automoto.ee foorumid

Täisversioon: Mida arvata mopeedautodest.- kas keelustada.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Karm laks


https://www.delfi.ee/news/paevauudised/e...d=86612933

Loodam,et need kes viga said paranevad kiirelt
Ei tea jah ,miks on vaja selliste käkkidega suurel maanteele trügida . Jäävad kõigile jalgu ja reeglina sõidavad suht keset teed veel .
(22-06-2019, 15:01 PM)ugandiklubi Kirjutas: [ -> ]Ei tea jah ,miks on vaja selliste käkkidega suurel maanteele trügida . Jäävad kõigile jalgu ja reeglina sõidavad suht keset teed veel .

See tubli inimloom kes junntükile taipas neljarealise, tuhatkilu ja meetrit, sirge lõigupeal persselajatada väärib ka päikesekäes kuivanud lehmasitast ordenit. Kui mitte mitut. Sõitsin sealt ise mööda, kui räuskasid parasjagu treiladele sikutati.
Tervist !

 Mõni päev tagasi jäi "jalgu" üks valge mopeedauto Klooga ranna - Tallinna maanteel  Rannamõisa kiriku juures ja just sellisel põhjusel , et tont kes mopeedautot juhtis  sõitis keset teed , paremalt poolt oleks vabalt mööda mahtunud , seega mitte ainult tont vaid tõbras .
(22-06-2019, 15:01 PM)ugandiklubi Kirjutas: [ -> ]Ei tea jah ,miks on vaja selliste käkkidega suurel maanteele trügida . Jäävad kõigile jalgu ja reeglina sõidavad suht keset teed veel .

täna paldiskii mnt keila sõidul ka üks tropp lasi süüdimatult keste teed,signaal ka ei heidutanud.keilast saue poole vahelka näeb punni ja see küll viisakas asfaldi piirilsõidab.
Rubriigist: Palju toredaid mopediste
Tädi on poolpime ja teab seda ise ka. Süüdimatu ja teab seda ise ka. Aga ikkagi on vaja ringi mopeedida.

Just selliste "juhtide" pärast peakski need lendavad kirstud keelatud olema.
(01-11-2018, 18:32 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Õnnetused, kus üks osapool oli mopeedauto:
Nr1...Tänavu juuni alguses sõitis mopeedauto kahe reisijaga Saaremaal kraavi, mehed viidi haiglasse.
Nr2...Tänavu aasta alguses põrkasid Tallinnas kokku kiirabiauto ja mopeedauto, osapooled ei jõudnud süüdlase osas kokkuleppele. Mopeedauto juht viidi kontrolliks haiglasse.
Nr3...Mullu põrkasid Saaremaal kokku mopeedauto ja jalgrattur. Mopeedauto juht ei andnud peateele sõites jalgratturile teed. Jalgrattur sai kergelt vigastada.
Nr4...Mullu sõitis mopeedauto Lasnamäel teelt välja, seda juhtinud mees kohendas kõrvalistmel olnud kotti, tähelepanu hajus ning seepärast juhtus ka õnnetus.
Nr5...Mullu jäi Pärnus mopeedautot juhtinud mees kõrvalistujaga rääkima ning tähelepanematusest sõitis otsa pargitud autole, mopeedauto paiskus külili ja kõrvalistuja sai kergelt viga.
Nr6...2015. aastal sõitis mopeedauto teelt välja Järvamaal, kaasreisija sai kergelt viga.
Nr7...2015. aastal sõitis mopeedauto Tartumaal teelt välja vastu puud. Juht sai viga ja viidi haiglasse.
Nr8...2015. aastal juhtus mopeedautoga liiklusõnnetus Raplamaal, mopeedauto juht alustas vasakpööret ning talle sõitis otsa möödasõidul olnud sõiduauto. Mopeedauto juht viidi haiglasse.”Enam pseudom üks probleem olla ei saagi kui seda on mopeedauto liikluses. 8 vääratust kolme aasta jooksul...

Enamus reguleerimise vajadus tuleb inimestel lihtlabasest kadedusest, mis ei lase isegi rahulikult öösel magada. Keegi sõidab kuskil ilma lubadeta, mingid poisikesed, mingid joodikud, liiklusoskamatud nartsud ja mina pean lubasid omama ning ülevaatusel käima. Et saada kadedusele õigustus teiste silmis, siis hakatakse jahuma turvalisuse ja muudel ''oi mu hing valutab noorte elude pärast'' teemadel. Südamevalu kaob hetkel, kui taoline mopsik kusagil teel silmapiirile satub ja asendub jälle kord selle kraapiva kadedusega. Silmad valguvad verd täis ja tahaks raisa teelt välja rammida, purustada, enda kuninglikku teeõigust ja liiklusõiglust taastada. Ai raisk kus alles kraabib see kadedus sees. Kraabib kohe nii väga, et hädasti oleks vaja teiste ellu oma nina hakata toppima, reguleerima ja keelama. No ei saa ju teisiti elada. Tahaks aga ei saa, hirmsasti kraabib...

Nr 8 mopeedautoga sõitis minu exabikaasa, kes jäi vaevalt elama. Vaagnaluu kildudeks, reieluu kildudeks, käeluumurd, kopsupõrutus jms. Kohtus jäi süüdlaseks siiski möödasõitja. Põhjusel, et sõitis 90 alal vähemalt 115km/h ja ekspertiisi hinnangul poleks kokkupõrget toimunud, kui manöövri alustamisel oleks möödasõitja kiirus olnud 90km/h. Aga mopeedautost suurt midagi järgi ei jäänud. http://static4.album.ee/files/1165/69/or...9_JC4B.jpg
http://static4.album.ee/files/1165/69/or...1_crxN.jpg
Ja kui mopeedauto hakkab vajama ÜV-d ja juht juhiluba, siis saaks hakata teedel sõitma sellistega, mis ei vaja isegi kindlustust https://www.aliexpress.com/item/32949739...8c9f67363d sest tegu pisimopeediga, max lubatud kiirus 25km/h ja mootor 1000w
Sellest aliexpressi rollust saaks ATV-le asjaliku haagise valmistada Smile
Kunagi oli selline loll nali: Milline on pimeda juhi tunnusmärk.
(08-11-2019, 18:38 PM)hobiautod Kirjutas: [ -> ]Kunagi oli selline loll nali: Milline on pimeda juhi tunnusmärk.

Varsti see pole enam nali, kui Tesla isesõtvad autod täielikult kasutajakõlbulikuks saavad.
Ilmekas näide nende kastide omanikest . https://virumaateataja.postimees.ee/6820...x79x6gLaKI
Tõesti, mida teevad sellised liikluses???
See lõik uudisest paneb tõesti kukalt kratsima: "Proua tegi imestunud näo: mis siis valesti on? Ütles, et ei märganud peatumist keelavat liiklusmärki, kuna tal olevat kehvad prillid. Seda, miks tema Microcar seisab hoopis teise nurga all kui kõik ülejäänud autod, ei osanud Rita põhjendada".

Lihtsalt ma mõtlen seda, et kui inimene ei suuda endale enam aru anda, mida ta liikluses teeb ning takkapihta veel ei näe, ei tohiks tal kindlasti liiklusesse asja olla.
Mopeedautod vist ongi sellised, mille roolis on kaht sorti inimesed- kas noorusest nõdrad või vanadusest väetid.
(14-11-2019, 22:40 PM)Aare R. Kirjutas: [ -> ]Lihtsalt ma mõtlen seda, et kui inimene ei suuda endale enam aru anda, mida ta liikluses teeb ning takkapihta veel ei näe, ei tohiks tal kindlasti liiklusesse asja olla.

Sa kirjutad bemmi- ja maasturite juhtidest, kes ennast pargivad kaubamajade ukse ette, kuidas juhtub? Neid näen ma tihti. Mopeedautosid küll mitte. Kui mopoauto pargib ennast valesti, siis on see nii haruldane sündmus, et sellest saab ajalehe esikaanel kirjutada. Teisi rikkujaid näeb igapäevaselt ja see ei tõmba lehte.
Smile
selge on see ,et neil prügi kastidel pole asja liiklussese , näiteks eile sõitis üks selline Tartus julmalt 2 reas ja ei teinud väljagi ,et võiks kedagi mööda lasta .
motamees, sul on nende igast maasturimeeste ja muude uusrikaste suhtes samuti täiesti õigus- need pargivad vja sõidavad vist meelega raamidest väljaspool, et kogu maailmale näidata, milline küna istumise all on. Selle Rita juhtumi puhul pidasin just silmas seda, et too ju ütles, et tal on na kehvad prillid, et ei näe märki, samuti tundus, et on okei oma äranägemise järgi parkida, kuigi kõrval on ka autod, mille järgi joonduda.

Ma ei räägigi mopodest üldiselt- alles ükspäev jõudsin metsakaga kuskil Viljandimaal ühele järgi, mille roolis oli noor kutt ja kuigi kedagi vastu ei tulnud ning ma olin autost väga suure külgvahega möödumas, tõmbas kutt korraks bussipeatusesse, et mind mööda lasta. Ma arvan seda, et siin pole see kultuur nii arenenud kui näiteks Rootsis, kus aastate jooksul on neid väga palju nähtud, seda nii ametlike "prügikastidena" kui ka sealsete A-traktoritena, mis on noorte poolt tavaliselt vanadest erinevatest Volvodest ümber ehitatud, kiirusepiirang sama nagu mopodel.

Sellega on sama lugu nagu bemmide ja maasturitega- sõidab ikka see, kes roolis on, mitte auto ise, lihtsalt selle vahega, et mopode roolis (mitte solvanguna) tunduvad olema need, kes veel ei oska või siis enam väga ei suuda ümbritsevat tajuda, igast ülbikutest X5, länkari ja muude sääraste saanidega "meisterliiklejad" on vist auto ajude vastu vahetanud.
Tervist .

 Mis selle õhtulehest loetava iba mõte on ?

Mind isiklikult mopeedautod takistavad väga harva , pigem pean nende juhte kiitma -alles mõni päev tagasi Rannamõisa kiriku lähedal mopeedauto juht juhtis oma sõiduki paremale poole teeserva võimaldades minul kiiremini sõitva sõiduki juhina lahedalt mopeedautost mööduda , kiitus !
Mõte on see, et juua täis peaga vahele jäänud vennike saab rahulikult edasi liigelda. Küll pisut aeglasemalt, aga siiski. Miks talle peaks selline privileeg kehtima?
Tere .

 Ei peagi . Idee kohaselt juhul , kui isikul on mootorsõiduki juhtimisõigus ära võetud / peatatud ei tohi ta juhtida mitte ühtegi mootorsõidukit ka mopeedautot . Seaduseloojate praak .
 NSVL ajal tuttav keeras gaz 24 ja kuus tiiru üle katuse , muidugi oli napsutanud ka ja juhtimisõigus võeti ära vist aastaks , ei meenu täpselt , mehel olid maakutsekoolist traktoristi load , need kuskil kartoteegis kirjas ilmselt polnud ja lükkas siis mees traktoriga talvel lund ... .

Edvard .
See "seaduseloojate praak" on ära parandatud aga tagantjärgi ei saa juhtimisõigust ära võtta. Ilma lubadeta saavad sõita isikud, kes olid aastal 2011 vähemalt 18 aastased. Noorematel peab olema rollerauto jaoks ükskõik mis kategooria juhtimisõigus.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16