[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

Tegelikult saaks automaksu teema ära lahendada ausalt. Maks kehtestada nendele erakonna valijatele,  kes päriselt seda toetavad. 


https://www.err.ee/1609265274/norstati-k...inimestest
Vasta

(27-02-2024, 10:15 AM)stretch Kirjutas:  
(27-02-2024, 09:56 AM)klemm Kirjutas:  300.- sain 1988, 89 ja see oli suur palk.
13-14 aastaselt? Kõva sõna tõesti...
Täiesti reaalne. Ma olin 89 aastal 10 aastane. Peipsiääres kurgikasvatuses töötamisega teenisin paari kuuga uue Minimopeedi raha  ja jagus ka veel muudeks lollusteks. Kerge ei olnud  aga lisaks kasuvhoonetes müttamistele sai Piiteri ja Riia turgudel kaasas jõlkuda.
Vasta

(27-02-2024, 09:56 AM)klemm Kirjutas:  ... Seda 40 kopikat ei mäleta a kallis oli ju siis.
100 liitrit 40 rubla. Palk oli ca 100.- 80 alguses. 300.- sain 1988, 89 ja see oli suur palk.
Ma ka ei mäleta 40 kop, kunagi olid 5,4 kop, 6 kop, hiljem vist 12 kopikat ja mäletan hirmsat arutelu kui tõusis äkki 20 kopika peale - et keegi ei jaksa sellise hinnaga osta ega sõita. Peaks arhiivis käima ja vaatama neid kütuse hindu ...
Palkadest, isa sai 70+ rutsi meiereis piima vastuvõtja-laborandina, samuti sellised koristaja-kojamehe ametis. Mul 80-ndate algul esimene spetsialisti palk oli 140, töölistel head palgad ikka üle 200 ja rohkemgi. Eriti hooajatöödel nt kombainerid teenisid kõvasti. 80-ndate lõpus algas hirmus kiire inflatsioon, siis tõusid palganumbrid ka iga kuu, neid ei mäleta. Aga tegin Magnumi kooperaatoritele Linnamäe vendadele mingi väikse uurimuse EW apteegiasjadusest ja selle eest sai 3000 ehk nii paari-kolme kuu palga.
Vasta

Hinnad rubla ajal.

https://www.delfi.ee/artikkel/55886534/v...rubla-ajal

Ja palju oleksid hinnad tänases rahas.

https://keeleplogi.blogspot.com/2020/08/...i.html?m=1
Vasta

Meil siin foorumis lausa teema-´´Kütuse hind Eestis läbi aegade´´. Sirvige, pange otsingusse. 
Eks ta muidugi läheb juba teemast välja...
P.S. Ma ka ei mäleta Stalini ja Hruštšovi aegu, kuid mõjusid tunnen siiani.
Vasta

https://www.tiktok.com/@fermi.energia/video/7340178841077435681?_r=1&_t=8kEcAzwYO5R 
Et niipalju siis riigifirmast mis peaks/võiks teoorias rahva heaks töötama...
Vasta

(26-02-2024, 23:20 PM)deus Kirjutas:  Pole selleks foorumit vaja, laiad mujal piisavalt. Soovitan enda digitaalselt jalajälge vähendada. Kõikides foorumites. Ja sotsiaalplatvormidel ka.

Millistes foorumites ja sotsiaalmeedias ma laian? Kui see vastab tõele, pajatage siis juba kõigile. Praegu Te lihtsalt lahmite.


(26-02-2024, 23:54 PM)Aare R. Kirjutas:  Ei saa nii võtta, et võtad majalaenu, maksad pensionini? No maksan, ja mis siis? Vähemalt on mul siis oma kodu!

Ühesõnaga, Te olete oma kodu nimel nõus väljamaa panka fikseerimata intressiga nuumama? Samas automaksu Te Eesti riigile pole nõus maksma kuigi see on makstavast laenu intressist kordades madalam? Oi, kui isamaaline suhtumine!


(26-02-2024, 23:54 PM)Aare R. Kirjutas:  Madalklass? Rotid?

Kes Teil siin madalklass või rott on? Ma ise olen madalaklassiline rott ja arvan, et tohin olla nii enda kui teiste vastu nii kriitiline kui tahes.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Hendriku härra on ehk kena ja tutvub siinses foorumis nende postitustega kus N-ks liigitatud sõidukite maksu suurusest juttu on.
Vasta

Räägi siis meile ka ilma euriborita laenudest.
Neid saab mõnelt mustlasparunilt?

Tavaliselt on fikseeritud laenu protsent märgatavalt suurem euriborist ja laenu lepingu muutmisel lisandub alati lepingumuudatuse tasu.

Niiet mingit kuldmuna seal peidus ei ole.

Minupuhul pole probleem selles, et ma ei saa oma laenuga hakkama. Vastupidi, minu laenumakse eest saab hetkel 2 toalise korteri üürida. Aga mul on maja linnas koos garaasi ja saunaga.

Probleem on pigem selles, et sendipoolitajast riik ei suuda välja voolavale rahale ühtki mõistlikku piiri panna.
Ju siis üks teine Mart ei luba torkida.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Eks ta ole , riigifirma otsused on vastavuses omaniku ootustega , need ei käi rahva ja tootmisettevõtete omanike  soovidega ühte jalga , tuuleparkidega on umbes sama lugu kui omal ajal siia loomasöödaks mõeldud ja toodud sosnovski putkega , sama on ühe mehe ego projektiga mida teame kui rb , tasuta ühistransport vist on läbikukkunuks kuulutatud , vähemalt üks egoprojekt on läbi , palju selleks maksumaksja raha huugama pandi , ei tea , ikka kümneid miljoneid .
Vasta

(27-02-2024, 19:03 PM)rollfix Kirjutas:  Hendriku härra on ehk kena ja tutvub siinses foorumis nende postitustega kus N-ks liigitatud sõidukite maksu suurusest juttu on.

Mul pole vaja seda lugeda, sest ainuüksi Swedbank teenis 2023. aastal Eestis puhaskasumit 385 miljonit eurot, samas automaksu eeldatav laekumine 2025. aastal on 230 miljonit eurot. Sellega on tõestatud mitmekordne erinevus makstavate intresside ja automaksu vahel.


(27-02-2024, 19:18 PM)tõnn Kirjutas:  Räägi siis meile ka ilma euriborita laenudest.

Ärge laske pankadel endale pähe istuda, ärge olge nõus fikseerimata intressiga laenuga ja koopereeruge. Nii nagu Kristjan Maruste ütles, pankadega tuleb intressi osas kaubelda, kuid tema hinnangul paljud ei tee seda. Nii nagu ma varasemalt ütlesin, kui tarbijad hakkavad massiliselt pankadelt nõudma fikseeritud intressiga laenu, küll lõpuks pangad ka järgi annavad. Kuid tarbijad on nii rumalad (mitte lollid, siis mõni võib-olla jälle solvub), et nad ei saa aru, et hoopiski nemad dikteerivad mängu. Seetõttu see raha Eestist välja voolabki ja oleks lõpuks aeg vaadata peeglisse.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Oo Valgustatu, hendrik, Sinul pole enesestmõistetavalt vaja midagi lugeda, kuna Sinul on ju õigus ja kõik teised on lollid.

Näiteks minul, lollina, pole pankade ees kunagi kohustusi olnud. Sellegipoolest keeldun allumast väljapressijatele ega kavatse luparditele mingit automaksu maksta ning vähendan karistuseks selle roppuse kehtestamise eest ka ülejäänud maksude tasumise miinimumini.

Kui inimene teeb vabatahtlikult otsuse võtta pangast laen/liising temale arusaadavatel lepingulistel tingimustel, siis see eristub täielikult olukorrast, kus inimene on oma teenitud tulu eest soetanud vara ja siis ühtäkki mingid lontrused tulevad administratiivse sunniga tagasiulatuvalt andamit nõudma. Õiguskindluse ja õiguspärase ootuse printsiibile lastakse kõrge kaarega, olgugi, et see Põhiseaduse paragrahvis nummer kümme figureerib.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(27-02-2024, 10:15 AM)stretch Kirjutas:  
(27-02-2024, 09:56 AM)klemm Kirjutas:  300.- sain 1988, 89 ja see oli suur palk.
13-14 aastaselt? Kõva sõna tõesti...
14-15 pigem.
Aga jh siis minu töölise karjäär algas.
Vasta

Mina kauplesin pangast soodsamaid intresse ja sellepeale öeldi et pank ei ole kohustatud laenu andma ja kui tingimused ei sobi siis "nägemist".

Hendrik teab muidugi kõike paremini ja eks siis ühenda kõik laenumaksjad ning nõuame koos, ehk siis saab Eesti rikkaks ja automaksu ei tule.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Automaksu kiitmine peaks olema isamaaline suhtumine? 
Siin foorumis aegajalt ikka tuleb kulda väärt sõnavõtte ka  Smile
Võrrelda laenu võtmist autodele plaanitava varamaksuga on omaette kõrgem level, mille peale isegi ei tuleks ka sihilikult mõeldes.
Eraomandi maksustamine on mulle täielikult vastumeelt ja selle kehtestajad on pätid. Võibolla sellega mõni ei nõustu, aga isegi maamaksu on väär, sest tegu on välja ostetud varaga. Tulgu ükskõik missugune propagandist rääkima selle põhjendusi, siis vastureaktsioon on ikkagi pikalt saatmine.
Eks nende moodsate liberaalide juhitavad valitsused sõltumatta riigist üritavad tulla omandi kallale ja sellele tuleb kiiremas korras vastu seista, muidu on ühel hetkel liiga hilja ja hakkame taldrikute või diivanite eest ka maksma riigile.
Vasta

Vaatamiseks ja mõtlemiseks, et kuhu kulub raha...
.png Kiimaministeeriumi õhumüüja.png Suurus: 434.71 KB  Tõmbamised: 319

Välisõhul on oma osakond ja peaspetsialist, seega on mingi peaspetsialisti abi ja nõunik, siis on lihtsalt spetsialist, siis on abi spetsialiste paar tükki ja siis on mingid kontori töölised veel lisaks. 
Ja siis tuleb siseõhu osakond... Wink
Ühesõnaga leidke meile inimene ja küll me talle ameti leiame!
Vasta

(27-02-2024, 18:49 PM)hendrik Kirjutas:  
(26-02-2024, 23:54 PM)Aare R. Kirjutas:  Ei saa nii võtta, et võtad majalaenu, maksad pensionini? No maksan, ja mis siis? Vähemalt on mul siis oma kodu!

Ühesõnaga, Te olete oma kodu nimel nõus väljamaa panka fikseerimata intressiga nuumama? Samas automaksu Te Eesti riigile pole nõus maksma kuigi see on makstavast laenu intressist kordades madalam? Oi, kui isamaaline suhtumine!
Aga mis teine valik oleks oma kodu saamiseks, kui mul pole mingit pärandust ei taga ega kinnisvara näol ja lotos loositakse alati, kui ma vahel harvagi- mõni pilet aasta jooksul- selle pileti ostan, välja valed numbrid?
Viimase 3-4 aastaga toimunu on täiesti arulage, alates sellest koroonatripperist ja sellele järgnenust, seejärel elektrihindadega manipuleerimine, siis EL-I käsul Euriboriga jõhker inimeste kägistamine.
Ma ütlen küll, et kuni umbes 2020. aastani oli kõik täiesti okei, majalaen, elekter, hinnad poes jne. 
Automaksuga on see teema, et ma ei näe endiselt ainumastki põhjust, miks ma peaks sellega nõus olema, kuna jätkuvalt käib selle põhjustest rääkides üks hämamine ja keerutamine, reaalsuses terendab ikkagi see, et automaks läheb ikkagi keegi-ei-tea-kuhu. Kuigi tegelikkuses on see ikkagi varamaks, rääkigu, mis tahes.

Isamaalisus? Mis loom see veel on? Ütlen ausalt, et 24.02 olin tööl ja kuna enamus raadioid, mida ma kuulasin, lasid terve päev Eesti muusikat, otsustasin ma hoopis oma telefonist endale sobivat muusikat valida, sest praegu toimuva taustal on Alo Mattiiseni laule kuulata jube võlts. Loomulikult ei kuulanud-vaadanud ma ühtki kõnet või mis iganes paraadi, samuti ei õnnitlenud ma kedagi vabariigi aastapäeva puhul, sest- kas sellist Eestit me tahtsimegi?
Vasta

No kui sulle laenuvõtjana üllatusena tuli, et selle eest intressi ka küsitakse, siis vabandan ette ja taha, aga ka maailma kõige parem valitsus ei suuda inimesele kulbiga teadmisi pähe taguda...

https://www.euribor-rates.eu/en/euribor-charts/
Vasta

Olen ma seda öelnud, et ma sellest aru ei saa?
Absurdseks teeb praeguse Euribori see, et see lihtsalt kirjutatakse EL keskpanga poolt ette ning pangad lihtsalt rikastuvad.
Ma saaks aru, kui see intress kõigub mõnekümne, mitte sadade €-de piires. Kui praegu on intress sama suur kui aasta tagasi kogu laenumakse, ei ole see ikkagi okei.
Vasta

Minujaoks on üllatus see, et tekitati energiakriis mis omakorda tekitas inflatsiooni ja inflatsiooni üritati maha suruda euribori tõstmisega - kas õnnestus?

Vist mitte.

Aga energiakriisi ka ei taheta lahendada. Selle asemel käib üks reklaam kus lubatakse igavest õnne tänu ebaeffektiivsete ja tootmisel keskkonda saastavate energiallikate paigaldamisel - no saagu neid siis palju.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne