[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

Kuidas müüja teeb selgeks kuhu tööriist läheb?
Kas tõesti leidub mõni müüja kes keeldub müügikasumist vaid sel põhjusel et arvatavasti käibemaksu ei tasuta?

Väga kahtlane jutt on sul.

Isegi kui käibemaks ära skeemitatakse on seal veel muid makse niiet kasumlik on see müügitehing igal juhul ka riigile.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(25-02-2024, 19:04 PM)tõnn Kirjutas:  Kuidas müüja teeb selgeks kuhu tööriist läheb?
Kas tõesti leidub mõni müüja kes keeldub müügikasumist vaid sel põhjusel et arvatavasti käibemaksu ei tasuta?

Väga kahtlane jutt on sul.

Isegi kui käibemaks ära skeemitatakse on seal veel muid makse niiet kasumlik on see müügitehing igal juhul ka riigile.
Kirjuta mulle arvele x toode mille saan läbi kanda...
Mina läksin Hendriku juurde ja ütlesin: ostan muruniiduki aga arvele kirjuta transport
Vasta

Mina sain aru sellest, et kasutatakse kauba ostmiseks sõbra firmat kes saab km tagasi.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(25-02-2024, 19:04 PM)tõnn Kirjutas:  Kuidas müüja teeb selgeks kuhu tööriist läheb?

Ma ei rääkinud tööriistadest, vaid esemetest. Hiljem, kui see ese on vaja müüja poolt paigaldada ja seda ei paigaldata mitte ettevõtte territooriumile, vaid eraisikule kuuluvasse korteri, eramaja või maakodu territooriumile, on ju müüjal pilt selge. Sama lugu on hooldusega.


(25-02-2024, 19:04 PM)tõnn Kirjutas:  Kas tõesti leidub mõni müüja kes keeldub müügikasumist vaid sel põhjusel et arvatavasti käibemaksu ei tasuta?

Mina ei keeldu müümast ettevõtetele, kuid käibemaksupettustes ma osaleda ei soovi. Näiteks selleks, et müüa, on arvet vaja võltsida või isegi nii, et mingit arvet ei koostata, tehakse sularahatehing ja ese kanditakse müüja ettevõtte käibevaradest lihtsalt minema.


(25-02-2024, 19:04 PM)tõnn Kirjutas:  Isegi kui käibemaks ära skeemitatakse on seal veel muid makse niiet kasumlik on see müügitehing igal juhul ka riigile.

Milliseid muid makse? Kütuse-, tubaka- ja alkoholiärist pole paslik antud kontekstis rääkida, sest need valdkonnad on kõrgendatud järelevalve all (aktsiisilaod), pettuste tõenäosus on väike.


(25-02-2024, 19:33 PM)tõnn Kirjutas:  Mina sain aru sellest, et kasutatakse kauba ostmiseks sõbra firmat kes saab km tagasi.

Jah, kuid sel juhul ei saa müüja kindlalt väita, et eset ei kasutata sõbra firmale käibe tekitamiseks. Kui seal mingi käibemaksupettus ka on, siis see on sõbra firma riisiko.


Lisaks on olnud juhtumeid, kus ostjad tahavad arve alla tuhande eurosteks arveteks jupitada, mis viitab selgelt käibemaksupettuse püüdlusele.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Meie analooge mitteomava rahandusministrilaadse toote vaimse kapasiteediga ei vähenda küll kuigi mõjusalt ooüütamist. Aga maksulaekumist saab kindlasti vähemaks.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Mina olen töötanud väikses poes kus olin kassas ja sain ka kaupa ise sisse osta.
Kui ostsin kauba siis korrutasin sisseostu hinna 1,7 ja see oligi müügi hind kust võis ka 30% allahindlust teha.

Lõpphinnale lisandus käibemaks.

Kui nüüd keegi sealt käibeka maha saab siis jääb ikkagi firma kasumiks üpris hea summa mis läks palkadeks ja muudeks kuludeks ja kui keegi omanikest võttiski kasumi välja siis ka sellest sai riik oma osa endale.

