Roostega võitlemine uuele tasemele!
#21

Nimi algab F-tähega? Plaan maale tooma hakata?
Vasta
#22

hmm, kui peaaegu koju kätte tuuakse siis võiks katsetada küll.
samas muidugi kiirelt guugeldasin rust remover-i ja tuleb kohe miljoneid lehti. enamus üle suure lombi välismaal. ja keik räägivad, et asi on keskkonnale ja kasutajale ohutu ja veega lahjendatav ja teeb hetkega sitast saia ja ...
mu välismaa keel on nõrk ja ega väga ei uurind ka, et mis mingi toote toimeaine ka on ja mis konkurentidest eristab aga kiidulaul oli kõigil, mida vaatasin, ühesugune.
räägi nüüd veel, et mis teeb sinu pakutava paremaks kui konkurentide kaup.
Vasta
#23

F tähega nimi ei alga.

Olen ise ka vaadanud üle maailma, mida pakutakse, enamik tõesti Ameerikast. Kes tahab sealt toomisega mässama hakata, tehku seda, peaasi, et oleks hea asi, mida näiteks muude maade auto-mototaastajad on kasutanud ja teavad soovitada.

Do'nt panic
Vasta
#24

ää nüüd salatse. räägi asjast rohkem. kiida nagu õige müügimees.
ja ütle ka kuhu kohta mannerguga järjekorda tulla.
Vasta
#25

Kuidagi kahtlane värk.

Big Grin


Kardad, et kui nime välja ütled, siis tellime ise?
Vasta
#26

(17-11-2011, 01:22 AM)tõnn Kirjutas:  Kuidagi kahtlane värk.

Big Grin


Kardad, et kui nime välja ütled, siis tellime ise?

Ei ole lihtsalt sedasorti inimene, kes enne munemist kaagutama hakkab...
Siin üritan uurida, kas oleks tarbijaid. Eks reklaam ja pakkumine tuleb omal ajal. Kui tuleb.


Do'nt panic
Vasta
#27

Vee müügiga tegeletakse nii siin,kui seal. Eriti tore on muidugi see,et vedelik ohutu.
Mulle see meeldib,sest juba Puvanolsiga pintseldamine ajas öökima,oleks nüüd päris vesi,siis kiidaks taevani,kui selle veega mäkerdamine ka tulemust annaks.
Meie mõistes ohutu asi on kanakaka ja vee leotis. Kuigi metallile suht ohtlik..... Või siis nõgeseleotis. Viimane on ohtlik küll täidele. Nii et näete ise ei ole siinmail midagi päris ohutut....... Suhu pista ei kõlba kummagitBig Grin Ja kui nüüd pakutakse kusagil ilma peal täiesti ohutut roosteemaldajat,siis tuleb mulkide kohaselt ikka ettevatlik olla ja tasa ja targu tegutseda.....
Vasta
#28

Eks tarbijaid ja tellijaid oleks ikka rohkemgi, kui saaks google abil leida tutvustust ja muid arutlevaid teemasid.

Või on suisa nii uus asi, et Jäkk Noorriss juba 10 aastat kasutanud XD
Vasta
#29

"Imevahend" saabus Eestisse, jakk norrise käest pääses kahjustusteta...

Kahjuks pole praegu saanud katsetada ühegi automoto vidina peal, kuid torujubinatel toimis nii:

[Pilt: 20134575c6d2c1_l.jpg]
[Pilt: 201345790ef830_l.jpg]

