automoto.ee foorumid
Tööriistadest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Klassikalise auto ekspluateerimine (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Teema: Tööriistadest (/showthread.php?tid=2672)



RE: Tööriistadest - Jesper - 16-12-2022

Aei, mina pole Makita kui tööriista kohta midagi halba öelda tahtnud. Mul on lihtsalt loll tunne minna ja nende kola eest letihind ära maksta, kui samal ajal linnapeal iga vello kiitleb, kui kõvasti ta Makservist allahindlust saab. Konkreetne lintviil jääb küll eelarvest kaarega välja kahjuks, Ryobi tuligi teemaks ainult selle pärast, et hinnavahe juhtmega ei ole väga kosmiline.


RE: Tööriistadest - robi - 16-12-2022

Mulle tegid sõbrad kena kingituse Makita akulöökmutrikeeraja komplektiga ja sealt olen siis juurde võtnud akudrelli ja nüüd siis ootan akukruvikeerajat. Nurklihvija on juhtmega ja pöörded reguleeritavad, väga hea, saab ka harjadega puhastada, ei lõhu. Mina olen Makita hinna ja kvaliteedeiga praegu küll täitsa rahul.


RE: Tööriistadest - ahtos - 16-12-2022

(16-12-2022, 20:40 PM)ronny25 Kirjutas:  
(16-12-2022, 18:28 PM)ahtos Kirjutas:  
(16-12-2022, 17:38 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul olemas aku adepter, et Ryobile Makita aku külge panna. Ryobi originaal laeb kolm tundi ju  Big Grin aga olen kasutanud Makita akut hekilõikuri, relaka ja murutrimmeri taga, kõik toimivad ilusti. See üleminek Eestist täitsa võtta ka
Pane selle koha link ka.
Siit ostsin... 
https://www.ottensten.ee/en/toode/aku-adapter-makita-18v-ryobi-2/
Jõudsin sama raha eest uue aku tellida alist,aga pole veel kätte saanud.


RE: Tööriistadest - PlyVal64 - 16-12-2022

(16-12-2022, 22:25 PM)90Deville Kirjutas:  Ma vöin muidu selle ryoobi kohta ka siin sappi pritsida pikalt, vöimalik et ainult minul on need vigased asjad muidugi Smile
Kindlasti on kui neid ebareeglipäraselt kasutada Big Grin  Rellakas sai suhteliselt "kiirelt" otsa, nii umbes 100-120 läbikulutatud ketast. Aga see võttis päris mitu aastat hobiks. 99 rutsi on oluliselt vähem kui ketaste kulu selle aja jooksul Big Grin 9000 rpm on jälelgi hobisk piisav ja jämeda raua ja kivi jaosk on ikka juhtmega asjad. Kuigi viimase d4 maja o nkõik olndu alguses elektrivabad, siis on olnud genekas. Midagi pole teha, on riistasid mille asendamine akudega on peaaegu võimatu või ongi võimatu. Keevitus kasvõi... Aga ka järkamis/miiusaag. Vähegi pädev akudega miiu maksab 1500+ euri, juhtmega alla tuhande ja siis on täpne kiirmiiu ka peal. JA kuna juba genekas on niigi, siis ei ole otstarbekas arutult kalleid akuasju soetada. Tõesti katuse- ja muud kõrgtööd on need, kus tuleb ja tasub panustada. Lõpuks ostad ka Froniuse AccuPocketi omale Big Grin  Eestis hinda igaks juhuks pole, USAs on see 3541$. Meil tuleb viiekas ära.


RE: Tööriistadest - alfredo - 16-12-2022

Ärge jamage, mul hakkab naine akuga triikrauda nõudma, kui ma talle neid vigureid(akuga jootekolbi ja keevitust) julgeks näidata. Kui asi niimoodi edasi läheb, tehakse varsti akuga lokomotiiv või veel parem, näiteks portatiivne treipink valmis.


RE: Tööriistadest - Roomik - 17-12-2022

Ja siis on juba vaja akude pealt töötavat akulaadijat/generaatorit Smile
https://www.milwaukeetool.com/Products/Equipment/Power-Supply/MXF002-2XC


RE: Tööriistadest - vant - 17-12-2022

(16-12-2022, 15:34 PM)Jesper Kirjutas:  
(16-12-2022, 14:22 PM)vant Kirjutas:  Milwaukeed müüakse meie riigis minu arust päris hästi.
No ma ei suutnud lähipiirkonnast nagu ühtegi kohta leida, kust seda kasvõi tellida saaks. Ma ei kirjutanud Milwaukeest kui tootjast üldiselt, vaid viilist, täpne mudel on Milwaukee 2483-20. USA-s seda pakutakse 250 taala eest, sealt tellides see kardetavasti tähendab mingi 350€ ringis arvet, pluss ootamine.

Aga see vist ongi lihtsalt uudistoode ja läheb natuke aega, kuni Euroopasse jõuab.
Jah, muidugi, minu juhmus Smile Mingi veebipood on tekkinud, kus igasugu punast värvi akuga ja ilma akuta asjandusi pakutakse, aga seda väikese lindiga lihvijat pole ka seal. Küllap on tõesti nii, et nagu alates tossudest ja lõpetades fotoaparaatidega, jõuavad uuemad asjad siia perifeeriasse alles mõne aja pärast, arvaku lehvivate lokkide ja uhke peahoiakuga vonnid endast mida tahes.


RE: Tööriistadest - Janka - 17-12-2022

Mõne aasta eest oli kunagi komplekt. Poole aastaga andsid alla trell ja relakas. Läksid prügisse.
Tiigersaag töötab, aga logiseb silmnähtavalt ja täpsema töö jaoks enam kasutada ei saa. Konstruktsioonis kasutatud metall ei kõlba kvaliteedilt karu...sse kah. 
Hermeetiku püstol on juba sünnist saadik selline nikats, millega tuubi vahetades nii riist kui ise puhtaks jääksid. Kolvi konstruktsioon nii vale kui veel olla saab. Aga noh, töötab. 
Trukker ehk poldikeeraja ainsana siiani eeskujulik. Välja arvatud tõik, et kogult kobakas ja raske. Võib mõnikord kasutada haamri asemel, vabalt.
Neljast akust on töökõlbulikeks jäänud kaks.
Odavad, aga endale ei ostaks. Liiga kulukaks läheb kokkuvõttes.

[attachment=95603]


RE: Tööriistadest - ivoalaska - 17-12-2022

Milwaukee on minu silmis ennast igati tõestanud. Töökojas kasutusel kolm mutrikeerajat ja trell. Saavad igapäevaselt vatti, kukuvad põrandale mõnikord, üks isegi õnnetult jahutusvedeliku tünni uppunud aga töötavad ikka eeskujulikult. Üks esimestest hakkas mingi aeg tõrkuma aga uued harjad sisse ja tuld. Ühesõnaga kvaliteet on neil korralik.


RE: Tööriistadest - PlyVal64 - 17-12-2022

Metsälehti testis just äsja odavaid supermarketi noname akusaage ja seal sees oli ka Milwaukee Big Grin See ei saanud kiita. Raske kobakas. Näiteks. Aeda pole neil midagi pakkuda. Hobiks teedki kompromisse aga profikasutuseks ostadki õigeid asju!


RE: Tööriistadest - huvi5 - 17-12-2022

See asi on ikka niipidi vägisi, et kõige odavama ja teise parema nimega, aga hobitajale mõeldud toote vahel on peaaegu ainult disaini vahe. Tihtilugu ikkagi juhindun sellest, et kui päris profi tööriista osta ei jaksa, siis ei kuluta üldse raha sellele või ostangi maailma kõige odavama, mis leidub, sest seesamune poolprofessionaali riist kestab tõenäoliselt sama kaua.  
Näiteks mõni aasta garaazi ehituse alguses,  boschi 150 eurone käsiketassaag suitses ära, akuga milwaukeed tol hetkel ei jõudnud osta.  
Aga 40 eurone handimanny kollane veel töötab siiani ja garaaz on ammu valmis.


RE: Tööriistadest - MeelisV - 17-12-2022

Sai käidud siis Bauhausis ja seal oli nagu päike see suur kollane Ryobi lett.
Seesamune lintlihvija oli ka letis ja sai kätte võtta.
Tõesti võimsuse datat ei olnud ei masinal ei karbil.
Aga oli lindi kiirus 260....630 m/min.
Meenutan et lingitud makita oli see 600...1700 m/min

Ja mis põhiline. Selle masina üks eesmärk oleks kitsastes kohtades toimetamine AGA Ryobi ei ole muudetava nurgaga ehk masin on paindumatult üks pikk sirge. Samas võrdluses toodud Milwaukee ja Makita nt. on muudetava nurgaga.

Kuskil kitsas kohas ei pruugi lindi ots lihvitava pinnani ulatuda sest masinat ei saa niipalju kallutada kui vaja ilma selle funktsioonita. 

Depos pakutav 68 euri maksev ja Ferm nimeline juhtmega masin on sama jäik nagu see Ryobi ja tundus veel suurema ja küürakama korpusega.

Midagi saab teha aga kuskil tuleb piir ette, et ei saa ligi.


RE: Tööriistadest - robi - 10-01-2023

Kus Tallinnas oleks võimalik ja mõistlik osta võllipukke ja rihmarattaid.
Oleks soov paari asja DIY ehitada aga tööriistamarketis leidsin vaid laagripukid, või siis ma ei tea õigeid asjade nimetusi ja seetõttu ei oska sealt otsida.


RE: Tööriistadest - Gravity - 11-01-2023

Memi Varustaja OÜ  . Saad igast manti kui masinaid tahad ehitada. 

Asjalik teenindus ka ning viitsitakse kaasa mõelda.


RE: Tööriistadest - taxopets - 24-01-2023

Kas keegi oskab seletada kuidas toimib nt. uuematel tolmuimejatel see el. tööriista kauglülitus? Ehk paned nt. freesi tööle ja tolmuimeja tuleb ka järele.
Ning kas seda saaks ka ise lisada?


RE: Tööriistadest - MeelisV - 24-01-2023

Tolmuimeja saab toite seinast.
Tööriist saab toite tolmuimejast.
Tolmuimeja tuvastab tarbimise ja lülitub sisse.
Tarbimine kaob lülitub välja.


RE: Tööriistadest - speedsta - 24-01-2023

Master slave socket võiks anda erinevaid tooteid.
Siin videos näha skeemi ka:



RE: Tööriistadest - raul - 24-01-2023

Akuriistad suhtlevad omavahel ka bluetoothi abil - saag saadab signaali tolmuimejale ja see hakkab tööle.


RE: Tööriistadest - Mart69x - 24-01-2023

Akutööriistade puhul eeldab, et kasutad bluetoothiga akut või tööriista ning tolmuimejal on ka vastav bluetooth peal, et asi toimiks.

On olemas ka lahendus, mis töötab igal pool ja seda nii suvaliste akumasinate kui ka juhtmega masinate puhul ja pole vaja bluetoothi. Kleebid või kinnitad rihmaga selle plönni tööriista külge ning kui tööriist tekitab töötades vibratsiooni (enamus masinaid seda ju teevad) siis 220 pesa hakkab voolu andma ja kui vibra kaob siis lülitub kinni. Plönne sai ka eraldi osta kui masinaid rohkem. Tean ühte kohta kus täpselt sama asja peale ehitati vargusvastane seade koos muu juurde kuuluvaga.

https://www.stokker.ee/tolmuimeja-juhtmevaba-juhtimissusteem-cordlesscontrol-metabo-c-630231000-met?searchId=16544980




RE: Tööriistadest - Aare R. - 25-01-2023

Mis krdi plönn? Kõlab lahedalt, aga lõpuks töötab ikkagi nupp sisse-välja-süsteem.