Niiet minuarust pole mingit vahet kas keegi suudab sealt midagi ära sullerdada või mitte, riik koorib kena vaheltkasumi niikuinii.

Aga kui müügitehing jääb ära siis ei saa müüja-ostja ega ka riik mitte muhvigi.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kui keegi kuulnud pole siis tasub järgi kuulata: https://vikerraadio.err.ee/1609248134/vi...9cdca7a8a8

''OÜ-tamisest'' ka n-ö vastaspoole e sihtgrupi esindaja pilgu läbi.
Vasta

(25-02-2024, 21:22 PM)tõnn Kirjutas:  Kui nüüd keegi sealt käibeka maha saab siis jääb ikkagi firma kasumiks üpris hea summa mis läks palkadeks ja muudeks kuludeks ja kui keegi omanikest võttiski kasumi välja siis ka sellest sai riik oma osa endale.

See väide kehtib vaid juhul, kui ei OÜ’tata. OÜ’taja ei maksa ei üksikisiku tulumaksu, sotsiaalmaksu ega tööstuskindlustusmaksu. Lisaks, kui ta tegeleb ka käibemaksupettustega, siis lõppkokkuvõttes laekub riigile vaid tulumaks dividendidelt ja ainult sellega Eesti riiki ära ei majanda. Seepärast härra Võrklaev üritabki neid OÜ’tajaid võtta edaspidi tõsisemalt pihtide vahele.


(25-02-2024, 21:22 PM)tõnn Kirjutas:  Aga kui müügitehing jääb ära siis ei saa müüja-ostja ega ka riik mitte muhvigi.

Minu kogemuse põhjal müügitehing toimub igal juhul, küsimus on rohkem, kelle juures. Osad ostjad käivad erinevate müüjate juures õngitsemas paremat hinda kui ka käibemaksupettust ja kui nad seda ühe juurest ei leia, leiavad nad selle kellegi teise juurest ikka.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Kuna eelkirjutaja meie rahandusministrilaadset toodet püüdlikult härra Võrklaevaks nimetab, siis proovin korra isegi. See härra Võrklaev, olles oravabande poolt tankistiks määratud, suudab päris inimestele ja majandusele vaid ülemäärast närvikulu ja kahju tekitada. Igasugune iba eelarvetasakaalust ja korras riigirahandusest on pehmeltöeldes kohatu.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Mina julgen väita, et võrreldes välja voolava pankade kasumiga on see ooüütamine umbes sama nagu vorsti võrdleks viineriga.
Kõrvale hiilitud maksud võetakse uuesti käibele meie riigis kuid kogutud marginaal ja euribor läheb välja.

Aga seda ei või kõva häälega mainida, üks teine Mart ei luba.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Riigirahandusest veel - hommikut alustati elegantse uudislooga sellest, kuidas perversse tseeookvoodi müügist laekub eelarvesse 100 miljuuni planeeritust vähem. See teeb siis ligi pool plaanitavast automaksu nimelisest varamaksust. Asi on olemuslikult vale, kuna riik ei peaks neid tasuta jagatavaid kvoote oksjonitel müüma, vaid andma esimese asjana tasuta vajaliku koguse Eesti Energiale, et oleks võimalik tagada siseriikliku tarbimise katmine õiglaselt hinnastatud põlevkivielektriga. Aga ennem tõuseb päike solgiämbrist, kuna midagi nii mõistuspärast pole paslik ealeski oodata.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kiidan hendrikut aususe eest,kes ei ole nõus kaasa aitama oü tamisele.Mingi konks peab kuskil siiski olema,sest ega hendriga seotud firmad(leidsin 2tk) ka nüüd suured maksumaksjad ei ole.Vabandan ette kui mu leitud andmed tõele ei vasta.
Vasta

(26-02-2024, 09:58 AM)molga Kirjutas:  ega hendriga seotud firmad(leidsin 2tk) ka nüüd suured maksumaksjad ei ole.

