Värvimiseks vajaminevad vahendid
#1

Nii. Plaan siis natuke kätt harjutada värvimise vallas...aegajalt oleks tore ise mõni tiib, stange, kapott üle lasta...
Mida mul selleks vaja on?
1.)Värvipüstolit
Sai loetud erinevaid teemasid ja arvamusi... Võtan Sumake püstoli, vast selle siin: http://shop.smartservice.ee/products/Sum...rrencyId=1
2.) Kompressorit
Siinkohal küsimus: Mis tootlikuse, kui suure paagiga võiks see olla?
3.) Rõhuregulaatorit

Kas vajan veel midagi (a'la miskist kondentsi kogujat vms)?

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#2

Vee püüdmiseks pane filter kindlasti vahele
Vasta
#3

Mida tootlikum seda parem. Ajab asja ära ka väike paak, aga korralikumaks värvimiseks siis alates 100l+ paak.
Kindlasti 3 faasiline mootor ja neil üldjuhul ka juba võimsam kompressor küljes.
Niiskuse(vee) ja tolmukoguja koos rõhuregulaatoriga

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#4

(14-07-2010, 21:37 PM)nustu826 Kirjutas:  Niiskuse(vee) ja tolmukoguja koos rõhuregulaatoriga

Kas nimetatud jupp kõik ühes koos, või pean 2-3 eraldi juppi ostma?
Mõni netipoe link oleks abiks... Siis teaks mida otsida.
Samuti kui ligikaudset hinda oskad öelda, siis abiks seegi.

T.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#5

Ma olen vee kogumiseks isegi auto bensiini filtrit kasutanud kuna polnud kohe miskit käepärast ToungueSmile
Vasta
#6

(14-07-2010, 22:52 PM)teet001 Kirjutas:  Ma olen vee kogumiseks isegi auto bensiini filtrit kasutanud kuna polnud kohe miskit käepärast ToungueSmile

Mul plaan kõik käepäraseks panna. On soovitatud juba pudelit kaltsuga vahele panna jne.... Aga miskipärast usun, et selleks spetsiaalne jubin on parema toimimisega...
Kui oskad, vasta palun küsimusele, mille esitasin oma eelmises postis.
Aitähh!

Tamps

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#7

Minul on nii et paagist kohe on rõhuregulaator ja siis peale seda vee kogur ehk siis filter. Mul kõik nii algeline ise tehtud ajutiselt(12a juba). Nagu ikka ajutine on igavene jne. Siiamaani pole kvaliteediga probleeme olnud.
Vasta
#8

Mul on vahetult pärast silindreid väike paak - õlipüüdur, pärast kompressoripaaki on õli ja niiskusepüüdur (ise tehtud moskvitsi õlifiltri kopsikust, mis on tihedasti kaltse täis pandud) ja kõige lõpus enne püstolit poes müüdav filter.
Vasta
#9

Jääb mulje, et niiskuseraldaja on niivõrd defka (või kallis?) vidin, et tuleb tingimata ise teha (Moskvitsi varuosadest). Osta.ee-s liigu väga tihti niiskuseraldajaid-rõhuregulaatoreid ühes komplektis mõnesaja krooni eest, sh täiesti uusi.

Üks "väike" detail on veel nimetamata - suur võimalikult tolmu- ja putukavaba, kuid samas väga hästi ventileeritav ruum, kus kogu värvimist teostada.
Vasta
#10

Üks "väike" detail on veel nimetamata - suur võimalikult tolmu- ja putukavaba, kuid samas väga hästi ventileeritav ruum, kus kogu värvimist teostada.
[/quote]

Kõige lihtsam on väljas värvida.
Sellise ruumi leidmine on paras keeruline ülesanne, ruum peab väga avar olema ja väga hea viimistlusega, sest püstoli õhusuunajad keeravad vähimagi tolmukübeme üles. Lisaks peab olema spetsiaalne valgustus.
Vasta
#11

Praegusel ajal on poes müüa igasuguseid tööriistu ja imemasinaid,mis jutu järgi korjavad õhust ära vee ja lisavad õli,kui muidugi vaja. Poes käies tundub,kui justnagu käiks posija juures,kõikidele brobleemidele ja hädadele on lahendused.
Ostsin minagi Handymannist veepüüduri ja viskasin oma-ehitatud kaltsufiltri nurka. Mis juhtus? Algul midagi,kuid hiljem oli auto luuk täpiline.Uurisin ja vaatasin asja igast küljest,lõpuks taipasin et midagi on värvi alla või vahele peksnud.Mis ta muud on kui vesi ja õli.Kahtlustasin isegi käiapuru,mis võis lennata kapotile.See variant langes kohe,sest tagaklaas oleks nahkas olnud,aga ei midagi.Siit järeldus-peab ikka kaltsufiltri vahele tagasi panema.See veepüüdja võib ju olla,sest vett kogus ikka ka kuigipalju.Ei maksa loota,et kõiksugused "uued asjad" teevad imeasju,tuleb loota nendele äraproovitud asjadele,sest need on kindlad.
Kindlasti nüüd mõni arvab,et ma ostsin viletsa veepüüdja,ostsin odava .Oleks teadnud,oleks ostnud kallima.Oleks.Oleks hea onu-teeks.Oleks hea tädi -annaks....
Mis puutub värvimisruumi suurusele siis see ei oma tähtsust.Mootorratta asju on võimalik päris uberikus teha,tuleb enne värvimist aiapritsiga põrandad ja seinad veega märjaks kasta.Ei siis tolm enam sega. Üldiselt meeldib mulle värskes õhus ja ilusa ilmaga värvida.Kuid siis lendavad ringi igasugused lennumasinad ja tahavad maanduda värvitavale esemele...
Vasta
#12

(14-07-2010, 21:37 PM)nustu826 Kirjutas:  Mida tootlikum seda parem. Ajab asja ära ka väike paak, aga korralikumaks värvimiseks siis alates 100l+ paak.
Kindlasti 3 faasiline mootor ja neil üldjuhul ka juba võimsam kompressor küljes.
Niiskuse(vee) ja tolmukoguja koos rõhuregulaatoriga
Realiseerimisel olevad mahutid suruõhule...kuni 280 L.
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1351...et/240872/
Tallinn-Lasna 56734537 zen kõnekaart.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#13

Kasutan ka seda teemat küsimiseks. Kas kellegil on kokkupuudet sellise kompressoriga või mida sellest arvate? http://www.einhell.ee/?page=2001&cat=3139&id=1182
Sellele vist pole enam rõhuregulaatorit vaja eraldi, et piisaks ainult vee-eraldajast?
Ütleme kui oled algaja või kui õues värvida siis on vaja ikka hiljem oma näpukaid parandada ja detail üle poleerida. Spetsiaalsed poleerimis aparaadid on päris kallid ja olen kuulnud, et need handymanni omad ei kõlba ka kuhugi.
Kas järgmised tööriistad sobiksid selleks ja kumb oleks parem?
http://www.einhell.ee/?page=2001&cat=3140&id=1281
http://tooriistad.kodubosch.ee/products/249/
Vasta
#14

Kui hoolikas olla, on ka algajal võimalik nii värvida, et saab rahuldava kvaliteedi kätte ilma poleerimata.

Samas ise pole võimalik poleerida, see on küllaltki keeruline ja vaevarikas töö. Need on asjaarmastaja masinad ja korralikku tööd nendega ei tee, nendega võid niisama üleminekuid, putukaid, kardinaid jne siluda. Midagi eriti head sealt ei tule. Kui tuleb mõni suurem apsakas, on otstarbekam detail matistada ja uuesti värv selga tõmmata.

(16-07-2010, 02:43 AM)vento Kirjutas:  Kasutan ka seda teemat küsimiseks. Kas kellegil on kokkupuudet sellise kompressoriga või mida sellest arvate? http://www.einhell.ee/?page=2001&cat=3139&id=1182
Sellele vist pole enam rõhuregulaatorit vaja eraldi, et piisaks ainult vee-eraldajast?
Ütleme kui oled algaja või kui õues värvida siis on vaja ikka hiljem oma näpukaid parandada ja detail üle poleerida. Spetsiaalsed poleerimis aparaadid on päris kallid ja olen kuulnud, et need handymanni omad ei kõlba ka kuhugi.
Kas järgmised tööriistad sobiksid selleks ja kumb oleks parem?
http://www.einhell.ee/?page=2001&cat=3140&id=1281
http://tooriistad.kodubosch.ee/products/249/
Vasta
#15

Õhtust!

Nii! Putuka-tolmuvaba ruumi peale mõtlesin ma juba hea mitu aastat tagasi ja sellega probleemi pole.

Mulle hakkab tunduma, et oodatult raskemaks hakkab kujunema kompressori otsimine. Kui rahakott oleks puuga seljas, siis vantsiks suvalisse poodi ja võtaks, mis vaja...
Kuid...

Mis oleks hea ja optimaalne valik?
Mis võimsusega mootor, mis tootlikusega mootor ja kui suur paak?
Poe omade paagid on ca 25-100l. Võib ju paagi lisada, kuid vaevalt seda on mõtet teha 25l paagisele...
Nii palju kui silma on jäänud, on tootlikused ka ca 100-200l/min.

Ühesõnaga, mis oleks hea, kuid finantsiliselt vastuvõetav?

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#16

Millalgi lapates Bauhausi reklaamlehte, hakkas sellel silma normaalse hinnaga kompressor. Pilt võib muidugi olla petlik aga tundus teine suhteliselt suur olema. (kahjuks ei mäleta enam hinda ega ka tootlikust) Kui pealinna mees või siia kanti asja, soovitaks sealt kanali äärelt läbi astuda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne