Tööriistadest

Julgen ühe hiirepiuksu siia vahele puistata. Nimelt pole otsatähikut olemaski! Sai kunagi 3000 krooniga ostetud komplekt: elektriline ja mootoriga kettsaag. Odav kaup ja selle ca 10 aasta jooksul pole ma ketiterituseni jõudnudki. Nii vähe olen neid kasutanud, paar koormat kasepindu. Põhiliselt siis elektrilist. Mootoriga sai vist algul paar lupsu tehtud kodust kaugemal, kus el. polnud ja nüüd mingi 8-9 aastat pole käimagi pannud. Võibolla ei käi enam ringi või on bensiin haihtunud, pole huvi tundnud. Minu meelest võisid nende margid olla Partner. Ühise karbi sees nad olid nagu sooduspakkumine ikka.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(22-07-2012, 10:21 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  kuna spetsid on kohale ilmunud, siis küsiks: mis viisil saab stihli plaadil otsatähikut määrida? Mina küll seda kohta ei näe ja manuaal ka midagi ei räägi. Mulle teadaolevalt on see mittemääritav ja nii mõeldudki ...

Jahh. Ju siis nii ongi. Mittemääritav. Sest tähiku detailide juures on kasutusele võetud juba paremad, kulumiskindlamad materjalid.
Näiteks harveriga sai ka Prantsusmaale mindud ikka siingi laialt levinud Oregonidega. Tähikud ei pidanud sealsel liivasel pinnasel lõigates summagi vastu ja sirgete kuid lagunenud tähikutega plaatide virn kasvas kohutava kiirusega. Kolme kuuga õnnestus mingi kolmümmend tükki küll läbi küpsetada.
Kui läksime Iggesundide peale üle, see probleem kahanes tunduvalt. Kuuga kulus ära umbes karbitäis ehk siis viis tükki.

Vasta

Kes keevitaks ühele puuriotsale 60mm saba taha?
Soovitavalt virumaal.

Puur on 8mm ja kõvasulam otsaga.


Teine variant oleks puurida auk sisse ja keermestada.
Keermega pikendus on olemas.
Vasta

(26-07-2012, 13:10 PM)tõnn Kirjutas:  Kes keevitaks ühele puuriotsale 60mm saba taha?
Soovitavalt virumaal.

Puur on 8mm ja kõvasulam otsaga.


Teine variant oleks puurida auk sisse ja keermestada.
Keermega pikendus on olemas.

Odavam on ikka uus puur osta.

/Probleemiga tuleb tegeleda kohe!/
Vasta

Pole kahjuks sellist müügis näinud.
Teritatud kõvasulam ots, millega saab ka metalli puurida.
Vasta

Kuna ise olen siis nüüd 3 aastat juba Stokkeris töötanud siis julgen ka sõna võtta.

Konkreetselt Stihli lattidest rääkides siis mina pole ÜHTEGI latti näinud,millel oleks otsatähik lõppenud ennem juhtsoonte kulumist!

Jah,Stihli latid on mittemääritavad ning igasugune oma aruga tehtud "määrimisavad" lõpetavad tähiku eluea pigem enneaegselt.

------------

Kui saega heaperemehelikult ümber käia siis pole üldse halb regulaarselt tähik ja ketipiduri kate maha võtta ning mehhanismid puhastada ja kergelt määrida. Peamiselt hoiab ära roostetamise.

----------
Üldiselt vanade saemeeste juttudega on kahjuks tihti nii,et neil mõtted ja teadmised veidi ajast ning arust. Ärge kohe südamesse võtke ja isiklikult tundke puudutatuna.
Vasta

(22-07-2012, 10:21 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  kuna spetsid on kohale ilmunud, siis küsiks: mis viisil saab stihli plaadil otsatähikut määrida? Mina küll seda kohta ei näe ja manuaal ka midagi ei räägi. Mulle teadaolevalt on see mittemääritav ja nii mõeldudki ...

Mitte ainult Stihlil... Neid mittemääritavaid nähtud küll.

Oma kogemus: lollus (toore jõuga väänamine või mullas sobramine) ja koonerdamine (suvaline õli, ketihoolduse edasilükkamine) tapavad lati. Tööd see vidin ei karda.
Vasta

Panen oma OT ka vahele.

Võtan sõna oma kogemustest erinevate võtmetekomplektidega.

Sai välismaalt ostetud hallide kaantega Banco komplekt.
Teenis mind mitu (ehk kolm-neli) aastat.
Sisaldas leht-silmusvõtmeid (7-19)
1/2 narret, ning padruneid (10 - 36 vist)
1/4 padruneid, narret
mõned tollmõõdus padrunid
mõned "kontvõtmed
muud pudi-padi ka.

Pidas sigahästi vastu. Ainuke millele heidan ette, on 17 padrunite kulumine (ka tugevdatud padrun).

Komplekt sai sellist vatti - nagu ta poleks pidanud saama - pidev vihma käes töö, töö kruusa, mulla, liiva sees-peal-all. Vajadusel keerati narret 2m toruga. Kõik hea!

Järgmiseks võtsin paljukiidetud Kamasa tools komplekti. Peale 3 kuud samasid kasutustingimusi hakkasid asjad saba andma - st mured algasid narredest, kruvika otsadest jne..

Ostsin juurde "igaksjuhuks" väikese Banco komplekti, oranzide kaantega. Esmasel kasutamisel andis saba 17 padrun (läks lihtsalt pooleks).

Mida osta, mida jätta? Ilmselt proovin järgmiseks GeeTee komplekti. Würthiga pole ka häid kogemusi (just narrede osas)....

Samas, kui keegi leiaks mulle uue Banco komplekti, nagu mul esimene oli, võtaks kohe ligi...

Sain end välja elada, aitähh!


(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta

Tuttaval on juba aastaid tööriistamarketi 128- osaline IKH komplekt.
Sisaldab endas väikest ja suurt narret, kruvikaid jne. Ainukesed asjad mis pooleks on läinud on peenemad kuuskandid, aga muidu padrunid ja narred ei ole veel alla andnud vahel sai nendega väänatud polte toruga nii et vähe ei olnud aga järgi ei andnud peale poldi ükski tööriist.
Vasta

(26-07-2012, 14:58 PM)tõnn Kirjutas:  Pole kahjuks sellist müügis näinud.
Teritatud kõvasulam ots, millega saab ka metalli puurida.
Ostad kivipuuri ja teritad nii et saad terast puurida.Mina kasutan seda moodust karastatud terase puurimisel.
Vasta

Isegi ostsin kunagi odavamaid asju aga need ei tasu ära odav paarikümne eurine relakas kuuga oli reduktori otsalaager õhtal ning harjad olid kole kulunud hetkel on mul üle 10 aasta olnud Metabo rela ja sellel pole muud vahetanud kui juhe ja parantatud lüliti. Kasutan enamjäolt vene tööriistu, sest need on üsna head ja peavad vastu. Oli mul vahepeal mingi kollane lincon elektrikeevitus paar korda jäi elektrood lohakuse tõttu kinni ja toss oli aparaadist väljas. Nüüd kasutan mingit igivana tööstusvoolu elektroodi ja pole kunagi muret ,et rike tekib. Veel olid mingit peitlid mis maksid nii paari euri ringi aga kogematta läks haamer kolks vastu ja läks kohe puruks.
Ilmselt oli halvasti karastatud, sest kole rabedad olid.

Omaette nokitseja.
Vasta

Ei tea, kuidas need Mannesmann Green Line tööristad vastu peavad?
10a garantii neile antakse...Toungue
http://www.tools24.ee/
Vasta

(16-02-2013, 08:48 AM)pannkook Kirjutas:  Ei tea, kuidas need Mannesmann Green Line tööristad vastu peavad?
10a garantii neile antakse...Toungue
http://www.tools24.ee/
Mulle sünnipäevaks kingiti see Mannesmann, eks ma teen omad järeldused kas mind vihatakse v armastatakse hiljem. Siiani olen selle komplektiga hakkama saanud pisemate asjadega. Mul muidugi vanast ajast Geedee tööriistakohver ka olemas, mis nn isalt pojale kestnud 20 aastat!
Vasta

(26-07-2012, 20:24 PM)v6sa Kirjutas:  Oma kogemus: lollus (toore jõuga väänamine või mullas sobramine) ja koonerdamine (suvaline õli, ketihoolduse edasilükkamine) tapavad lati. Tööd see vidin ei karda.
Jääb üle vaid nõustuda. Endal itaalia elektriline kettsaag juba kümmekond aastakest ja viimastel aastatel üksjagu vatti saanud. Latt on siiani originaal ja käib veel kenasti. Muudest vidinatest on 2 korda saanud vahetada veotähikuga suurt hammasratast, esimene kord lõhkusin selle naela otsas, teine kord kulus tähikule soon sisse. 2 korda on saanud vahetada el. mootori harju, ja üks kord õlipumpa. See on ka kõik olnud, peale puhastamise ja hoolduse. Eks ma olen saagi hoidnud ka nagu sedasamust pilpa peal.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Kui rääkida narrega silmusvõtmetest, siis võib öelda, et igal asjal on omad kasutustingimused, kus rohkem või vähem vastu peavad. Ümberlülitiga võtmed ei sobi väga sellistesse kohtadesse, kus on võimalik igasuguse kaka sattumine võtme sisse. Narreosa täitub sodiga ja õige pea hakkab ümberlüliti iseenesest suunda muutma. Igavene tüütus! Asja leevendab, noh, ütleme igakuine pesemine ja loputamine, ise olen kasutanud diisli-bensiini segu, pärast kuivamist wd-40 sorts peale ja mõni aeg võti jälle teeb koostööd. Sellest ajendatuna olen hakanud muretsema välitööde jaoks just ilma ümberlülitita narresid ja lehtvõtmeid. On töökindlamad ja tekib vähem jamasid. Pesema peab ka neid, kuid tõrkeid tuleb vähem ette.


Vasta

(16-02-2013, 04:39 AM)Tsistern Kirjutas:  ....hetkel on mul üle 10 aasta olnud Metabo rela ja sellel pole muud vahetanud kui juhe ja parantatud lüliti. ....

Noorhärra on profiili järgi 15 aastat vana, aga näed, juba enne 5 aastaseks saamist soetas endale Metabo riista, enne seda ostis odavaid, ebakvaliteetseid tööriistu. Veelkordne näide, et aastatega inimene õpib ja areneb. Väidetakse, et inimlapse arengut saabki suunata esimesed 5 eluaastat, siis on laps juba suurelt jaolt väljakujunenud isiksus ja Metabo juurest enam mingi "pläkkhoorspaueri" juurde juurde teda enam ei meelita. Cool
(muidugi saab kirjutatut tõlgendada ka teisiti, selleks peab veidi fantaasiat või siis juristi haridust omama, minul paraku pole ei üht ega teist. Sad )
Vasta

EHh sellega on nii jah, et see oli ennem vanaisa käes!

Omaette nokitseja.
Vasta

(16-02-2013, 12:27 PM)Tift Kirjutas:  pärast kuivamist wd-40 sorts peale ja mõni aeg võti jälle teeb koostööd.

See WD-40. Mis otstarve tal tegelikult on? Seni olen teda pidanud odavaks ja tarbetuks. Sest: 1. roostes kohti võtab sitasti lahti; 2. määrimisomadused on minu arust kehvavõitu, nimelt kuivab kähku ja varsti pole enam mingit määrimist. No näpitsate määrimiseks ehk kõlbab.
Omab keegi teistsugust kogemust?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Ei ole ise WD40 fänn kunagi eriti olnud, minu lemmik Valvoline Multispray 1299WD, toimib nagu oluliselt paremini, hää lõhn kauba peale Big Grin

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

(16-02-2013, 15:17 PM)Maamees Kirjutas:  Ei ole ise WD40 fänn kunagi eriti olnud, minu lemmik Valvoline Multispray 1299WD, toimib nagu oluliselt paremini, hää lõhn kauba peale Big Grin
Ei ei, kui Sul pole WD40 töötoas riiulil ,siis pole Sind olemas!Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 8 külali(st)ne