ETKVL-i kaubakäru ehk "Autoroller ET-1,5"
#21

see mis pildil. see mul maal olemas Big Grin aint seda kasti ei ole, on platvorm. ja pildil paistab et mootor või mingi süsteem on vasakulpool, seda ka seal küljes ei ole. arvan et see mingi kallutamis süsteemCool

edit: ei näinud ennem et esimene leht ka olemas. see sama on jah mullgi maal. kui vaja siis sellega tavaliselt puid veetud.
Vasta
#22

Keegi rullnokk küsib, et mis rollerit omad? Vastad talle et Laudarollerit muidugi!

Paistab asjalik riist olema, kuid selle juhtimisega pead ümber harjuma. Kas selliseid nagu artiklis ka mujal on või on see mingi omaleiutis?
Milline selle mootor ka on? Pilti saaks keegi näidata?
Vasta
#23

Leidsin netist mõned selle mootori pildid. Ei ole see küll autorolleri oma,aga iseenesest sama mootor. Neid pandi päris paljudele riistapuudele peale. Kui tõsisem huvi piltide vastu, võin oma aiatraktori kapoti alt ka mõne pildi teha... Selles teemas ka mõned sellise mootoriga traktori pildid- http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=21788


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#24

Üks isend kah minu kodukandis. Pilt: http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/21697019 suur zoom vähendas pildi kvaliteeti. Smile

Indrek.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#25

mul vanaisa rääkis kuidas nad sellistega töökojas nendega rauda ja koli vedasid,ka talvel. tehti ise keti pingutused kuna ketid hakkasid üle ragisema kuna peale pandi paar tonni,luuk oli lahti käega gaas põhjas ja anti minna nii mis kole. mootorit vahetati iga natukese aja tagant vana maha nurka,riiulist uus peale ja sõit jätkus suure bensu kuluga talvel trikitati jääpeal külg ees sõites ja oli ka juhuseid kus pandi vändaga käima ja mitte osakamatus lõi käe liigesest välja
Vasta
#26

Sai kah selline masin suve lõpus vanarauda minekust päästetud. Veidi nokitselist ning käivitus peale 10 aastat seismist ilusti. Kahjuks ei leia mina talle rakendust, kui kellegil huvi, siis PS.
Vasta
#27

Endal ka siuke masin olemas. Müüa veel töökorras mootor sellele . Endal siis täielikult ümber ehitatud originaal on veel kere ja rattad ja sillad . Põhikasutus puudevedu. Suht asendamatu asi. Peal on mingi imelik sõjaväe mootor või mingi sõjaväe masinale mõeldud väike mootor. Käivitub starteriga. Starter sapaka oma. Kunagi tulevikus plaanis veel teha kallutavaks. Kuna hüdra on peal. Bensupaak on veetud kasti alla .
Vasta
#28

Ka mul äiapapal selliseid kaks tükki olemas. Üks on kandilise mootorikattega ja täies sõidukorras, teine ümara kattega ja nö. varuosadoonoriks.

Sõita on sellega muidugi lõbus, nööriga tõmbab ühe tõmbega käima ning siis on juba nägu naerul (ja vahel ka ehmatanud, kui aparaat mingis omas suunas liikuma hakkab).
Vasta
#29

Kui juba edvistmiseks läks siis ka mul on säärane masin olemas (pilt)- sai raua hinna eest päästetud sulatusahju minemisest. Töötab ning vjadusel abistab töödes. Mõtted käivad ülevärvimise suunas.

Kas neil oli mingit kindlat värviskeemi ka? Kollane põhivärv punaste raamidega on piltidelt nähtud.
Vasta
#30

(21-08-2009, 16:07 PM)Huck Kirjutas:  Kas neil oli mingit kindlat värviskeemi ka? Kollane põhivärv punaste raamidega on piltidelt nähtud.
Enda omal värvisin algse värviskeemi järgi- üldiselt kollane aga alt triip punane.
[Pilt: etk2.JPG]
Kusjuures vasaku kangi juures oli ilusti näha punase värviga lastud kirjad "EDASI" ja "TAGASi". Teise kangi juures polnud enam loetav.
"S" täht polnud mitte konksus uss vaid "I" mille algus ja lõpp vaid veidi kaardus.
Vasta
#31

Keeramis kangil peab olema kirjas PAREMALE,VASAKULE
Vasta
#32

Milles võib viga olla et ei saa sellest aparaadist sädet kätte? süütepooli ja küünla asendasin uute vastu aga ikkagi mitte midagi..ja palju see kontakti vahe peaks olema?
Vasta
#33

(16-10-2009, 23:03 PM)R_A_I_T Kirjutas:  Milles võib viga olla et ei saa sellest aparaadist sädet kätte? süütepooli ja küünla asendasin uute vastu aga ikkagi mitte midagi..ja palju see kontakti vahe peaks olema?
Säde kaob enamasti neile mootoreile omasel moel peale pikemat seismist- kontaktivahe vajab puhastamist sinna tekkinud oksiidikihi tõttu.
Harvem juhus on see, et pikalt niiskes seisnud masina süütemäng tahab mõneks ajaks "ahju peale" sooja.
Kontaktivahe 0,4mm.
Vasta
#34

Käivitada ikka proovisid?
Minu masin näiteks käitubki nii, et küünlast sädet ei näita, piibust on ainult imenõrk vool tunda aga käivitub ja töötab normaalselt. Mul käis vist 20x hooratas peale-maha enne kui mõtlesin proovida "ilma sädemeta" käivitadaToungue
Vasta
#35

(17-10-2009, 10:18 AM)Huck Kirjutas:  Käivitada ikka proovisid?
Minu masin näiteks käitubki nii, et küünlast sädet ei näita, piibust on ainult imenõrk vool tunda aga käivitub ja töötab normaalselt. Mul käis vist 20x hooratas peale-maha enne kui mõtlesin proovida "ilma sädemeta" käivitadaToungue

Eks masinaid siis ikka väga erinevaid... Enda omal on säde isegi suht aeglasel keeramisel. Aga mul veel "piibueelse" ajajärgu mootor.
Vasta
#36

(16-10-2009, 23:03 PM)R_A_I_T Kirjutas:  ..ja palju see kontakti vahe peaks olema?
Keegi vanamees kunagi mulle ütles et "suitsupaberi" jagu ainult. Ehk siis koni paberi paksus vaid Wink
Mul ikka nii olnud, et kui sädet pole siis kontaktid oksüdeerunud. Kui need puhastada näitab sädet küll ja käivitub hästi.
Vasta
#37

kontaktivahe on puhastatud aga sädet ei näita ja veelvähem läheb tööle.
Vasta
#38

(21-08-2009, 15:05 PM)UmxJ Kirjutas:  Sõita on sellega muidugi lõbus, nööriga tõmbab ühe tõmbega käima ning siis on juba nägu naerul (ja vahel ka ehmatanud, kui aparaat mingis omas suunas liikuma hakkab).
Me kasutasime suvel Sõrves liikumiseks MTZ-5 tuntud ka "motoblokina", UmxJ jutt on tõesti õige. Sest kui tund ja 45 minutit sellist asja käima vändata, siis käima minnes peabki nägu naerul olema. Üldiselt on nõukaaegse tehnika kasutamisel alati nägu naerul või käed küünarnukkideni õli sees Cool Aga selles ju asja võlu ongi. Oli ka juhuseid kui käima läks esimese viie korraga vänta lüües, samas hommikul, kui sellega oli vaja sõita 7km ei tahtnud kuidagi käima minna, pärast 20 minutist mässamist sai hääled sisse ja 45 minutit kestev sõit võis alata.
Vasta
#39

(17-10-2009, 19:12 PM)Martti Kirjutas:  Me kasutasime suvel Sõrves liikumiseks MTZ-5 tuntud ka "motoblokina"...
OT, aga Martti piltidel on siiski MTZ-05. MTZ-5 on täiesti "täismõõduline" Belaruss. Saan aru, et neid (eelkõige margitähiseid mõtlen, mitte traktoreid endid) on kerge segi ajada, pealegi "null pole number", aga kui pilti ees pole, siis võib vahel ka selline näiliselt tühine eksimine ilmselt päris korraliku segaduse tekitada.Smile

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#40

Ega kellegil pole selle kaubakäru manuali juhuslikult? Super kui veel sisseskännituna või lihtsalt netis kättesaadavana.
Huvitab just see vanema mudeli ümara kapotiga variandi oma.

Suutsime enda oma garaazist välja sikutada ja tahaks teda korra veel käivitada, kuid tee või tina tema ei taha. Mistõttu otsingi manuali.
Mismoodi tal üldse see süütemäng töötab:S kõik on selle hooratta taga kinni ning midagi sisse ei näe. Masin seisnud hea 20aastat vaid kuivas ruumis.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne