01-11-2019, 11:02 AM
seinaäärte kaevamiseks ja kraavipervedele kalde andmiseks võiks olla abiks selline sisteem:
https://youtu.be/g38aE5Svjfc
https://youtu.be/g38aE5Svjfc
(31-10-2019, 23:55 PM)Marko Kirjutas: Val mõtles vist, et vundamendi lahtikaevamiseks peaks olema vasakule-paremale nihutatav pöördtelg traktori küljes. Ämblikule selle funktsiooni lisamine oleks totaalne overkill. Ilma selleta tekib jah keskmise elumaja vundamendi soojustamisel 10-15m3 ilmaasjata väljakaevatud pinnast, aga võrreldes siini ehitamisega on see pisike mure.
(01-11-2019, 13:25 PM)v6sa Kirjutas: Kurat, lase nüüd mehel ometi ehitada, mida Sa kogu aeg susid siin!
Tsitaat:Ковш был сделан под заказ, на заводе. Цилиндр и остальные элементы к нему делал сам а вся установка является стандартной которую выпускали на заводе орелживмаш ещё в СССР
(01-11-2019, 15:27 PM)viplala Kirjutas: Ply, sa ikka öösel ikka magada saad? Hing ei näri sees, et keegi midagi ehitab ja ei rendigi asju? Sa peaksid täiskohaga maailmaparandajaks hakkama, et lollustega tegelevaid inimesi õigele teele juhatada See maailm läheb hukka muidu.
(01-11-2019, 00:27 AM)2715 Kirjutas: ...Mina võtaks soovitud tootlikuse puhul grupp 2 pumba, mida on saada alates 8cc ja lõpetades 25cc mahuga.
http://hudraulika24.ee/pumbad/PCD2?limit=100
...või osta kohe Galtechi grupp2 pump sest sellele on võimalik teine pump otsa keerata kuna võllil on olemas nuutpesa ja teisele pumbale läheb siduri asemele nuutmuhv mis esimese pumba võlli sisse sobib.
(01-11-2019, 22:17 PM)meli666 Kirjutas: Ma tänan hariva vastuse eest pumba maailma süvenemisel.Kui on grupp 2 pump siis flantsi ja võlli mõõdud on samad eri tootjatel nagu ka grupp 1 ja 3.
Kas see grupp 2 pumbad ongi siis erinevatel tootjatel ikkagi mõõtudelt sama asi ja omavahel vahetatavad? Mõtlen siis kinnitusauke ja koonusvõlli.
Eks enne pumba ostmist tuleb ka selle 15Hj Kubota mootoriga kokkusobiv vooluhulk leida. Siit lehelt saab ehk enam vähem tõe teada, alapoole kerides valemeid palju ja vaja süveneda:
https://www.hydraulicspneumatics.com/200...ifoldsHICs
Mis aga KSF Plyval postitustesse puutub, siis ärgem leili nende peale minge. Eks igaühel ole oma arvamus ja nii ongi.
Ummisjalu aga kaevekopaga raudhobu ostma ei tõtta, sest sellise inimese soovitusi ei saa tõepähe päris võtta, kes ühes teises teemas kiitis raudhobu taevani, aga ise vedas vana Audirondiga puid metsast pagasnikus välja.
Kui midagi kiita, siis peab olema ka käega tunnetatud kogemus olemas. Siis saab asjade sobivusest ja reaalsest elust rääkida.
Praegu aga hõljutakse Youtube pilvelainetel ja reaalsest töö ära tegemisest ei ole juttugi.
Muideks, minu ämblik on juba natukene tööd teinud. Laaditud liiva haagisele ja seda põranda täiteks toodud. Saab ka nabanööri otsas hädavajalikku teha, seniks kui hüdromajandus valmib.
(01-11-2019, 13:07 PM)PlyVal64 Kirjutas: ...
Seega ma kohe mitte üldse ei saa siin juttudest aru, kus kasvõi seesinane T-16 mõtetuseks nimetatakse?
...
(02-11-2019, 21:26 PM)v6sa Kirjutas: Aga seepärast, et ämmavihtlejast normaalse asja tegemiseks tuleb see algusest peale uuesti teha. Algmaterjaliks kõlbab.
Sihuke näeb välja koorma mahalaadimine oskamatul mehel keskmiselt kulunud ämmavihtlejaga . Mitte üks silinder ei pea, lõtkud on igas liites megad, rooli keerata ei jõua... Säärased on need paaritonnised.
(03-11-2019, 12:46 PM)PlyVal64 Kirjutas: Ja siia kõrvale üks tavaline Eesti DIY-töö, mis on ka väga kõva aga oma viimistluselt, korralikkuselt, pedantsuselt jne valgusaasta kaugusel paarist eespool viidatust.
(03-11-2019, 12:46 PM)PlyVal64 Kirjutas: Video on privaat aga selline asi ongi DIY-aluseks! Do It Yourself. See ongi algmaterjal. Aga ka siis arvutad, on DIY odavam kui uue aga kvaliteetse samalaadse asja ostmine. Siin automotos nähtud ülikõvad isetehtud masinad/seadmed Ksf!ide Donn'i kõik asjad, UrmasA diiselATV või Erollu (sinutorus Tractoholic/Särtsuratas) asjad on kõike muud kui odavad ja LIHTSAD lahendused! Eriti Erollu asjad! See on TEHASETASE!Isetehtud asjad saavadki paremad kui kuskil tehases tehtud masstöö kus on tähtis odav hind sest seda on vaja müüa.
Siia paneme ühe rootslase "Imetöö", DIY "kummijuku"-ekskavaator, mis on vähemalt samahea kui tehasetoode. Seal kolm videot, ehitus, esimene arendus ja teine - juhtimissüstemi arendus! Viimane on juba ulmevaldkond kodus teha...minu jaoks. Selel tüübi töö on tehasest vaat et edasi tase...
Ja siia kõrvale üks tavaline Eesti DIY-töö, mis on ka väga kõva aga oma viimistluselt, korralikkuselt, pedantsuselt jne valgusaasta kaugusel paarist eespool viidatust.
(03-11-2019, 18:02 PM)2715 Kirjutas: Isetehtud asjad saavadki paremad kui kuskil tehases tehtud masstöö kus on tähtis odav hind sest seda on vaja müüa.
Paremad saavad nad aga ainult siis, kui:
1 Tegija on selle eesmärgiks võtnud.
2 Tegijal on eelnev kogemus selles valdkonnas ja ta teab täpselt milline tulemus peab olema.
3 Tegijal on selle teostamiseks aega ja tahtmist ning eelarve lubab selle lõpuni ehitada.
Kuskilt kaugelt mere äärest maa poole karjuda et seda peab ämmavihtlejast tegema on lihtsalt rumal ja tarbetu tegevus.
(03-11-2019, 13:07 PM)muska71 Kirjutas:(03-11-2019, 12:46 PM)PlyVal64 Kirjutas: Ja siia kõrvale üks tavaline Eesti DIY-töö, mis on ka väga kõva aga oma viimistluselt, korralikkuselt, pedantsuselt jne valgusaasta kaugusel paarist eespool viidatust.
lihtsalt huvi pärast,et kas see tonni ka suudab kõrvalt tõsta?
...
(03-11-2019, 19:15 PM)PlyVal64 Kirjutas: Aga parem saab DIY olla vaid siis, kui selle ehitaja/konstruktor/ideegeneraator on enne seda mitu "mittesobivat" ära proovinud ja omale nüanssideni selgeks teinud omaenda vajadused! Selle DIY kopa puhul on kaks välja toodud: seesinane vundament ja pehmel maal kraavid. Selleks peaks enne mitu renditavat väikekoppa vundamendi kallal ära proovima ja siis paar suuremat sohu uputama! On nii??? VÕI teed eeltöö ära puhtalt füüsikaseaduste põhjalt! Vaat need kehtivad aprioorselt!