siin oli kasutusel mitte kõige lahjem lahus, mida tootja pakkus, vaid kangem, et toimiks kiiremini, seda kõige lahjemat soovitan ainult väga õhukese roostekihi puhul. Aega läks selle tulemuse peale ~45min, hõlmas ka lahusest välja võtmist, terasharjaga harjamist ja loputamist paar korda. Viimased toimingud ikka selleks, et vahend ei peaks tegelema pehmema rooste lahustamisega, vaid hakkaks mõjuma sellele, mis alles raua küljes kinni. Enne rooste eemaldamist tuleb ese puhastada rasvast/õlist ja värvist, sest need takistavad vahendi toimet. Geel toimib pindmise rooste ja väikeste "ussiaukude" korral umbes sama kiiresti, paks kiht eeldab enamat aega.
Aine sisaldab ortofosforhapet, tänu millele tuleb töödeldud esemel ainult kuivada lasta, peale mida võib krundi ning värvi peale kanda, geel tuleb riide või paberiga maha pühkida ja võib samuti kohe kruntida või siis ka mitte, sest pinnale tekib ajutine roostekaitse kiht, nagu lahuse puhulgi.
Kui keegi tahab proovida, võtku julgesti ühendust privas või meilil margusz@hotmail.com või 5111447. Saadaval on kontsentraat 250, 500 ja 1000 mL pakendis, geel 50 ja 1000 mL pakendis. Hinnad esialgu samad, mis võõrkeelsel kodulehel, ksf!-id saavad alates 10% soodsamalt, lehelt saab ka rohkem infot, seni kuni maakelset pole. Kasutusjuhendid on tõlgitud, saab vahendiga kaasa.
Foorumis käib vestlus rooste teemal veel siin.

Do'nt panic
Vasta
#30

(10-01-2012, 23:28 PM)giordanobruno Kirjutas:  Kahjuks pole praegu saanud katsetada ühegi automoto vidina peal...


Noh aga müügimees nagu sa nüüd oled, ole hea, astu töötoast läbi, võtame töötlemata osade hunnikust mõne jupi ja teeme loomkatse...
Paneme pildid kah üles ja kõik saavad targemaks.

Vasta
#31

(11-01-2012, 18:56 PM)meli666 Kirjutas:  
(10-01-2012, 23:28 PM)giordanobruno Kirjutas:  Siin oli kasutusel mitte kõige lahjem lahus, mida tootja pakkus, vaid kangem, et toimiks kiiremini, seda kõige lahjemat soovitan ainult väga õhukese roostekihi puhul. Aega läks selle tulemuse peale ~45min, hõlmas ka lahusest välja võtmist, terasharjaga harjamist ja loputamist paar korda.
Aine sisaldab ortofosforhapet, tänu millele tuleb töödeldud esemel ainult kuivada lasta, peale mida võib krundi ning värvi peale kanda, geel tuleb riide või paberiga maha pühkida ja võib samuti kohe kruntida või siis ka mitte, sest pinnale tekib ajutine roostekaitse kiht, nagu lahuse puhulgi.

Ei taha keemiat maha teha ega kedagi solvata, aga...
Piltidel olevad jubinad on kaetud ikka õrna rooste kihiga. Sellise eemaldab juba suuresti käiseäärega.
Palun tee katset tõsisemalt roostes, mõnest kohast kobrutava teraspleki peal. Kas seal samamoodi, et kannad peale, harjad ja asi läigib.
Selle aine toime paistab olevat kole sarnane Rilakis toodetava Rust Stopiga. Rooste muundumisel tekib mustjassinine kiht (näha keermete juures).

Käisega mahapühitavat oli seal ka, oma käisega ma muidugi seda ei tee. Kohati oli rooste päris tugev juba. Katses mille algust mul ei õnnestunud üles pildistada, oli rooste söönud sisse ~0,1-0,2mm sügavused ussiaugud, mis pärast töötlemist nähtavale tulid. Siinsete skeptikute jaoks peab muidugi veel katsetama ja tulemusi näitama, kuid julgemad võiksid ise ka proovida Smile Ja peetagu meeles- tegu ei ole roostemuunduri, vaid rooste-eemaldajaga, pind jääb haljas imeõhukese kaitsekihiga.


Do'nt panic
Vasta
#32

Huvitav kas seda möginat ka auto küljes pisemate roostekollete kõrvaldamiseks kasutada kannatab? No näiteks tiivanurk on roostes, lükkad suure sodi harjaga maha ja siis kannad seda vahendit peale?
Autot ju likku ei pane.
Vasta
#33

(11-01-2012, 22:06 PM)zazik Kirjutas:  Huvitav kas seda möginat ka auto küljes pisemate roostekollete kõrvaldamiseks kasutada kannatab? No näiteks tiivanurk on roostes, lükkad suure sodi harjaga maha ja siis kannad seda vahendit peale?
Autot ju likku ei pane.

Jah, selleks on geel. Pintseldad peale, ootad ~15 min või kohast olenevalt kauem-vähem, harjad terasharjaga, lisad natuke geeli, lased mõjuda ja harjad jälle, kordad kõike seda, kuni rooste läinud.

Tegelt paneb "likku" küll:

[Pilt: 20137417d061f1_l.jpg]

[Pilt: 20137413282311_l.jpg]

[Pilt: 201374216eed2b_l.jpg]

Ise juures polnud, seega ei tea, kaua aega läks ja kas terve raam nii puhastati. Hea nipp aga küll.


Do'nt panic
Vasta
#34

(11-01-2012, 21:46 PM)giordanobruno Kirjutas:  Ja peetagu meeles- tegu ei ole roostemuunduri, vaid rooste-eemaldajaga, pind jääb haljas imeõhukese kaitsekihiga.

Kas ma saan nüüd õigesti aru, et siin on põhimõtteline vahe ?
Mille poolest siis erinevad rooste muundur ja rooste eemaldaja? Rooste muundur tekitab roostest sinakashalli kihi, kuid rooste eemaldaja jätab puhta metallipinna?
Kas oskab keegi öelda, kumb pind on edaspidi roostekindlam ?








`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#35

kraam apistab asjalik olevat, kuid pole sellesse eriti usku. Olen näinud neid eemaldajaid ja pärast ikka kobrutab rooste värvialt välja. Mina ise praegu katsetan enda masina peal ühte teist ollust. siiani pole rooste välja löönud värvi alt ning vaatan mida teeb kevadel sama koht põhja all, kus on ainult too mögin peal.
Minu testitava keemia nimi on "anti-rust" ja seda hetkel veel poodidest ei saa kuna puudub sertifikaat. Kuid asi on veega lahustatav 1:1-le ja täiesti loodus sõbralik. Peale kandes reageerib roostega ning seda kuni metallini välja kus ta kinnitub metalli külge, pärast 24H kuivamist on pind värvimiskõlbulik ja maha pesema ei pea. Reageerimise ajal tekkitab tsingi-al laatse kaitsekihi mida raalselt maha pesta on väga raske. Nii palju olen targemaks saanud et kui see koht jätta värvimata ja vesi peale sattub, siis pärast vee ära aurustumist jääb järele tolm mis meenutab kangesti AL ja tsingi segust pulbrit.

Samas siin teemas pakkutav keemia võib ka töötada väga hästi, minus tekkitab kahtlust ainult see et kuidas metalli ta kaitseb edaspidise korrosiooni eest.
Vasta
#36

(11-01-2012, 16:28 PM)stihl Kirjutas:  
(10-01-2012, 23:28 PM)giordanobruno Kirjutas:  Kahjuks pole praegu saanud katsetada ühegi automoto vidina peal...


Noh aga müügimees nagu sa nüüd oled, ole hea, astu töötoast läbi, võtame töötlemata osade hunnikust mõne jupi ja teeme loomkatse...
Paneme pildid kah üles ja kõik saavad targemaks.

Mina tegin "loomkatse" ära.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#37

Tänud vaeva nägemise eest, oleksin juba ise peaaegu seda jama "imerohu" kohta uskuma jäänud tänu müügimeeste libedale keelele. Paraku nagu hadode ja muu möga korral, "imet" ei sündinud ja tuleb ikka jääda tavapäraste vahendite juurde.


(17-01-2012, 16:31 PM)autorestauraator Kirjutas:  
(11-01-2012, 16:28 PM)stihl Kirjutas:  
(10-01-2012, 23:28 PM)giordanobruno Kirjutas:  Kahjuks pole praegu saanud katsetada ühegi automoto vidina peal...


Noh aga müügimees nagu sa nüüd oled, ole hea, astu töötoast läbi, võtame töötlemata osade hunnikust mõne jupi ja teeme loomkatse...
Paneme pildid kah üles ja kõik saavad targemaks.

Mina tegin "loomkatse" ära.

Vasta
#38

Ma omandasin ka geelipüti ja katsetasin seda. Täienduseks ülaltoodule tahaksin oma põgusast kogemusest öelda, et oluline on ruumi temperatuur, kus tööd tehakse. Minu arvates võiks see toimuda ~20 kraadi juures. Katsetamise käigus jõudsin järeldusele, et geeliga töötamine ei saa toimuda väga pika aja jooksul - st kui ruum on külm, siis ei ole abi sellest, kui lasta geelil kauem mõjuda. Geel ei tööta külmas ruumis korralikult ning "kuivab" pikema detailil seismise aja jooksul ära. Tõsi, teda saab küll uue geelikihi pealemäärimisega "elustada", aga see pole minu arvates ikkagi õige.

Ma ise proovisin algul ruumis, kus on mõni kraad sooja. Katsetatavaks esemeks oli üks "metsaall" seisnud vinklijupp, mis oli üsna paksus roostes. Jamasin sellega ikka mitu tundi kuni tüdisin. Tulemus: algsest paksust roostest vaatab vastu suhteliselt haljas jupp.

Pärast seda proovisin ühte nurgamõõte-riista roostest puhastada. Seda tegin juba soojas: tõttöelda reaktsiooni(kiiruse) vahe paremuse poole oli silmaga nähtav ja tulemusega jäin rahule.

Kokkuvõttes tegin enda jaoks järelduse, et geeliga toimetamine peaks toimuma enam-vähem silmaall aktiivselt. St geel peale, natuke toimida, harjaga nühkida, natuke toimida, harjaga nühkida jne. kuni on näha, et geel enam ei toimi. Siis geel kaltsuga maha ja vajadusel uus peale.

Veel järeldasin, et "metsa all" vedelenud vinklite puhastamiseks vahend vist ikka ei sobi. AGA: mina tunnen küll head meelt, et mul on sellise vahendi näol olemas võimalus (valikuvabadus) nt mõne mõõteriista või mõne muu detaili pinna puhastamiseks roostest, mida ma mehaaniliselt kahjustada ei taha. Tegemist ei ole imevahendiga vaid töövahendiga, mida tuleb osata kasutada. Töövõtted ja lõppkokkuvõttes tasuvus vajavad küll veel harjutamist/ täpsustamist Smile
Vasta
#39

Ma ise olin ka alguses pettunud, et ei toimi välgukiirusel ja ei jäta hõbeläikvel pinda. Proovisin siis kannatlikkusega ligi minna, nagu paljude asjade puhul, et tähtsad on õiged töövõtted. Määrisin proovikeha geeliga kokku ja lasin ~15 min toimida, siis hõõrusin käsitsi peente harjastega terasharjaga ja lasin jälle toimida, vahepeal panin geeli juurde. Mitme nühkimise korra pärast sain siiski ka nn. pooridest rooste välja ja pind oli üleni terashall.
Eks pean veel katsetama ja teistele proovijatele ka kannatlikkust soovima.

Do'nt panic
Vasta
#40

(17-01-2012, 17:31 PM)Envir Kirjutas:  ... järeldasin, et "metsa all" vedelenud vinklite puhastamiseks vahend vist ikka ei sobi. AGA: mina tunnen küll head meelt, et mul on sellise vahendi näol olemas võimalus (valikuvabadus) nt mõne mõõteriista või mõne muu detaili pinna puhastamiseks roostest, mida ma mehaaniliselt kahjustada ei taha. Tegemist ei ole imevahendiga vaid töövahendiga, mida tuleb osata kasutada. Töövõtted ja lõppkokkuvõttes tasuvus vajavad küll veel harjutamist/ täpsustamist Smile

Minul kogemus antud kraamiga puudub, kuid sain siit vihje, kus antud toodet kasutada kõlbab, kui selleks peaks vajadus tekkima.
Kuna jändan palju vene tehnikaga, siis minu kogemus on, et ROOSTE on vene tehnika "middle name". Teine "middle name" on ÕLILEKE, tänu millele on kõik roostetavad detailid paksult õliga koos. Need kaks asjaolu muudavadki vene tehnika nii "vastupandamatuks".
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne