Metsatehnika

Kas kellegil nendest pilte on?
[Pilt: image2ab.jpg]
[Pilt: image3js.jpg]
[Pilt: image4ids.jpg]
[Pilt: imagedlld.jpg]

Vasta

Mobiilne puiduhakkur JENZ HEM-561 töötamas võsapurustamisel .


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

(17-12-2011, 11:35 AM)tarmo242 Kirjutas:  Kas kellegil nendest pilte on?
....

Need raamatust skanneeritud?
On ehk võimalus lasta rivitult selle kõige alumise masina lõikepea kohta käiv jutt? Huvitab just saagimist puudutav tekst ja eraldi joonis tollest agregaadist.
Oleksin ülimalt tänulik Smile.

Vasta

(17-12-2011, 23:07 PM)Janka Kirjutas:  
(17-12-2011, 11:35 AM)tarmo242 Kirjutas:  Kas kellegil nendest pilte on?
....

Need raamatust skanneeritud?
On ehk võimalus lasta rivitult selle kõige alumise masina lõikepea kohta käiv jutt? Huvitab just saagimist puudutav tekst ja eraldi joonis tollest agregaadist.
Oleksin ülimalt tänulik Smile.
Eraldi joonis kahjuks puudub,
[Pilt: imagenlyv.jpg]
[Pilt: image2kg.jpg]
[Pilt: image3yfe.jpg]


Vasta

Suur tänu, Tarmo! Smile
Nii et ikkagi kettsaag. Ise kahtlustasin ketaslõikajat - oli justkui lapsepõlves telerist nähtu põhjal meelde jäänud.
Ei teagi nüüd, kas vana hea Družba stiilis kett või juba "kulp", aga ega tegelikult väga vahet polegi...
Igatahes pull masin tolle aja kohta.
Viljandi metsakombinaadis olid olemas mõlemad tüüpi väljavedajad, laasija ja laadija. Langetaja olemasolust pole kuulnud.
Kokkuvõttes võin oma kogemuste põhjal öelda, et sitke vend, kes selliste lintidega monstrumite peal pikalt vastu pidas. Ei läinud vist mul ühtegi tööpäeva mööda ilma, et midagi poleks lagunenud. Eks paljud lammutamised olid muidugi nooruse uljusest kah tingitud. Kohe peale vene kroonut, värskelt 20.-na sai hakatud õli ja poriga lähemalt tutvust sobitama Big Grin.
Talve logistasin kuidagi kevadesse ja tükk suvegi tuli tüvesid kokku vintsida, siis õnneks kupatati mõlemad masinad (üks tõstukiga, teine vintsi-plaadiga) idapiiri taha ja mulle sai osaks juba Belarussi seljas ratsutamine, mis tubli maad lõbusam tegevus (kah ikka vints ja plaat).
Vasta

Kuna mu vene keel on väga kehvake siis tahtsin küsida foorumirahva käest, et ehk keegi teab Venemaa varuosade portaale Jumz traktoritele? Olen paari mehe käest kuulnud, et Jumzile on võimalik Venemaalt tellida esisilla väljavõtet ja seoses sellega on ka tulnud päevakorda hakata ehitama metsaveotraktorit Jumzist. Tänan igasuguse abi eest. (Jumzil külje peal väljavõtte koht ju täiesti olemas)

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

Päris vene lehte pole, on Ukraina oma:
http://agro-trest.pc.com.ua/techno-traktor-yumz.php

Tundub asjalik koht olevat.
Vähemalt lubavadki midagi:
* Цены уточняютя по телефону - курс доллара 5,10гр. (расчет по курсу на дату отгрузки) обновление цен - 25.09.2005
* Расчет безналичный и за наличку.
* Доставка в любую точку Украины, России, Белорусии, Казахстана, Татарстана и стран Европы.
* При крупнооптовых поставках скидки.

На заметку: Возможна поставка запчастей, не указанных в прайс-листе.


Ainult et keeleoskus... Rolleyes , kuis tellid ja suhtled? Proovid inglist? Proovida ju võib Wink.
Vasta

Raha ja raha asemel tuleks mõista et, ülekandega ja sulas maksmine. Translaatorid on ikka algelised. Hea, et üldse olemas, tekitavad vähemalt segadust.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Eks on neid vene keele oskajaid ka tutvusringkonnas. Aga kõige kindlam on siiski järgi minna ja tuua erinevaid asju sealtpoolt piiri. Nyyd vähemalt olen tõestust saanud, et saab ka sellel masinal esisilla vedama panna. Eks hakkan siis asjaga tegelema. Tänan väga abi eest igatahes Smile

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

(19-12-2011, 19:49 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  Nyyd vähemalt olen tõestust saanud, et saab ka sellel masinal esisilla vedama panna. Eks hakkan siis asjaga tegelema. Tänan väga abi eest igatahes Smile

Tõestust? Sellelt lehelt?
Ma nats sobrasin eile sääl ringi, ennem kui siia kirjutasin, aga su otsitavat "kastikest" jumzile ei leidnud. Ainus asi, mis lootust andis, oli see tekst - Возможна поставка запчастей, не указанных в прайс-листе. Et siis on võimalik saada sealt vidinaid, mida lehel kirjas pole. A see nõuab juba kas posti või telefoni teel kontakteerumist ja päringu esitamist. Vaat siis võiks juba jah-vastuse puhul öelda, et "jess, saab esisilla vedama küll!".
Muide, jumzil on päris põnev ajalugu Wink.

__________________________________

Kas ekskavaator on metsamasin? Rolleyes
Natuke vist ikka on. Juhul, kui tema tööagregaadi külge saab haagitud tavalise eesti metsamehe jaoks sellise tundmatu vidina nagu kännupurustaja.

           

Et kõik kaasrahvusest kodanikud on nüüdseks kenasti kodumaale jõudnud ja minul lihtsalt polnud mitte mingisugust tahtmist frangiriigist selleks ajaks lahkuda, siis juba kolmandat aastavahetust jutti tegelen siin sellega, mida ise targemaks pean. Sel korral teen vahelduseks tutvust senitundmata alaga.
Töö üsna üksluine ja nii lihtne, et 12-aastane poisike saaks kah sellega hakkama, kui vaid tahtmist oleks Big Grin.
Nohh, tegelikult on sellegi protsessi juures omad nõksud, et mitte nälga jääda, aga raha pärast ma seda ei tee. Leiva toob minu lauale ikkagi puude langetamise-jupitamise töö, aga kuna harver sai taaskord julkageks kistud, et üks tähtis rauakolakas Eestisse remonti saata, siis jahh, vahelduse mõttes ja igavuse peletamiseks näpin kolmandamat päeva Cat'i kange Toungue.
Huvitav on see, et frankmannid polnud varemalt kännutööd teinudki. Kui aga 2009.a. jaanuaris Klausi nimeline tormihiiglane üle gaskoonia rabade tuiskas ja komandiku siinsest puistust ühe päevaga pikali surus, tuli neil kiiremaks metsamaade uuendamiseks see protsess ikkagi ette võtta.
Puistud on 100% istutamise teema - puupõllud. Ja mida kiiremini need tohutud lagendikud nüüd uuesti taime alla saavad, seda kasulikum nii kohalikule rahvale kui ka maale, pinnasele. Maa on iidne rabaala. Mis siis, et liiva-, mitte turbaraba, aga vett ja niiskust on ta täis täpselt samamoodi nagu meie Lääne-Eesti madalik ja liigniiskuse taasteket aitavad tagasi hoida ainult ja ainult siinsed männiistanduste tohutud massiivid.
2008. aasta lõpul oli siin laias laastus million hektarit männikuid, millest nüüdseks alles jäänud nõks üle kolmandiku. 300 000 läks tormi nahka, teisel 300 000-l tegid üraskid aastaga tormijärgselt puhta töö...
Numbrid on umbkaudsed, aga mitte laest võetud (!).

Uhh, pikk jutt... Toungue
...kuid teema lühidalt järgmine: Kännud purustada!
Siin asi pooleli:

   

Ja umbes selline peaks siis silutud pinnas ja sellel vedelev risuhunnik jääma:

   

Ükski "kont" ei tohi olla suurem, kui 12 liitrit nii et üsna peen ja aeganõudev nätsutamine. Eks ma sellega tegelengi, et uurin ja katsetan praktikaid, kuidas väiksema vaeva ja -ajakuluga kvaliteetselt hakkama saada. Värskete, jalalt võetud puudest jäänud kändudega on loomulikult rohkem mäsu, tuule murrust maale välja juuritutega on lihtsam toime tulla - nad ju pea kolm aastat päikse käes kuivamist kah näinud Wink.
Ja siis? Et mis edasi, nohh?
- Siis tuleb randaal ja tema järel kunagi aetakse uued vaod ning taimed tipib maasse inimene või kah mingine masin.
Hiljemalt kümne aasta pärast tehakse esimene harvendus. Korralik (meie mõistes!) 40cm diameetriga palgijupp lõigatakse juba 30-40 aasta pärast. 80-aastane merimänd on aga selline rauk, et kahe mehega väga ei kannata enam tüvest kinni haarata - käed ei kipu heaste ümber ulatuma.
Wink
Vasta

Sain niipalju teada, et kusagil Eesti piirist umbes 200 km kaugusel on suur ladu kus pidi olema Jumzile käivaid väljavõtteid. Võibolla siis pärast pühi väikesele reisile uurima Venemaa avarusi Smile

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

(20-12-2011, 18:29 PM)meli666 Kirjutas:  
(18-12-2011, 21:01 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  Jumzil külje peal väljavõtte koht ju täiesti olemas.

Mis aasta masinast üldse jutt on? Endal 87 aasta oma ja mingit väljavõtte kohta küll ei näe. Seal roolivõimu juures on küll mingi kaan, ega ometi sinna asemele see ei käi?

Kusjuures endalgi täpselt sama küsimus tekkis juba esimese selleteemalise avalduse peale.
Kasti vasakul küljel on küll luuk väljavõttele, aga minu mälu järgi käib sinna jõu väljavõte/hüdropumba ajam koppadel. Aga et sealt esisillale ajam võtta?
Ei välista seda võimalust(viimasest Jumzi kasti sisse vaatamisest hulk aega möödas, ja enam sisu täpselt ei mäleta...), aga kuidagi kahtlane tunne on selle asja osas..
Vasta

Vasakul pool on luuk. Jõudis juba ette Wink Skeemil punase raamiga ümbritsetud.



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Vasakule käib pump,paremale aretatakse esi otsa väljvõte.
Vasta

http://www.mascus.ee/Pollumajandus/Trakt...hdc8j.html

Siin siis pildimaterjali inimestele, kes veel ei usu väga Smile

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

http://www.ss.lv/msg/ru/transport/cargo-...mjppe.html
Kas keegi teab millega tegemist???

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

Küsimus! Äkitse loll aga ikka... kas väidetav kiri pildi all on tõene ja väidetavalt exporditi Eestist selliseid rattaid põhjanaabrite metsatehnikale http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1491...et/240872/


http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1491...et/240872/

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Infot Jumzist, millel veab esisild. Uurisin ja puurisin pikalt ja laialt. Vastus mis sain on veidike lootusetu kuid pole vist midagi teha. Nimelt Jumzi tehasest tulid osad masinad millel oli tõesti esisilla vedu ja eestis ka neid 5-6 tykki, aga sellel masinal on käigukast juba tehases teistmoodi kokku pandud ja tavajumzile ei ole võimalik esisilda vedama panna. Võimalus on muidugi veel hüdrovedu, aga sellesse minul usku pole. Muidugi pidi Ukraina ja Ungari neid täis olema, aga sealt transport võib kalliks osutuda. Aga igatahes pidi olema selline varjant J äärmiselt tugev ja vastupidav. Eks paistab e4hk on ka lähemal selline masin pakkumisel.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

(28-12-2011, 03:40 AM)h2rra Kirjutas:  Küsimus! Äkitse loll aga ikka... kas väidetav kiri pildi all on tõene ja väidetavalt exporditi Eestist selliseid rattaid põhjanaabrite metsatehnikale http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1491...et/240872/


http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1491...et/240872/
Ekspordi kohta ei tea sõna võtta, aga sarnaste ratastega on kokkupuude täiesti olemas. Oli mul siin üksvahe õue peal vene kroonu päritoluga käru, kaheteljeline, täiskummidega rattad all. Üks sarnane ratas peaks praegugi kuuri seina veeres olema. Meeletult raske jurakas on küll teine.
Veel tuleb meelde, et üks vanametalliga tegelev firma otsis oma tõstukile selliseid rattaid. Leidis ka. Vanarauaplatsil tavarehv ei pidand tahtma eriti kesta.Big Grin

Vasta

http://uteknn.ru/?id=247

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne