(31-08-2018, 05:44 AM)jawamees Kirjutas: (30-08-2018, 20:26 PM)diesel Kirjutas: digisupleril on üks oluline eelis.
vanainime näeb ka ilusti ära, kas näpuvahele sai võetud 8mm puur või 8,5mm.
kõigil muudel juhtudel tasub ikka nooniusega riistapuud eelistada. siis samast hinnaklassist asjade puhul muidugi.
Digisupleri miinuseks on niiskus,ise kasutan sellist.
Digitaalseid nihikuid tehakse ka niiskuskindlaid, suurim eelis on ikkagi see et näidu võtmisel vea tegemise võimalus on ikka oluliselt väiksem (mulle näiteks eelkirjutaja toodud kellaga variant üldse ei istu). Kui kardate, et teibaid näitab, siis muretsege omale kusagilt üks pikkusotsmõõt (ingl. k gauge block) teie lemmikmõõtepiirkonnas ja kontrollige sellega oma tööriista enne kasutamist. Kõlbab ka mõõt mõnest nõukaaegsest komplektist või Hiinast, nihiku jaoks on täpsust ülegi.
Täpsuse poolelt veel - viisakad tootjad viitavad enamasti et nende nihik on valmistatud kooskõlas standardi DIN 862 nõuetele, mis annab lubatavaks veaks diginihiku korral 0,02 mm kuni 100 mm piirkonnas ja 0,03 mm kuni 600 mm piirkonnas.
Muidugi see on ainult mõõteriista täpsus, ära ei tohi unustada muid mõjureid, a'la mõõdetava objekti omadused, mõõtejõud, mõõtja oskused, keskkonnatingimused jne aga üldiselt normaalse mõõtja käes võiks korras diginihikut usaldada 0,03...0,05 mm piires. Nagu ülalpool juba väga õigesti mainiti, siis täpsemate mõõtmiste jaoks on kruvikud, mis on oma mõõteprintsiibi tõttu kuni 10x täpsemad - mõõteskaala siht on sama detailil mõõdetava mõõtme sihiga.
ja palun ärge haamrina mõõtevahendeid kasutage ... üks löök võib tekitada vajaduse nihikut ühekordse viskerelvana kasutada
L.