Ega selliste käibenumbrite (alla 5k € aastas) ja kahjumis olevate ettevõtete puhul ei maksagi palju makse. Dividende pole kunagi välja võtnud ega toetuste abiga ettevõtlust arendanud.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

(26-02-2024, 09:58 AM)molga Kirjutas:  Kiidan hendrikut aususe eest,kes ei ole nõus kaasa aitama oü tamisele.Mingi konks peab kuskil siiski olema,sest ega hendriga seotud firmad(leidsin 2tk) ka nüüd suured maksumaksjad ei ole.Vabandan ette kui mu leitud andmed tõele ei vasta.
Vastavad küll. Suuremad maksumaksjad ehk rahvusvaheliselt tegutsejad aga on juba kolinud enda enamuse Läti kehade külge, kui neil need olemas on olnud varasemast ajast, sest meil sai konkurentsi eelis otsa see aasta ning nad isegi ei läinud mitte automaksu pärast vaid just ebastabiilsuse pärast, mis meil siin hetkel toimunud on. Just ebastabiilsuse pärast, sest ei suudeta enam ette näha, millal mingi rohepöörane kuskilt jälle välja hüppab ja nende tegevusele piduri tõmbab ja vaja jälle mõned kümned miljonid korstnasse kirjutada või kui seal mäe otsas tegelased jälle mingi sigadusega hakkama saavad ja siis poole aastaga kõik stabiiluse pea peale pööravad. Teine asi on tänu meie inflatsioonile tekkinud palgasurve, pole enam odav tööjõud siin ehk siis saime väljamaalaste "orjamisest" lõpuks ometigi lahti aga tööd ka ei saa teha ja peame nüüd ise endale kartulid kasvatama ja naised välja treenima musta vöö tasemele umbrohu eemaldamises.
Tsiteerides klassikuid: Harjuda ei tule mitte suuremate ning uute maksude vaid tühjema rahakotiga.
Mõned otsustasid mitte harjuda. Isiklikust tutvusringkonnast on igatahes riik ca 8 miljoni euriga vaesemaks jäänud sellest aastast, pakun, et kui siin kamba peale kokku lüüa, siis saame automaksu pooliku arve juba kokku.
PS! Tegu pole OÜ'dega vaid AS'dega.
Vasta

Päris karmid kogemused ja arvamused. Jääb mulje et enamus sooviks pukki mingit valgustatud monarhi kes asjad kindla aga õiglase käega paika paneks.
Sad news, pole ega tule meil sellist. Ise peame sellest mülkast välja rabelema kuhu sattunud oleme. Valimistel on tulemused, hoidkem seda meeles. Eesti riik kahjuks ei saa anda süsiniku kvoote otse Eesti Energiale sest Euroopa direktiiv 2003/87 seda ei luba. Teoorias peaks kvootide müügi tulud suunatama tagasi sinna, kust need tulud on tekkinud ehk siis investeeringute toetamiseks energeetika sektoris. Praktikas aga võetakse kõik need tulud riigieelarvesse ja makstakse see raha hoopis pensionäridele. Hääled 100 kuid elu edasi viimine 0.
AS-de Lätti liigutamine on muidugi karm sõnum. Mõni näide vast oleks hea tutvuda?
Vasta

Kõige rohkem kisub meid järjest rohkem sellesse mülkasse EL ja meie valitsus, kes pioneerliku ustavusega Brüsselile poeb, unustades, mis rahvust nad (mülkasse) juhivad.
See ei ole normaalne, et kõige taustal, millest jahutakse, läheb inimeste palga-väljaminekute suhe järjest rohkem palga kahjuks kaldu, kõikvõimas EL dikteerib Euribori näol meeletut raha süüdimatut väljapumpamist, elekter hakkab jälle muutuma luksuskaubaks- 21. sajandil, mil propageeritakse elektriautosid. Jne. Midagi on ikka väga paigast ära ja vähemalt mulle tundub, et peaks kõige tumedamad päikeseprillid ette panema.
Vasta

Ega vist polegi suuremaid välisfirmasid kes meil asju kokku ei tõmba?
Rootsi pank, kütusefirmad, logistikud.
Välja viiakse just istuvaid töökohti ja seda Lätti-Leetu ning Poolasse.
Kontoripind on Lätis oluliselt soodsam, koristaja teenus samuti.
Leitakse ka sinna lauataha istujaid soodsamalt ja lõpuks polegi vahet kus raamatupidaja-ökonomist töötavad kui sama asi saab tehtud.
Kust selline teave?
Hea tuttav tegutseb pealinnas kinnisvaraga ja iga päev pidi mõni kontoripind vabanema.
Eriti tõmbab end kokku IT valdkond sest kõik asjad on juba olemas ja teha lisaks neljale mängule sinna otsa veel viies kellele?
Töötuks jäävale IT mehele või kontori koristajatädile?

Tavainimest kes majandust silmanurgast jälgib teeb see rahutuks, et mingit plaani ei paista olema kuidas edasi sest langeva rahvaarvuga ei saa selline tegevus jätkusuutlik olla mis praegu toimub.
Miljonil inimesel ei saa olla oma kosmoseprogrammi, kultuuripealinnu, veel sugusid peale mehe ja naise...
Üks on aga selge-see majanduslangus on hoopis teistsugune kui eelmine.
Eelmise languse ajal saadi raha kätte tagasi sest ettevõtted töötasid ja mingi hetk isegi miinusega ning siis alustati rahatrükki.
Seda aga praegu teha ei ole võimalik ja kahjumiga töötamise asemel pannakse uksi kinni ja see raha ei koondu tagasi ning seda on hakatud tagasi võtma sealt kus teda ei ole ehk maksude tõstmine ja varamaks autodele ning ilmselt jõutakse veel millegi omamine maksustada.
Riigi kulud aga muudkui tõusevad, küll uudis et politseinikke on rohkem vaja, küll roheametnikke...
Jõustruktuuride suurendamine on sellest kõige loogilisem sest ükskord katkeb ka Eestlase kannatus ja ta tuleb tänavale...
Vasta

AS liigutamise kohta: Oleks aga ei avalda privaatsuse huvides nii enda kui tuttavate. Vabandust.
Mitte sõimama hakata nüüd teemal, et need kõigest minu sõnad ja ebausaldusväärne jne. Kui on selline arvamus, siis on, mina ümber ei lükka ja reaalsus ei muutu ka sellest kuhugi poole.
Vasta

(26-02-2024, 11:16 AM)robvill Kirjutas:  Päris karmid kogemused ja arvamused. Jääb mulje et enamus sooviks pukki mingit valgustatud monarhi kes asjad kindla aga õiglase käega paika paneks.
Sad news, pole ega tule meil sellist. Ise peame sellest mülkast välja rabelema kuhu sattunud oleme. Valimistel on tulemused, hoidkem seda meeles. Eesti riik kahjuks ei saa anda süsiniku kvoote otse Eesti Energiale sest Euroopa direktiiv 2003/87 seda ei luba. Teoorias peaks kvootide müügi tulud suunatama tagasi sinna, kust need tulud on tekkinud ehk siis investeeringute toetamiseks energeetika sektoris. Praktikas aga võetakse kõik need tulud riigieelarvesse ja makstakse see raha hoopis pensionäridele. Hääled 100 kuid elu edasi viimine 0.
AS-de Lätti liigutamine on muidugi karm sõnum. Mõni näide vast oleks hea tutvuda?
Meie analooge mitteomava valitsuselaadse toote juhtimisel saavutatud olukord majanduses ongi karm. Kvoodinduse osas - kui tahe eksisteeriks, siis kõik muu on vormistamise küsimus. Kahjuks pole seda hirmugi, et mõistuspärase tegutsemise tahe end ilmutaks.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kõlakate järgi 2030 aastal Evrosojuz tahab igasugu lisamakse juurde rammida ja kütusehinnale ennustatakse vähemalt +1€.
Eks igaüks saab mõelda, kui selleks ajaks euroliit veel eksisteerib, kas hakkab kütust ja muid tooteid siit ostma või hakkab alternatiive otsima. Muidugi selleks ajaks võibolla osa Eestist tühjaks jooksnud kuhugile mujale, kus ei ole kindlates kätes kägistamist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne