automoto.ee foorumid
Ikka ja jälle seda automaksu! - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Ikka ja jälle seda automaksu! (/showthread.php?tid=24782)



RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - KertP - 19-07-2023

(19-07-2023, 22:53 PM)hendrik Kirjutas:  
(19-07-2023, 21:14 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Minusilmis ei ole see ei positiivne ega ka üllatus, kui poliitsotsiopaatidest väljapressijad tahavad varastada hobiautosid pantvangi võttes minu raha 40+ korda 30 euroruublit igal aastal.

Võib-olla ei tasuks sellist hunnikut rauda kokku ahnitseda, laske teistel ka midagi koguda. Hauda nagunii neid kaasa ei võta ja kui nooremat põlvkonda peale ei tule, kes nendega tegeleda tahaks, lõpetavadki utiilis.
Siinkohal on paslik tsiteerida härra Võrklaeva: „Jõuad koguda, jõuad ka maksta“.
Kõlab väga praeguse valitsuse pooldaja jutuna. Teatud sorti kommunism, miks ühel võib teistest rohkem olla loogika, parem kõik ühtlaselt vaesed jne.
Mu arust siin foorumis ongi positiivses mõttes segaseid, kellel palju vara - Sest nad tahavad ja suudavad seda kuhugile mahutada.
Sinu lisatud tsitaati on ka üks värske reformierakondlane kasutanud. Ei tundu eriti mõistlik arvamus, kuna sellega solvatakse enamust siin.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - spitfire - 19-07-2023

Nagu ma aru saan, siis "põlvega munadesse" said ka invasõidukid. Mitte mingit respekti mis iganes põhjusel tervise/jäseme kaotanu suhtes.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Sm.Samajev - 19-07-2023

Eks edaspidi lähevad mitte elavate hingekirjas olevad sõiduvahendid siis rohkem hinda. Vanatehnikat saab ka auto treileri peal vedada ilma,et ta peaks kordagi ratastega maanteed puudutama. 
Muidugi nali naljaks aga see juba ise näitab, kuidas bürokraatide omavoli soosib , teisipidi enam riigi tüssamist juba eos.
Ei maksa unustada,et Karl Marx oli progresiivse vara ja tulumaksu esiisa.  Big Grin


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - DevilDeVille - 19-07-2023

(19-07-2023, 23:25 PM)Jesper Kirjutas:  
(19-07-2023, 20:19 PM)Gravity Kirjutas:  Kui kõik peab "võrdne" olema siis võiks ju keskmine palk ka järgi tulla.
Eesti keskmine palk ongi juba ammu EL-i keskmike seas: https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/w/ddn-20221219-3

Tänaseks on sinna kahe aastaga veel mingi 15% juurde visanud.
Jajah, ja ostujõus me muidugi kaotanud pole selle ajaga, sest ega meie inflatsioon polegi palgakasvu ületanud. Nüüd kohe maksustame endid rikkaks ka veel ja siis parun Münchhausen, olles end samal ajal juukseidpidi mülkast väljatõmmanud, aplodeerib kuniks käed otsastkuluvad Big Grin


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - spitfire - 19-07-2023

(19-07-2023, 23:50 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Eks edaspidi lähevad mitte elavate hingekirjas olevad sõiduvahendid siis rohkem hinda. Vanatehnikat saab ka auto treileri peal vedada ilma,et ta peaks kordagi ratastega maanteed puudutama. 

Ilmselt mitte, sest neile pannakse peale mis iganes keeld, ei saa näiteks kindlustust teha, enne kui maksud makstud, müügi keeld vms. Täna ju tahetakse tekitada olukord, kus see on auto omamise maks, millel kasutamisega seos puudub. Täna räägitakse juba 300 000 surnud hingest autoregistris.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Jesper - 20-07-2023

(19-07-2023, 23:53 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Nüüd kohe maksustame endid rikkaks ka veel
Eiei, ikka viriseme end rikkaks.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - DS-Reval - 20-07-2023

Eelnõu ise on siin: https://embed.documentcloud.org/documents/23881604-automaksu-seaduse-eelnou-vtk-197/?embed=1&responsive=1&title=1

Sellist sõna nagu "vanasõiduk" ei eksisteerigi eelnõus. Küll aga "romu"....


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hendrik - 20-07-2023

(19-07-2023, 23:12 PM)Marko Kirjutas:  Mis rohud need sellist teksti aitavad genereerida?

Aus vastus – amoksitsilliin.


(19-07-2023, 23:35 PM)KertP Kirjutas:  Ei tundu eriti mõistlik arvamus, kuna sellega solvatakse enamust siin.

Kuidas solvatakse? Võib-olla mõned noored tahavad ka millegi kogumisega alustada, kuid vanamehed on kõik nende eest kokku rabanud, hoiavad kiivalt endale ja võõrandavad vaid ropu raha eest teistele.
Toon siia ühe elulise näite. Üks tuttav vanamees istub hulga teatud valdkonna spetstööriistade ja varuosade otsas. Ise ta tööd nendega ei tee, sest neljanda astme vähk ei luba. Teistele ta seda ka nõus pole müüma, vähemalt mitte mõistliku raha eest. Ta on nõus vaid sellega, et keegi tuleks talle sinna abitööliseks, loomulikult poolmuidu. Ja nii see ressurss seisab ja selle valdkonna kliendid kannatavad.

Lõppude lõpuks, asjad mida Te omate, omavad lõpuks Teid. Tõeline väärtus on lastes/pereliikmetes/lähedastes, kõik muu on asendatav tühi-tähi.


(19-07-2023, 23:45 PM)marz Kirjutas:  Kas järgmisena siis kinnisvara maks

Mina isiklikult pooldan varamaksu: nii sõidukitele kui kinnisvarale, sest see paneb omanikud liigutama: kes võõrandab liiga vähe kasutust saava vara ära või paneb selle enda jaoks efektiivsemalt teenima/kasu tooma. Mida rohkem vara, seda rohkem maksad. Samuti pooldan ma astmelist tulumaksu, sest maksuraha peab koguma peamiselt rikaste, mitte vaeste taskust, kes pole veel rikkaks saanud.
Üks eluline näide, miks varamaksu pooldada. Naaber võttis ilusa palkmetsa maha, sinna asemele midagi ei istutanud, looduslikule uuenemisele kaasa pole aidanud, hetkel laiutab seal neljameetrine sarapikuvõsa. Kuna maamaks on olnud aastaid väga madal, pole tal olnud stiimulit sinna panustada ja maa enda jaoks teenima panna. Loodetavasti maamaksu mitmekordne tõus aitab seda muuta.


(19-07-2023, 23:44 PM)spitfire Kirjutas:  Nagu ma aru saan, siis "põlvega munadesse" said ka invasõidukid.

Kas Te annaksite maksuvabastuse antud MERCEDES-BENZ S 500 omanikule?:

[Pilt: inva1.jpg]

Maksuvabastust saab lubada vaid siis, kui keegi hakkab tegema invasõiduki omanikele taustakontrolle, kuid kes selle kinni maksab?


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - spitfire - 20-07-2023

(20-07-2023, 00:50 AM)DS-Reval Kirjutas:  Eelnõu ise on siin: https://embed.documentcloud.org/documents/23881604-automaksu-seaduse-eelnou-vtk-197/?embed=1&responsive=1&title=1

Sellist sõna nagu "vanasõiduk" ei eksisteerigi eelnõus. Küll aga "romu"....

Kahetsusväärselt tuleb tõdeda, et Eesti Vanatehnika Klubide Liitu ei ole nimetatud kaasatud osapoolte nimekirjas. Loodetavasti päriselt siiski midagi tehti või tehakse.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - 13piisab - 20-07-2023

(19-07-2023, 20:36 PM)spitfire Kirjutas:  Jätkuvalt võime ka täna öelda, et midagi ei ole veel kivisse raiutud, aga kui lugeda ridade vahelt siis paistab, et on. Üks asi on mitte midagi teha, aga hoopis teine asi on üleskutse mitte midagi teha. Naudime tulemust.

Kas jätsid tõesti minu siin nn tühja kaagutamise keelu tõttu päris-elu niiditõmbamised tegemata? Kui nii, siis poleks vaja olnud - mõte oli siiski, et vahutada pole pointi.

Aga ole lahke tegutsema! Sa siin näpuga vehkinud ja "mina arvan" juttu vestnud küll ja enamgi veel - nüüd on aeg lisaks sõnadele ka muud toota. Või kui päris-elus suurt midagi välja ei tule, siis lihtsalt vähem sõnu toota.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - giordanobruno - 20-07-2023

Automaksu põhjendamisel on mindud täiesti pööraste ideedeni. Üks selline on soov romusid vähendada, üks eestkõneleja rääkis raadios tõsimeeli, et te ju kõik teate seda hullu romude probleemi, vedelevad iga nurga taga ja reostavad ning et registris olevad sajad tuhanded nn fantoomsõidukid ka reostavad hullult jne. Esiteks pole ma küll juba aastaid näinud romusid mis silma riivaks, nt. Tallinnas on omavalitsus sellega tegelenud ja romud kokku korjanud avalikelt maadelt. Kui romu seisab kuskil spetsiaalses autode hoiu kohas, ei tohiks see kedagi häirida. Samuti kui see seisab kellegi garaažis siis see pole ju võimeline reostama. Riik/valitsus öelgu otse välja, et oleme jobud ja ei suuda muidu tulusid tekitada, st nt ettevõtlust toetada, et rohkem nn. tavalist maksutulu tekiks ja lisaks tahame Brüsselile pugeda kuna oleme viimane automaksuvaba riik EL-s.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - 2715 - 20-07-2023

Küsimus pole kas ja kuipalju erandeid teha vaid terve selle maksu vastu on vaja olla!
Autoomanikud maksavad niigi ebaproportsionaalselt palju makse, isegi niipalju, et teede ülalpidamise maksavad nad täielikult kinni ja sealt jääb veel ülegi.

Kui raha on puudu siis see puudujääk ei ole kütuseaktsiisi laekumises sest seda jääb üle ning see läheb mujale.
On vaja raha riigikaitseks siis pekki küll, tehke riigikaitsemaks mida maksavad kõik kodanikud mitte vaid need kes autot omavad.
Või miks peab ühte inimeste gruppi, kes on investeerinud liiklusvahendisse ja selle juhtimisõiguse saamiseks-hoidmiseks ning harrastavad tervemaid eluviise tulenevalt juba liiklusseadusest
karistama lisamaksuga?
Me ei ela Hollandis või Hong-Kongis kus enam autodele ruumi pole vaid päris palju inimesi elab maal hõredalt ning sellist maksu ei jõua keegi maksta et nad hakkaks bussiga saama omi asju ajama.

Kui see plaan peaks teoks hakkama saama et hakatakse maksustama vara mida ei kasutata ehk seisvat autot siis palju on siin foorumis kasutajaid?
Kui kolmandik on selle maksu poolt ja kolmandik passiivne siis kui ülejäänud rahvas võtaks vaevaks tulla paari plakati ja munadega Toompeale siis see maks jääks ära!
Kui sinna ümbruskonda koguneb 10 000 vihast autoomanikku siis kahtlane et julgetakse sellist asja teoks teha.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - v6sa - 20-07-2023

(19-07-2023, 23:25 PM)Jesper Kirjutas:  
(19-07-2023, 20:19 PM)Gravity Kirjutas:  Kui kõik peab "võrdne" olema siis võiks ju keskmine palk ka järgi tulla.
Eesti keskmine palk ongi juba ammu EL-i keskmike seas: https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/w/ddn-20221219-3

Tänaseks on sinna kahe aastaga veel mingi 15% juurde visanud.

Oi, kui kena tabelSmile

Meist tagapool olevatele riikidel on üks ühine joon: sealne rahvas ei lase end väga segada seadustesse kirjutatust ja seetõttu on nende elujärg veidi parem, kui võiks sissetulekute järgi arvata. Meelelaad muidugi on ka vähem depressiivne ja muretsevSmile

Mediaanpalgaga, mis jagab palgasaajad pooleks, meil nii ilus pilt ei ole: https://www.stat.ee/et/uudised/keskmine-palk-oli-esimeses-kvartalis-1741-eurot-mediaanpalk-1424-eurot. Keskmist palka kergitavad jõudsasti teistkümnetuhandesi kuupalkasid saavad "tippjuhid".

Praegune väljatöötamiskavatsus (https://eelnoud.valitsus.ee/main#RWXodkTm) on talutav, aga selle presenteerimise viis endiselt arrogantneSad

Lisan ka kirja sisu, kuivõrd tekstidel on kalduvus digimuunduda.[attachment=98700]


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - zazik - 20-07-2023

(20-07-2023, 01:08 AM)hendrik Kirjutas:  
(19-07-2023, 23:35 PM)KertP Kirjutas:  Ei tundu eriti mõistlik arvamus, kuna sellega solvatakse enamust siin.

Kuidas solvatakse? Võib-olla mõned noored tahavad ka millegi kogumisega alustada, kuid vanamehed on kõik nende eest kokku rabanud, hoiavad kiivalt endale ja võõrandavad vaid ropu raha eest teistele.
Toon siia ühe elulise näite. Üks tuttav vanamees istub hulga teatud valdkonna spetstööriistade ja varuosade otsas. Ise ta tööd nendega ei tee, sest neljanda astme vähk ei luba. Teistele ta seda ka nõus pole müüma, vähemalt mitte mõistliku raha eest. Ta on nõus vaid sellega, et keegi tuleks talle sinna abitööliseks, loomulikult poolmuidu. Ja nii see ressurss seisab ja selle valdkonna kliendid kannatavad.

Lõppude lõpuks, asjad mida Te omate, omavad lõpuks Teid. Tõeline väärtus on lastes/pereliikmetes/lähedastes, kõik muu on asendatav tühi-tähi.


(19-07-2023, 23:45 PM)marz Kirjutas:  Kas järgmisena siis kinnisvara maks

Mina isiklikult pooldan varamaksu: nii sõidukitele kui kinnisvarale, sest see paneb omanikud liigutama: kes võõrandab liiga vähe kasutust saava vara ära või paneb selle enda jaoks efektiivsemalt teenima/kasu tooma. Mida rohkem vara, seda rohkem maksad. Samuti pooldan ma astmelist tulumaksu, sest maksuraha peab koguma peamiselt rikaste, mitte vaeste taskust, kes pole veel rikkaks saanud.
Üks eluline näide, miks varamaksu pooldada. Naaber võttis ilusa palkmetsa maha, sinna asemele midagi ei istutanud, looduslikule uuenemisele kaasa pole aidanud, hetkel laiutab seal neljameetrine sarapikuvõsa. Kuna maamaks on olnud aastaid väga madal, pole tal olnud stiimulit sinna panustada ja maa enda jaoks teenima panna. Loodetavasti maamaksu mitmekordne tõus aitab seda muuta.


(19-07-2023, 23:44 PM)spitfire Kirjutas:  Nagu ma aru saan, siis "põlvega munadesse" said ka invasõidukid.

Kas Te annaksite maksuvabastuse antud MERCEDES-BENZ S 500 omanikule?:

[Pilt: inva1.jpg]

Maksuvabastust saab lubada vaid siis, kui keegi hakkab tegema invasõiduki omanikele taustakontrolle, kuid kes selle kinni maksab?

Kadedus oli ennevanasti üks seitsmest surmapatust ja üks madalamaid tundeid üldse. Siin avaldab eesrindlik seltsimees varjamatult oma soovi teiste inimeste vara kontrollida ja maksustada.
Päris õudne võib olla niimoodi elada kui hingenärivaks probleemiks pole mitte see, et oma heaolus millestki puudu on, vaid see kui kellelgi teisel on rohkem.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - mossepower - 20-07-2023

(20-07-2023, 01:38 AM)spitfire Kirjutas:  
(20-07-2023, 00:50 AM)DS-Reval Kirjutas:  Eelnõu ise on siin: https://embed.documentcloud.org/documents/23881604-automaksu-seaduse-eelnou-vtk-197/?embed=1&responsive=1&title=1

Sellist sõna nagu "vanasõiduk" ei eksisteerigi eelnõus. Küll aga "romu"....

Kahetsusväärselt tuleb tõdeda, et Eesti Vanatehnika Klubide Liitu ei ole nimetatud kaasatud osapoolte nimekirjas. Loodetavasti päriselt siiski midagi tehti või tehakse.
Otseselt musta numbri autode puhul, mille minimaalne turuhind hakkab vast €10 000 juurest ja läheb ainult ülespoole pole see €30 aastas ka mingi eriline asi. Pigem on  ikka märkimisväärsem mõju vaesemale säästu-uunikumi omanikule (sh. mina), kelle masina turuväärtus on nt. ca. €1500.

20+ vanuse puhul aastamaksu €30 peale langemine võibki olla uunikumimeeste mõjutatud erisus, mis hõlmab nii musta kui ka "halli" numbrit ning lisaks vaese maamehe Audi 80. Kõik kärbsed saaks löödud omamoodi väga kavalasti ja universaalselt ühe hoobiga.

Ju see 20 aastat on piir üldisele mõistlikule keskmise sõiduauto kasutuseale. Otseloomulikult võiks hind vanusega veel väheneda, saadan ka ise vastava ettepaneku kuna ajakirjanduses oli muidugi juba näha ka uute autode müüjate kaebelaulu, et siin tuleb vanade romude soodustamise seadus. Selle vastukaaluks tuleks teha häält, et vanu autosid tuleks veel rohkem soodustada. Kuu aega on aega kirjutada, proovin rõhuda asjaolule, et 30+, 40+, 50+ jne. vanuses sõidukeid on vastavalt vanuse kasvule registris järjest tühisem hulk.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - zazik - 20-07-2023

(20-07-2023, 13:10 PM)mossepower Kirjutas:  Otseselt musta numbri autode puhul, mille minimaalne turuhind hakkab vast €10 000 juurest ja läheb ainult ülespoole pole see €30 aastas ka mingi eriline asi. Pigem on  ikka märkimisväärsem mõju vaesemale säästu-uunikumi omanikule (sh. mina), kelle masina turuväärtus on nt. ca. €1500.

Tänapäeval on musta numbri latt pisut allpool juba, seega ka hindade alumine piir. Aga see polegi väga oluline.

Ühest küljest ei ole see praegu välja käidud 30€/aasta mitte midagi hirmuäratavat, teisalt aga koguneb suuremate kollektsioonide/muuseumide pealt päris kopsakas summa. Näiteks Kurtna muuseumi ja Järva-Jaani varjupaiga kulud kasvavad vägagi kõrgeks.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - KertP - 20-07-2023

Hobiautode säilitamine muutub raskemaks, kuna varuosadeks mõeldud autode hoidmine muutub tülikaks ja automaks suunaks need kokkuostu.
Selle arvelt kannatab kasutatud A-varuosade kättesaadavus.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hendrik - 20-07-2023

Üks härra, kel pidavat olema siinse moderaatoriga „head suhted“, saatis mulle privaatsõnumi, et ta on üks nendest „ahnitsejatest“. Tema hinnangul on kõik kohad täis pooleliolevaid „projekte“, mida üritatakse müüa ja nendest lahti saada. Samuti ta ei taha noortele müüa, sest nood on kahtlased või liiga odavalt müüa, sest siis lõpetab see isend pressi all.

Mis mul muud üle soovitada, kui tehke noortele parem taustauuring, kuid kuskilt peab ju noor alustama ja nõuda noorelt samapalju elutarkust/oskuslikust kui Teilt, on liiga palju küsitud. Ega Te ise noorena paremad siis polnud: kõik vaatavad end vanemas eas, et kui loll ma ikka noorena olin. Läheb osa isendeid aia taha, siis läheb, vähemalt noorem generatsioon, kel on rohkem elujõudu ja parem füüsiline vorm, tegeleb asjaga edasi. Asjad vähemalt ei seisa kuskil kuuri all.
Mis puudutab hinna argumenti, siis ma ei mõelnud selle all, et hakake enda iseendeid puhta muidu ära andma, ikka turuhinna eest. Näiteks selleks, et võtaksin ühelt vanamehelt ohjad üle, tahtis ta ainuüksi ühe teatud firma logodega kaunistaud tühja plekkriiuli eest mõõtudega ca 3 x 2 meetrit saada 6000 €. No see hind ei ole kuidagimoodi normaalne.


(20-07-2023, 11:49 AM)zazik Kirjutas:  Siin avaldab eesrindlik seltsimees varjamatult oma soovi teiste inimeste vara kontrollida ja maksustada.

Ma ei soovi teiste inimeste vara kontrollida, aga see mõtlematu tavaari kokkukrabamine, säilitamine ja „hoian kõik endale“ põhimõtted, mind ei kõneta.
Enda kola, mis ei leia aktiivset kasutust, olen kõik maha müünud ja seda põhimõtet olen järginud noorukieast peale. Minu aju töötab nii – otsan puruks/kordategemisvajava isendi/seadme, teen ta korda, õpin hingeelu, tema nõrkusi ja tugevusi tundma, kuid lõpuks hakkab mul tast igav, ma ei saa enam sealt stiimulit. Rind kummis auto- või motoparaadil, -kokkutulekul olek ei tekita minus mingisugust naudingut või näidata sõpradele/tuttavatele kui suur auto-/motopark mul on, ei tee mu peenist pikemaks. Võib-olla tõesti ma pole selleks piisavalt nartsissistlik.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - zazik - 20-07-2023

(20-07-2023, 14:01 PM)hendrik Kirjutas:  Üks härra, kel pidavat olema siinse moderaatoriga „head suhted“, saatis mulle privaatsõnumi, et ta on üks nendest „ahnitsejatest“. Tema hinnangul on kõik kohad täis pooleliolevaid „projekte“, mida üritatakse müüa ja nendest lahti saada. Samuti ta ei taha noortele müüa, sest nood on kahtlased või liiga odavalt müüa, sest siis lõpetab see isend pressi all.

Mis mul muud üle soovitada, kui tehke noortele parem taustauuring, kuid kuskilt peab ju noor alustama ja nõuda noorelt samapalju elutarkust/oskuslikust kui Teilt, on liiga palju küsitud. Ega Te ise noorena paremad siis polnud: kõik vaatavad end vanemas eas, et kui loll ma ikka noorena olin. Läheb osa isendeid aia taha, siis läheb, vähemalt noorem generatsioon, kel on rohkem elujõudu ja parem füüsiline vorm, tegeleb asjaga edasi. Asjad vähemalt ei seisa kuskil kuuri all.
Mis puudutab hinna argumenti, siis ma ei mõelnud selle all, et hakake enda iseendeid puhta muidu ära andma, ikka turuhinna eest. Näiteks selleks, et võtaksin ühelt vanamehelt ohjad üle, tahtis ta ainuüksi ühe teatud firma logodega kaunistaud tühja plekkriiuli eest mõõtudega ca 3 x 2 meetrit saada 6000 €. No see hind ei ole kuidagimoodi normaalne.

Kuidas see automaks ja sellega kaasnev doonorikollektsioonide pressi alla saatmine aitab noorte jaoks projektikate kättesaadavust parandada? Püksipissimise efekt jah korraks on, aastal 2024 kui kuurid tühjaks müüakse. Aga see tähendab ühtlasi ka seda, et tulevikus jääb kuurileidusid sellevõrra vähemaks.
Parimad projektid ju sünnivadki asjadest, mis on kümnendi või paar kuskil kuuri all laagerdunud.

Heades tingimustes kuuri all seismine sageli siiski kasvatab sõiduki väärtust, isegi kui mitte rahalises plaanis, siis kultuurilises ikka. Kasvõi Youngtimer Campil võib näha kõiksugu veidraid 90-date autosid, mis 15a tagasi olid lihtsalt mõttetud emotsioonitud plekikäkid, tänaseks aga juba panevad pead pöörama, sest nendetaolisi pole enam säilinud.

(20-07-2023, 14:01 PM)hendrik Kirjutas:  
(20-07-2023, 11:49 AM)zazik Kirjutas:  Siin avaldab eesrindlik seltsimees varjamatult oma soovi teiste inimeste vara kontrollida ja maksustada.

Ma ei soovi teiste inimeste vara kontrollida, aga see mõtlematu tavaari kokkukrabamine, säilitamine ja „hoian kõik endale“ põhimõtted, mind ei kõneta.
Enda kola, mis ei leia aktiivset kasutust, olen kõik maha müünud ja seda põhimõtet olen järginud noorukieast peale. Minu aju töötab nii – otsan puruks/kordategemisvajava isendi/seadme, teen ta korda, õpin hingeelu, tema nõrkusi ja tugevusi tundma, kuid lõpuks hakkab mul tast igav, ma ei saa enam sealt stiimulit. Rind kummis auto- või motoparaadil, -kokkutulekul olek ei tekita minus mingisugust naudingut või näidata sõpradele/tuttavatele kui suur auto-/motopark mul on, ei tee mu peenist pikemaks. Võib-olla tõesti ma pole selleks piisavalt nartsissistlik.

Kui ennast kogumine ei kõneta, siis ei pea ju koguma. Aga milleks soosida teisitimõtlejate represseerimist?


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - spitfire - 20-07-2023

(20-07-2023, 09:12 AM)13piisab Kirjutas:  
(19-07-2023, 20:36 PM)spitfire Kirjutas:  Jätkuvalt võime ka täna öelda, et midagi ei ole veel kivisse raiutud, aga kui lugeda ridade vahelt siis paistab, et on. Üks asi on mitte midagi teha, aga hoopis teine asi on üleskutse mitte midagi teha. Naudime tulemust.

Kas jätsid tõesti minu siin nn tühja kaagutamise keelu tõttu päris-elu niiditõmbamised tegemata? Kui nii, siis poleks vaja olnud - mõte oli siiski, et vahutada pole pointi.

Aga ole lahke tegutsema! Sa siin näpuga vehkinud ja "mina arvan" juttu vestnud küll ja enamgi veel - nüüd on aeg lisaks sõnadele ka muud toota. Või kui päris-elus suurt midagi välja ei tule, siis lihtsalt vähem sõnu toota.

Kas selle jutu point on, et mulle anti kellegi poolt mingi luba või ? Ma ei usu, et mul 13-ne luba millekski vaja läheb. 

Viimane eluliselt vajalik paber (minu jaoks) mis hiljuti postkasti maandus, oli "musta numbri" autole välja antud FIA pass. Usun, et see on täna Eesti esimene FIA passiga musta numbri auto. Kui kellelgi oli enne mind, siis võtan sõnad tagasi. Auto maksuga sel muidugi mingit seost ei ole.