtud bensukas ka.

Kui juba teemast mööda, siis täiega edasi...
Üks asi ei anna rahu, nimelt see kõigi asjade ja kogu toidu sissevedu. Ma saan aru, et viinamari,apelsin, banaan. Aga sellest ei saa aru miks margariin, õunad, kartulid, makaronid, liha jne. Kas sellele on mõtet naftavarusid kulutada, et kogu toit sisse ja mõned asjad välja nagu piimapulber, puit jt. Muidugi on tekkinud (meie oma lapsed) põlvkond, kes sööbki ainult sissetoodud toitu, sest kaasaegsed retsptid ju nõuavad sinihallitust pastaga ja sushit. Neid ju vanaemade aegse kartuli ja rukkiga ei tee. Ja siis ohivad kui koju saavad, et küll on hea kastet-kartulit üle hulga aja süüa.
Küllap paratamatu tee aga kas ka õige tee?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Ei ole paratamatus. Ostke Eesti toodangut ja elu läheb paremaks. Nagunii viite oma majalaenud Rootsi kuhjaga tagasi, siinse toodangu tarbimine natuke tasakaalustaks seda jama.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(10-06-2014, 16:33 PM)aavu Kirjutas:  ...Aga sellest ei saa aru miks margariin, õunad, kartulid, makaronid, liha jne. Kas sellele on mõtet naftavarusid kulutada, et kogu toit sisse ja mõned asjad välja nagu piimapulber, puit jt. Muidugi on tekkinud (meie oma lapsed) põlvkond, kes sööbki ainult sissetoodud toitu...
Eks see mahetoitumine on linnainimesele omamoodi luksus. Rohkem rahalugevam inimene (nt tudeng) ostab poest ikka kõige odavamat toitu, mis on üldjhul sisse veetud (nt. Hispaania tomat, Soome või jms). Inimene, kellel raha rohkem, saab valida "Ehe ja Eestimaine" tooteid supermarketis. Veel kõrgem klass, kellel on lisaks rahale ka vaba aega, saab käia turul eestimaist ja vahel kallimat kui poes toitu ostmas. Lisaks eraldi ajakujule ka lisa kütusekulu autole kuna turulkäimist ei saa nii hästi ühildada töölt kojusõiduga kui supermarketis käimist.

Eelpoolkirjeldatud 15 a tagune vanavanematega koos kartulivõtt/potipõllundus jäi katki seetõttu, et vanavanematel läks liiga kalliks (peamiselt bensiinihind) nädalavahetustel maakoju 30 km sõita, et peenarde ja põldude eest hoolitseda lisaks vanaduse (tervis, maantesõit) aspekt ka. Osteti küll suvila maalapiga linnapiiri, kust saab redise ja tomati, aga kartulit enam niimoodi kõigile ei kasvata. Lisaks viimase 10 aastaga on suvilarajoonist saanud elamurajoon (kõikidele teistel kruntidele elumajad ehitatud + haljastus) nii et antud suvila omaette vaatamisväärsus juba oma põllulapikese ja peenraga.

Olen sündind linnavurle,suved maal esivanemate juures veedetud ja kogu lapsepõlv vene ajal ainult mahetoitu söödud.Polnud ei autot ega traktorit,küll aga oli emm,too vedas puud metsast ja jäneste heina põllult lakka ja ka Raplast jõusööda kikkkõrvadele kodu.aias sai iga aasta kartul ja juurikad ise kasvatatud jänku kaka oli väetiseks,sügisel kaeramootoriga künti maalapp üles ja kevade sama kaeramootor aia tagant tallist vedrutas maa kenasti ära.Kui väike tatt olin siis vanamees vedas käsimutiga vaod sisse vanaisa kurgede otsas.Kui juba suurem olin olin ise hobeseks muti ees.Suvel muldamisega sai vanaisa ise hakkama mutile rauakolakas peale ja tõmbas vaikselt.Tolal tuli lavkalt osta ainult leib sai vorst või juust,kogu muu kraam oma aiast,piim kolhoosi laudast ja lsid piima hapuks sai hääd hapupiima mida tänapäeval pole paraku kuskilt saada.
Ka praegu hakkasin ise kartulat kasvatama kuna põka olemas ja ka maalapp olemas.Põkaga sai kuidagi vaod sisse,aga vat kinni enam ei saa kuidagi.Sai siis toosama 40 astat vana mutt välja otsitud ja käsitsi vaod kinni kergelt ja pärast põkaga üle,nii sai korralikult kinni aetud.Sügisene kartulavõtt oma jaoks ei ütleks,et see nii väga tappev on rootoriga.Saaks ka saputi taha teha ja siis saputi pealt otse kasti -plaadile ja vao otsas kallad kotti.Ka sortimise jaoks saab kerge vaevaga sorteeri teha kui viitsiks.

Kaalusin ka pikalt väiksema traktori ostu aga siis avastasin kui mannetud on sellised tagaveoga põkad.
Ainus asi milleks t-16 ja t-25 kõlbavad on kartuli vagude tegemine.
Kuna ma võtan kartulit potist siis mul seda võimekust vaja poleSmile
Võtsin hoopis korraliku 80nd aasta mercedes benz G klassi.
Kaheukselise lühema mudeli.
Sellega teeb kõike ja saab ka suvel mere äärde ja talvel hangedes mürada. Töö saab tehtud ja lõbus on kaSmile
Praktiline ja tugev masin.
Veab puid,kive, mulda, lükkab lund, vintsib kände jne.
Mida iganes vaja kõike teeb.
Aeglusti ja lukud sisse ja tõmbab puid metsast välja sama hästi kui t-40.
Kaal on neil mõlemal üle kahe tonni.
t-16 metsas on kui naljanumber, enam mannetumat tööriista metsatöödel pole ma näinud.
Iga kännu taga kinni, ei keera, kogu aeg on tunne justkui läheb ümber, lärmab ja vibreerib. Kasti tuleb suuremaid pakke terve külaga tõstmas käia, masendav.
Ühe talve laenasin tuttavalt metsatöödeks sellist riista, jumal tänatud et enne laenasin kui ostsin.
Mina arvan et väiksemas majapidamises või suvilas on korralikust rauast maasturist enam kui küll et tehtud saada kõik oma tegemised.
Kui farm on pidada, tegeled küttepuu müügiga, tegeled maaparandusega ja kuivendad mingit suurt sood, töötad aastas mitusada tm metsa üles, külvasid maha kümme ha kartuleid, niidad tagavara lennuvälja või midagi muud sarnast siis vist jah tuleb midagi muud vaadata.

(10-06-2014, 23:50 PM)Habu Kirjutas:  Kaalusin ka pikalt väiksema traktori ostu aga siis avastasin kui mannetud on sellised tagaveoga põkad.
Ainus asi milleks t-16 ja t-25 kõlbavad on kartuli vagude tegemine.
Iga kännu taga kinni, ei keera, kogu aeg on tunne justkui läheb ümber, lärmab ja vibreerib. Kasti tuleb suuremaid pakke terve külaga tõstmas käia, masendav.
Kui farm on pidada, tegeled küttepuu müügiga, tegeled maaparandusega ja kuivendad mingit suurt sood, töötad aastas mitusada tm metsa üles, külvasid maha kümme ha kartuleid, niidad tagavara lennuvälja või midagi muud sarnast siis vist jah tuleb midagi muud vaadata.

Eks räägid tõtt, aga ise 16 maha ei matta Big Grin Kui olemas on ja töötab, saab tööd tehtud, ise vean vajadusel aastas küttepuud just T 16nega välja, kui hätta jääb või kinni, tõttab kodus olev russ appi Toungue Kartuleid on hea ajada kuna asub keskel vaoajaja. Puud mida ise jõuan tõsta, tõstan kärule ära, mida ei jaksa, läheb saega veel pooleks omakorda, müügiks vean kah veel küttepuid T 16nega. Aga niipalju ütlen et igaühel oma maitse asi ja oleneb kõik kuidas rahakoti paksus on Rolleyes

(10-06-2014, 23:50 PM)Habu Kirjutas:  Kaalusin ka pikalt väiksema traktori ostu aga siis avastasin kui mannetud on sellised tagaveoga põkad.
Ainus asi milleks t-16 ja t-25 kõlbavad on kartuli vagude tegemine.
Kuna ma võtan kartulit potist siis mul seda võimekust vaja poleSmile
Võtsin hoopis korraliku 80nd aasta mercedes benz G klassi.
Kaheukselise lühema mudeli.
Sellega teeb kõike ja saab ka suvel mere äärde ja talvel hangedes mürada. Töö saab tehtud ja lõbus on kaSmile
Praktiline ja tugev masin.
Veab puid,kive, mulda, lükkab lund, vintsib kände jne.
Mida iganes vaja kõike teeb.
Aeglusti ja lukud sisse ja tõmbab puid metsast välja sama hästi kui t-40.
Kaal on neil mõlemal üle kahe tonni.
t-16 metsas on kui naljanumber, enam mannetumat tööriista metsatöödel pole ma näinud.
Iga kännu taga kinni, ei keera, kogu aeg on tunne justkui läheb ümber, lärmab ja vibreerib. Kasti tuleb suuremaid pakke terve külaga tõstmas käia, masendav.
Ühe talve laenasin tuttavalt metsatöödeks sellist riista, jumal tänatud et enne laenasin kui ostsin.
Mina arvan et väiksemas majapidamises või suvilas on korralikust rauast maasturist enam kui küll et tehtud saada kõik oma tegemised.
Kui farm on pidada, tegeled küttepuu müügiga, tegeled maaparandusega ja kuivendad mingit suurt sood, töötad aastas mitusada tm metsa üles, külvasid maha kümme ha kartuleid, niidad tagavara lennuvälja või midagi muud sarnast siis vist jah tuleb midagi muud vaadata.

Mida kõvem maastur,seda kaugemale peab traktor tulema aga siin peaks käima jutt ülekaalulistest ja ülemõõdulistest motoplokkidest! Ja sama kohatu on võrrelda metsas maasturit ja neliveolist T-40 või 82-te,see rohkem nagu näpu ja noku võrdlemine. Ma tahaks näha seda maasturit,mis tooks pikalt (oksad ainult maha raiutud) metsast välja korraga 3 sangleppa pikkusega 15-20 meetrit ja tüve läbimõõduga keskmiselt 25 cm! T-25 suudab korraga sedasi 1 puu ja seda ka keskelt pooleks lõigatuna. Rippsüsteemi kui elementaarse asja vajadusest me ei hakka üldse rääkima.

(11-06-2014, 00:51 AM)sndr81 Kirjutas:  Ma tahaks näha seda maasturit,mis tooks pikalt (oksad ainult maha raiutud) metsast välja korraga 3 sangleppa pikkusega 15-20 meetrit ja tüve läbimõõduga keskmiselt 25 cm!
Ja milleks peaks?
Kui sõiduauto pakiruumis on võimalik küttepuid vedada, siis ammugi on neid maasturi haagises võimalik vedada. Värvikaid eriolukordi oskab igaüks meist juurde mõelda.
Aga et teemas püsida, siis kohalikus oksjoniportaalis on ühe T25 hind veel kolmekohaline, lennake peale Big Grin

(11-06-2014, 00:51 AM)sndr81 Kirjutas:  ...
Ma tahaks näha seda maasturit,mis tooks pikalt (oksad ainult maha raiutud) metsast välja korraga 3 sangleppa pikkusega 15-20 meetrit ja tüve läbimõõduga keskmiselt 25 cm!
...

Ehk umbes 3 tonni ümarpuitu.Cool

Kui rehvimustrit on ja lukud peavad sillas, siis on tehtav seni, kuniks pidamist jätkub. Ma olen seni teadlikult hoidunud maasturite sissetoomsiest, kuid nende olematu mõõduga rehvide veovõime on tegelikult hämmastavalt hea.

Pannes joonele põksinäksi ja reaalselt 4rattaveolise G, siis on väga vähe neid tingimusi, kus G alla jääb. Aga neid on.

Tõsi, rippsüsteemi paigaldamiseks tuleb teha olulisi ümberehitusi ja ilmselt loobuda tagauksestToungue

Mis puudutab T-16 kohta kirjutet emotsionaalset lõiku, siis lärm ja vibratsioon on üsna tugevad (istud ju mootori otsas sisuliselt), kast on tehaseseades mõttetult kõrgel ja mehhrooliga isendil ka koorma all raske.

Arusaamatu on kinnijäämise jutt, kuid ilmselt on see võimalik. eriti siis, kui üritada iga hinna eest läbida sobivalt paiknevate libedate takistustega lõiku.

V6sa,tean et sul kohtuniku amet selge.
Kas oleksid nõus osalema erapooliku kohtunikna puudeveo talgupäeval mis siin teemas eelnevalt välja on pakutud.Saaks reaalse pildi,lõpeks igasugu vaidlused,näeks erinevaid võimalike masinaid millega puid vedada.
Ise tuleks tehaseseades atv-ga,mittevedava haakega.
Ajapuudus on küll igapäevaselt krooniline aga mis saab olla parem kui kamp tehnikat üksteiselt mõõtu võtmas.

(11-06-2014, 18:33 PM)Rapsijuurikas Kirjutas:  V6sa,tean et sul kohtuniku amet selge.
Kas oleksid nõus osalema erapooliku kohtunikna puudeveo talgupäeval mis siin teemas eelnevalt välja on pakutud.Saaks reaalse pildi,lõpeks igasugu vaidlused,näeks erinevaid võimalike masinaid millega puid vedada.
Ise tuleks tehaseseades atv-ga,mittevedava haakega.
Ajapuudus on küll igapäevaselt krooniline aga mis saab olla parem kui kamp tehnikat üksteiselt mõõtu võtmas.
Kuigi test oleks huvitav siis vaidlusi see ikkagi ei lõpetaks. Kuna T25e ostu vaevalt kaalub keegi kellel rippsüsteemi vaja pole. Siis peaks kuidagi see testis ka olema, see aga diskvalifitseeriks ATVd ja maasturid. Kui T25 päris mannetu seal poleks siis oleks see ju ainult + punktid. Kuna lisaks sellele milleks mõeldud saab taga ka metsa hädapärast vedada.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

Paras komöödia http://www.youtube.com/watch?v=LDQzNl-3Pk4 aga tihend on ka veits praak Big Grin

(11-06-2014, 23:43 PM)sndr81 Kirjutas:  Paras komöödia http://www.youtube.com/watch?v=LDQzNl-3Pk4 aga tihend on ka veits praak Big Grin

Ole nüüd hea ja otsi teine äärmus ka. Õige haakimis viisiga ei kõhata ka kui paigalt astub Smile

(11-06-2014, 00:51 AM)sndr81 Kirjutas:  Mida kõvem maastur,seda kaugemale peab traktor tulema aga siin peaks käima jutt ülekaalulistest ja ülemõõdulistest motoplokkidest! Ja sama kohatu on võrrelda metsas maasturit ja neliveolist T-40 või 82-te,see rohkem nagu näpu ja noku võrdlemine. Ma tahaks näha seda maasturit,mis tooks pikalt (oksad ainult maha raiutud) metsast välja korraga 3 sangleppa pikkusega 15-20 meetrit ja tüve läbimõõduga keskmiselt 25 cm! T-25 suudab korraga sedasi 1 puu ja seda ka keskelt pooleks lõigatuna. Rippsüsteemi kui elementaarse asja vajadusest me ei hakka üldse rääkima.

Höö-höö-höö ... Volvo L3314 või c303 või c306 .... proovitud, testitud, kindel.

Dad.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne